PDA

View Full Version : Νέο Dl 650 στους δρόμους



markos_gr
09/11/2005, 11:14
Πάει το μαύρο μου XT, το έφαγε η ανταλλαγή :bawl:
Τώρα βέβαια έχω μία άλλη αραπίνα και περίπου 8 χιλιαρικάκια λιγότερα, αλλά αξίζει το κόπο, μια ζωή την έχουμε!!!!! :beer:
Σας ευχαριστώ όλους :blush: για τα σχόλια και αναλύσεις διαφόρων θεμάτων στο παρόν forum, με βοήθησαν πολύ στην τελική επιλογή.
Έφτασα τα 1000 και πάω για service.

Bye. :wave2:

danaos75
09/11/2005, 12:09
Φιλε markos_gr καλοταξιδο, παντα ορθιος με πολλα και ασφαλη χιλιομετρα κάτω απο το μοτο σου.

Περιμένω να ακουσω και εντυπωσεις απο την αλλαγη απο ΧΤ σε V-strom, γιατι για κάτι τετοιο ετοιμαζομαι και εγω, αν μπορεσω και πριν το καλοκαιρι :rolleyes:

Tropeas
09/11/2005, 14:09
Καλορίζικο , να το χαρείς , αλλά απο εμένα συμβουλή:
α. Να είσαι τυπικός και να πέρνεις αποδείξεις και για την παραμικρή εργασία που σου κάνουν στο εξουσιοδοτημένο
β. Να μην αλλάξεις πολλά συνεργεία καλό είναι να μείνεις σε ένα για να μπορείς να ξέρεις ποιος αν και εφόσον σου κάνει μαλακία...
γ. να αναφέρεις οτιδήποτε (και το παραμικρό) σου φαίνεται περίεργο,

Μετά και απο την ποιο πρόσφατη έρευνα μου τουλάχιστον για τα 650 ότι ακούγεται μετά το πρώτο σέρβις π.χ. ήχο χτύπημα - κροτάλιασμα πιθανώς να έχεις κακοπατημένο-κακοσχεδιασμένο στρόφαλο που υπάρχει σε μερικές παρτίδες και αν δεν τους το πας δεν το παραδέχονται ... μόνο αν έχεις μάγκα μηχανικό και δικό σου θα το προσέξει αλλιώς θα κάνει το λαμόγιο...

McGyver
09/11/2005, 14:18
Καλορίζικη και καλοτάξιδη φίλε!

:beer:

Innersense
09/11/2005, 14:27
καλορίζικο φίλε! χάλια μηχανάκι πήγες και πήρες :sun:

καλοτάξιδος πάντα!

athandim
09/11/2005, 17:30
Φίλε καλορίζικο το μοτόρι και καλώς μας ήρθες.:beer:

Α,.....και μη χαθείς ...:lol:




[έλα να πληθαίνουμεεεεεεεε] :wave2:

argy_kap
09/11/2005, 19:42
Έλα καλοτάξιδο....καλό εκνευρισμό μέχρι να το στρώσεις!

:rotflmao:

Εμένα πάντος μου είχαν σπάσει τα νεύρα μέχρι να δω τα 1000 χλμ.....

Καλά ταξίδια, το μηχανάκι είναι ζούπερ!

Bil
10/11/2005, 07:10
Με υγεία !
Πολύ καλή μηχανή για αυτό που λέει οτι κάνει με συντροφεύει εδώ και 18000 χλμ χωρίς να γκρινιάξει ποτέ...
Ο,τι θέλεις εδώ είμαστε...

maverick26
10/11/2005, 10:01
καλημέρα ,

Φίλε καλορίζικο και καλοτάξιδο το dl .
Το μηχάνημα είναι διαμάντι.

www.vstrom.gr

vangelis 64
10/11/2005, 11:33
Μεγάλε,πήρες ένα ελαφρύ,γλυκύτατο καί υπάκουο μηχανάκι που στρίβει υπέροχα,ταξιδεύει εύκολα δικάβαλο αφού έχει αρκετή δύναμη.Αν θές δοκίμασε να το σκληρύνεις λίγο(2-3 κλικ μπροστά και πίσω).το δικό μου το έχω έναν χρόνο και το έχω λατρέψει!Καλοτάξιδο και καλά ξυσίματα στην(νέα)πινακίδα!!!:cool:

markos_gr
10/11/2005, 13:28
Ευχαριστώ για τις ευχές σας και ανταποδίδω, πάντα όρθιοι, καλοτάξιδοι, υγιείς και προπαντός ΚΑΒΑΛΑ….χε…χε :a20:

Danaos75, ότι και να σου πω έχω καλυφθεί από πολλούς σε αυτό το forum. (Δες τα σχόλια των φίλων παραπάνω). Οσον αφορά τη διαφορά XT-STROM, είναι σαν κάτι… μέρα με τη νύχτα που λέμε. Διαφορετική ισορροπία, κρατήματα, θέση οδήγησης κλπ. Η μηχανή είναι από τις μέχρι τώρα εντυπώσεις μου απλά … εκπληκτική. Οποτε το αποφασίσεις πάρτο με κλειστά μάτια.:a013:

Tropea, με τρομοκράτησες έχω αρχίσει και ακούω διάφορα… :uplate: …Θα ζητήσω να το ελέγξουν στο συνεργείο αύριο. Ευχαριστώ για τη συμβουλή σου.

Bye.

x-rider
10/11/2005, 13:52
καλως τους:beer:


και καλοταξιδος markos


καλα και ασφαλη χλμ.



:sun: :beer: :sun:

Tropeas
10/11/2005, 15:15
Δεν ήθελα να τρομοκρατήσω απλά να ενημερωσω.... αν δεν ακούς τίποτα no problem, απο την άλλη η πιο πιθανή τακτική είναι να αρνηθούν οτιδήποτε.... :D

MISKIN
11/11/2005, 17:33
.........Δεν ήθελα να τρομοκρατήσω απλά να ενημερωσω.... αν δεν ακούς τίποτα no problem, απο την άλλη η πιο πιθανή τακτική είναι να αρνηθούν οτιδήποτε...........

ΕΜΕΝΑ ΟΜΩΣ ΜΕ ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΗΣΕΣ:a53: ΑΚΟΥΩ ΕΝΑ ΚΡΟΤΑΛΙΣΜΑ ΑΠΟ ΤΗ ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΠΗΡΑ(25000ΧΛΜ).
ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 3-3,5 ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΣΤΡ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ.
ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΜΕ 1η ΚΑΙ ΜΕ ΤΗ 2α ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΔΕΝ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΩΣ ΔΙΑ ΜΑΓΕΙΑΣ. ΤΟ ΚΡΟΤΑΛΙΣΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΕΝΤΟΝΟ ΟΤΑΝ ΕΙΜΑΙ ΔΙΚΑΒΑΛΟΣ. 2 ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΣΥΝΕΡΓΕΙΑ ΠΟΥ ΤΟ ΠΗΓΑ(ΧΡ. ΜΟΝΟΣ, ΜRC ΜΑΝΤΗΣ) ΔΕ ΒΡΗΚΑΝ ΤΙΠΟΤΑ. ΛΕΣ ΝΑ ΜΕ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ;:a4: :a4:

Tropeas
12/11/2005, 02:39
Για να βρούν πρέπει να ανοίξουν κινητηρα ολοκληρωτικά που σε απλό έλεγχο δεν θα το κάνει κανείς και να δουν πως πατάει ο στρόφαλος, το πιο πιθανό είναι ότι το ξέρουν αλλά κάνουν τους κινέζους μέχρι να έχεις αποδεικτικά στοιχεία ότι αυτό είναι και δεν χωράει αμφισβήτηση... πάγια πολιτική... αν ψάξεις λίγο Ιντερνετ δυστηχως για το DL δεν τα χω πρόχειρα αλλά για το SV , θα δεις ότι ανα τον κόσμο έχει παρατηρηθεί και τους έχουν γράψει, μέχρι το σημείο που αλλάχθηκε και λύθηκε...

THEOD
12/11/2005, 09:20
Ρε Tropea......τον πανικό έσπειρες εδώ μέσα.... :eyepop:

m1035
17/12/2005, 06:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas
Καλορίζικο , να το χαρείς , αλλά απο εμένα συμβουλή:

Μετά και απο την ποιο πρόσφατη έρευνα μου τουλάχιστον για τα 650 ότι ακούγεται μετά το πρώτο σέρβις π.χ. ήχο χτύπημα - κροτάλιασμα πιθανώς να έχεις κακοπατημένο-κακοσχεδιασμένο στρόφαλο που υπάρχει σε μερικές παρτίδες και αν δεν τους το πας δεν το παραδέχονται ..

πω ρε Τροπεα. ιντα 'πες??? :eek:
λογω ελλειψεως χρηματων σκεφτομουν v-strom παραεισαγωγης που βγαινει καμια 1000αρα ευρω πιο κατω. Σκεφτομουν γιαπωνεζος ειναι... τι να παθει? να καει το λαμπακι? με 1000 ευρω το αλλαζω ανετα.
Εξυσες πληγες.
Ευχαριστω παντως!
μ1035


Υ.Γ .. που θα παει.. δεν θα μου κατσει το Joker? 5αρι 8ελω να παρω μοτο.. οχι 5+1 να σταματησω να δουλευω... :rotflmao:

deminio11
11/03/2006, 10:07
kaloriziko to egaleio kala kai asfali xiliometra !!!!

Ego to exo apo ton oktomvrio kanena provlima exo kanei 7000 km me arketa taxidakia dikavalos kai fortomenos .

Kanena provlima mexri stigmis !!!

:smilea:
:beer:

www.vstrom.gr

Tropeas
11/03/2006, 10:26
Αυτό που ακούει ο φίλος μας παραπάνω μάλλον είναι ο συντονισμός στα κάγκελα...

spive82
12/03/2006, 02:50
ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΗ ΚΑΙ ΚΑΛΕΣ ΒΟΛΤΕΣ ΦΙΛΕ. ΜΗΠΩΣ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΠΟΣΟ ΣΟΥ ΠΗΡΑΝ ΤΟ ΧΤ ΑΝΤΑΛΛΑΓΗ ΚΑΙ ΤΙ ΜΟΝΤΕΛΟ ΗΤΑΝ? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.:wave2: :wave2: