PDA

View Full Version : astrea grand 53??



chepolate
14/03/2016, 15:36
Γεια σας παιδια εχω ενα astreaki μαμα αλλα προσφατα μου εβγαλε ενα προβληματακι (σκαμπιλιζει το πιστονι ηταν η διαγνωση μετα απο δυσκολια):lol:
σκευτομαι λοιπον τωρα μιας και θα αλλαξω κυλινδροπιστονο να το κανω 53mm(δεν σκοπευω να ανοιγω καρτερ κτλπ) απλα επιδη θα το αλλαξω που θα το αλλαξω το κυλιδνροπιστονο λεω να το ανεβασω λιγακι...δεν ξερω ομως τι μαρκα να βαλω...δεν θελω να βαλω ουτε πολυ φθηνο να χαλασει αμεσως αλλα ουτε και κανα takegawa να μου παει μονο το κυλινδροπιστονο πιο ακριβα απο ενα lifan :lol: καμια ιδεα??

Christos ktm R
14/03/2016, 16:50
53 mm δεν νομιζω παντος να τα περνουν τα καρτερ.μεχρι 51 αντε 52 με δυσκολια.καλη επιλογη ειναι κυλινδρος shark ( κ οικονομικος)κ πιστονι narita.

chepolate
14/03/2016, 16:58
53 mm δεν νομιζω παντος να τα περνουν τα καρτερ.μεχρι 51 αντε 52 με δυσκολια.καλη επιλογη ειναι κυλινδρος shark ( κ οικονομικος)κ πιστονι narita.

ενας φιλος μου με ενα supra μαμα το εκανε 53 χωρις να ανοιξει καρτερ:dizzy: μηπως γινεται μονο με ορισμενα κυλινδροπιστονα?? ευχαριστω για τις προτασεις ;)

andreaspetr
14/03/2016, 19:59
θα ζητησεις κυλινδρο με λεπτο χιτωνιο για να χωρεσει.

chepolate
15/03/2016, 07:22
θα ζητησεις κυλινδρο με λεπτο χιτωνιο για να χωρεσει.
ok ok ευχαριστω :D

FRAGISCOS
15/03/2016, 07:49
Στα 53 χιλιοστα δεν εχεις προβλημα,χωραει στο μαμα καρτερ του astrea.
TOP κυλινδρος,και NARITA πιστινι μια χαρα ειναι.

borbos
15/03/2016, 08:27
Kitaco πιστονι....το ειχα στην δικια μου στα νιατα της....

chepolate
15/03/2016, 14:18
θα ζητησεις κυλινδρο με λεπτο χιτωνιο για να χωρεσει.

ααα οκ ευχαριστω!!

chepolate
15/03/2016, 14:21
ευχαριστω για τις προτασεις μαλλον θα παω για κυλιδρο shark και πιστονι narita οπως ειπε και ο christos ktm r...αρκετα οικονομικη προταση απλα ηθελα να ρωτησω κατι ακομη.... το πομπε πιστονι σε τι διαφερει???το προτεινετε γενικα??? και κατι ακομα μηπως ενα σετ λιγο ακριβοτερο θα ηταν καλυτεροο?? οπως πχ ενα σετ faito h aasa?

borbos
15/03/2016, 16:02
ευχαριστω για τις προτασεις μαλλον θα παω για κυλιδρο shark και πιστονι narita οπως ειπε και ο christos ktm r...αρκετα οικονομικη προταση απλα ηθελα να ρωτησω κατι ακομη.... το πομπε πιστονι σε τι διαφερει???το προτεινετε γενικα??? και κατι ακομα μηπως ενα σετ λιγο ακριβοτερο θα ηταν καλυτεροο?? οπως πχ ενα σετ faito h aasa?

σημερα οτι πληρωσεις περνεις αδερφε....

ps "πομπε" μικροτερος χωρος καυσης μεγαλυτερη συμπιεση, πιο δυνατη εκρηξη. (too much ομως πομπε που λες και εσυ = αυταναφλεξη)

chepolate
15/03/2016, 18:48
σημερα οτι πληρωσεις περνεις αδερφε....

ps "πομπε" μικροτερος χωρος καυσης μεγαλυτερη συμπιεση, πιο δυνατη εκρηξη. (too much ομως πομπε που λες και εσυ = αυταναφλεξη)

δηλδη το πομπε πιθανον να μην ειναι τοσο ανθεκτικο εε??
για τα faito εχει ακουσει κανεις τιποτα γενικα??