PDA

View Full Version : Χελπ για Piaggio Liberty



Nikol1979
19/02/2016, 13:03
Οχι, δε ρωταω για μενα, το παπι καλα κρατει!!

Μια κοπελα πελατισσα μου ελληνογερμανιδα (Foogr η Μαρια που ειχες γνωρισει κι εσυ!) εχει βρει ενα Piaggio Liberty μεταχειρισμενο και σκεφτεται να το παρει. Ο μηχανικος λοιπον που το εξετασε (τον εμπιστευομαστε με τυφλα ματια, ο ιδιος ο δικος μου ειναι, εγω κι ολο το Ρεθυμνο σε αυτον παμε) ειδε οτι ειχε κατι κοκκινα σημαδια κατω απο το ντεποζιτο της βενζινης. (οπως μου τα ειπε η κοπελα σας τα λεω,μπροστα δεν ημουν να ξερω ) Της ειπε λεει οτι η ειναι σκουρια , η εχει καμια τρυπα το ντεποζιτο και χανει βενζινη. Ομως δε μπορει να της το λυσει ολοκληρο για να το δει και να της πει.

Αυτη βιαζεται γιατι μεχρι Δευτερα πρεπει να απαντησει αν τελικα θα το αγορασει.
Η ερωτηση της λοιπον ειναι:

Εχουν τα piaggio καμια γνωστη αδυναμια οσον αφορα στο ντεποζιτο και στο ευκολο τρυπημα του??


Βρηκε ανθρωπο κι αυτη να ρωτησει. της ειπα θα δω μηπως κανεις σας ξερει τιποτα και θα της πω σε λιγες μερες...

Να με συγχωρειτε παιδες, εγω το βραδυ αργα θα μπορω παλι να γραψω, αλλα αυτο που εχω να πω προκαταβολικα ειναι ενα μεγαλο ευχαριστω.

:flowers:

byron
19/02/2016, 13:10
Κυβικά? To Liberty το 50άρι έβγαινε και δίχρονο αν θυμάμαι καλά.

Ρε συ Νικόλ...που τους βρίσκετε ρπμ...

Το Liberty όπως και τα περισσότερα scooter έχουν πλαστικό ντεπόζιτο. Πως να σκουριάσει?

Nikol1979
19/02/2016, 13:15
Α στο καλο !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μπορει και να το ειπε αυτη για τη σκουρια, δεν πιστευω να το ειπε ο μηχανικος!!!!!!!!!!!!

Κυβικα δεν ξερω, εχει διαφορα ε?

GFawkes
19/02/2016, 13:17
Στειλε φωτο να δουμε....

δεν βρισκω αλλο τροπο...

της φιλης σου φωτο ε...οχι του πιατζιο....

Panos76
19/02/2016, 13:20
Αυτη βιαζεται γιατι μεχρι Δευτερα πρεπει να απαντησει αν τελικα θα το αγορασει.
Η ερωτηση της λοιπον ειναι:



Γιατί, κάνουν σειρά να το αγοράσουν; :confused:

Nikol1979
19/02/2016, 13:20
Ωχ καλα θα της το πω να βγαλει καμια...το βραδυ μαλλον αγαπητοι

byron
19/02/2016, 13:21
Α στο καλο !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μπορει και να το ειπε αυτη για τη σκουρια, δεν πιστευω να το ειπε ο μηχανικος!!!!!!!!!!!!

Κυβικα δεν ξερω, εχει διαφορα ε?

Οχι ιδιαίτερη αφού είναι πλαστικό.
Απλά αν είναι 50άρι, δίχρονο και επειδή η τάπα της μίξης λαδιού είναι ακριβώς δίπλα στο ντεπόζιτο βενζίνης, ίσως κάποια χυμένα λάδια μίξης να έχουν τρέξει κάτω από το ντεπόζιτο βενζίνης. Μια πιθανή εξήγηση είναι, αν και μόνο αν είναι δίχρονο.

Για το μηχανάκι γενικά, δεν είχα κάποιο θέμα. Είχα το 125 για 2 χρόνια περίπου, οκ ένα σκουτεράκι απλό, αργό, χωρίς θέματα ήταν. Μου άλλαξε την άποψη που είχα για τα scooter όμως.

Nikol1979
19/02/2016, 17:59
50cc δίχρονο, και φωτο ερχονται μολις σχολασω

SHOOTER045
19/02/2016, 18:04
50cc δίχρονο, και φωτο ερχονται μολις σχολασω

Το πιθανότερο είναι όπως σου ειπαν να είναι λάδι μίξης.
Είτε πολυκαιριστηκε το δοχειακι του.
Είτε το σωληνάκι έχει διαρροή.
Ειτε έριξαν παραπάνω και έπεσε έξω

Nikol1979
19/02/2016, 18:17
352543

Nikol1979
19/02/2016, 18:17
352544

Τελικά τα καταφέρνω και ανάμεσα στα ραντεβου. Εχε χαρη που της εχω αδυναμία....

600€ της ζητάνε, 26000χλμ

SHOOTER045
19/02/2016, 18:19
Σαν διαρροή βενζινολαδου μοιάζει.
Κάπου εκεί ποιό πάνω είναι και το καρμπ νομίζω.
Και αυτός ο Τσάκαλος υπέρ μηχανικός δεν μπορεί να το ανοίξει?

cityfly
19/02/2016, 18:25
Αυτό το μαύρο το πλαστικο τι είναι; Εμένα γιατί μου φαίνεται να υπάρχουν σκουριές στις βίδες;

SHOOTER045
19/02/2016, 18:39
Μπορεί και απο υγρά μπαταρίας

leo1964
19/02/2016, 18:42
Σαν διαρροή βενζινολαδου μοιάζει.
Κάπου εκεί ποιό πάνω είναι και το καρμπ νομίζω.
Και αυτός ο Τσάκαλος υπέρ μηχανικός δεν μπορεί να το ανοίξει?

Λες να είναι υπερμηχανικός;;;;;:eek:
Υγρά μπαταρίας το αποκλείω από το χρώμα.
Πιθανόν βενζίνη απο υπερχείλιση,να βρει ο μηχανικός τα αίτια

skylaros
19/02/2016, 18:57
Γιατί να πάρει κάτι που αμφιβάλει? 50άρι με 26.000 χλμ και 600 ευρό δεν είναι λίγα, είναι μια κανονική τιμή. Η λογική μου λέει ότι αν σε μεταχειρισμένο έχεις αμφιβολίες μάλλον την έχεις πατήσει κιόλας. Τι να πω δε ξέρω, υποθέτω πως ο μηχανικός δε το έλυσε λόγω χρόνου και όχι γιατί δε ξέρει τι του γίνετε.

Nostradamus
19/02/2016, 21:15
Αυτη βιαζεται γιατι μεχρι Δευτερα πρεπει να απαντησει αν τελικα θα το αγορασει.
Η ερωτηση της λοιπον ειναι:

της ειπα θα δω μηπως κανεις σας ξερει τιποτα και θα της πω σε λιγες μερες...



:flowers:

Αυτα τα 2 δεν ταιριαζουν...

Nikol1979
19/02/2016, 21:51
Γιατί να πάρει κάτι που αμφιβάλει? 50άρι με 26.000 χλμ και 600 ευρό δεν είναι λίγα, είναι μια κανονική τιμή. Η λογική μου λέει ότι αν σε μεταχειρισμένο έχεις αμφιβολίες μάλλον την έχεις πατήσει κιόλας. Τι να πω δε ξέρω, υποθέτω πως ο μηχανικός δε το έλυσε λόγω χρόνου και όχι γιατί δε ξέρει τι του γίνετε.

Απολυτα σωστο, οποτε πας εκει εχει 15 μηχανακια απ εξω, και ειναι 3 ατομα......το Φωτη δεν τον αμφισβητουμε ποτε μα ποτε.


Αυτα τα 2 δεν ταιριαζουν...

Ελα παμε απλα μαθηματικα 101.

Παρασκευη+(λιγες=)2 μερες = ???

