PDA

View Full Version : Ορθά σκέφτομαι ή λανθασμένα?



Dalt0n
27/02/2016, 01:44
Να μην τα πολυλογώ είναι και περασμένη η ώρα. Τα πράγματα είναι απλά ας υποθέσουμε ότι εχουμε την στάθμη της βενζίνης μέσα στο τεπόζιτο πάνω από το ύψος τον καρμπυρατερ,η αντλία βενζινης πιθανός παρέδωσε πνεύμα οπότε την καταργουμε..Το μυαλό που διαθέτω έχει βγάλει το συμπέρασμα ότι εφόσον η στάθμη της βενζίνης στο τεπόζιτο είναι πάνω από τα καρμπς θα μπορέσω να δουλέψω την μοτοσυκλέτα μου για 20 -30 χιλιόμετρα μέχρι το συνεργείο
Τα λέω καλά ή το πρωί θα σπρωχνω άδικα ?

amyroukai
27/02/2016, 02:02
Καλά τα λες.

DrEvil
27/02/2016, 02:03
Μονο να το πηγαινεις χαλαρα.
ΠΟΛΥ χαλαρα.
Αλλιω θα σου κανει μπινια.

Dalt0n
27/02/2016, 02:15
Μονο να το πηγαινεις χαλαρα.
ΠΟΛΥ χαλαρα.
Αλλιω θα σου κανει μπινια.

τι εννοείς ότι αν το κυνηγάω θα μου κάνει διακοπές γιατί δεν θα προλαβαίνει να ταΐζει βενζίνη τα καρμπς?

DrEvil
27/02/2016, 02:17
τι εννοείς ότι αν το κυνηγάω θα μου κάνει διακοπές γιατί δεν θα προλαβαίνει να ταΐζει βενζίνη τα καρμπς?

Ναι.
Χαλαρα θα σε παει, αλλιως θα το πηγαινεις εσυ....με τα ποδια.
Επισης, οσο πιο γεματο το ρεζερβουαρ τοσο το καλυτερο.

Εντιτ: δωσε εμφαση στο ΠΟΛΥ χαλαρα.

Dalt0n
27/02/2016, 02:22
Ναι.
Χαλαρα θα σε παει, αλλιως θα το πηγαινεις εσυ....με τα ποδια.
Επισης, οσο πιο γεματο το ρεζερβουαρ τοσο το καλυτερο.

Εντιτ: δωσε εμφαση στο ΠΟΛΥ χαλαρα.

νταξ μωρέ και αν τύχει και το ψιλό καμτσικωσω λίγο παραπάνω δεν χάθηκε και ο κόσμος.θα μείνει από μπετζινα και θα σβήσει. Θα το τσουλισω και θα πάρει :D :cool:

Dalt0n
27/02/2016, 02:25
κάτι άσχετο αλλά μετράει. ..οταν είχα το cbr και καμιά φορά ξεχνουσα να γυρίσω το ρουμπινετο στο ον με την βενζίνη των καρμπς και ότι είχε μέσα το κύκλωμα μέχρι το ρουμπινετο έβγαζα περίπου 2-3 χιλιόμετρα

DrEvil
27/02/2016, 02:26
Αγαπημενε μπινεδιαρη,
δικο σου το ατι
δικο σου και το τι θα το κανεις.

Περνα καλα και καλο ξημερωμα.

Dalt0n
27/02/2016, 02:28
Αγαπημενε μπινεδιαρη,
δικο σου το ατι
δικο σου και το τι θα το κανεις.

Περνα καλα και καλο ξημερωμα.

αμέσως να παρεξηγηθείτε εσείς. .λίγο χαβαλέ έκανα. .θανκς για το χρόνο σου. θα σας πω τα νέα μου αύριο :beer:

noodles
27/02/2016, 11:49
λογικα δε θα εχεις προβλημα. αν "τραβαει" βενζινη με υποπιεση θα δουλευει μεχρι να στεγνωσει το ντεποζιτο. ;)

Dalt0n
27/02/2016, 19:39
λογικα δε θα εχεις προβλημα. αν "τραβαει" βενζινη με υποπιεση θα δουλευει μεχρι να στεγνωσει το ντεποζιτο. ;)

ναυάγησε το σχέδιο
Γεμίσαμε τεπόζιτο σύνδεσα κατευθείαν το τεπόζιτο με το φίλτρο και μετά καρμπυρατερ ανοίξαμε το ρουμπινετο ξεκίνησε να κατεβάζει βενζίνη στα καρμπς αλλά άρχισαν να στάζουν από κάτω λογικά απ την υπερχείλιση

MG-KTiNoS
27/02/2016, 21:55
πατάκι να πας μπα ε???

(καλή τύχη)
:lol: