PDA

View Full Version : ΑΦΙΕΡΩΜΕΝΟ ΣΤΟΥΣ ΟΠΑΔΟΥΣ ΤΟΥ ΟΦΗ.



DUKASII
08/11/2005, 12:09
Είσαι οπαδός του ΟΦΗ. Δεν είσαι από αυτούς που πάνε στο γήπεδο κάθε Κυριακή για να βρίσουν, ούτε βλέπεις το ποδόσφαιρο σαν ευκαιρία για εκτόνωση. Είσαι νορμάλ άνθρωπος. Έχεις μια νορμάλ δουλειά, μια νορμάλ οικογένεια, νορμάλ φίλους, νορμάλ ζωή. Δεν έχεις μάθει να απαιτείς υπερβολικά πράγματα, πιστεύεις ότι υπάρχουν ομάδες που δεν αγωνίζονται για πρωταθλήματα και Κύπελλα και τίτλους, αλλά για την αξιοπρέπειά τους και για να μπορούν να περηφανεύονται για την έδρα τους ή γιατί κάποτε, κόντρα στα προγνωστικά, έκαναν το θαύμα της μιας βραδιάς. Γι' αυτό είσαι ΟΦΗ. Για την κρητική περηφάνια, που φουντώνει στο στήθος όταν πιεις δυο ρακές παραπάνω.

Είσαι οπαδός του ΟΦΗ. Το ξέρεις ότι στη ζωή δεν υπάρχουν μόνο τα καλά και είσαι πάντα προετοιμασμένος. Όμως άλλο πράγμα είναι οι δυστυχίες που έρχονται ξαφνικά κι άλλο οι καταδίκες από δικαστήριο με στημένη σύνθεση. Άλλο να πονάς κι άλλο να σε μαχαιρώνουν. Άλλο να υποφέρεις κι άλλο να πρέπει ντε και καλά να πεθάνεις. Άλλο να έχεις αγωνία κι άλλο να ξέρεις τον δολοφόνο πριν αρχίσει το θρίλερ. Άλλο να περιμένεις θρίλερ κι άλλο να βλέπεις μια κωμωδία κακής ποιότητας. Άλλο να χάνεις κι άλλο να χάνεις πάντα.

Προσχήματα

Είσαι οπαδός του ΟΦΗ. Σου έχουν πει ότι άλλες ομάδες από την επαρχία διαλύθηκαν και εσύ χρόνια τώρα βλέπεις την ομάδα σου στην Α' Εθνική κατηγορία. Αναρωτιέσαι πώς γίνεται να συγκρίνεται η δυναμικά αναπτυσσόμενη για δύο δεκαετίες Κρήτη με τις φτωχές πόλεις της Βορείου Ελλάδος, οι ομάδες των οποίων παρήκμασαν, καταστράφηκαν οικονομικά και χάθηκαν. Αναρωτιέσαι γιατί κάθε φορά που βρίσκεται κάποιος με καταγωγή από τη Μεγαλόνησο και δυνατό πορτοφόλι, τα χρέη της ομάδας ξαφνικά αυξάνουν. Αναρωτιέσαι πώς γίνεται άνθρωποι με φορολογικές δηλώσεις της πλάκας να εμφανίζονται ως πιστωτές της ΠΑΕ, χωρίς καν να μπαίνουν στον κόπο να δικαιολογήσουν τα χρήματα. Αναρωτιέσαι ποιοι, διάολε, είναι όλοι αυτοί που κατά καιρούς εμφανίζονται ως μέτοχοι. Αναρωτιέσαι πώς γίνεται με την ΠΑΕ να δουλεύουν συγκεκριμένοι μάνατζερ, που της πουλάνε ό,τι περισσεύει από άλλους. Αναρωτιέσαι γιατί χάθηκαν εντελώς τα προσχήματα.

Παράξενα

Είσαι οπαδός του ΟΦΗ. Θυμάσαι ότι η τελευταία νίκη του ΟΦΗ επί του Παναθηναϊκού ήταν το 1996, προτελευταία αγωνιστική ενός πρωταθλήματος το οποίο οι «πράσινοι» είχαν ήδη κερδίσει και κατέβηκαν στην Κρήτη για εκδρομή. Από εκεί κι έπειτα έχεις δει πολλά, συμπτωματικά και παράξενα. Έχεις δει το 1997 τον ΠΑΟ να βάζει τρία γκολ με διαιτητή τον Τσαγκαράκη, με τον οποίο τις άλλες ομάδες δεν τις κέρδιζε ποτέ. Τα τρία γκολ γενικά τα βλέπεις συχνά. Το 1999 έχεις δει τα δύο από τα τρία να τα πετυχαίνει ο Μάουρο, που ελάχιστοι οπαδοί του ΠΑΟ τον θυμούνται, ίσως γιατί ανάθεμα κι αν έχει βάλει άλλη φορά στη ζωή του δύο γκολ. Γενικά, η Κρήτη κάνει καλό στους παίκτες του ΠΑΟ. Έχεις δει τον Σίγκουρντσον να μεταμορφώνεται σε Γκαρίντσα και τον Καραγκούνη να περνάει από τα σέντερ μπακ σαν άνεμος. Έχεις δει πέρυσι το τελευταίο γκολ του Κωνσταντίνου με τη φανέλα του ΠΑΟ και φέτος το πρώτο του Φλάβιο Κονσεϊσάο.

Διασυρμοί

Είσαι οπαδός του ΟΦΗ και με αντίπαλο τον ΠΑΟ έχεις δει πράγματα αξέχαστα. Έχεις δει συνολικά 52 γκολ του ΠΑΟ τα τελευταία οκτώ χρόνια στα ματς που αντιμετωπίζει την ομάδα σου –με καμία άλλη ομάδα δεν έχει συμβεί κάτι ανάλογο. Γενικά, στα ματς αυτά δεν έχεις πλήξει ποτέ. Έχεις δει τον ΟΦΗ να προηγείται και να χάνει, να κρατάει για ένα ημίχρονο και στο τέλος να χάνει, να χάνει 0-3, να μειώνει το σκορ και τελικά να χάνει, να χάνει με δύο γκολ από στημένες φάσεις, να χάνει παίζοντας ηρωικά, να χάνει χαλαρά, να χάνει ενώ η εξέδρα ειρωνεύεται τους παίκτες, να χάνει με τον κόσμο να ξεσηκώνεται, να χάνει με τον κόσμο να βαριέται να κράξει. Να χάνει με τον Μυριοκεφαλιτάκη, να χάνει με τον Ξημέρη, να χάνει με τον Βατσινά. Να χάνει με ένα σωρό κόσμο που στα επίσημα κάνει δημόσιες σχέσεις ενώ η ομάδα γνωρίζει διασυρμούς.

Σωθικά

Είσαι οπαδός του ΟΦΗ. Δεν σε νοιάζει που η ομάδα χάνει: χάνει και από άλλους και χάνει χειρότερα. Χάνει με διαιτητές στημένους, με στρατούς από εξαγριωμένους στις εξέδρες, που απειλούν ότι θα κάψουν το Ηράκλειο, με αντιπάλους που το συγκεκριμένο ματς το αντιμετωπίζουν σαν ντέρμπι, ενώ αλλού και σε άλλους μπορεί και να χαρίσουν βαθμούς απλόχερα. Σου τρώει τα σωθικά, όμως, το ότι ενώ χάνεις από τον ΠΑΟ, ακούς την επόμενη μέρα να σου λένε ότι το αποτέλεσμα είναι εντελώς λογικό και προβλέψιμο, αποτέλεσμα μιας αδυναμίας του ΟΦΗ να κάνει οτιδήποτε άλλο. Σε πειράζει που ακούς στο φινάλε: «Δεν κατάλαβα, δηλαδή, τι είναι ο ΟΦΗ; Η Ρεάλ;». Σε πειράζει που σκέφτεσαι ότι για να δικαιολογηθούν οι ήττες μπορεί ο ΟΦΗ να είναι του χρόνου ακόμα χειρότερος. Σε πειράζει που κάποιοι μπορεί υποθετικά να σε φέρουν σε ακόμα μεγαλύτερα χάλια, ώστε το αποτέλεσμα να είναι ακόμα πιο προβλέψιμο.

Φανέλα

Είσαι οπαδός του ΟΦΗ. Θυμάσαι τον Ισις, τον Βέρα, τον Νίκο Νιόπλια, τον Γιάνγιανιν, τον μεγάλο Γκόμεζ, τα Κρητικόπουλα που έφτασαν να φορέσουν τη φανέλα για να κάνουν την ομάδα αυτή σπουδαία. Στενοχωριέσαι που όλοι αυτοί οι τρομεροί παίκτες καλούνται πάντα να απαντήσουν στην ερώτηση «τι διάολο γίνεται στα ματς αυτά;», χωρίς να μπορούν να πουν τίποτα. Στενοχωριέσαι που κι εσύ κι εγώ και όλοι καταλαβαίνουμε τι γίνεται, αλλά μάθαμε να μη λέμε τίποτα γιατί, όπως λένε στην Κρήτη, για τις προδοσίες είναι καλύτερο να μη μιλάς.

Φαρμάκι

Είσαι οπαδός του ΟΦΗ. Έχεις, φίλε, όλη τη συμπάθειά μου. Κανείς δεν έχει καταπιεί τόσο φαρμάκι στη ζωή του…



Καρπετοπουλος speaking..

kalgeorge
08/11/2005, 13:10
Kαλα πες του τωρα του καραγκιοζη να παει να γαμηθει και αυτος και ο αλλος γελοιος ο πανουτσος, που τους κανανε και παρουσιαστες.....

x-rider
08/11/2005, 13:18
ΩΠ! Τσιμπησε το πρωτο μελανουρι


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


υ.γ. Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΠΟΝΑΕΙ

kalgeorge
08/11/2005, 13:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από x-rider
ΩΠ! Τσιμπησε το πρωτο μελανουρι


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


υ.γ. Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΠΟΝΑΕΙ

Oχι Αρη δεν με απασχολει καθολου το κειμενο.
Απλα θεωρω ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ να υπαρχουν καποιοι τρομερα ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΔΕΣ στην τηλεοραση και να περνιουντε και για εξυπνοι-γνωστες-ξερολες κλπ κλπ
ΣΑΚΕΛΛΑΡΟΠΟΥΛΟΣ - ΠΑΝΟΥΤΣΟΣ - ΚΑΡΠΕΤΟΠΟΥΛΟΣ - ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ - ΣΩΤΗΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ - ΚΟΛΟΜΠΑΡΙΝΙ

x-rider
08/11/2005, 13:33
ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΡΙΧΝΕΙΣ ΣΤΟ ΣΟΒΑΡΟ? ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΣΗΜΕΡΑ ΝΑ ΜΙΛΗΣΩ

ΣΟΒΑΡΑ.

ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΜΑΧΕΣ.η πλακωνομαστε η τον κανουμε τον αλλο

ΤΟΥΡΜΠΟ. ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ Αναζητησεις-Προβληματισμοι

(πολλους και εγω δεν γουσταρω παντως)




:evil: :evil: :smokin: :smokin:

kalgeorge
08/11/2005, 13:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από x-rider
ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΡΙΧΝΕΙΣ ΣΤΟ ΣΟΒΑΡΟ? ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΣΗΜΕΡΑ ΝΑ ΜΙΛΗΣΩ

ΣΟΒΑΡΑ.

ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΜΑΧΕΣ.η πλακωνομαστε η τον κανουμε τον αλλο

ΤΟΥΡΜΠΟ. ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ Αναζητησεις-Προβληματισμοι

(πολλους και εγω δεν γουσταρω παντως)




:evil: :evil: :smokin: :smokin:

Ρε συ δεν τα βαζω μαζι σου ή με τον Σπυρο ή με τους γαυρους.
Απλα ειλικρινα δεν μπορω να βγαινουν ολοι οι καραγκιοζηδες πλεον στην τηλεοραση και να υπαρχει ανεχεια απεναντι τους, και εκτος απο αυτο, να τους εχουμε και σαν τους θεους τους ιδιους, τους γνωστες της μπαλας.
Εδω εδωσαν στα κατσικια (καρπετ-πανουτ) να παρουσιαζουν την σουπερ μπαλα
ΗΜΑΡΤΟΝ ΔΗΛΑΔΗ.:wave2:

skous
08/11/2005, 13:53
Nα προσθέσω ότι το κείμενο ξέχασε να αναφέρει

"Είσαι οπαδός του Όφη... ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΟΥ ΓΑΒΡΟΥ"


Έλεος. Ακου έχεις δει το πρώτο γκόλ του φλάβιο. Λες και πιανότανε! Τι άλλο θα ακούσουμε..

μετά θα βγάλει και για την Τσέλσι ότι έχεις δει το καλύτερο γκόλ του Ροναλντίνιο, άρα η Τσέλσι είναι παράρτημα της Μπάρτσα!

GST
08/11/2005, 13:54
κυριες και κυριοι ο γνωστος σε ολους ....σπυρος ο λεπιδας......
μετονομαζεται σε ..........σπυρος ο διχονοιας...........:lol: :rotflmao:

idi
08/11/2005, 13:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalgeorge
- ΚΟΛΟΜΠΑΡΙΝΙ

ΚΩΛΟΜΠΑΡΙΝΙ σωστο !:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

καλα αυτος ειναι μεγαλος μαλακας!!!!!

Lazio
08/11/2005, 14:50
Καρπετοπουλοι και τα υπολοιπα τσουτσεκακια βλεπουν μονο αυτα που τους συμφερει να βλεπουν και αλλου κανουν τα στραβα ματια γιατι ως γνωστον ολοι αυτοι οι 'κυριοι' ειναι λαμογια και εξυπηρετουν συμφεροντα.....

Δεν χρειαζομαι καμμια γνωμη δημοσιογραφου εχω ματια και βλεπω ...αυτια και ακουω , που σημαινει οτι ολοι οι μεγαλοι ευνοουνται με τον 1 η τον αλλο τροπο (γαυρακια σαν φτανουν 2 αποβολες και κερδισμενο πεναλτι εις βαρος της αλλης ομαδας σε καθε αγωνα..ειστε ευχαριστημενοι?).

Αι στην ευχη του Θεου λοιπον λαμογια τις αθλητικης δημοσιογραφιας που σας καναμε τους ιδιους θεους και πλουσιους....

:a14: :a14: :a14:

skous
08/11/2005, 15:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από Lazio
Καρπετοπουλοι και τα υπολοιπα τσουτσεκακια βλεπουν μονο αυτα που τους συμφερει να βλεπουν και αλλου κανουν τα στραβα ματια γιατι ως γνωστον ολοι αυτοι οι 'κυριοι' ειναι λαμογια και εξυπηρετουν συμφεροντα.....

Δεν χρειαζομαι καμμια γνωμη δημοσιογραφου εχω ματια και βλεπω ...αυτια και ακουω , που σημαινει οτι ολοι οι μεγαλοι ευνοουνται με τον 1 η τον αλλο τροπο (γαυρακια σαν φτανουν 2 αποβολες και κερδισμενο πεναλτι εις βαρος της αλλης ομαδας σε καθε αγωνα..ειστε ευχαριστημενοι?).

Αι στην ευχη του Θεου λοιπον λαμογια τις αθλητικης δημοσιογραφιας που σας καναμε τους ιδιους θεους και πλουσιους....

:a14: :a14: :a14:

symfwwno me ola ta parapanw ALLA na rotisw:
Ean kai den eida to mats kala, mias kai eimai anti-olympiakos, i apovoli(i prwti giati tin deyteri den tin eida) kai to penalnti den itan ka8ara?

dimitris74
08/11/2005, 16:44
ξεχασε να ανφερει και το οτι
εχεις στερησει και την εξοδο στο ουεφα με ενα ανελπιστο διπλο μεσα στο οακα,
επισης
εισαι οπαδος του θρυλου, εχεις δει την ομαδα σου να καθεται με ανοιχτα τα ποδια να χανει στην φιλαδελφεια για να μην παρει πρωταθλημα ο πρασινος αντιπαλος,
εισαι οπαδος της ξανθης,
δινεις τα ματς στην τελευταια αγωνιστικη για να τα εχεις καλα,
εισαι οπαδος του παοκ, βλεπεις τα περηφανα μακεδονοπουλα σου να ξεπουλουντια για να ξεπλυνουν τα χρηματα του αδιστακτου προεδρου σου,
εισαι οπαδος του ιωνικου, της καλλιθεας, της κερκυρας,
και παρα πολλα αλλα που ο αντωνακης ξεχασε να γραψει η περιμενει καποια αλλη ευκαιρια να πουλησει

marine521
08/11/2005, 17:05
Για αυτό και εγώ παραθέτω τον ΘΕΟ

Κυρίες και κύριοι ο άνθρωπος με τις καλύτερες ατάκες και τις άπειρες γνώσεις από τόπι......

και παραθέτω μερικές ατάκες

Aτακες που σπανε κοκκαλα (κρααααακ)

"τα νεφρα μου παλιοπουστα"

"αν το πουλι του ειχε νυχι θα ηταν δακτυλο"

" Χου ρε "

"Απα πα πα πα πα..."

"παππου παππου τον παιρνεις που και που"

"ειμαι ο μονος δημοσιογραφος που δεν εχω δοντια και τα λεω εξω απο τα δοντια"

"εγω δεν ειμαι δημοσιογραφος.Ειμαι αναλυτης,αδερφος της Κακιας"

"το παν στο συχγρονο ποδοσφαιρο ειναι να εχεις καλα πλεμονια"

"ειμαι ο μονος δημοσιογραφος που δεν εχω δοντια και τα λεω εξω απο τα δοντια" "Με πηρε καποιος τηλεφωνο και με απειλησε οτι θα απαγαγει τον γιο μου.Και του λεω Ρε μαλακα δεν απαγαγεις και την γυναικα μου να ησυχασουμε"

"Ρε τι γινεται"

"βλεπεις μπαλλα μαγκα"

"να στο πω και αλλιως φιλε Ποσες φορες πηδας ;"

"Σοφη η μαλακια σου φιλε"

"Κερδισες το λουκουμο με αυτο που ειπες τωρα"


27697

ΙΠΠΕΑΣ
08/11/2005, 17:20
H διαφορά είναι ότι στη περίπτωση του ΟΦΗ μιλάμε για πολιδιοκτησία (πλην βάζελων - που δεν προκειται να το παραδεχτείτε ακόμα και αν σας το πει ο Τζίγκερ).

zzr2005
08/11/2005, 18:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΙΠΠΕΑΣ
H διαφορά είναι ότι στη περίπτωση του ΟΦΗ μιλάμε για πολιδιοκτησία (πλην βάζελων - που δεν προκειται να το παραδεχτείτε ακόμα και αν σας το πει ο Τζίγκερ).
παιδιά μην συγχέεεται τον καρπετόπουλο που έχει οπαδικές παροπίδες με τον Πανούτσο...τον Πανούτσο τον ακούω κ τον διαβάζω χρόνια τώρα και έχει πολλές σωσές απόψεις και καθόλου οπαδικές ...και φυσικά καμία σύγκριση δεν τίθεται με γελείους τύπους στιλ Γεωργίου...αυτός είναι καλός για να κλάνεις στο γέλιο μόνο

la_villa
08/11/2005, 18:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από skous

Ean kai den eida to mats kala, mias kai eimai anti-olympiakos, i apovoli(i prwti giati tin deyteri den tin eida) kai to penalnti den itan ka8ara?


Και καθαρό πέναλτι ήταν και καθαρές αποβολές ήταν και απ' όλα.

Το παράρτημα έκανε πάλι την δουλειά του.
Την τον βρίζετε τον άνθρωπο...ο μόνος είναι που το λέει ή πειράζει που το έγραψε κιόλας.Και αν μπορείτε πριν τον βρίσετε αποδείξτε οτι αυτά που γράφει είναι ψέματα.Έλα όμως που δεν είναι...ελα μου ντε.
Αντε εδώ και χρόνια ξεκινάτε με +6 το πρωτάθλημα.
:evil: :evil:
χεχεχε

zzr2005
08/11/2005, 18:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από la_villa
Και καθαρό πέναλτι ήταν και καθαρές αποβολές ήταν και απ' όλα.

Το παράρτημα έκανε πάλι την δουλειά του.
Την τον βρίζετε τον άνθρωπο...ο μόνος είναι που το λέει ή πειράζει που το έγραψε κιόλας.Και αν μπορείτε πριν τον βρίσετε αποδείξτε οτι αυτά που γράφει είναι ψέματα.Έλα όμως που δεν είναι...ελα μου ντε.
Αντε εδώ και χρόνια ξεκινάτε με +6 το πρωτάθλημα.
:evil: :evil:
χεχεχε
Από τον ΟΦΗ έχουμε χάσει πρωταθλήματα και έχει βγει στη θέση μας στο κύπελο ουέφα μετά τη νίκη του στο ΟΑΚΑ στην τελευταία αγωνιστική επί ζάετς...
όσο για το παιχνίδι του ΟΣΦΠ με την Ξάνθη το πέναλντι ήταν σωστό΄η κάρτα σωστή αλλά άμα δεις όλο το παιχνίδι θα ξερνάς για τις αποφάσεις του διαιτητή...
οι παίχτες του Ολυμπιακού κάνανε κάτι δολοφονικά τάκλιν που ήταν για κόκκινη και πολλές φορές δεν έδωσε ούτε φάουλ...φυσικά για κάρτα ούτε λογος...σε μια φάση ο Ανατολάκης πηδαει στον αέρα σε στιλ Νίτζα και πέφτει με τα δίο πόδια στο καλάμι παίχτη τησ ξάνθης...και δεν δίνει ούτε κάρτα....ΕΛΕΟΣ....

kalgeorge
08/11/2005, 19:54
ενω ο πανουτσος δεν ειναι;;;
Δεν θυμαμαι να εχω δει τοσο ΜΕΓΑΛΟ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗ τα τελευταια χρονια.
Μεχρι και το μουνοπανο ο παπαδημητριου ειναι λιγοτερο μαλακας.
Μονο ισως ο Αλευροπουλος τον φτανει.
Ρε αντε με τους γελοιους ολους.:yuck:

zzr2005
08/11/2005, 20:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalgeorge
ενω ο πανουτσος δεν ειναι;;;
Δεν θυμαμαι να εχω δει τοσο ΜΕΓΑΛΟ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗ τα τελευταια χρονια.
Μεχρι και το μουνοπανο ο παπαδημητριου ειναι λιγοτερο μαλακας.
Μονο ισως ο Αλευροπουλος τον φτανει.
Ρε αντε με τους γελοιους ολους.:yuck:
΄Μην μου πεις ότιτον κρίνεις από την εκπομπή του Mega....
εκεί είναι η εκπομπή για τα μπάζα και προσαρμόζωντα...στο ράδιο τον ακούω πολλά χρόνια και συμφωνών σε πολλά...αν και γαύρος δεν είναι κωλλυμένος...έκραζε τον γαύρο σε περιόδους που άλλοι τον αποθέωναν..ενώ στηλίτευε τα διαιτητικά όργια υπέρ του γαύρου .....η κριτική του είναι σε σωστό πλαίσιο κάτά την άποψή μου...φυσικά αυτό δεν μπορείς να το κρίνεις από την εκπομπή της tv ...

Lazio
08/11/2005, 20:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από zzr2005
Από τον ΟΦΗ έχουμε χάσει πρωταθλήματα και έχει βγει στη θέση μας στο κύπελο ουέφα μετά τη νίκη του στο ΟΑΚΑ στην τελευταία αγωνιστική επί ζάετς...
όσο για το παιχνίδι του ΟΣΦΠ με την Ξάνθη το πέναλντι ήταν σωστό΄η κάρτα σωστή αλλά άμα δεις όλο το παιχνίδι θα ξερνάς για τις αποφάσεις του διαιτητή...
οι παίχτες του Ολυμπιακού κάνανε κάτι δολοφονικά τάκλιν που ήταν για κόκκινη και πολλές φορές δεν έδωσε ούτε φάουλ...φυσικά για κάρτα ούτε λογος...σε μια φάση ο Ανατολάκης πηδαει στον αέρα σε στιλ Νίτζα και πέφτει με τα δίο πόδια στο καλάμι παίχτη τησ ξάνθης...και δεν δίνει ούτε κάρτα....ΕΛΕΟΣ....

Σωστοτατος ο ΖΖR ...με καλυψες πληρως .....αυτα ομως ο καρπετοπανουτσολαλακας τα βλεπει?
Ειναι δεδομενη η ανοχη των διαιτητων σε δολοφονους οπως ανατολακης καστιγιο πιο παλια πιος τα ξεχναει αυτα...:yuck:

Εγω δε θα ασχοληθω αλλο με το εαν ευννοουν τα κορακια το γαυρο αυτο που θελω ειναι να δω το βαζελο να παιζει μπαλα και να καθαριζει το πρωταθλημα. :wave2:

Tropeas
08/11/2005, 20:39
NAI ΟΦΗ είμαι και το χαίρομαι!


αλλά είμαι



ΦΙΛΑΘΛΟΣ του ΟΦΗ!!! ;)


όχι οπαδός... :nono:


και για να την σπάσω και σε μερικούς , είμαι Χανιώτης και όχι Ηρακλιώτης... ο νοών νοήτο! :wave2:

la_villa
08/11/2005, 21:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από zzr2005
Από τον ΟΦΗ έχουμε χάσει πρωταθλήματα και έχει βγει στη θέση μας στο κύπελο ουέφα μετά τη νίκη του στο ΟΑΚΑ στην τελευταία αγωνιστική επί ζάετς...


Πότε ακριβως χάσατε πρωτάθλημα απο ΟΦΗ?

Καλά αν σας έδινε και τον αγώνα (το 97 αν θυμάμαι καλά?) ενώ μπορούσε αυτός να βγει UEFA τότε εννοείται δεν θα γύρναγαν Κρήτη και τώρα δεν θα υπήρχε ΟΦΗ.Αυτό έλειπε.Θα τους έκραζε όλος ο πλανήτης.

Τώρα για την διαιτησία προχθές τα παραλές .Τον είδα τον αγώνα και πέρα απο τα διαστήματα που με πήρε ο ύπνος (παίξαμε και μεις μπαλάρα βλέπεις!!!) δεν είδα κάτι έτσι δολοφονικό όπς τα γράφεις.Και ούτε διαβασα πουθενά κάτι τέτοιο

el_hymador
08/11/2005, 23:16
ρε εχετε μπουκωσει απο τις καραμελες !!! φτυστε καμια να μιλατε σαν ανθρωποι.....Κερκυρα , Αιγαλεω και Ξανθη δηλαδη δεν σας λενε τιποτις?:winka:

ΙΠΠΕΑΣ
08/11/2005, 23:37
Και μετά λέτε για το Τσουκαλά και τα τσουκαλόπαιδα. Το ξέρουν και οι πέτρες το τι γίνεται κάθε χρόνο με τον ΟΦΗ και εσείς κάνετε σαν να μην υφίσταται τέτοιο θέμα σαν να μιλάμε για μία ομάδα σε μία μακρυνή μυθική ήπειρο στο τρίγωνο των βερμούδων.

Μου θυμίζει τη περίπτωση όπου όταν χάνετε από τον ολυμπιακό πάντα φταίει η διαιτησία ποτέ εσείς, σαν ομάδα, σαν παίχτες, σαν προπονητής. Όταν λέμε ποτέ ... εννοούμε ΠΟΤΕ. Είπαμε ... κλείστε την virtual reality, δεν έχουμε φτάσει στην εποχή του enterprise και του voyager. :wave2:

dimitris74
09/11/2005, 00:14
βεβαια ξεχναμε και την θεικη ατακα ο ολυμπιακος και το αιγαλεω να νικανε και ολοι οι αλλοι να πανε να παντρευτουτε εις την αρχαικη:rotflmao: :rotflmao:

idi
09/11/2005, 00:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από dimitris74
βεβαια ξεχναμε και την θεικη ατακα ο ολυμπιακος και το αιγαλεω να νικανε και ολοι οι αλλοι να πανε να παντρευτουτε εις την αρχαικη:rotflmao: :rotflmao:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ρε τι μου θυμησες... Τριανταφιλοπουλος rulez

και ποσο αγαπω το GAYρο!!!!:nono: :nono:

el_hymador
09/11/2005, 01:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΙΠΠΕΑΣ
Και μετά λέτε για το Τσουκαλά και τα τσουκαλόπαιδα. Το ξέρουν και οι πέτρες το τι γίνεται κάθε χρόνο με τον ΟΦΗ και εσείς κάνετε σαν να μην υφίσταται τέτοιο θέμα σαν να μιλάμε για μία ομάδα σε μία μακρυνή μυθική ήπειρο στο τρίγωνο των βερμούδων.

Μου θυμίζει τη περίπτωση όπου όταν χάνετε από τον ολυμπιακό πάντα φταίει η διαιτησία ποτέ εσείς, σαν ομάδα, σαν παίχτες, σαν προπονητής. Όταν λέμε ποτέ ... εννοούμε ΠΟΤΕ. Είπαμε ... κλείστε την virtual reality, δεν έχουμε φτάσει στην εποχή του enterprise και του voyager. :wave2:

Καλα εδω εσεις περνετε πρωταθληματα με τους κορακες και τις ευλογιες ''παραγοντων'' καθε χρονια και κανετε σαν να μην υφισταται θεμα...ο ΟΦΗ σας χαλασε?

ελα, ελιωσε η καραμελιτσα με τον ΟΦΗ , φαε μια του Γουεμπλεϋ με γευση βατομουρο:lol:

....παλια κινεζικη παροιμια.....

"οταν εχεις ενα κλαρι στο ματι σου δεν λες για τον αλλο που εχει τσιμπλες''

ΙΠΠΕΑΣ
09/11/2005, 10:08
Δηλαδή σβήνεται μία απατεωνιά, ένα κοροΐδεμα όλου του ποδοσφαιρικού κόσμου, με μία άλλη ;

Ναι υπήρχανε κόρακες στα πρωταθλήματα που πήρε ο ολυμπιακός αλλά αυτό δεν αναιρεί τους κόρακες του καπετάνιου τη δεκαετία του 80 (έχω τριανταρίσει εδώ και χρόνια - δεν είμαι χθεσινός) ούτε αναιρεί ότι κάθε χρόνο ξεκινάτε με έξι βαθμούς στο τσεπάκι ενώ οι άλλοι φτύνουν αίμα για να τους πάρουν.

Εγώ δεν έχω πρόβλημα στο να παραδεχτώ απατεωνιές αρκεί να μην αποκρύπτονται επιδεικτικά τα αίσχη της διοίκησης του παναθηναϊκού της δεκαετίας του 80 και τα αίσχη που διατηρεί ο παο μέχρι και σήμερα ( Ο Φ Η ) .

Εγώ απλά χαίρομαι γιατί ένας εξαιρετικά προβεβλημένος αθλητικογράφος(της στρατιάς του Ντούσαν) ανέδειξε το πρόβλημα της πολυιδιοκτησίας (ΠΑΟ-ΟΦΗ) και το σέρβιρε στη μούρη των βάζελων που δεν καταδέχονται να τα ακούσουν από κάποιων ολυμπιακών φρονημάτων Μ.Μ.Ε αλλά από το ίδιο σύστημα Μ.Μ.Ε. που τόσα χρόνια οι ίδιοι (εμμέσως) έχουν στήσει. :wave2:

Tropeas
09/11/2005, 10:20
Δεν καταλαβαίνω το νόημα του τόπικ σαν φίλαθλος αλλά εγώ θα πώ κάτι:

Απο τότε που μας πέθανε με τα βιάγκρα η Βανα Μπάρμπα τον πρόεδρο , η ομάδα πάει κατα διαόλου, φέτος βλέπω κάτι να γίνεται... :lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol:

zzr2005
09/11/2005, 10:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από la_villa
Πότε ακριβως χάσατε πρωτάθλημα απο ΟΦΗ?

Καλά αν σας έδινε και τον αγώνα (το 97 αν θυμάμαι καλά?) ενώ μπορούσε αυτός να βγει UEFA τότε εννοείται δεν θα γύρναγαν Κρήτη και τώρα δεν θα υπήρχε ΟΦΗ.Αυτό έλειπε.Θα τους έκραζε όλος ο πλανήτης.

Τώρα για την διαιτησία προχθές τα παραλές .Τον είδα τον αγώνα και πέρα απο τα διαστήματα που με πήρε ο ύπνος (παίξαμε και μεις μπαλάρα βλέπεις!!!) δεν είδα κάτι έτσι δολοφονικό όπς τα γράφεις.Και ούτε διαβασα πουθενά κάτι τέτοιο
ρε φίλε δεν θα γυρνούσαν στο Ηράκλειο επειδή έχασαν από τον ΠΑΟ μέσα στο ΟΑΚΑ ...τι ποιο φυσιολογικό????εννοείτε ότι ο Παναθηναϊκός και ΟΦΗ είναι αδερφικά σωματεία αλλά πιστεύω ότι δεν υπάρχει περίπτωση να μπει στα αποδυτήρια ο πρόερδρος κ να πει καθ΄λιστε να χάσετε..αυτά δεν γίνονται...απλά μπορεί κάποιοι παίχτες να επηρρεάζονται από το γνωστό αυτό γεγονός κ να μην δίνουν το μάξιμουμ των δυνατοτήτων τους...κάτι αντίστοιχο όμως συμβαίνει και με ομάδες φιλικα προσκείμενες στον Ολυμπιακό...
Μην ξεχνάμε ότι ο Ολυμπιακ΄ς πέρνει στον Ιωνικό 6 Βαθμούς κάθε χρόνο εκεί όπου οι άλλοι συνήθως φεύγουν πληγωμένοι...μην ξεχναμε επίσης πως έχασαν η Ξάνθη την τελευταί αγωνιστική πριν μερτικά χρόνια αλλά και ο Αρης στο Χαριλαόυ με 6 γκολ...εκεί δλαδή δεν υπάρχει ηθικξό ζήξτημα για τους παίχτες των εν λόγ ωομάδων...
όσο για τον αγώνα με τηξν Ξάνθη αν τον είδες ολόγκληρο θα κταταλάβαινεσ για ποιες φάσεις λεω..επίσης ο Καφές θα έπρεπε να αποβληθεί με απευθείας Κόκκινη για εσκεμένη κλωτσιά από πίσω ενώ η μπάλα έχει φύγει από τα πόδια του παίχτη.!!!

zzr2005
09/11/2005, 11:00
δεν λέω ότι έχουμε απίθανη ομάδα και πρέπει να πάρουμε το πρωτάθλημα ντε και καλά αλλά πάλι δεν μπορώ να μην λέω αυτά που βλέπω...

Lazio
09/11/2005, 11:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΙΠΠΕΑΣ
Δηλαδή σβήνεται μία απατεωνιά, ένα κοροΐδεμα όλου του ποδοσφαιρικού κόσμου, με μία άλλη ;

Ναι υπήρχανε κόρακες στα πρωταθλήματα που πήρε ο ολυμπιακός αλλά αυτό δεν αναιρεί τους κόρακες του καπετάνιου τη δεκαετία του 80 (έχω τριανταρίσει εδώ και χρόνια - δεν είμαι χθεσινός) ούτε αναιρεί ότι κάθε χρόνο ξεκινάτε με έξι βαθμούς στο τσεπάκι ενώ οι άλλοι φτύνουν αίμα για να τους πάρουν.

Εγώ δεν έχω πρόβλημα στο να παραδεχτώ απατεωνιές αρκεί να μην αποκρύπτονται επιδεικτικά τα αίσχη της διοίκησης του παναθηναϊκού της δεκαετίας του 80 και τα αίσχη που διατηρεί ο παο μέχρι και σήμερα ( Ο Φ Η ) .

Εγώ απλά χαίρομαι γιατί ένας εξαιρετικά προβεβλημένος αθλητικογράφος(της στρατιάς του Ντούσαν) ανέδειξε το πρόβλημα της πολυιδιοκτησίας (ΠΑΟ-ΟΦΗ) και το σέρβιρε στη μούρη των βάζελων που δεν καταδέχονται να τα ακούσουν από κάποιων ολυμπιακών φρονημάτων Μ.Μ.Ε αλλά από το ίδιο σύστημα Μ.Μ.Ε. που τόσα χρόνια οι ίδιοι (εμμέσως) έχουν στήσει. :wave2:

Μπορει να τριανταρισες αλλα μυαλο δεν εβαλες ουτε τα κοκκινα γυαλια σου εβγαλες για να εβλεπες οτι ο βαζελος ειχε ομαδα τοτε τη δεκαετια 80 που πηρε πρωταθληματα ενω εσεις ησασταν τσιρκο. Και θα σου πω και το αλλο .....αφου καναμε αισχη τοτε πως αφησαμε κατι λαρισες και παοκ να παρουν πρωταθλημα?

Παντως κρινωντας επιχειρηματικα του βγαζω το καπελο του κοκαλη φερνει τα πραγματα παντα οπως θελει και εσας κουμανταρει με κατι καναλια και τσουκαλαδες κλπ κλπ ....αλλα μην απορεις αν καποια στιγμη την κανει και σας αφησει οταν θα κρινει οτι δεν εχει τιποτα αλλο να βγαλει απο το κοκκινο 'μαγαζακι'.

Κοκαλισταν φορ εβερ :beer:

ΙΠΠΕΑΣ
09/11/2005, 11:29
Τους παίχτες που έφερε ο ολυμπιακός ακόμα και στα πέτρινα χρόνια ο παναθηναϊκός δεν τους έχει δει ακόμα και ούτε θα τους δει με τη "καβουρομάνα". Το αν εγώ έβαλα μυαλό ή δεν έβαλα το ξέρω μόνο εγώ, εσύ όμως δεν μπορείς να αποδεχτείς ότι είσαι θύμα των πράσινων ΜΜΕ.

Εγώ τουλάχιστον έχω τη πολυτέλεια να επηρρεάζομαι από την ΝΕΤ, να επηρεάζομαι από το mega απο το star και (Ν Α Ι) από το magic του Κόκκαλη. Ακούω και τις δύο απόψεις.

Εσύ ακούς και βλέπεις την ΑΛΛΗ άποψη; ΌΧΙ !!
Ακόμα και αν το κάνεις θα είσαι η εξαίρεση μεταξύ των βάζελων. Επομένως ποιός φοράει περισσότερο οπαδικά γυαλιά εγώ ή εσύ ;;

H μήπως νομίζεις ότι έχεις τη θεία γνώση και γνωρίζεις τα πάντα, ακόμα και αυτά που επιδεικτικά σου αποκρύπτουν τα "πράσινα" Μ.Μ.Ε ;

Εκ των πραγμάτων αυτός που ερευνά γενικότερα και ψάχνει σε εναλλακτικές πηγές είναι ο λιγότερο "δογματικός" οπαδός και όχι αυτός που ακούει μονίμως τους "πράσινους" αθλητικογράφους.

kalgeorge
09/11/2005, 11:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΙΠΠΕΑΣ
Τους παίχτες που έφερε ο ολυμπιακός ακόμα και στα πέτρινα χρόνια ο παναθηναϊκός δεν τους έχει δει ακόμα. Το αν εγώ έβαλα μυαλό ή δεν έβαλα το ξέρω μόνο εγώ, εσύ όμως δεν μπορείς να αποδεχτείς ότι είσαι θύμα των πράσινων ΜΜΕ.

Εγώ τουλάχιστον έχω τη πολυτέλεια να επηρρεάζομαι από την ΝΕΤ, να επηρεάζομαι από το mega απο το star και (Ν Α Ι) από το magic του Κόκκαλη. Ακούω και τις δύο απόψεις.

Εσύ ακούς και βλέπεις την ΑΛΛΗ άποψη; ΌΧΙ !!
Ακόμα και αν το κάνεις θα είσαι η εξαίρεση μεταξύ των βάζελων. Επομένως ποιός φοράει περισσότερο οπαδικά γυαλιά εγώ ή εσύ ;;

H μήπως νομίζεις ότι έχεις τη θεία γνώση και γνωρίζεις τα πάντα, ακόμα και αυτά που επιδεικτικά σου αποκρύπτουν τα "πράσινα" Μ.Μ.Ε ;

Εκ των πραγμάτων αυτός που ερευνά γενικότερα και ψάχνει σε εναλλακτικές πηγές είναι ο λιγότερο "δογματικός" οπαδός και όχι αυτός που ακούει μονίμως τους "πράσινους" αθλητικογράφους.


otan les paixtarades???? mipws tha itheles na anafereis????

ΙΠΠΕΑΣ
09/11/2005, 11:36
Εσύ μήπως θα πρέπει να διαβάσεις λίγο ποδοσφαιρική ιστορία ; Εγώ σου λέω μόνο ένα όνομα "Ντέταρι", τα άλλα βρες τα μόνος σου.

kalgeorge
09/11/2005, 11:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΙΠΠΕΑΣ
Εσύ μήπως θα πρέπει να διαβάσεις λίγο ποδοσφαιρική ιστορία ; Εγώ σου λέω μόνο ένα όνομα "Ντέταρι", τα άλλα βρες τα μόνος σου.

xmm i podosfairiki istoria leei gia tis metagrafes tou gaurou??
Malista, Detari, den tha diafwnisw
Boreis na skefteis kai allous??
Giati an milas gai duo treis paiktes se tosa xronia....... :nono:

Lazio
09/11/2005, 11:58
Ποδοσφαιρικη ιστορια δεν θα κατσω να διαβασω γιατι εχω σοβαροτερα πραγματα να κανω :look:

Πλακα μας κανεις η νομιζεις οτι αναφερεσαι σε χαζους.....πιο ντεταρι μας λες τωρα με τα κλεμενα λεφτα του κοσμακι επι κοσκοτα ....ετσι φερνω και εγω παιχτες.
Αλλα ακομη και με αυτους τους παιχτες ομαδα δεν ειχες αλλα σου εφταιγε οτι ο βαζελος που εκανε τα αισχη και επαιρνε πρωταθληματα.

Α και δεν καθομαι να ακουσω κανεναν πρασινο δημοσιογραφο ουτε πρασινο ΜΜΕ βλεπω την ομαδα μου (ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ) και τις κινησεις της διοικησης και κρινω απο μονος μου και εαν υπηρχε αντιστοιχος πρασινος τσουκαλας πιστεψε θα τον εβλεπα μονο για να γελαω.
Σιγουρα ομως αν κατσω κυριακη να δω
αθλητικα δεν θα βαλω αλφα η δεν θα ακουσω σπορ φμ....για ευνοητους λογους....:wave2:

GyPsy
09/11/2005, 12:08
Θα βάλεις Star δηλαδή?

GyPsy
09/11/2005, 12:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από Lazio
Ποδοσφαιρικη ιστορια δεν θα κατσω να διαβασω γιατι εχω σοβαροτερα πραγματα να κανω :look:

Πλακα μας κανεις η νομιζεις οτι αναφερεσαι σε χαζους.....πιο ντεταρι μας λες τωρα με τα κλεμενα λεφτα του κοσμακι επι κοσκοτα ....ετσι φερνω και εγω παιχτες.
wave2:

Δηλαδής ο ΠΑΟ είναι κερδοφόρος επιχείρησης

και ο Τζιγγερ δεν τα παίρνει απο MOTOR OIL για να σπρώξει στο ΠΑΟ?

Δηλαδής ο Τζίγγερ δεν είχε σκανδαλωδός ευνοική μεταχείρηση

στις επιχειρήσεις του?

Δηλαδής το κράτος δεν χάνει απο αυτές τις ευνοιες?

Αρα ο κοσμάκης δεν τα πληρώνει πάλι?


ΑΑΑΑ!!!! Μιας και το θυμήθηκα....

Τι έγινε ρε παιδιά αυτός ο περίφημος παίχτης
που σας ισοφάρισε στο ΟΑΚΑ?

Μήπως του κόψανε τη μπάλα μετα? ΜΗΠΩΣ...?


ΚΑΙ ΜΗΝ ΑΡΧΙΣΕΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΛΕΤΕ ΓΙΑ ΤΟ ΓΑΥΡΟ

ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΞΕΡΩ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΣΑΣ ΑΠΑΛΛΑΣΕΙ....:smokin: :smokin:

Julius
09/11/2005, 12:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
Είσαι οπαδός του ΟΦΗ. Δεν είσαι από αυτούς που πάνε στο γήπεδο κάθε Κυριακή για να βρίσουν, ούτε βλέπεις το ποδόσφαιρο σαν ευκαιρία για εκτόνωση. Είσαι νορμάλ άνθρωπος. Έχεις μια νορμάλ δουλειά, μια νορμάλ οικογένεια, νορμάλ φίλους, νορμάλ ζωή. Δεν έχεις μάθει να απαιτείς υπερβολικά πράγματα, πιστεύεις ότι υπάρχουν ομάδες που δεν αγωνίζονται για πρωταθλήματα και Κύπελλα και τίτλους, αλλά για την αξιοπρέπειά τους και για να μπορούν να περηφανεύονται για την έδρα τους ή γιατί κάποτε, κόντρα στα προγνωστικά, έκαναν το θαύμα της μιας βραδιάς. Γι' αυτό είσαι ΟΦΗ. Για την κρητική περηφάνια, που φουντώνει στο στήθος όταν πιεις δυο ρακές παραπάνω.

Είσαι οπαδός του ΟΦΗ. Το ξέρεις ότι στη ζωή δεν υπάρχουν μόνο τα καλά και είσαι πάντα προετοιμασμένος. Όμως άλλο πράγμα είναι οι δυστυχίες που έρχονται ξαφνικά κι άλλο οι καταδίκες από δικαστήριο με στημένη σύνθεση. Άλλο να πονάς κι άλλο να σε μαχαιρώνουν. Άλλο να υποφέρεις κι άλλο να πρέπει ντε και καλά να πεθάνεις. Άλλο να έχεις αγωνία κι άλλο να ξέρεις τον δολοφόνο πριν αρχίσει το θρίλερ. Άλλο να περιμένεις θρίλερ κι άλλο να βλέπεις μια κωμωδία κακής ποιότητας. Άλλο να χάνεις κι άλλο να χάνεις πάντα.

Προσχήματα

Είσαι οπαδός του ΟΦΗ. Σου έχουν πει ότι άλλες ομάδες από την επαρχία διαλύθηκαν και εσύ χρόνια τώρα βλέπεις την ομάδα σου στην Α' Εθνική κατηγορία. Αναρωτιέσαι πώς γίνεται να συγκρίνεται η δυναμικά αναπτυσσόμενη για δύο δεκαετίες Κρήτη με τις φτωχές πόλεις της Βορείου Ελλάδος, οι ομάδες των οποίων παρήκμασαν, καταστράφηκαν οικονομικά και χάθηκαν. Αναρωτιέσαι γιατί κάθε φορά που βρίσκεται κάποιος με καταγωγή από τη Μεγαλόνησο και δυνατό πορτοφόλι, τα χρέη της ομάδας ξαφνικά αυξάνουν. Αναρωτιέσαι πώς γίνεται άνθρωποι με φορολογικές δηλώσεις της πλάκας να εμφανίζονται ως πιστωτές της ΠΑΕ, χωρίς καν να μπαίνουν στον κόπο να δικαιολογήσουν τα χρήματα. Αναρωτιέσαι ποιοι, διάολε, είναι όλοι αυτοί που κατά καιρούς εμφανίζονται ως μέτοχοι. Αναρωτιέσαι πώς γίνεται με την ΠΑΕ να δουλεύουν συγκεκριμένοι μάνατζερ, που της πουλάνε ό,τι περισσεύει από άλλους. Αναρωτιέσαι γιατί χάθηκαν εντελώς τα προσχήματα.

Παράξενα

Είσαι οπαδός του ΟΦΗ. Θυμάσαι ότι η τελευταία νίκη του ΟΦΗ επί του Παναθηναϊκού ήταν το 1996, προτελευταία αγωνιστική ενός πρωταθλήματος το οποίο οι «πράσινοι» είχαν ήδη κερδίσει και κατέβηκαν στην Κρήτη για εκδρομή. Από εκεί κι έπειτα έχεις δει πολλά, συμπτωματικά και παράξενα. Έχεις δει το 1997 τον ΠΑΟ να βάζει τρία γκολ με διαιτητή τον Τσαγκαράκη, με τον οποίο τις άλλες ομάδες δεν τις κέρδιζε ποτέ. Τα τρία γκολ γενικά τα βλέπεις συχνά. Το 1999 έχεις δει τα δύο από τα τρία να τα πετυχαίνει ο Μάουρο, που ελάχιστοι οπαδοί του ΠΑΟ τον θυμούνται, ίσως γιατί ανάθεμα κι αν έχει βάλει άλλη φορά στη ζωή του δύο γκολ. Γενικά, η Κρήτη κάνει καλό στους παίκτες του ΠΑΟ. Έχεις δει τον Σίγκουρντσον να μεταμορφώνεται σε Γκαρίντσα και τον Καραγκούνη να περνάει από τα σέντερ μπακ σαν άνεμος. Έχεις δει πέρυσι το τελευταίο γκολ του Κωνσταντίνου με τη φανέλα του ΠΑΟ και φέτος το πρώτο του Φλάβιο Κονσεϊσάο.

Διασυρμοί

Είσαι οπαδός του ΟΦΗ και με αντίπαλο τον ΠΑΟ έχεις δει πράγματα αξέχαστα. Έχεις δει συνολικά 52 γκολ του ΠΑΟ τα τελευταία οκτώ χρόνια στα ματς που αντιμετωπίζει την ομάδα σου –με καμία άλλη ομάδα δεν έχει συμβεί κάτι ανάλογο. Γενικά, στα ματς αυτά δεν έχεις πλήξει ποτέ. Έχεις δει τον ΟΦΗ να προηγείται και να χάνει, να κρατάει για ένα ημίχρονο και στο τέλος να χάνει, να χάνει 0-3, να μειώνει το σκορ και τελικά να χάνει, να χάνει με δύο γκολ από στημένες φάσεις, να χάνει παίζοντας ηρωικά, να χάνει χαλαρά, να χάνει ενώ η εξέδρα ειρωνεύεται τους παίκτες, να χάνει με τον κόσμο να ξεσηκώνεται, να χάνει με τον κόσμο να βαριέται να κράξει. Να χάνει με τον Μυριοκεφαλιτάκη, να χάνει με τον Ξημέρη, να χάνει με τον Βατσινά. Να χάνει με ένα σωρό κόσμο που στα επίσημα κάνει δημόσιες σχέσεις ενώ η ομάδα γνωρίζει διασυρμούς.

Σωθικά

Είσαι οπαδός του ΟΦΗ. Δεν σε νοιάζει που η ομάδα χάνει: χάνει και από άλλους και χάνει χειρότερα. Χάνει με διαιτητές στημένους, με στρατούς από εξαγριωμένους στις εξέδρες, που απειλούν ότι θα κάψουν το Ηράκλειο, με αντιπάλους που το συγκεκριμένο ματς το αντιμετωπίζουν σαν ντέρμπι, ενώ αλλού και σε άλλους μπορεί και να χαρίσουν βαθμούς απλόχερα. Σου τρώει τα σωθικά, όμως, το ότι ενώ χάνεις από τον ΠΑΟ, ακούς την επόμενη μέρα να σου λένε ότι το αποτέλεσμα είναι εντελώς λογικό και προβλέψιμο, αποτέλεσμα μιας αδυναμίας του ΟΦΗ να κάνει οτιδήποτε άλλο. Σε πειράζει που ακούς στο φινάλε: «Δεν κατάλαβα, δηλαδή, τι είναι ο ΟΦΗ; Η Ρεάλ;». Σε πειράζει που σκέφτεσαι ότι για να δικαιολογηθούν οι ήττες μπορεί ο ΟΦΗ να είναι του χρόνου ακόμα χειρότερος. Σε πειράζει που κάποιοι μπορεί υποθετικά να σε φέρουν σε ακόμα μεγαλύτερα χάλια, ώστε το αποτέλεσμα να είναι ακόμα πιο προβλέψιμο.

Φανέλα

Είσαι οπαδός του ΟΦΗ. Θυμάσαι τον Ισις, τον Βέρα, τον Νίκο Νιόπλια, τον Γιάνγιανιν, τον μεγάλο Γκόμεζ, τα Κρητικόπουλα που έφτασαν να φορέσουν τη φανέλα για να κάνουν την ομάδα αυτή σπουδαία. Στενοχωριέσαι που όλοι αυτοί οι τρομεροί παίκτες καλούνται πάντα να απαντήσουν στην ερώτηση «τι διάολο γίνεται στα ματς αυτά;», χωρίς να μπορούν να πουν τίποτα. Στενοχωριέσαι που κι εσύ κι εγώ και όλοι καταλαβαίνουμε τι γίνεται, αλλά μάθαμε να μη λέμε τίποτα γιατί, όπως λένε στην Κρήτη, για τις προδοσίες είναι καλύτερο να μη μιλάς.

Φαρμάκι

Είσαι οπαδός του ΟΦΗ. Έχεις, φίλε, όλη τη συμπάθειά μου. Κανείς δεν έχει καταπιεί τόσο φαρμάκι στη ζωή του…



Καρπετοπουλος speaking..




Σωστόοοοοστ

STOYBI
09/11/2005, 13:51
Lazio
1) Μπορει να τριανταρισες αλλα μυαλο δεν εβαλες ουτε τα κοκκινα γυαλια σου εβγαλες για να εβλεπες οτι ο βαζελος ειχε ομαδα τοτε τη δεκαετια 80 που πηρε πρωταθληματα ενω εσεις ησασταν τσιρκο. 2) Και θα σου πω και το αλλο .....αφου καναμε αισχη τοτε πως αφησαμε κατι λαρισες και παοκ να παρουν πρωταθλημα?

1) Ομαδα ο ΠΑΟ δεν ειχε. Αλλα τα πρωταθληματα τα επαρνε λογο Βαρδινογιανη Τον αρχιδασκαλο των οσων βρωμικων προεδρων επακολουθησαν ! :winka:

2) Η απαντηση ειναι απλη. ΔΕΝ ΕΙΧΑΤΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΟΜΑΔΑ και τις συγκεκριμενες χρονιες ουτε τα αισχη του Βαρδινιγιαννη δεν μπορουσαν να σας σωσουν.:rolleyes:

STOYBI
09/11/2005, 13:56
el_hymador
ρε εχετε μπουκωσει απο τις καραμελες !!! φτυστε καμια να μιλατε σαν ανθρωποι.....Κερκυρα , Αιγαλεω και Ξανθη δηλαδη δεν σας λενε τιποτις?

Εσενα ΙΩΝΙΚΟΣ --ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ -- ΑΛΕΦΑΝΤΟΣ σου λενε τιποτα ??:confused:

ΑΝ ΔΕΝ ΣΟΥ ΛΕΝΕ ΠΕΣ ΜΟΥ ΝΑ ΣΟΥ ΘΥΜΙΣΩ !!






:wave2:

la_villa
09/11/2005, 16:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalgeorge
xmm i podosfairiki istoria leei gia tis metagrafes tou gaurou??
Malista, Detari, den tha diafwnisw
Boreis na skefteis kai allous??
Giati an milas gai duo treis paiktes se tosa xronia....... :nono:

Καλά τώρα σίγουρα κάνεις πλάκα γιατι αν το εννοείς αυτό που λες απλά δεν έχεις ιδέα απο ποδόσφαιρο και δεν νομίζω να έχει νόημα να συζητάμε!!!!:sick: :sick:
Και ύστερα μιλάτε για οπαδικά γυαλιά!!!

zzr2005
09/11/2005, 17:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
Lazio

1) Ομαδα ο ΠΑΟ δεν ειχε. Αλλα τα πρωταθληματα τα επαρνε λογο Βαρδινογιανη Τον αρχιδασκαλο των οσων βρωμικων προεδρων επακολουθησαν ! :winka:

2) Η απαντηση ειναι απλη. ΔΕΝ ΕΙΧΑΤΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΟΜΑΔΑ και τις συγκεκριμενες χρονιες ουτε τα αισχη του Βαρδινιγιαννη δεν μπορουσαν να σας σωσουν.:rolleyes:
Δηλαδή ρε φίλε το 86 που φάγατε την 4αρα στον τελικό του κυπέλου και ΄φεύγατε από το ΟΑΚΑ από το 60 ο βάζελος δεν έίχε ομάδα ??μην τρελαθούμε τελείως..
φυσικά και ο γαύρος είχε φέρει παιχταράδες...είχε φέρει ένα Ντέταρι που ο καημένος έπρεπε να συνδυαστεί με τον Τσαλουχίδη και κάτι άλλους που δεν είχαν μυρωδιά από μπάλα..γι αυτό κ αναγκαζόταν να τους περνάει όλους μόνος του...
Επίσης έφερε την μαγική τριάδα από τη Ρωσία...Προτάσοφ , Λιτόφτσενγκο, Σάβιτσεφ...παγκοσμίας κλάσης παίχτες οι οποίοι φυσικά καταστράφηκαν στην ΕΛΛΆΔΑ...
Αλλά μάλλον δεν θυμάσε ότι ο βάζελος είχε φέρει ΖΑΕΤΣ και Ρότσα...
παλαιότερα τον Βερόν αν κ στα γεράματα...
ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΞΕΡΟΥΝ ΤΙ ΕΣΤΙ ΖΑΕΤΣ ΤΗΝ ΕΝ ΛΟΓΩ ΕΠΟΧΗ ΑΥΤΟ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΑ ΛΕΕΙ ΟΛΑ ΑΠΟ ΜΟΝΟ ΤΟΥ!!!!!!

el_hymador
09/11/2005, 19:18
μαλιστα...κανεις δεν ειπε οτι ο Καπεταν-κουμπουριας δεν εχει κανει βρωμιες...εχει κανει!!! το αστειο της υποθεσης ομως ειναι να ξεκινατε ενα post για την σχεση ΠΑΟ-ΟΦΗ , τι σκατα? δεν βλεπετε τι γινετε με την ομαδα σας?....παρτε το χαμπαρι , το πιο αναξιοπιστο , διαβρωμενο και αναξιοκρατικο πρωταθλημα της Ευρωπης , ειναι το Ελληνικο....η μεγαλυτερη πλακα ειναι να βλεπεις τους γαυρους να πανηγυριζουν για τα πρωταθληματα τους....μπραβο παιδια , αλλα εικοσι παρτε να χαιρεστε!!!
Πιστευω οτι με τελειως αντικειμενικα κριτηρια , την καλυτερη μπαλα τα τελευταια χρονια την εχουμε δει :

-απο τον ΠαναθηναΙκο (με Ζαετς , Ροτσα , Σαραβακο)
-απο την ΑΕΚ (την εποχη που μαζευε τα πρωταθληματα με τον Ντουσαν)

Απο τον γαυρο δεν νομιζω οτι εχουμε δει ποτε καλη μπαλα , ανταξια αυτης που ειδαμε στις παραπανω περιπτωσεις ..... αν εχετε δει εσεις πειτε ποτε και που.... (ψαξε-ψαξε , δεν θα το βρεις):lol:

la_villa
09/11/2005, 20:53
χαχαχαχα
καλό κι αυτό.

Κάτσε ξέρω και γω ένα...
ήταν που λες ο τοτος το βαζελάκι...
:lol: :lol:

βρε τι άλλο θα ακούσουμε!!!

STOYBI
09/11/2005, 21:12
el_hymador
Απο τον γαυρο δεν νομιζω οτι εχουμε δει ποτε καλη μπαλα , ανταξια αυτης που ειδαμε στις παραπανω περιπτωσεις ..... αν εχετε δει εσεις πειτε ποτε και που.... (ψαξε-ψαξε , δεν θα το βρεις)

Περι ορεξεως κολοκυθοπιτα αν δεν εχεις δει καλη μπαλα μονο απο τον γαυρο ΟΚ. :smokin:

Βγαλε τις παρωπιδες ομως..Ειναι επικυνδινες στις διασταυρωσεις ειδικα αν ερχετε εκ των δεξιων ο ΓΑΥΡΟΣ...:rotflmao: :rotflmao:

kalgeorge
09/11/2005, 23:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από la_villa
Καλά τώρα σίγουρα κάνεις πλάκα γιατι αν το εννοείς αυτό που λες απλά δεν έχεις ιδέα απο ποδόσφαιρο και δεν νομίζω να έχει νόημα να συζητάμε!!!!:sick: :sick:
Και ύστερα μιλάτε για οπαδικά γυαλιά!!!
den mou apantises omws poious ferate.....

el_hymador
09/11/2005, 23:22
Για να ειμαι ειλικρινης δεν περιμενα κατι διαφορετικο σε οτι αφορα την ποιοτητα των απαντησεων......παρ΄ολα αυτα επιμενω και σας προκαλω να απαντησετε με επιχειρήματα και αποδειξεις στα εξης :

α) Πιστευετε οτι την καλυτερη μπαλα οντως την εχουμε δει απο αυτες τις δυο ομαδες και στις συγκεκριμενες χρονικες περιοδους που αναφερομε η οχι? Αν οχι εξηγηστε μας παρακαλω....

β) Αν πιστευετε οτι ο ολυμπιακος εχει ποτε αποδωσει ποδοσφαιρο ποιοτικοτερο απο τις προαναφερομενες ομαδες και χρονικες περιοδους , διευκρινιστε μας ποτε παρακαλω.....η εν πασει περιπτωση ποτε πιστευετε εσεις οτι ο ολυμπιακος επαιζε την καλυτερη μπαλα γενικοτερα....



Αν ζοριζεστε στην απαντηση παρτε τηλεφωνο τον Τσουκαλα.....

la_villa
09/11/2005, 23:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalgeorge
den mou apantises omws poious ferate.....

νόμιζα ότι ήταν πλάκα...:hypnotize :hypnotize
που να το φανταστώ...

λοιπόν...
σουστες(τον θυμάμαι καλά???ήμουν μικρός τότε βλέπεις)
φούνες
ντέταρι
προτάσοφ
σαβιτσεφ
λιφτοτσενκο
γιουσκόβιακ
ζε ελίας
καρεμπέ
τζιοβανι
ριβαλντο
σουρερ
μπερμούδες
κριστενσεν

αν ξέχασα κανένα συγχωρήστε με και προσθέστε
τώρα για το πότε έπαιξε ο ολυμπιακός μπάλλα δεν μπαίνω καν στον κόπο να απαντήσω.Θα είναι λες και τα γράφω σε τοίχο.

el_hymador
09/11/2005, 23:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από la_villa

τώρα για το πότε έπαιξε ο ολυμπιακός μπάλλα δεν μπαίνω καν στον κόπο να απαντήσω.Θα είναι λες και τα γράφω σε τοίχο.


μπες στον κοπο ρε μεγαλε να μας διαφωτισεις και εμας τους ανιδεους.... και οι τοιχοι εχουν αυτια ουτως η αλλως ....η μηπως υπεκφεύγεις?......λεμε τωρα......

kalgeorge
10/11/2005, 11:35
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από la_villa
[B]νόμιζα ότι ήταν πλάκα...:hypnotize :hypnotize
που να το φανταστώ...

λοιπόν...
σουστες(τον θυμάμαι καλά???ήμουν μικρός τότε βλέπεις)
φούνες
ντέταρι
προτάσοφ
σαβιτσεφ
λιφτοτσενκο
γιουσκόβιακ
ζε ελίας
καρεμπέ
τζιοβανι
ριβαλντο
σουρερ
μπερμούδες
κριστενσεν



βασικα .....παρανοησες.
Μιλουσαμε για δεκαετια 80 που παιζατε μπαλαρα - κατα τα λεγομενα σας - και ΦΕΡΑΤΕ ΠΑΙΚΤΑΡΑΔΕΣ.
δεν μιλαμε γενικα....

zzr2005
10/11/2005, 17:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από la_villa
νόμιζα ότι ήταν πλάκα...:hypnotize :hypnotize
που να το φανταστώ...

λοιπόν...
σουστες(τον θυμάμαι καλά???ήμουν μικρός τότε βλέπεις)
φούνες
ντέταρι
προτάσοφ
σαβιτσεφ
λιφτοτσενκο
γιουσκόβιακ
ζε ελίας
καρεμπέ
τζιοβανι
ριβαλντο
σουρερ
μπερμούδες
κριστενσεν

αν ξέχασα κανένα συγχωρήστε με και προσθέστε
τώρα για το πότε έπαιξε ο ολυμπιακός μπάλλα δεν μπαίνω καν στον κόπο να απαντήσω.Θα είναι λες και τα γράφω σε τοίχο.
συμφωνώ σχεδόν με όλους εκτός από....σούρερ (δεν μπορεί να θεωρηθεί μεγάλο όνομα άσχετα με την αξία του), μπερμούδες (επίσης) και Κρίστιανσεν (παιχτάρα αλλά δεν μπορεί να θεωρηθεί μεγάλο όνομα, είναι κάτι σαν τον Βαζέχα..΄΄ηρθε όταν ήταν άγνωστος αν κ παιχτάρα) παρόλα αυτά δεν είχε συνέχεια ο Κρίστιενσν στο εξωτερικό...
Ριβάντο, Καρεμπέ, Τζιοβάνι ήρθαν όταν ήταν τελειώμένοι ποδοσφαιρικά στην υπόλυη Ευρώπη (άσχετα πάλι με την προσφορά τους στον Ολυμπιακό)
Οι καλύτερες μεταγραφές ever για τον Ολυμπιακό ήταν οι μαγική ρωσική τριάδα τους οποίους μάλιστα τους πήρε την ίδια εποχή...

la_villa
10/11/2005, 18:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalgeorge


βασικα .....παρανοησες.
Μιλουσαμε για δεκαετια 80 που παιζατε μπαλαρα - κατα τα λεγομενα σας - και ΦΕΡΑΤΕ ΠΑΙΚΤΑΡΑΔΕΣ.
δεν μιλαμε γενικα.... [/B]

α οκ.:)

τωρα να έρθει παίχτης στην ηλικία και στο επίπεδο ροναλντινιο κ.τ.λ αποκλείεται όσο και να το θέλουμε όσα και να τους δώσουμε.
Αναγκαστικά όποιος φέρνει παίχτες ονόματα θα είναι ηλικίας 30+.
Στο ελλάντα ήμαστε.Το θέμα είναι να είναι παίχτες σε βασικές θέσεις που χρειάζεται η ομάδα.
Η ρώσικη τριάδα δυστυχώς ήρθαν σε λάθος ή μάλλον στην χειρότερη εποχή όπως και γιουσκόβιακ/ντέταρι.Να τους είχε ο Μπάγεβιτς αυτούς C.L θα παίρναμε

zzr2005
10/11/2005, 18:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από la_villa
α οκ.:)

τωρα να έρθει παίχτης στην ηλικία και στο επίπεδο ροναλντινιο κ.τ.λ αποκλείεται όσο και να το θέλουμε όσα και να τους δώσουμε.
Αναγκαστικά όποιος φέρνει παίχτες ονόματα θα είναι ηλικίας 30+.
Στο ελλάντα ήμαστε.Το θέμα είναι να είναι παίχτες σε βασικές θέσεις που χρειάζεται η ομάδα.
Η ρώσικη τριάδα δυστυχώς ήρθαν σε λάθος ή μάλλον στην χειρότερη εποχή όπως και γιουσκόβιακ/ντέταρι.Να τους είχε ο Μπάγεβιτς αυτούς C.L θα παίρναμε
καλά το πάχηνες....γιατί τότε υπήρχαν κάτι ομάδες σαν την Μίλαν του Σάκι...διαστημικό ποδόσφαιρο...Λίβερπουλ κτλ κτλ
πάντως θα ήταν καλύτερα αντί να φέρνουμε γερασμένουν πρώην παιχταράδες να τα σκάσουν οι πρόεδροι να φτιάξουν εγκαταστάσεις για ακαδημίες και να φέρουν ένα σοβαρό προπονητικό team από το εξωτερικό που έχουν πείρα σε αυτά τα θέματα γιατι η δουλειά που γίνεται στην ΕΛΛΆΔΑ σε επίπεδο ακαδημιών είναι κυριολεκτικά της πλάκας

la_villa
10/11/2005, 20:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από zzr2005
καλά το πάχηνες....γιατί τότε υπήρχαν κάτι ομάδες σαν την Μίλαν του Σάκι...διαστημικό ποδόσφαιρο...Λίβερπουλ κτλ κτλ

εεε καμιά φορά με πιάνει το υπερβολικό μου
:lol: :lol: :wave2:

manos426f
11/11/2005, 01:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από zzr2005
Οι καλύτερες μεταγραφές ever για τον Ολυμπιακό ήταν οι μαγική ρωσική τριάδα τους οποίους μάλιστα τους πήρε την ίδια εποχή... [/B]

ΣΩΣΤΟΣ!!!!!!!
+1000!!!
:wave2: :beer: :a18: :a19: :a23: