PDA

View Full Version : Yamaha YZF R125



katrides
12/02/2016, 17:29
Καλησπέρα παιδιά,
Έχω μια ερώτηση για τυχόν ειδικούς ή γνώστες επί του θέματος, καθώς αν και λατρεύω τις μηχανές, εγώ μηχανολογικές γνώσεις δεν διαθέτω...
Έχω βρει την παρακάτω αγγελία.
http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/7526522/
Ξέρω ότι δεν έχει φωτό, και δεν έχω μιλήσει κιόλας με το παιδί που την έχει, απλά αναρωτιέμαι, θεωρείτε ότι θα ήταν καλή ιδέα να την δω και να προσπαθήσω να βρω αυτά που χρειάζεται, ή θα μου πάει ο κούκος αηδόνι;

ptc
12/02/2016, 17:56
Προσωπικα δε θα εμπαινα στη διαδικασια. Εκτος και αν βρεις τα ανταλλακτικα που χρειαζεσαι μεταχειρισμενα και κανεις τα μαστορεματα εσυ, το κουστουμι θα βγει περισσοτερο απ'ο,τι αν επαιρνες ενα ατρακαριστο της ιδιας παλαιοτητας. Αν οπως λες δεν το εχεις με τα μαστορεματα, καλυτερα ασ΄το.

Ασε που και να το κανεις, στο τελος θα εχεις ενα μηχανακι που ξερεις οτι ειναι στουκαρισμενο.

lykourgi
12/02/2016, 17:58
Εφόσον δεν έχεις γνώσεις να το ελέγξεις και να το φτιάξεις ο ίδιος, μην ασχοληθείς.

Και αυτό σου το συνιστώ ασχέτως του κόστους.

Tycho Moon
12/02/2016, 17:58
Καλησπέρα παιδιά,
Έχω μια ερώτηση για τυχόν ειδικούς ή γνώστες επί του θέματος, καθώς αν και λατρεύω τις μηχανές, εγώ μηχανολογικές γνώσεις δεν διαθέτω...
Έχω βρει την παρακάτω αγγελία.
http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/7526522/
Ξέρω ότι δεν έχει φωτό, και δεν έχω μιλήσει κιόλας με το παιδί που την έχει, απλά αναρωτιέμαι, θεωρείτε ότι θα ήταν καλή ιδέα να την δω και να προσπαθήσω να βρω αυτά που χρειάζεται, ή θα μου πάει ο κούκος αηδόνι;

Το μηχανάκι φαίνεται να έχει τρακάρει μπροστά και ενδέχεται να έχει στραβώσει και το πλαίσιο. Για τα καλάμια δεν λέει κάτι η αγγελία.

Άν είχε καμιά τούμπα πλαινή, σύρσιμο κλπ θα το σκεφτόμουν.

Αλλά για χτύπημα σε μπροστινά συστήματα δεν θα το ρίσκαρα...

katrides
12/02/2016, 18:12
Ναι η αλήθεια είναι ότι δεν...
Θέλω να πάω σε κανένα ιεκ να μάθω αλλά όσο έχω τη σχολή και δουλεύω κιόλας...
Σας ευχαριστώ πολύ πάντως όλους για τις γρήγορες απαντήσεις

duke200
12/02/2016, 22:23
αστο καλύτερα...