PDA

View Full Version : Πρόγραμμα Garmin BaseCamp !



puntix
07/03/2016, 18:19
Ανοίγω ενα Thread , για το εν λόγο πρόγραμμα, το βρήκα στο site της Garmin και μου φάνηκε ενδιαφέρον αν και δεν το πολυ εψαξα καθως δεν εχει και Ελληνικά ακόμη (ελπίζω να βάλουν καποια στιγμή) απο οτι κατάλαβα μπορείς να φτιάξεις την διαδρομή στον υπολογιστή και ννα την περάσεις μετά στο gps (δεν ξερω αν συνεργάζεται και με άλλα εκτός του Garmin) Πάντως φαίνετε πολύ μπάνικο το πρόγραμμα! Αν το χρησιμοποιεί κανείς ας γράψει 1-2 λόγια :)

powerglove
07/03/2016, 19:26
Είναι όντως πολλή καλό ! δεν νομίζω να βγει Ελληνικό μπορείς να εισάγεις διαδρομές να φτιάξεις και να της περάσεις σε gps ανάλογα το αρχείο εξόδου θέλει ψάξιμο για να το μάθεις εγώ έχω δει λίγο τα βασικά πριν απο χρόνια όταν έκανα ορειβασία και μετά στο ποδήλατο απλά μετέφερα έτοιμα αρχεία για της ποδηλατικές διαδρομές.

road spirit
07/03/2016, 19:31
Όσον αφορά το βασικό σχεδιασμό διαδρομών, υπάρχουν πολύ καλύτερες επιλογές (βλ. εύχρηστες). Πχ αν έχεις μάθει να δουλεύεις google maps + export σε google earth και απο εκεί σε οποιoδήποτε gps, το Basecamp θα σου σπάσει τα @@.

Εκεί που δεν παίζεται όμως, κατά την ταπεινή μου γνώμη, είναι η οργάνωση όλων των αρχείων σου με τη λογική μιας βάσης δεδομένων και όχι με τη λογική ενός file explorer/browser. Και όσο περισσότερα και πιο εκτενή είναι τα αρχεία σου (σε routes, tracks, waypoints κλπ), τόσο πιο πολύ βοηθά το Basecamp.

puntix
07/03/2016, 22:05
Είναι όντως πολλή καλό ! δεν νομίζω να βγει Ελληνικό μπορείς να εισάγεις διαδρομές να φτιάξεις και να της περάσεις σε gps ανάλογα το αρχείο εξόδου θέλει ψάξιμο για να το μάθεις εγώ έχω δει λίγο τα βασικά πριν απο χρόνια όταν έκανα ορειβασία και μετά στο ποδήλατο απλά μετέφερα έτοιμα αρχεία για της ποδηλατικές διαδρομές.

Κλασικά χεσμένους μας έχουν μια ζωή...