PDA

View Full Version : Βοηθεια για Sym Symphony 50



antonio86
22/02/2016, 01:18
καλημερα συναδελφοι!!

Προσφατα αποκτησα μεταχειρισμενο το Sym Symphony 50 κ εχω να σας ρωτησω για δυο θεματα που με απασχολουν..

Πρωτον, για τα σερβις του και γενικα για τυχον βλαβες να το πηγαινω σε εξουσιοδοτημενο συνεργειο ή σε ''συνεργειο της γειτονιας'' . Σε ποιο απο τα εξουσιοδοτημενα ειναι καλυτερη η εξυπηρετηση? ποιο ειναι οικονομικοτερο και πιο''τιμιο''? :a4:

Και δευτερον, θελω να αλλαξω τα λαστιχα του..τι μαρκα και τη ποιοτητα να προτιμησω? υποψιν τα λαστιχα δεν ειναι μερος του σκουτερ που θα υπολογισω το κοστος, σφαλεια πανω απο ολα..

Αυτα μονο!!

ευχαριστω για το χρονο σας και καλες βολτες να εχουμε!! :beer:

leo1964
22/02/2016, 06:47
Καλορίζικο.
Δεν χρειάζεται να πηγαίνεις σε εξουσιοδοτημένα συνεργεία,είναι εύκολα και απλά μηχανάκια.
Για λάστιχα διαλέγεις κάτι επώνυμο.
Πηγαίνοντας σ'ένα βουλκανιζατέρ,σου λένε αν χρειάζονται αντικατάσταση.Μην πετάς χρήματα άσκοπα.Τα δίνεις για εξοπλισμό!!

antonio86
22/02/2016, 11:37
Ευχαριστω πολυ φιλε μου!!
Κ κατι τελευταιο..το μηχανακι με το ζορι πιανει τελικη 60χμ.. Υπαρχει καποια ευκολη κ σχετικα οικονομικη μετατροπη για να αυξηθει καμια 10αρια χμ ακομα? Αν αλλαζα εξατμιση θα βοηθουσε ή απλα θα ειχα παραπανω θορυβο?

Panos76
22/02/2016, 11:42
Δύναται να τοποθετηθεί κυλινδοπίστονο άνω των 60cc.

edit: βρήκα και κάτι σχετικό http://www.car.gr/parts/view/6954095/

antonio86
22/02/2016, 13:38
ευχαριστω πολυ!!

leo1964
23/02/2016, 09:06
Ευχαριστω πολυ φιλε μου!!
Κ κατι τελευταιο..το μηχανακι με το ζορι πιανει τελικη 60χμ.. Υπαρχει καποια ευκολη κ σχετικα οικονομικη μετατροπη για να αυξηθει καμια 10αρια χμ ακομα? Αν αλλαζα εξατμιση θα βοηθουσε ή απλα θα ειχα παραπανω θορυβο?

Σαν τετράχρονο τόσο πιάνει.
Γνώμη μου να μην το πειράξεις,θα σου δώσει 10χιλ.παραπάνω,αλλά θα χάσεις σε τράβηγμα.
Είναι νόμος της φύσης,κάπου κερδίζω κάπου χάνω,διαλέγεις τι θέλεις.