PDA

View Full Version : Τα βιβλία της κρίσιμης ηλικίας της Ε Δημοτικού, η διατροφή και ο παγκόσμιος σχεδιασμό



teoT
03/03/2016, 20:15
Γνωστά...άγνωστα...όπως και να έχει, δε ξέρω τί να πώ.!Απλά με φόβισε...
Ελπίζω όποιος έχει λίγο χρόνο για...χάσιμο?...πληροφορία?...μόρφωση?...εκπαίδευση?...(ο ίδιος θα επιλέξει) ας το ακούσει.

https://www.youtube.com/watch?v=z8UPlZvzZrE

Ζεύκας
03/03/2016, 20:19
οκ έπιασα θέση.

Acacius
04/03/2016, 11:47
Επειδή την ψυλλιάστηκα τη δουλειά (είναι και μιάμιση ώρα το βίνΔεο) είπα να βάλω ένα σημείο στη τύχη. Έπεσα στο 19:30 και το επόμενο λεπτό μάλλον με κάλυψε.

Joyrider
04/03/2016, 16:38
Απλά με φόβισε...

Σε φόβισε το να πίνεις γάλα που και που και να τρως ψωμί με γλουτένη αν δεν έχεις κοιλιοκάκη;

Αλλά δεν σε φόβισε που παίρνεις στα σοβαρά ένα "συγγραφέα-ειδικό διατροφολογίας" που αναπαράγει τις θεωρείες ενός "νατουροπαθητικού" που βγάζει λεφτά πουλώντας δίαιτες ανάλογα την ομάδα αίματος, κάτι που δεν έχει καμιά επιστημονική βάση αλλά ούτε και επαλήθευση-τεκμηρίωση μέχρι τώρα;

Nikol1979
04/03/2016, 21:45
Το βαλα κι εγω στο 19:30 και συγχυστηκα...αμα ακουω να λενε οτι η αγγλικη δεν ειναι πλουσια γλωσσα, που εχουν 20 διαφορετικες λεξεις για το περπαταω, αναλογα με το πως περπατας, και 20 διαφορετικες λεξεις για το κοιταζω αναλογα με το πως κοιτας....ε....εκνευριζομαι οσο να ναι.

Παρολα αυτα νομιζω οτι ηταν με καλη προθεση που το παρεθεσες το ακουσμα TeoT, οποτε δεν θελω να σε στενοχωρησω, απλα παρατηρω. το υπολοιπο δεν το ακουσα, μου φανηκε κουραστικο.

DAYMAN
04/03/2016, 23:49
ειστε πολυ μπροστα παντως να ακουτε 2 λεπτα απο τα 92 και απορριπτετε η οχι τον διαλογο οχι 3 τυχαιων ανθρωπων.Ομολογω οτι ακουσα ολη την εκπομπη για να σας φτασω ειτε συμφωνω ειτε οχι.:wave2:

Acacius
06/03/2016, 00:55
Είδα τίτλο, γραμματοσειρά, στυλ έκφρασης, σχετικά βίντεο και, στατιστικά, όλα το ίδιο υπαινίσσονταν: μάπα το καρπούζι. Αυτό βεβαίως δεν αρκεί, αλλά δεν έχω μιάμιση ώρα να κάτσω να ακούσω (έχω και μότο.γρ να διαβάσω...), οπότε σκέφτηκα "κάτσε να βάλω στην τύχη". Ε, αν στα 10 δευτερόλεπτα ακούσεις (κατ' εμέ) κλασσική ελληνόπληκτη μπαρούφα, ακόμα και σωστά επιχειρήματα να έχει αλλού, η εκπομπή για μένα θεωρείται πλέον αναξιόπιστη.

Επιφυλάσσομαι να ακούσω λίγο παραπάνω διότι 1 λεπτό είναι όντως λίγο, αλλά μετά την πρώτη κρυάδα δεν πολυελπίζω.