PDA

View Full Version : SOS Καποιος απο αθηνα ;;



ale3is
17/02/2016, 14:12
Γεια σας ειμαι απο βεροια και θελω να παρω ενα μηχανακι και ειδα 2 απο αθηνα αλλα δεν μπορω να τα δω απο κοντα να δω αν ειναι οπως στις φωτο και αν ειναι καλα μοτερικα και γενικα οπως στην περιγραφη των ιδιοκτητών τους ! το ενα ειναι αυτο http://www.car.gr/classifieds/bikes/photos/7589900/ και το αλλο αυτο http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/7575423/ με ενδιαφερει κυριως το 2ο !

GFawkes
17/02/2016, 14:21
φιλε,

ολοι επαρχια ημεθα....

στα μπλοκα

ale3is
17/02/2016, 14:36
Ετσι μπραβο ολοι στον αγωνα :) βρηκα να δωσω το δικο μου και δεν ξερω τι να κανω . δεν θελω να μεινω απο μηχανακι :(

omega
17/02/2016, 15:01
Ρε παιδιά όλα καλά κι ωραία αλλά ο άνθρωπος ζητάει μια βοήθεια(SOS)
Ας τοn αφήσουμε να πάρει απαντήσεις και μετά "φορτσάρει" όποιος θέλει..
Σμπαθάτε με. :beer:

ale3is
17/02/2016, 15:04
το sos το εβαλα γιατι με καιει ιδιαιτερα το θεμα ! μου ζητανε να πουλησω το δικο μου και δεν θελω να μεινω απο οχημα γτ θα μου δεσει τα χερια :/αν καποιος μπορει θα του ειμαι ευγνώμον :)

alexzafeir
17/02/2016, 15:09
Αλεξ ελπιζω να φορας το κρανος σου και το μπουφαν (και να τα εχεις ευχαριστηθεί).... αυριο θα κατέβω Αθηνα (μενω Χαλκιδα) για μια δουλεια απο τις 9:00 εως 11:00 θα εχω χρονο στην Μεσογειων στο 401 ΓΣΝΑ, ευχαριστως αν οι ιδιοκτητες ερχονται στην πυλη του 401 ΓΣΝΑ να ριξω μια ματια και να σε παρω τηλ επιτοπου να σου πω οτι θελεις....:beer:

SHOOTER045
17/02/2016, 17:46
Ρε βοηθηστε τον κοντοχωριανο
Είναι και φιλαράκι

Μανολης67
17/02/2016, 19:01
Δεν μπορω να βοηθήσω γιατί ειμαι εκτός Αθηνών, πάντως 900 ευρω ειναι μια χαρά για δίχρονο, δηλαδή ζωντανό μηχανάκι, αυτά τα μηχανάκια είναι καλά, παιχνιδιάρικα, χωματερά, γρήγορο όσο χρειάζεται, χωρίς το άγχος του πολύ γκαζιού, προσπαθώ με λίγα λόγια να σου πω ότι θα το αγόραζα σαν δεύτερο μηχανάκι, και φυσικά είναι οτι πρέπει για νεο οδηγό,
SOS προσοχή -καλό ελεγχο στο μοτέρ.

ale3is
18/02/2016, 00:40
alexzafeir σε ευχαριστω πολυ αλλα δυστηχως ο ενας εχει μαγαζι και ο αλλος ειναι εκτως αθηνων :( μανολης 67 ειναι πολυ ωραια μηχανακια το ξερω εχω το ιδιο σε 80 αλλα ειναι απο αθηνα ://

sotos 8
18/02/2016, 08:03
Απ την στιγμή που σε ενδιαφέρει κύριος το 2ο οπως γράφεις αστα να πανε .
Ποιος να παρει την ευθύνη για το σφαγμένο , άκου 33 ίππους με καμάρι που γράφει και στο καπάκι ποιος το εκανε << ΙΜΠΡΟΒΕΝΤ>>
Το μηχανάκι της πρώτης αγγελίας κάνει μπαμ οτι ειναι χαρτί κι εσυ ασχολησε με το αλλο ????????

GFawkes
18/02/2016, 08:35
Απ την στιγμή που σε ενδιαφέρει κύριος το 2ο οπως γράφεις αστα να πανε .
Ποιος να παρει την ευθύνη για το σφαγμένο , άκου 33 ίππους με καμάρι που γράφει και στο καπάκι ποιος το εκανε << ΙΜΠΡΟΒΕΝΤ>>
Το μηχανάκι της πρώτης αγγελίας κάνει μπαμ οτι ειναι χαρτί κι εσυ ασχολησε με το αλλο ????????

+1

Γενικα ποιος αναλαμβανει την ευθυνη να σου πει οτι "ειναι οκ"
και να το παρεις διχως να το δεις και εσυ.

Εκτος και εαν θελεις να το δει καποιος και να σου πει...-καλο ειναι κατεβα να το ελέγξεις !-
Το 2ο το κανω και εγω, μιας και εχω γνωσεις

ale3is
18/02/2016, 08:49
θελω μοταρδ το 1ο ειναι σε καλυτερη κατασταση φαινεται αλλα εχει ον οφ ροδες:/ δεν λεω να παρει καποιος την ευθυνη απλα θελω να μου πει αν λειτουργουν ολα και αν ειναι οπως τις φωτο ! Εχεις απολυτο δικιο στο οτι δεν ειναι σωστο να παρω μηχανακι στα τυφλα απλα δεν εχω την δυνατότητα να κατεβω Αθήνα. Ασχολουμαι με τα μηχανακια αρκετα οποτε ενταξει θα το κανω απλα να παιρνει μπρος να μην τραβαει το τιμονι να μην εχει στραβες ζαντες και να ναι οπως στις φωτο γενικα να μην ερθει και ειναι ρεταλι οχι κατι εξειδικευμένο ! Επισης εννοειται οτι η ευθηνη ειναι απολυτα δικη μου !

ale3is
18/02/2016, 09:02
Το πρωτο για να το κανω μοταρδ θελει δουλιτσα και χρημα που δεν μου περισσεύει:/ απο την αλλη τωρα σε περιπτωση που δεν αξιζει το 2ο θα παρω το πρωτο !

ale3is
18/02/2016, 09:04
Και ξαναλεω οτι η ευθυνη ειναι απολυτα δικη μου ξερω τι αγορα παω να κανω ! Το λεω για να μην παρεξηγηθώ απο κανεναν :)

ale3is
18/02/2016, 09:05
Gfawkes εσυ μπορεις να το δεις;

GFawkes
18/02/2016, 09:06
Gfawkes εσυ μπορεις να το δεις;

Αν δεν υπαρχει αλλο φιλος ειδικα για το 2ο που ειναι κερατσινι....

ειμαι 30 χλμ μακρυα.....

το 1ο μπορω πιο ευκολα.

ale3is
18/02/2016, 11:01
Το πρωτο πηρα τηλ και βρισκεται στην βαριμπομπη:/ θελεις να μου στειλεις σε πμ ενα τηλ να σε παρω Όταν μπορεις ;

GFawkes
18/02/2016, 11:34
Φιλοθεη δεν εγραφε...;

κοιτα αν ειναι καπου κοντα στο κεντρο αθηνας που κινουμαι +8 χλμ ισως μπορεσω

παραπερα, δεν μπορω να εξυπηρετησω, δεν εχω ελευθερο χρονο καθολου

ale3is
18/02/2016, 12:12
Αυτός μενει Φιλοθέη αλλα το χει σε ενα γκαραζ στην βαρυμπομπη ! Επειδη δεν γνωριζω απο Αθήνα πατησα στο google maps και μου λεει οτι το κερατσινι ειναι 10 χιλιομετρα απο το κεντρο ! Μπορεις να πας; αν δεν μπορεις δεν πειραζει :) σε ευχαριστω πολυ για την ανταπόκριση και τον χρονο σου !

zannisvel
18/02/2016, 12:15
Αν ηξερα 5 πραγματα απο διχρονα θα μπορουσα να παω και γω να το δω. Μπορω να σου πω για τα βασικα αν εχει ανοιχθει το μοτερ σε τι κατασταση ειναι εξωτερικα αν εχει γδαρσιματα κλπ. αλλα απο λειτουργια μοτερ σε 2 χρονο δε ξερω και πολλα και δε θα ηθελα να σε παρω στο λαιμο μου. Παντως το πρωτο ειναι και πιο καινουριο και φαινεται πολυ καλυτερο, τουλαχιστον απο τις photos.

GFawkes
18/02/2016, 12:15
Αυτός μενει Φιλοθέη αλλα το χει σε ενα γκαραζ στην βαρυμπομπη ! Επειδη δεν γνωριζω απο Αθήνα πατησα στο google maps και μου λεει οτι το κερατσινι ειναι 10 χιλιομετρα απο το κεντρο ! Μπορεις να πας; αν δεν μπορεις δεν πειραζει :) σε ευχαριστω πολυ για την ανταπόκριση και τον χρονο σου !

Χτυπα και μια πεντελη που μενω και δες.......


Αν το εχει βαρυμπομπη ο φιλος, μαλλον παει βουνο που ειναι διπλα...αρα τα λιγα χλμ...μαλλον δεν πειθουν...

αν ΣΚ βρω χρονο θα τον παρω τηλ...καλο θα ειναι να βρεις και καποιον αλλο εθελοντη

ale3is
18/02/2016, 12:37
Ενταξει δεν πειραζει αν δεν σε βολευει δεν χαθηκε κι ο κοσμος :) σε ευχαριστω παντος για το ενδιαφερον ! Υπαρχει καποιος αλλος προθημος ;

BLiTzER
18/02/2016, 12:40
Μπορώ να ρίξω μια ματιά στο του Κερατσινίου, αλλά δεν είμαι μηχανικός. Ωστόσο μπορώ να σου δώσω μια επιφανειακή εικόνα.

ale3is
18/02/2016, 12:44
Πολυ ωραια :) θελω κυριως να μου πεις αν τραβαει αν δουλεύει και αν ειναι οπως στις φωτο :)

stam2
18/02/2016, 12:45
χχ... μίλησα μαζί του για να πεταγόμουν το απογευματάκι αλλά σήμερα και αύριο μπορεί μόνο από τις 10 το βράδυ και μετά. Για σ/κ μόνο πρωί....
Ίδωμεν....

BLiTzER
18/02/2016, 12:45
Δεν έχω ιδέα πώς τραβάει ένα δίχρονο 125. Δεν είχα ποτέ μου ούτε δίχρονο, ούτε 125 :p Ευχαρίστως να βοηθήσω όσο μπορώ, όμως.

leo1964
18/02/2016, 14:05
Για να μην αλλάζεις μπιέλες γρηγορότερα από μπουζιά.ξέχασε το δεύτερο aprilia

ale3is
18/02/2016, 15:03
Καταλαβα ....σας ευχαριστω πολυ ολους για το ενδιαφερον :)blitzer το συγκεκριμενο ουτε εγω ξερω πως παει :) πφφ δεν ξερω τι να κανω :( leo 1964 γτ το λες αυτο ;

Μανολης67
18/02/2016, 19:31
Πολυ ωραια :) θελω κυριως να μου πεις αν τραβαει αν δουλεύει και αν ειναι οπως στις φωτο :)

Ειχα στα νιάτα μου μεγάλη εμπειρία με δίχρονα Ιταλικά 125, κυρίως χωματερά, βεβαίως από φωτό κανείς δεν πρόκειται να σου πει πως δουλεύει(!!) αν εννοείς αυτό, και δεν κατάλαβα λάθος,
Για το πως τραβάει? έχουν δύναμη ψηλά, χαμηλά μην περιμένεις πολλά πράγματα, ευτυχώς να δουλεύει ψηλά, δεν είναι κακό, γιατί ως δίχρονο, δεν εχει κινούμενα μερη (βαλβίδες-καδένες κτλ) θέλει βέβαια καλό λάδι λίπανσης και προσοχή στην αντλία, τα γκάζια βέβαια δεν είναι πολλά, αλλά αρκετά για νεο οδηγό, ενω αν πας σε τετράχρονο 125 θα σέρνεσαι,
Δεν ξέρω τι παίζει με τα ανταλλακτικά,

ale3is
18/02/2016, 22:50
εγω εχω το aprilia το sx αλλα το 50αρι φτιαγμενο 80αρι και ενα crm 250 απο διχρονα ! δεν θελω να μου πεις πως δουλευει απλα να μου πει αν δουλευει αν ειναι οπως φαινεται στις φωτο ! χαχαχα μαλλον δεν το διατυπωσα σωστα συγγνωμη λαθος μου :) οταν ειπα να μου που εαν τραβαει εννοούσα εαν ειναι στραβο :/ σε 125 παρόμοια φαση εχω παρει husqvarna sm 125 αλλα δεν με εντυπωσίασε :/