PDA

View Full Version : Suzuki gs 500 f 2004 Σέλα - τιμόνι και αλλα



suerrider
23/03/2016, 20:28
καλησπερα αγορασα προσφατα εna gs 500 f 2004 σε αριστη κατασταση για την ηλικια του
Θελω να βαλω μια ανατομικη σελα ρωτισα καποιο μαγαζι και μου ειπε 130 ευρω τελειος κουστομ στα μετρα μου χειροποιητη
εχει βαλει κανεις ανατομικη αξιζει? η να την φουσκοσο λιγο με το ιδιο δερμα? μιας που ειναι και καλο δεν εχει κατι... Το θεμα μου ειναι οτι με σπροχνει κοντα στο ντεμποζιτο και ειμαι και ψυλος και δεν με βολεβει...

το αλλο θεμα που εχω με το τιμονι του το νιοθο καπως σαν ποδιλατο,,, το σκευτομε ακομα τιμονι να παρω η clipons βεβεα θελω να ειναι και ανετο

αφτα προσ το παρων και βλεπουμε γτια τα υπολιπα θα ανεβασω και φοτος ολεσ η ιδεες δεκτες

duke200
23/03/2016, 21:15
κανε μονος σου μετατροπή gelpad και πηγαινε σε σελά να σου βάλει μονο καινούργιο αντιολησθητικό κάλυμα

suerrider
23/03/2016, 21:44
κανε μονος σου μετατροπή gelpad και πηγαινε σε σελά να σου βάλει μονο καινούργιο αντιολησθητικό κάλυμα

ακριβα φιλε 50-70 και οχι για ολη την σελα στο skroutz κοιταξα... και διαβασα σε μια σηζητηση οτι κραταει θερμοκρασια για ωρα αμα την χτυπισει ο ηλιος
παντως σε εφχριστω για την απαντηση θα το εχω στο νου μου θα το ψαξω περισοτερο

omega
23/03/2016, 22:36
καλησπερα αγορασα προσφατα ...Kαλώς τον φίλο. :beer:
Υπογραμμίζω το παραπάνω μιας και υποδηλώνει ότι δεν θα το δώσεις κι άμεσα.
Αυτό από μόνο του με κάνει να σου προτείνω να δώσεις τα 130 ευρώ.

suerrider
23/03/2016, 23:10
Kαλώς τον φίλο. :beer:
Υπογραμμίζω το παραπάνω μιας και υποδηλώνει ότι δεν θα το δώσεις κι άμεσα.
Αυτό από μόνο του με κάνει να σου προτείνω να δώσεις τα 130 ευρώ.

δεν θα το δωσω το πήρα για να το κρατήσω κανει τα παντα και συμφερει :D


παντωσ και εγω για ανατομικη ήθελα να καθομε ανετα πανω να γουστάρω. το θέμα είναι ότι δεν θέλω να δώσω αυτή τη στιγμή αυτά τα λεφτά
Ίσως θα περαμιτιστω να την επισκευασω μόνος με κομμάτια αφρολεξ και θα κρατήσω το ίδιο κάλυμμα να μου βγει σχεδόν τσάμπα έτσι και βλέπουμε.

sapila racing
24/03/2016, 10:05
δεν θα το δωσω το πήρα για να το κρατήσω κανει τα παντα και συμφερει :D


παντωσ και εγω για ανατομικη ήθελα να καθομε ανετα πανω να γουστάρω. το θέμα είναι ότι δεν θέλω να δώσω αυτή τη στιγμή αυτά τα λεφτά
Ίσως θα περαμιτιστω να την επισκευασω μόνος με κομμάτια αφρολεξ και θα κρατήσω το ίδιο κάλυμμα να μου βγει σχεδόν τσάμπα έτσι και βλέπουμε.

Δεν γίνεται να προσθέσεις υλικό και να ξαναβάλεις το ίδιο καλυμμα.
Η τιμή που σου είπαν πάντως είναι σωστή γι αυτη την δουλειά.

Μετα λες για κλιπ ον. Θελεις ανατομική σέλλα και θέλεις και κλιπ ον? Περίεργο μου ακούγεται.
Το GS500 εχει σχετικά όρθια θεση οδήγησης και τα μαρπιέ αρκετά μπροστά, τα κλιπ ον απαιτούν και πίσω μαρσπιέ για να μπούν.

suerrider
24/03/2016, 17:46
Δεν γίνεται να προσθέσεις υλικό και να ξαναβάλεις το ίδιο καλυμμα.
Η τιμή που σου είπαν πάντως είναι σωστή γι αυτη την δουλειά.

Μετα λες για κλιπ ον. Θελεις ανατομική σέλλα και θέλεις και κλιπ ον? Περίεργο μου ακούγεται.
Το GS500 εχει σχετικά όρθια θεση οδήγησης και τα μαρπιέ αρκετά μπροστά, τα κλιπ ον απαιτούν και πίσω μαρσπιέ για να μπούν.

ναι οντωσ μπορι να μην φτσει να ξαναμπει θα χριαστει και καλυμα..
γουσαρω να ασχοληθω αν βρω καλυμα οικονομικο και αφρο για να πειραματιστω οκ αλιως την παω στο μαστορα
Ωραιος φιλε δεν το ηξερα νομιζα επιδει εχω δει το γυμνο να φοραει clip ons απο την μανα του οτι δεν θα ηθελε αλλα πραγματα....

amyroukai
24/03/2016, 20:31
Δεν θέλει, όντως. Αυτό που νομίζω πως εννοεί είναι ότι αποφορτίζοντας τα οπίσθια του αναβάτη από βάρος, αφού θα γέρνει εμπρός, μάλλον δεν έχει νόημα το να μαλακώσει το κάθισμα.

Δεν ξέρω αν τα κλιπον του γυμνού χωράνε στο φέρινγκ όμως. Μπορεί να βρίσκουν.

suerrider
24/03/2016, 21:57
Δεν θέλει, όντως. Αυτό που νομίζω πως εννοεί είναι ότι αποφορτίζοντας τα οπίσθια του αναβάτη από βάρος, αφού θα γέρνει εμπρός, μάλλον δεν έχει νόημα το να μαλακώσει το κάθισμα.

Δεν ξέρω αν τα κλιπον του γυμνού χωράνε στο φέρινγκ όμως. Μπορεί να βρίσκουν.

ωραιος! θα το τσεκαρω λογικα χωρανε και δεν ειναι ακριβα απο οτι εχω δει

suerrider
25/03/2016, 01:07
πηγα μια βολτα και νομιζω οτι το συνιθιζω. Θα το σκευτω καλυτερα για να μην κανω τιποτα και το μετανιώσω.. προσεξα οτι το μπροτινο μπορει να θελει ελατηρια 55000χλμ εχει...
ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες σας:)

amyroukai
25/03/2016, 11:06
Φρέσκα λάδια πιο πιθανό να θέλει.