PDA

View Full Version : SV650S after-market φλας Lightworks/Lockhart-Phillips



Gaijin
08/11/2005, 11:57
Γεια σε όλους. Ψάχνω να βρω τα συγκεκριμένα φλασάκια στη Θεσσαλονίκη. Βασικά μετά το 2ο ρίξιμο της μηχανής εν στάσει από κάποιο μαμάκα :mad: και δεδομένου του 50αευρου του μανίσιου (και το γεγονός ότι θρυψαλιάζεται υπερβολικά εύκολα) αποφάσισα να βάλω φλασάκια απευθείας στο φαίρινγκ και βρήκα αυτά στη φώτο. Μήπως τα έχει πετύχει κανένας πουθενά?
http://www.virtualinventories.com/vi2/images/products/main/Lightworks%20Flush%20Mount%20Marker%20Lights.gif

Το site που τα βρήκα είναι αυτό:

http://www.lockhartphillipsusa.com/rs/showProduct.cgi?prodID=2011

gcrook
08/11/2005, 18:12
Στην Ελλαδα καποια παρομοια φερνει η Valtermoto, (δεν ξερω αν υπαρχει αντιπροσωπος στην θεσσαλονικη), αλλα δεν ξερω αν ταιριαζουν.
Εχω βρει κατι παρομοια σαν αυτα που εβαλες, στο ιντερνετ, αλλα ειναι για SV δευτερης γενιας.
Κατσε μπας και το βραδυ βρω κανα λινκ.:beer:

Tropeas
08/11/2005, 22:40
Κρούκη SVάκιας τσάκο τον να τον ξέρουμε... ;)

gcrook
09/11/2005, 01:27
Δεν μας ειπες ποιο Sv εχεις, να σε βοηθησουμε:wave2:

Tropeas
09/11/2005, 01:36
Πάντως αν τα βει κανείς αυτά τα φλασάκια μου αρέσουν και με ενδιαφέρουν και εμένα...;)

gcrook
09/11/2005, 04:22
Το ξενυχτι μου μεσα.
Λοιπον αν εισαι τυχερος κατοχος πρωτης γενιας
http://www.rumbleimport.com/store
Εγω τα παρηγγειλα ηδη:a25: :a25: :a47:

gcrook
09/11/2005, 04:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas
Κρούκη SVάκιας τσάκο τον να τον ξέρουμε... ;)

Να ξερεις κωλοπαιδο οτι μετα την προδοσια σου
δεν εχω βρει ακομα καποιον αξιο Svακια να σε αντικαταστησει:a49: :a49: :a7:





















Χρειαζομαι υπνο..........και κρυο ντους :lol:

Multijohn
09/11/2005, 08:12
ΩΩΩ μεγάλε μoδερέτορα gcrook:a23: :a23: :a23: :a23: :lol: :lol:
Εγραψες πάλι!Που το βρήκες πάλι το λίνκ ωρέ?!

Λοιπόν φίλος,και εγώ Θεσσαλονίκη είμαι.Εχω φάει τον τόπο(σιγά τον μεγάλο κίολας!)να βρώ φλασάκια περίπου σαν αυτά.Εάν κοιτάξεις στον βαρδάρη στη γειτονιά του Mexis(αλλά όχι το ίδιο μαγαζί,στανταρ δεν έχει)μπορεί να βρείς κάτι που να σου κάνει.Εγώ πάντως βρήκα λύση στα 6€με κάτι αυτοκόλλητα φλασάκια που μπαίνουν ακριβώς στο σημείο που λές.Αμα μπορέσω αργότερα θα στείλω φώτο.Και,να μην ξεχνιόμαστε,πέμπτη έχουμε ραντεβού για καφέ κατα τις 6 το απόγευμα.Άμα ψήνεσε,έχε το νού σου.

Multijohn
09/11/2005, 11:15
Nα η φώτος που σου έλεγα


27734

Multijohn
09/11/2005, 11:16
κι άλλη


27735

Multijohn
09/11/2005, 11:17
και 3η και τέλος


27736

Gaijin
09/11/2005, 11:26
Ευχαριστώ σε όλους για τις απαντήσεις σας. Λοιπόν ας ξεκινήσω με τα βασικά. Έχω SV650s K4 χρώματος μπλε που αγόρασα καινούριο πέρυσι το Δεκέμβριο. Αρκετοί θα με μισήσουν εδώ μέσα γι'αυτό που θα ξεστωμίσω... αλλά.... του 'βαλα μπαγκαζιέρα :p (Δεν έχω αμάξι και κάθε μέρα πηγαινοέρχομαι κέντρο-Θέρμη για δουλειά οπότε αναγκαστικά πάντα κουβαλάω αδιάβροχα πάνω κάτω, γάντια, χταπόδια, σπρει αλυσίδας, αρκετές φορές 2ο κράνος κλπ) Για τα φλασάκια τώρα. Για μπρόστινό ψάχνω αν δεν έγινε αντιληπτό. Σε κάποια site σε Αμερική έχω βρει λεντάκια φλας μαζί με υποδοχέα (σα μαύρο αφρολεξ) κομμένο στο σχήμα της τρύπας φλας του Κ4 π.χ. όπως στη φωτό αλλά το θέμα είναι να μην αρχίσω τις παραγγελίες από Αμερική. Άλλα φλασάκια είναι "universal" δηλαδή απλά τα κολλάς στο φαίρινγκ με ταινία διπλής όψης (θα κρατήσει όμως?)
Τελοσπάντων, θα πάω από Βαρδάρη και θα ρίξω ένα βλέφαρο. Καφέ που συναντιέστε?


27737

Multijohn
09/11/2005, 11:51
φυσικά εννοείτε οτι τα ίδια μπαίνουν και μπροστά,έτσι

Tropeas
09/11/2005, 11:56
Δεν μου αρέσουν αυτά , έχω βρει κάτι απο Γερμανία που πατάνε στις μαμα βάσεις και είναι όμορφα έτσι κοφτά και αεροδυναμικα αλλά όχι σαν και αυτά που είναι δυο κομμάτια και φαίνονται χάλια...

Multijohn
09/11/2005, 11:57
Δες εδώ (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?threadid=14793)

Gaijin
09/11/2005, 12:02
Α, άσχετο. τι τελική κοντερίσια έχετε δει στο μανίσιο το SV650S? Εγώ μόλις 215 (λες να φταίει η μπαγκαζιέρα? :lol: ) αλλά σαν να είχα διαβασει κάτι για 230 στον αγγλικό τύπο

Multijohn
09/11/2005, 12:37
235 με ευνοικό(τυφώνα!)άνεμο.Στην εγνατία μετά το Δερβένι τα είδα που έχει και καλή ατασφρο,αλτασφο.αφσαλλλτο φτου!άσφαλτο!!!(το'πα!).Βενζίνη εννοείτε ultimate.ΑΚΟΥΣ AFROTWIIIIIIN?!!!!!!

Tropeas
09/11/2005, 14:58
227 km/h τίγκα σκυμμένος , στην ευθεία πριν την Λάρισα...

εξωτερικοί παράγοντες , αεριδες κλπ, άγνωστοι αλλά απο όσο θυμάμαι ανάποδοι....

Gaijin
24/11/2005, 12:54
Λάμπρο, διάβασα όλη την ιστορία που είχες με το SV σου. Σιδερένιος φίλε και άλλο κακό να μη σε βρει. Σε τι φάση βρίσκεται το θέμα τώρα? Και τι οδηγάς πλέον? Πολύ λυπάμαι που σε χάνουμε από τα SV και τα Suzuki γενικότερα. Αλλά έχεις δίκιο με τους έμπορες και τα συνεργεία που είναι για τα μπάζα. Είχα κι εγώ μπελάδες με το Bandit που είχα πριν το SV να το πηγαίνω για φτιάξιμο ΚΑΘΕ μήνα και να μη φτιάχνει και να σκάω κανα διακοσάρι ευρώ το μήνα επιδιόρθωση. Μέχρι που αποφάσισα να το σκοτώσω 1000 ευρώ σαν προκαταβολή και να πάρω το SV με δόσεις για να έχω καινούριο μηχανάκι και το κεφάλι μου "σχετικά" ήσυχο.

Πάντως, φτου φτου το μωρό μου, ως τώρα (11 μήνες και 13000χλμ) με έχει βγάλει ασπροπρόσωπο. Σε κάποια φάση θα βγάλω φωτό τα φλασάκια που έβαλα και θα τις επισυνάψω εδώ. Τελικά απλές "χελώνες" των 15 ευρώ έβαλα και μάλιστα με μαγκιά που έκανε ο μηχανικός μου με τρύπα στην υποδοχή για να μην τρυπησει το φαίρινγκ αλλά ούτε να μπουν με διπλής όψης κολλητική ταινία.

Estranged, άμα κανονιστεί κανας καινούριος καφές Σαλονίκη πες να ξέρω να έρθω να σας γνωρίσω κι από κοντά.

Tropeas
24/11/2005, 15:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gaijin
Λάμπρο, διάβασα όλη την ιστορία που είχες με το SV σου. Σιδερένιος φίλε και άλλο κακό να μη σε βρει. Σε τι φάση βρίσκεται το θέμα τώρα? Και τι οδηγάς πλέον? Πολύ λυπάμαι που σε χάνουμε από τα SV και τα Suzuki γενικότερα. Αλλά έχεις δίκιο με τους έμπορες και τα συνεργεία που είναι για τα μπάζα. Είχα κι εγώ μπελάδες με το Bandit που είχα πριν το SV να το πηγαίνω για φτιάξιμο ΚΑΘΕ μήνα και να μη φτιάχνει και να σκάω κανα διακοσάρι ευρώ το μήνα επιδιόρθωση. Μέχρι που αποφάσισα να το σκοτώσω 1000 ευρώ σαν προκαταβολή και να πάρω το SV με δόσεις για να έχω καινούριο μηχανάκι και το κεφάλι μου "σχετικά" ήσυχο.

Πάντως, φτου φτου το μωρό μου, ως τώρα (11 μήνες και 13000χλμ) με έχει βγάλει ασπροπρόσωπο. Σε κάποια φάση θα βγάλω φωτό τα φλασάκια που έβαλα και θα τις επισυνάψω εδώ. Τελικά απλές "χελώνες" των 15 ευρώ έβαλα και μάλιστα με μαγκιά που έκανε ο μηχανικός μου με τρύπα στην υποδοχή για να μην τρυπησει το φαίρινγκ αλλά ούτε να μπουν με διπλής όψης κολλητική ταινία.

Estranged, άμα κανονιστεί κανας καινούριος καφές Σαλονίκη πες να ξέρω να έρθω να σας γνωρίσω κι από κοντά.

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&postid=229667#post229667

Σε ευχαριστώ, ....

εδώ με κόκκινο έχω ενημέρωση με το θέμα μου...

μέχρι πριν λίγες μέρες ένα παπακι town mate για να πηγαινω στην δουλειά μου...

Τώρα και μέχρι να χαλαράσω και μέχρι να πάρω και ένα καινουριο κράνος για το παπάκι γιατί δεν ξαναχρησιμοποιώ το παλιό μου, ούτε προς το παρόν μεγαλύτερη μηχανη , και ίσως ποτέ ξανά με δεύτερο άτομο... αν είναι να με θέλει και εαν το ξαναποφασίσω να καβαλήσω μεγάλη μηχανη να είμαι μόνος...

Να προσέχεις με οτιδήποτε καινούριο , καλύτερα να είσαι ψύρας και μόλις ακους κάτι να ζαλίζεις τον μηχανηκό, παρά να λές , "έλα μωρέ" , και να πέρνεις πάντα χαρτί τι σου έφτιαξε...

;) Καλά χιλιόμετρα και ασφαλή σε όλους!

stojohn
12/02/2006, 19:06
Τελικά με τα φλασάκια άκρη βρήκαμε εμείς εδώ οι από την Σαλονίκη?

Είναι καλή λύση αυτά τα αυτοκόλλητα ή θα τα ψάχνω στον δρόμο κάθε φορά?

Και με τα μπροστά τι κάνατε παίδες? Τα ξηλώσατε τελείως ή εχουμε καμιά άκρη και για τα εμπρός?


Ρε πολλά SV και δεν μπορώ....θα κλάψω!!!

(Έχει κανείς το γυμνό τουλάχιστον η όλοι εδω πέρα μΕ είστε σεμνοί και τα θέλετε ντυμένα?)

gcrook
13/02/2006, 17:18
Μπροστινα μπορειτε να βαλετε οποια θελετε με μια μικρη πατεντα στις βασεις.
Ο μηχανικος μου τσονταρε μια μεταλλικη ροδελα (στο περιπου), για να κουμπωσουν στις υπαρχουσες βασεις του φερινγκ.
Ομοιως για τα πισω.
Αυτα που ειναι ζορικο να βρεθουν ειναι φλασακια μπροστινα που να ειναι ενα με το φερινγκ.
Θα μαζευτουμε οι Εσβαδες(ειμαστε και πολλοι):sad: :sad: , να χτυπησουμε κανα εξατμισονι η κανα αμορτισερι τωρα που γυριζει;

Tropeas
13/02/2006, 23:14
Για αμορτισέρ ψάχτο σε ohlins και αν μου μείνει είμαι μέσα...:rolleyes: καλοκαίρι μεριά.... :cool:

gcrook
14/02/2006, 00:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas
Για αμορτισέρ ψάχτο σε ohlins και αν μου μείνει είμαι μέσα...:rolleyes: καλοκαίρι μεριά.... :cool:

Μεχρι το Πασχα το πολυ θα εχει γινει κινηση Λαμπρο.
Σε Ολινς σκεφτομαι, αλλα ο αντιπροσωπος μου πεταξε κατι κουλα (ετσι νομιζω τελος παντων), περι επιλογης ελατηριου, και δοξα σοι ο Θεος υπαρχουν και αυτοι:
www.svraceshop.com

Tropeas
04/03/2006, 21:17
Αυτα
http://www.virtualinventories.com/vi2/images/products/main/Lightworks%20Flush%20Mount%20Marker%20Lights.gif
τελικά βρήκαμε τελικά πουθενά να τα πάρουμε? έχεις κανείς κωδικό, κόστος απο που κλπ?


39540

gcrook
05/03/2006, 00:40
Παλι σε εφτιαξα:winka:
http://www.watsendesign.com/products/current/SV1000/index.html


39555

gcrook
05/03/2006, 00:42
:smokin:


39556

Tropeas
05/03/2006, 11:43
Αυτά τα χω βρει βρε Γιώργο, αλλά δεν με αρέσουνε όπως αυτά που έβαλα...

βέβαια αν δεν βρω κάτι άλλο αυτά θα μπουν...

Tropeas
05/03/2006, 11:54
Για ρίξε μια ματιά ;)

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=4614553329&rd=1&sspagename=STRK%3AMEWA%3AIT&rd=1

alexioannides
08/03/2006, 15:35
ta pio omorfa flash ta brhka sthn toumpa alla einai panakriba! h8ela na ta balw sto sv mou alla oxi kai 100eurw to zeygari....


40034

F3ntagin
16/05/2006, 17:40
Παιδιά έβαλα μία βάση πινακίδας της Valter στο μοτόρι το οποίο κατήργησε όλη αυτή την πλαστικούρα, αλλά και πάλι κάτι με τρώει... :look: Σκεφτόμουνα να κολλήσω την πινακίδα κοντά στο κουτί με τα εργαλεία και να βάλω φλασάκια σαν του estranged, αλλά τριγωνικά, σαν αυτά που έχω στην φωτό. Βέβαια είναι πολύ φαντεζί για εμένα, αλλά μήπως κάποιος ξέρει που μπορώ να βρω παρόμοια φυσιολογικά φλασάκια? Τριγωνικά πάντα μιλάμε.

:confused: :confused:


48171

Tropeas
16/05/2006, 17:47
Θα σου απαντήσω το βράδυ μιας και το ΣΚ έψαχνα και σου χω αρκετά πρόχειρα λινκ... ;)

F3ntagin
13/10/2006, 17:54
Tropeas ακόμα περιμένω την απάντηση σου. Που είναι αυτά τα πρόχειρα λινκ? :confused: :bigcry:

Nostra
13/10/2006, 18:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από F3ntagin
Tropeas ακόμα περιμένω την απάντηση σου. Που είναι αυτά τα πρόχειρα λινκ? :confused: :bigcry:


ε, μην κάνεις έτσι ... ούτε 5 μήνες δε περάσανε....

άσε που τα μαμά φλασάκια πλέον έχουν 20 ευρώ το ζευγάρι

και δώρο ένα καινούριο SV650.....

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Tropeas
14/10/2006, 20:37
Ρε φίλε τότε τα είχα σχεδόν έτοιμα αλλά τώρα δεν βρίσκω ... για πίσω σε τριγωνικό στυλ κάτι τέτοια ...

Μπροστινά εδώ: http://www.hardracing.com/LED.htm

div400
17/10/2006, 10:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas
Ρε φίλε τότε τα είχα σχεδόν έτοιμα αλλά τώρα δεν βρίσκω ... για πίσω σε τριγωνικό στυλ κάτι τέτοια ...

Μπροστινά εδώ: http://www.hardracing.com/LED.htm

εεε λαμπρο δεν βρικα κατι για τα μηχανακια μας σε φλας......



οεο?

gcrook
23/12/2006, 23:41
Εχω κεφια σημερα.
Ωραιες προτασεις εδω.
:D :cool: :D

http://forum.svrider.com/index.php?topic=80025.0

alexioannides
25/12/2006, 22:48
ti egine??? th eidame eurwpaioi kai serfaroume se ksena forum???

ts ts ts to elega oti eisai gia megala salonia esy!
h Ellada de se xorouse!!!

ante rikse toulaxiston kamia idea gia kamia metatroph giati arxizw na trogomai en opsh kalokairiou!!!!!

gcrook
26/12/2006, 00:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από alexioannides
ti egine??? th eidame eurwpaioi kai serfaroume se ksena forum???

ts ts ts to elega oti eisai gia megala salonia esy!
h Ellada de se xorouse!!!

ante rikse toulaxiston kamia idea gia kamia metatroph giati arxizw na trogomai en opsh kalokairiou!!!!!

Re kathikaki Salonikie:D edw kai 3 xronia serfarw se ksena fora me SV apla an ithela na ta ksepatikwsw apo panw mexri katw tha to eixa kanei hdh.

Idees gia metatropes?
Poios egw?
Sto ypertato,t erastio, megisto, anepanalhpto, anypervlhto:lol: alexioannideeeeeees?
E oxi...
Auto tha htan prosvoli:p

alexioannides
26/12/2006, 15:06
Sto ypertato,t erastio, megisto, anepanalhpto, anypervlhto alexioannideeeeeees?

an kai me to logopaignio sou mou thn les egw apla se euxaristw mono gia ta kala sou logia!
ka8arma!

Tropeas
27/12/2006, 17:49
Χαίρομαι να μας-σας διαβάζω... βρε παλιό SV-λαμόγια.... :D :lol: :lol:

alexioannides
27/12/2006, 18:57
emeis lamogia? giati de katalaba?? ante epidh zhlepses pou mono emena sumpa8ei o gcrookhs ante xronia polla kai se sena bre...:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: