PDA

View Full Version : Ερωτήσεις για Αεροδρόμιο



puntix
01/03/2016, 19:02
Αύριο πετάω για Αθήνα και μεσω ανταπόκρισης για Ηράκλειο πάω να δώ ενα φιλαράκι που μένει χανιά και μετά πάω να δώ ενα 990 σε ενα μαγαζί που με ενδιαφέρει και αν είναι κομπλέ το εργαλείο θα γυρίσω Κομοτηνή με το μηχανάκι :p το fazer πουλήθηκε και εχω μείνει χωρίς ρόδα ελπίζω όχι για πολύ :)
Θελω λοιπόν να πάρω μαζί μου ενα παντελόνι μηχανής και μπουφάν - κράνος και μποτες παίζει να μην περνάει τίποτα αυτά? Επίσης βλέπω οτι με χειραποσκευή δεν με παίρνει και η aegean χρεώνει 25 ευρώ την βαλίτσα, θελω να ρωτήσω θα πληρώσω 2 φορές βαλίτσα ή μια φορά εφόσων είναι με ανταπόκριση απο το Δημοκριτος αλεξανδρουπολη? (το Ticket το εχω κλείσει μεσω ιντερνετ και με aegean bonus αύριο πετάαααω) κανένα κοπέλι να με ενημερώσει και τι παίζει στον γυρισμό για πειραιά με καράβι , αν μπορώ να την πέσω στο σαλόνι ή θα μου τα σπάσουν , πόσο κοστίζει καμπίνα και με ποια εταιρία (Sory guys αλλα η φάση εκατσε τελευταία στιγμή και μαζεύω - μιλάω και παράλληλα γράφω)
Ευχαριστώ.

Grafton 505
01/03/2016, 20:36
Όσων αφορά το αεροπλάνο. Μπορείς να πάρεις επάνω (στην καμπίνα) μια μικρή αποσκευή μέχρι 8 κιλά βάρος. Το κράνος κράτα το στο χέρι. Δεν είναι επικινδυνα υλικά τα ρούχα με προστασίες, ούτε το κράνος.

Για τα καράβια δεν ξέρω.

Μανολης67
01/03/2016, 20:39
Εφ όσων ειναι με ανταπόκριση, δηλαδή ενα εισιτήριο, πληρώνεις μια φορά, ολα αυτά περνάνε στο αεροπλάνο, δεν παιζει σουγιαδες, νερά-αφροί καλλυντικά και τέτοια (σε υγρή μορφή)
Στο καράβια ολα.

nickald
01/03/2016, 20:44
Φόρεσε τα και πανε.... θα παθουν κοκομπλοκο οταν σε δουν με εξαρτιση...

Nikol1979
01/03/2016, 20:58
Καταστρωμα να παρεις, τιποτα αλλο δεν αξιζει για τα λεφτα που θα πληρωσεις...και αν ειναι ησυχα πας και την πεφτεις λιγο και στα αεροπορικα καθισματα.

Α, και μια σταση για φαγητο στο Ταμαμ η στην Κουζινα ΕΠΕ, πες του φιλου σου, θα ξερει.

Καλες αγορες!!!!!!!!!!!

Billymuse
01/03/2016, 21:02
Και για τη πτήση στην χειραποσκεύη(αν έχεις μαζί σου) μη ξεχάσεις οτι το όριο για να κουβαλάς κάτι σε υγρό είναι τα 100ml(αναγραφόμενο)
έχουμε χάσει κατι κολώνιες έτσι ...:(

virus
01/03/2016, 21:31
....στο Ταμαμ.....

ξες πολλα!!!!

:a23::beer:

για καραβι ΜΟΝΟ καταστρωμα στα 30 ευρω παρε και κανα σλιπινγκμπαγκ και κοιμησου οπου θες. 9 το βραδυ αναχωρηση 6 το πρωι αφιξη. στανταρ δρομολογιο.

daz
01/03/2016, 21:38
Όπως σου είπαν, κατάστρωμα να πάρεις.

Επιλογές σε εταιρίες δεν έχεις. Ανεκ από χανιά και μινόαν από ηράκλειο.

alexzafeir
01/03/2016, 22:03
Φόρεσε τα και πανε.... θα παθουν κοκομπλοκο οταν σε δουν με εξαρτιση...

....πες τους φοβάμαι λιγο τις πτησεις....

Bowleno
01/03/2016, 22:14
....πες τους φοβάμαι λιγο τις πτησεις....

:moutza: Πάει η μπύρα, βγήκε από την μύτη :moutza::bawl::bawl:

anavatis19
01/03/2016, 22:41
....πες τους φοβάμαι λιγο τις πτησεις....

χαχαχαχαχαχα ετσι ειναι ετοιμος για τα παντα

puntix
01/03/2016, 23:14
....πες τους φοβάμαι λιγο τις πτησεις....

κλαιω..
Ναστε καλά αλανια μου!

fasma
02/03/2016, 08:10
και 10 κιλά να έχεις δεν τρέχει τπτ εκτός και αν πέσεις σε κανα παράξενο υπάλληλο,
αφρούς, κολόνιες και τα σχετικά ξέχνα τα.
Με καράβι πάρε κατάστρωμα ,αν δεν κάνω λάθος είναι λιγότερο απο 30, και την αραζεις όπου γουστάρεις.
Για φαι στα Χανια συμφωνώ με τον συμφοριτη, "κουζινα επε", και Ηρακλειο οπωσδήποτε στο "πεσκεση".
Αντε με το καλο !

doctoras
02/03/2016, 08:29
για το κράνος μπορεί να σε αφήσει γιατί είμαστε χαλαρά όμως δε το επιτρέπουν on board για λόγους ασφαλείας, χρειάζεται ειδικό box προστασίας του και παράδοση με τις αποσκευές
παθόν σε αεροδρόμιο στην αγγλία πλήρωσα 80λίρες πρόστιμο

amyroukai
02/03/2016, 08:34
Και άμα θες, στο γύρνα κάνεις μιά στάση Αθήνα για έναν καφέ να σε δούμε και να πούμε τα καλοτάξιδα :)