PDA

View Full Version : Mπορώ να βάλω στο κράνος μου bluetooth Shoei xr1000



puntix
07/03/2016, 18:05
Μπορώ να εγκαταστήσω στο κράνος μου bluetooth ρε guys ή θα πρέπει να αγοράσω καινούργιο κράνος ? Εχω ενα shoei xr1000 και ειμαι υπερ ευχαριστημενος απο κρανάκι άλλα πρόσφατα αγόρασα το garmin 390 LM και θελω να το συνδεσω με κράνος για κλήσεις μουσική και άλλα κόλπα τι κάνουμε τώρα ?? :rolleyes:

Specialized
07/03/2016, 18:08
Γιατί να μην μπορείς; Οδηγίες υπάρχουν. Εγώ το μόνο "δύσκολο" που έκανα ήταν να κόψω το πανάκι (όχι μαξιλαράκι) που έχει γύρω από τα αυτιά για να μπουν τα ακουστικά. Το μικρόφωνο έχει αυτοκόλλητο. Περνάς και τα καλώδια κάτω από τα μαξιλαράκια και τέλος.

puntix
07/03/2016, 18:28
Δεν χρειάζεται δηλαδή να τρυπίσω το κράνος? :D . Εσύ ποιο έχεις είσαι ευχαριστημένος?

leo1964
07/03/2016, 18:30
όταν οδηγώ το μόνο που μ'απασχολεί είναι ο ήχος του κινητήρα...τίποτ'άλλο

teogtp
07/03/2016, 20:21
όταν οδηγώ το μόνο που μ'απασχολεί είναι ο ήχος του κινητήρα...τίποτ'άλλο

Καλα κανεις γιατι ευρωπαικα ειναι αυτα ....ποτε δεν ξερεις :D


Μπορώ να εγκαταστήσω στο κράνος μου bluetooth ρε guys ή θα πρέπει να αγοράσω καινούργιο κράνος ? Εχω ενα shoei xr1000 και ειμαι υπερ ευχαριστημενος απο κρανάκι άλλα πρόσφατα αγόρασα το garmin 390 LM και θελω να το συνδεσω με κράνος για κλήσεις μουσική και άλλα κόλπα τι κάνουμε τώρα ?? :rolleyes:

Δεν βλεπω τον λογο γιατι να μην μπορεις.
Κατσε μελετησε καλα απο που θα περασεις καλωδιωση και μικροφωνα για να μην σε ενοχλουν και μετα κανε οποιαδηποτε "κοπτοραπτικη".
ΠΡΟΣΟΧΗ δεν αλλοιωνουμε το κελυφος του κρανους για οποιοδηποτε λογο.

Specialized
07/03/2016, 22:09
Δεν χρειάζεται δηλαδή να τρυπίσω το κράνος? :D . Εσύ ποιο έχεις είσαι ευχαριστημένος?


Έχω, σε ζεύγος, την Interphone 4Xt και είμαι πολύ ευχαριστημένος.

leo1964
08/03/2016, 08:16
Καλα κανεις γιατι ευρωπαικα ειναι αυτα ....ποτε δεν ξερεις :D



Δεν βλεπω τον λογο γιατι να μην μπορεις.
Κατσε μελετησε καλα απο που θα περασεις καλωδιωση και μικροφωνα για να μην σε ενοχλουν και μετα κανε οποιαδηποτε "κοπτοραπτικη".
ΠΡΟΣΟΧΗ δεν αλλοιωνουμε το κελυφος του κρανους για οποιοδηποτε λογο.

Τα ευρωπαικά είναι σαν την πο@@άνα,την πληρώνεις αλλά σου κάνει καλά μαμήσια:beer:
Πάντως γέλασα,καλή σου μέρα

kverop
08/03/2016, 10:25
Δεν χρειάζεται δηλαδή να τρυπίσω το κράνος? :D . Εσύ ποιο έχεις είσαι ευχαριστημένος?
Φίλε μου, ποτέ δεν τρυπάς το κράνος.
Τα περισσότερα bt συστήματα χρησιμοποιούν αυτοκόλλητο 3Μ και σφιγκτήρα.