Παιδες σας υπερευχαριστω για τη βοηθεια. (αυτους που βοηθησατε και δεν κοροιδευατε μονο, ρεμαλια :p )

Θα της πω οτι δεν ειμαστε αρνητικοι με την αγορα, οτι δεν υπαρχει κανενα γνωστο θεμα του μοντελου.

Επισης θα της πω να ρωτησει το Φωτη ποσο κανει ενα ντεποζιτο, αν χρειαζεται αλλαγη.
Και ακομη, να κανει και κανα παζαρι, γιατι ως γερμανιδα σιγα μην εκανε.....

foogr01
19/02/2016, 22:13
Πες της Μαρίας να μη βιαστεί. Μηχανάκια υπάρχουν και θα υπάρχουν. Υπομονή θέλει.

Nikol1979
19/02/2016, 22:19
Μμμμμ, τη βλεπω να το παιρνει. 800 της ζητουσε, 600του το κατεβασε. Ειμαι περηφανη γι αυτην ,της το ειπα!!

Αλλα τωρα που το λες, θα της πω να ρωτησει και σε ενα αλλο μαγαζι που πηραν τα δικα τους οι συναδελφοι μηπως εχει καμια καλη ευκαιρια......


Α ΓΙ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΑΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟΨΕ???? ΕΙΣΤΕ ΣΤΗΝ ΠΙΤΑ ΠΟΥΛΑΚΙΑ ΜΟΥ, ΤΟ ΞΕΧΑΣΑ..........
ΘΑ ΜΟΥ ΠΑΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΛΗΡΟ, ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ?

GFawkes
19/02/2016, 23:46
Σκουρια κ βενζινη ειναι...δεν ειναι τιποτα.
Ας δει μηπως ειναι νοικιαρικο

Nikol1979
19/02/2016, 23:59
ειναι, το ξερει. ξεχασα να το πω.

George_Sp
20/02/2016, 00:00
ειναι, το ξερει. ξεχασα να το πω.

ο χρυσός κανόνας λέει "ΜΑΚΡΙΑ από ΝΟΙΚΙΑΡΙΚΑ"...τα χειρότερα σε συντήρηση και μεταχείριση.

Nikol1979
20/02/2016, 00:03
Ναι ρε γμτ οι τουριστες οδηγουν χειροτερα κι απο μενα......

Μονο αμα ειναι πιωμενοι μπορει κατα τυχη να πανε ευθεια για λιγο.

Μου φαινεται θα της πω οτι μολις μαθατε οτι ειναι νοικιαρικο αλλαξατε πλευση...και να περιμενει λιγο αν μπορει να βρει κατι αλλο.
(αναρωτιεμαι αν το ειπε στο φωτη αυτο....)

George_Sp
20/02/2016, 00:05
Ναι ρε γμτ οι τουριστες οδηγουν χειροτερα κι απο μενα......

Μονο αμα ειναι πιωμενοι μπορει κατα τυχη να πανε ευθεια για λιγο.

μακριά. οι αγγελίες είναι αμέτρητες. να πάει σε άλλο από ιδιώτη.

DrEvil
20/02/2016, 03:47
Νοικιαρικο;

ΑΧΑΧΑΧΑΧαχαχαχα

Ρε πστμ, πες αληθεια ομως....
Ποσο ακομα θα με τρολλαρεις;

Νοικιαρικο;
ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧαχαχΧΑΧΑΧαχαχα

Μακρια, απλα.
Οχι, να μην το παρει πανω απο 3? αντε το πολυ 3,5 κατοσταρικα.
Ισως να ειπα και πολλα για 50αρι.

toyar
20/02/2016, 07:07
θεωρουσα δεδομενο οτι μιλαμε για μη νοικιαρικο και απορουσα που βρεθηκε 50 διχρονο απο ιδιωτη εκει κατω:confused:
piaggio 50αρι διχρονο και νοικιαρικο λοιπον ε;............................:lol:



και 600 απο 800.............:bawl:





καινουριο ποσο εχει ειπαμε;:look:

notakos600
20/02/2016, 07:53
Να πεις της φίλης σου να πει του μηχανικού πως κάτι τέτοια μηχανάκια τα χαρίζουν,δεν τα πουλάνε.
Πάντως θα αποκτήσουν πολύ στενές σχέσεις αν το αγοράσει, κάθε μέρα εκεί θα είναι.
Άκου της γυάλισε νοικιάρικο. :bawl::bawl::bawl::bawl:

teogtp
20/02/2016, 08:09
ο χρυσός κανόνας λέει "ΜΑΚΡΙΑ από ΝΟΙΚΙΑΡΙΚΑ"...τα χειρότερα σε συντήρηση και μεταχείριση.

Ποια συντήρηση. .....εδω βαρεθηκε να το πλυνει ο τυπος.
Ρε Νικολιτσα......πλακα μας κανει η φιλη σου;

alexzafeir
20/02/2016, 09:08
Αν το μηχανακι ηταν καλο....γιατι να το δωσει αφου θα του βγαλει λεφτα φετος, 30 μερες να το ενοικιασει βγηκαν .....
Το μηχανακι το ξεφορτωνεται γιατι ξερει οτι φετος δεν θα βγαλει τα λεφτα του....εκτιμω, πιθανολογω οτι θα της μείνει στο χερι και θα της βγει ποιο ακριβα απο καινουργιο

Θα εδινα 600 προκαταβολή και θα επερνα καποιο καινουργιο σκουτερ οχι παπι με ταχυτητες ...ξερεις εσυ:lol::lol::smokin::wave2:

byron
20/02/2016, 09:16
Το μηχανάκι έχει 1.930 καινούργιο. Δεν είναι παλιό μοντέλο, 3-4 χρόνια έχει αυτά τα πλαστικά.

Μακριά και αγαπημένοι καλύτερα λόγω παρελθόντος. Ακόμα και αν ήταν άψογο στα υπόλοιπα, αποκλείεται να έχει κάνει service,ιμάντας,μπίλιες,φυγοκεντρικο στην ώρα του, και όλα αυτά κοστίζουν αρκετά.

Δεν είναι καλή επιλογή ένα νοικιαρικο μηχανάκι στα χέρια αρχάριου.

foogr01
20/02/2016, 09:43
...

Θα εδινα 600 προκαταβολή και θα επερνα καποιο καινουργιο ...

Στα είπα και στο πμ. Ό,τι λέει ο φίλος alex ή υπομονή μέχρι να βρει αυτό που θέλει στην τιμή που θέλει.

Stefanos73
20/02/2016, 10:32
Να υποθέσω ότι χρειάζεται και λάστιχα εκτός από service και ό,τι προκύψει κατά τη διάρκεια του service. Δεν θα έλεγα ότι ειναι καλή ιδέα. Σίγουρα εδώ στην Κρήτη η αγορά ειναι περιορισμένη και οι ευκαιρίες το ίδιο, γι'αυτό χρειάζεται λίγη υπομονή.

Nikol1979
20/02/2016, 12:24
Αμάν....ενταξει, το καταλαβα λεμε!! Δεν θα την αφήσω να το παρει.

Panos76
20/02/2016, 20:43
Τελος, αν το πάρει, πιστεύω θα χάσει περισσότερο χρόνο από αυτόν που θα κέρδιζε μέχρι τη Δευτέρα το πρωί :D

Nikol1979
20/02/2016, 22:44
Αν το μηχανακι ηταν καλο....γιατι να το δωσει αφου θα του βγαλει λεφτα φετος, 30 μερες να το ενοικιασει βγηκαν .....
Το μηχανακι το ξεφορτωνεται γιατι ξερει οτι φετος δεν θα βγαλει τα λεφτα του....εκτιμω, πιθανολογω οτι θα της μείνει στο χερι και θα της βγει ποιο ακριβα απο καινουργιο

Θα εδινα 600 προκαταβολή και θα επερνα καποιο καινουργιο σκουτερ οχι παπι με ταχυτητες ...ξερεις εσυ:lol::lol::smokin::wave2:

Βρε βρε ο Αλεξ...που σουνα εσυ καλε, σ αναζητησαμε!


Να υποθέσω ότι χρειάζεται και λάστιχα εκτός από service και ό,τι προκύψει κατά τη διάρκεια του service. Δεν θα έλεγα ότι ειναι καλή ιδέα. Σίγουρα εδώ στην Κρήτη η αγορά ειναι περιορισμένη και οι ευκαιρίες το ίδιο, γι'αυτό χρειάζεται λίγη υπομονή.

Στεφανε εσυ που εισαι εδω, αν παρει τιποτα καλο τ αυτι σου η το ματι σου, σφυρα μου σε παρακαλω!


Λοιπον, παιδια, της τα ειπα ολα, και νομιζω την εβαλα σε σοβαρες σκεψεις...δεν πιστευω να το παρει. Αλλα καλου κακου της ειπα αν ειναι να το παρει, να το παει πρωτα στο φωτη για κανονικο ανοιγμα-κοιταγμα. δεν ειναι τοσες πολλες οι επιλογες εδω Ρεθυμνο. Α, επισης να ριξω ενα συρμα στους συμφορουμιτες που ειναι Ηρακλειο-Χανια αν ακουσουν για κανενα σκουτερ μεχρι 800ε που να ξερουν απο που κραταει η σκουφια του, επισης να σφυριξουν, αλλα σε αλλο ρυθμο για να μη μπερδευτω. Αυτα.

Stefanos73
21/02/2016, 09:36
Βρε βρε ο Αλεξ...που σουνα εσυ καλε, σ αναζητησαμε!



Στεφανε εσυ που εισαι εδω, αν παρει τιποτα καλο τ αυτι σου η το ματι σου, σφυρα μου σε παρακαλω!


Λοιπον, παιδια, της τα ειπα ολα, και νομιζω την εβαλα σε σοβαρες σκεψεις...δεν πιστευω να το παρει. Αλλα καλου κακου της ειπα αν ειναι να το παρει, να το παει πρωτα στο φωτη για κανονικο ανοιγμα-κοιταγμα. δεν ειναι τοσες πολλες οι επιλογες εδω Ρεθυμνο. Α, επισης να ριξω ενα συρμα στους συμφορουμιτες που ειναι Ηρακλειο-Χανια αν ακουσουν για κανενα σκουτερ μεχρι 800ε που να ξερουν απο που κραταει η σκουφια του, επισης να σφυριξουν, αλλα σε αλλο ρυθμο για να μη μπερδευτω. Αυτα.

Από μια ματιά που έριξα στο Car όλο και κάτι καλό βρίσκεις στην Κρήτη.

leo1964
21/02/2016, 09:49
ειναι, το ξερει. ξεχασα να το πω.

Μακριά απο νοικιάρικα,ταλαιπωρημένα,κακοδουλεμένα και χεριασμένα άτσαλα

motomaniac
21/02/2016, 12:40
ημουν το Σαββατο (13/2) Ρεθυμνο. πατε μια βολτα Χανια.. πιο μεγαλη πολη πιο πολλες ευκαιριες..

Nikol1979
21/02/2016, 12:54
Από μια ματιά που έριξα στο Car όλο και κάτι καλό βρίσκεις στην Κρήτη.

Ναι αλλά Ηράκλειο Χανιά δεν ξέρει κανέναν να το κοιτάξει... Αυτο είναι το πρόβλημα της.

motomaniac
21/02/2016, 13:14
Ναι αλλά Ηράκλειο Χανιά δεν ξέρει κανέναν να το κοιτάξει... Αυτο είναι το πρόβλημα της.

και τι να δει? θα λυσει ξενο μηχανακι να δει ιμαντα μπιλακια συμπλεκτη? θα βγαλει εξατμιση να δει το πιστονι σε τι κατασταση ειναι? αν δεν ακουγεται καποιος εντονος θορυβος ολα τα αλλα θεωριες ειναι. μπορειτε στατικα να δειτε αν το μοτερ κουνιεται σε σχεση με το σασι. η βαση μηχανης ειναι μια ενδειξη για το ποσο ταλαιπωρημενο ειναι το μηχανακι. κι ειναι ολα τα σινεμπλοκ μαζι κανα 100ρικο... δειτε μπουκαλες αμορτισερ για τυχων υγρασια λαδιων. δειτε αν το πισω αμορτισερ εχει το τερματικο του λαστιχο του λαστιχο μεσα διαλυμενο... αυτα μπορειτε να δειτε. αν ειναι ισιο. αν τραβαει.. αν ισιοι οι δισκοι η φαγωμενοι...

Nikol1979
21/02/2016, 13:19
και τι να δει? θα λυσει ξενο μηχανακι να δει ιμαντα μπιλακια συμπλεκτη? θα βγαλει εξατμιση να δει το πιστονι σε τι κατασταση ειναι? αν δεν ακουγεται καποιος εντονος θορυβος ολα τα αλλα θεωριες ειναι. μπορειτε στατικα να δειτε αν το μοτερ κουνιεται σε σχεση με το σασι. η βαση μηχανης ειναι μια ενδειξη για το ποσο ταλαιπωρημενο ειναι το μηχανακι. κι ειναι ολα τα σινεμπλοκ μαζι κανα 100ρικο... δειτε μπουκαλες αμορτισερ για τυχων υγρασια λαδιων. δειτε αν το πισω αμορτισερ εχει το τερματικο του λαστιχο του λαστιχο μεσα διαλυμενο... αυτα μπορειτε να δειτε. αν ειναι ισιο. αν τραβαει.. αν ισιοι οι δισκοι η φαγωμενοι...

Εγώ μιλάω όμορφα εντάξει? Γιατί με βρίζεις?

:lol::lol:

Stefanos73
21/02/2016, 14:58
Ναι αλλά Ηράκλειο Χανιά δεν ξέρει κανέναν να το κοιτάξει... Αυτο είναι το πρόβλημα της.

Ένα Fiddle 50, που είδα στο Ηράκλειο, δεν φαίνεται να θέλει πολύ εξειδικευμένο έλεγχο.
http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/7391648/

SHOOTER045
21/02/2016, 15:11
Ένα Fiddle 50, που είδα στο Ηράκλειο, δεν φαίνεται να θέλει πολύ εξειδικευμένο έλεγχο.
http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/7391648/

Και είναι της <Κατερίνας>
Δλδ γυναίκα οδηγός (με οτι συνεπάγεται) σαν νοικιαρικο δλδ.
Πάμε στο επόμενο με τον οδηγό αγοράς.
1)ΟΧΙ νοικιαρικα
2)ΟΧΙ απο γυναίκα οδηγό-κατοχο
3) ΟΧΙ απο καγκουρα
4)ΟΧΙ απο ηλικιωμένο

Stefanos73
21/02/2016, 15:19
Και είναι της <Κατερίνας>
Δλδ γυναίκα οδηγός (με οτι συνεπάγεται) σαν νοικιαρικο δλδ.
Πάμε στο επόμενο με τον οδηγό αγοράς.
1)ΟΧΙ νοικιαρικα
2)ΟΧΙ απο γυναίκα οδηγό-κατοχο
3) ΟΧΙ απο καγκουρα
4)ΟΧΙ απο ηλικιωμένο

Τί μπορεί να του έχει κάνει; Να το έχει παραφορτώσει στο Super-Market ή να έχει πάει σε κακό δρόμο για να το δοκιμάσει πως στρίβει;

Stefanos73
21/02/2016, 15:20
Και είναι της <Κατερίνας>
Δλδ γυναίκα οδηγός (με οτι συνεπάγεται) σαν νοικιαρικο δλδ.
Πάμε στο επόμενο με τον οδηγό αγοράς.
1)ΟΧΙ νοικιαρικα
2)ΟΧΙ απο γυναίκα οδηγό-κατοχο
3) ΟΧΙ απο καγκουρα
4)ΟΧΙ απο ηλικιωμένο

Θα συμφωνήσω, δαγκωτά, με το ένα 1 και με το 3.

SHOOTER045
21/02/2016, 15:28
Τί μπορεί να του έχει κάνει; Να το έχει παραφορτώσει στο Super-Market ή να έχει πάει σε κακό δρόμο για να το δοκιμάσει πως στρίβει;

α)να έχει τα ίδια λάδια, λάστιχα, αέρα σε αυτά ιμάντα κλπ απο καταβολής της sym.
Μια φορά έτυχε να πάρω απο γυναίκα και ήταν σπασμένο οτι δεν έσπαγε.
Το 4 γιατί όχι?
Οι ηλικιωμένοι πάνε με μια ταχύτητα παντού (μεγάλο ατού σε οικονομία δυνάμεων)
Αλλά ρώτα το μοτέρ

daz
21/02/2016, 15:35
α)
Οι ηλικιωμένοι πάνε με μια ταχύτητα παντού (μεγάλο ατού σε οικονομία δυνάμεων)
Αλλά ρώτα το μοτέρ

To έχεις καταλάβει ότι μιλάμε για αυτόματο ε? :lol:

Stefanos73
21/02/2016, 15:35
α)να έχει τα ίδια λάδια, λάστιχα, αέρα σε αυτά ιμάντα κλπ απο καταβολής της sym.
Μια φορά έτυχε να πάρω απο γυναίκα και ήταν σπασμένο οτι δεν έσπαγε.
Το 4 γιατί όχι?
Οι ηλικιωμένοι πάνε με μια ταχύτητα παντού (μεγάλο ατού σε οικονομία δυνάμεων)
Αλλά ρώτα το μοτέρ

Ίσως γιατί είναι ένα αυτόματο 50άρι. Και να θες να πας με διαφορετική ταχύτητα, δεν γίνεται. Όσο για την συντήρηση...άντε, άμα είσαι μερακλής να του αλλάξεις λάδια, επειδή έχει κάνει 3800 χλμ.

SHOOTER045
21/02/2016, 15:40
To έχεις καταλάβει ότι μιλάμε για αυτόματο ε? :lol:

Όχι
Τώρα έβγαλαν τις βοηθητικές απο το ποδήλατο μου

Nikol1979
21/02/2016, 15:46
Ένα Fiddle 50, που είδα στο Ηράκλειο, δεν φαίνεται να θέλει πολύ εξειδικευμένο έλεγχο.
http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/7391648/
Αχ ευχαριστώ ευχαριστώ ευχαριστώ! Το απόγευμα που θα έρθει η Μαρία για καφέ θα μπούμε να το δούμε, το fiddle είναι ωραίο!

Nikol1979
21/02/2016, 21:49
:a13:

Οχι, δεν ειπωθηκαν καθολου τετοια πραγματα - :bawl:

Το ζουμι της υποθεσης ειναι οτι για την ωρα τουλαχιστον δεν παιρνει το νοικιαρικο.

Σε ενα καταστημα της πουλαει 3 μοντελα 50cc καινουρια σε προσφορα 1000ε (ενα ειναι η μ@λ@κια το mio, τα αλλα δεν θυμοταν να μου πει, αγνωστες μαρκες),

και επισης αυριο θα παρει τηλ να μιλησει με την κοπελα απο την αγγελια που μας βρηκε ο Στεφανος (:a23: ) να δει ως που μπορει να κατεβει η τιμη.

Οποτε ειμαστε σε καλο δρομο νομιζω!

leo1964
22/02/2016, 06:37
:a13:

Οχι, δεν ειπωθηκαν καθολου τετοια πραγματα - :bawl:

Το ζουμι της υποθεσης ειναι οτι για την ωρα τουλαχιστον δεν παιρνει το νοικιαρικο.

Σε ενα καταστημα της πουλαει 3 μοντελα 50cc καινουρια σε προσφορα 1000ε (ενα ειναι η μ@λ@κια το mio, τα αλλα δεν θυμοταν να μου πει, αγνωστες μαρκες),

και επισης αυριο θα παρει τηλ να μιλησει με την κοπελα απο την αγγελια που μας βρηκε ο Στεφανος (:a23: ) να δει ως που μπορει να κατεβει η τιμη.

Οποτε ειμαστε σε καλο δρομο νομιζω!

Μακριά από άγνωστες μάρκες και Κινέζικα..
Το ακριβό είναι φθηνό!!!!!