PDA

View Full Version : Innova carb



Stergios pra
11/02/2016, 18:27
Καταρχήν καλησπερα! Είμαι νέο μέλος και δεν ξέρω αν ανοιγω το θέμα σε λάθος μέρος..αν ειναι λάθος μεταφέρτε το.
Κατα τα άλλα,εχω ενα μοτερ innova carb το οποιο χρειαζεται κυλινδροπιστονο βαλβιδες και θα ηθελα να ακουσω και την αποψη σας πριν παω για επισκευή. Οποιος γνωριζει κατι ας με βοηθησει.
Προτάσεις για αναβαθμιση.
σας ευχαριστώ εκ των προτερων!!!

duke200
12/02/2016, 22:01
βαλε οικονομικό κυλινφροπιστονο 56, βαλβιδες μαμα και αστο κατα λοιπα όπως είναι.

noodles
13/02/2016, 12:54
αν ειχε χτυπησει μπιελα (ειναι επιρρεπη τα ιννοβα σε αυτο) ετοιμασου για 250-300 ευρω κοστος. κανε ερευνα αγορας πρωτα. μια λυση ειναι και αυτο που λεει ο duke200.

leo1964
13/02/2016, 15:14
Καταρχήν καλησπερα! Είμαι νέο μέλος και δεν ξέρω αν ανοιγω το θέμα σε λάθος μέρος..αν ειναι λάθος μεταφέρτε το.
Κατα τα άλλα,εχω ενα μοτερ innova carb το οποιο χρειαζεται κυλινδροπιστονο βαλβιδες και θα ηθελα να ακουσω και την αποψη σας πριν παω για επισκευή. Οποιος γνωριζει κατι ας με βοηθησει.
Προτάσεις για αναβαθμιση.
σας ευχαριστώ εκ των προτερων!!!

Το κυλινδροπίστονο είναι άχρηστο;;;

Stergios pra
16/02/2016, 21:54
Ο κυλινδρος ειναι ραγισμενος και το πιστονι δεν ειναι σε καλη κατασταση

Stergios pra
16/02/2016, 21:59
Το μοτερ θελει μονο ενα κυλινδροπιστονο και βαλβιδες οπως ειπα πριν ,δεν εχει καποιο αλλο θεμα με μπιελες κεντροφοφορους στροφαλους,απλα ειμαι σε διλλημα να το φτιαξω με ενα καλο κυλινδροπιστονο και να το αναβαθμισω ή να το φτιαξω με κατι πιο οικονομικο και να το πουλησω.
Ψαχνω για αναβαθμισεις αξιοπιστες και αποδοτικες να αξιζουν τον κοπο αλλιως πουλημα.

duke200
16/02/2016, 22:11
60 ευρω έχει ένα μετριο κυλινδροπιστονο και απο 5 ευρω η κάθε βαλβίδα.

αν έχει πειραχτεί ο οδηγός της βαλβίδας και παίζει δεξια αριστερα η καινούργια βαλβίδα πηγαινε την κεφαλή σε ρεκτιφιε να στην φτιάξουν.

μετα, πήγαινε το μηχανάκι τσουλητό σε μάστορα με τα καινούργια ανταλλακτικά και πες του να το δέσει. Όλα-όλα πάνω απο 100 ευρω, δεν θα σου βγούνε. Ειτε το πουλήσεις ή το κρατήσεις, πρέπει να γίνει σωστό.

παρε τηλεφωνο την stelpnet έχουν πολλά κυλινδροπίστονα σε διαφορές ποιότητες απο 37 ευρω

σε kazeR είχα βαλει κυλινδροπίστονο top kit και το παιδί το χει 3 χρονια χωρις να κάνει κιχ

Stergios pra
16/02/2016, 22:45
Ευχαριστω πολυ
Εψαχνα για αναβαθμισεις και καπου διαβασα για αυξηση συμπιεσης..τι ακριβως γινεται ;

Stergios pra
16/02/2016, 22:49
Τηλεφωνο stelpnet?

duke200
18/02/2016, 00:51
google, και όχι μονο stelpnet.

βάλε "κυλινδροπίστονο για honda innova" στο google και θα δεις όσο κυλινδοπίστονα ποθεί η ψυχή σου και σε όλα τα βαλάντια.

Απλά σιγουρεψου οτι κάνουν για το μοτερ σου με τηλέφωνα.