PDA

View Full Version : τρύπα σε ψυγείο



Dalt0n
31/03/2016, 00:39
355852
Μετά από στραβή τοποθέτηση και ατσουμπαλο βιδωμα αποκομισαμε αυτήν την τρυπουλα. έγινε απόπειρα να την κολλήσουμε με οξυγόνο αλλά τσιφος. .Άκουσα πολλές συμβουλές όπως ασιμοκοληση. καλαι. .εποξική κόλλα δύο στοιχείων. .εποξικο στόκο ...
Υπάρχει κανείς παθών να μου δώσει καμία λύση? ?

taisteal
31/03/2016, 00:49
Δεν την λες και τρυπουλα,αν βλεπω καλα ειναι 2 οι τρυπες και ειναι σε ζορικο σημειο.
Πηγαινε το σε καποιον που κολλαει ψυγεια.
Η καλυτερα πετα το και βρες ενα αλλο μεταχειρω

Dalt0n
31/03/2016, 00:52
Δεν την λες και τρυπουλα,αν βλεπω καλα ειναι 2 οι τρυπες και ειναι σε ζορικο σημειο.
Πηγαινε το σε καποιον που κολλαει ψυγεια.
Η καλυτερα πετα το και βρες ενα αλλο μεταχειρω

Δεν είναι και εύκολο να ταιριαξω άλλο ψυγείο στο πλαίσιο του Genesis

duke200
31/03/2016, 07:02
προχειρα με κόληση δύο συστατικών "υγρό μεταλλο" αφου πρωτα τριφτει καλά με γυαλοχαρτο νούμερο 100, καθαριστεί και μπει και ένα λαμακι για μπάλωμα.

για πιο μόνιμα πήγαινε σε ψυγειά.

Billymuse
31/03/2016, 07:15
To σημείο ειναι δύσκολο (αν ειναι το στόμιο αν είδα καλα) το ψυγείο λογικά θα πυρώσει και θα λιώσει..τωρα με το καλάϊ δε ξέρω αν θα κάνεις δουλεια...

nickald
31/03/2016, 07:33
το ψυγειο φαινεται σε πολύ καλη κατασταση.... εγω θα το παλευα λιγο ακομα........

noodles
31/03/2016, 10:18
το θεμα ειναι να βρεις μαστορα που θελει να ασχοληθει για να στο φτιαξει σωστα (μονος σου αν δεν εχεις γνωσεις, θα ειναι δυσκολο να το φτιαξεις). για να γινει σωστη δουλεια καλο θα ειναι να βγει και η βαση που βιδωνει στο πλαισιο.

OldMan
31/03/2016, 13:08
Δάλτωνα, σαν ετοιμος απο καιρό, σαν θαρραλέος, σαν που ταιριαζει σε που αξιώθηκες τετοιο ψυγειο...;)

Εχεις καταλαβει ότι η ζημια έγινε πανω στην βαση που βιδωνει το ψυγειο..??

Και τούτου δοθέντος, η ιστορία περιλαμβάνει κοψιμο μεγάλου κομματιού, κόλληση πανω στο καινουριο της βασης και κόλληση αυτού στο ψυγείο..??

alex14
31/03/2016, 13:45
Παντως καφε μη ριξεις, δεν θα κανει τιποτα. Εκτος και ριξεις και την συσκευασια μεσα :D

Περα απο την πλακα, ή κοιτα για κανα μεταχειρο ή σε ψυγεια για επισκευη/αντικατασταση.

Dalt0n
31/03/2016, 20:58
παιδιά βρήκα μεταχειρο το έβαλα αλλά χάνει λίγο απ τις κυψέλες σε ένα σημείο πάνω πάνω. .κνν ματζουνη θα κάνει δουλειά?
Δεν είναι μεγάλη διαρροή. οταν το έχω στο πλαϊνό χάνει περίπου μισό ποτήρι και μετά σταματάει (λογικά γιατί πέφτει η στάθμη του νερού πιο κάτω απ την τρυπουλα ) εν κίνησή που έκανα καμία 10αρια χιλιόμετρα χωρίς στάση. οταν πήγα σπίτι και το άφησα να κρυώσει και συμπλήρωσα πήρε λίγο παραπάνω από μισό ποτήρι

SHOOTER045
31/03/2016, 21:03
Χοντρό πιπέρι-οχι κόκκους
Η ενα υλικό που υπάρχει σε συνεργεία και καταστήματα λιπαντικών, φώκια λέγεται.
Δες μήπως θέλει κόλλημα αν είναι μεγάλη η τρύπα

Dalt0n
31/03/2016, 21:05
Χοντρό πιπέρι-οχι κόκκους
Η ενα υλικό που υπάρχει σε συνεργεία και καταστήματα λιπαντικών, φώκια λέγεται.
Δες μήπως θέλει κόλλημα αν είναι μεγάλη η τρύπα

ποσο πιπέρι?

SHOOTER045
31/03/2016, 21:23
Μια κουτάλια του γλυκού

Dalt0n
31/03/2016, 21:40
Μια κουτάλια του γλυκού

να το ρίξω τώρα που έχει νερό ή να το αδειασω να ρίξω το πιπέρι και μετά να το γεμίσω?

7Tolis
31/03/2016, 23:26
Χοντρό πιπέρι-οχι κόκκους
Η ενα υλικό που υπάρχει σε συνεργεία και καταστήματα λιπαντικών, φώκια λέγεται.
Δες μήπως θέλει κόλλημα αν είναι μεγάλη η τρύπα

Αυτή η φώκια όταν μου το είπε ο Eversman να πάω να το ζητήσω νόμιζα μου έκανε πλάκα.Μπήκα στο μαγαζί με τα λιπαντικά.γειά σας...εχμμ..μια φώκια θα ήθελα.Τελικά δε μου έκανε πλάκα ο αμπάρης,φώκια το λένε.

Με το μπαρδόν το οφ τόπικ.

Dalt0n
01/04/2016, 00:47
Αυτή η φώκια όταν μου το είπε ο Eversman να πάω να το ζητήσω νόμιζα μου έκανε πλάκα.Μπήκα στο μαγαζί με τα λιπαντικά.γειά σας...εχμμ..μια φώκια θα ήθελα.Τελικά δε μου έκανε πλάκα ο αμπάρης,φώκια το λένε.

Με το μπαρδόν το οφ τόπικ.

θα δοκιμάσω με πιπέρι αύριο θα ψάξω και σε κνν βενζινάδικο για φώκιες και από Δευτέρα σε μάστορα για κόλλημα. λογικά με κόλλα ριτινης. μ είπε ένας γνωστός ότι έτσι κόλλησε μια τρυπουλα στο ιντετκουλερ στο μπιμπι του

bulmont
01/04/2016, 07:30
παιδιά βρήκα μεταχειρο το έβαλα αλλά χάνει λίγο απ τις κυψέλες σε ένα σημείο πάνω πάνω. .κνν ματζουνη θα κάνει δουλειά?
Δεν είναι μεγάλη διαρροή. οταν το έχω στο πλαϊνό χάνει περίπου μισό ποτήρι και μετά σταματάει (λογικά γιατί πέφτει η στάθμη του νερού πιο κάτω απ την τρυπουλα ) εν κίνησή που έκανα καμία 10αρια χιλιόμετρα χωρίς στάση. οταν πήγα σπίτι και το άφησα να κρυώσει και συμπλήρωσα πήρε λίγο παραπάνω από μισό ποτήρι



Ρίχτου μέσα κάνα δυό-τρία ή και τέσσερα λουκούμια................................

GiorgosLa
01/04/2016, 07:44
θα δοκιμάσω με πιπέρι αύριο θα ψάξω και σε κνν βενζινάδικο για φώκιες και από Δευτέρα σε μάστορα για κόλλημα. λογικά με κόλλα ριτινης. μ είπε ένας γνωστός ότι έτσι κόλλησε μια τρυπουλα στο ιντετκουλερ στο μπιμπι του

Αν είναι να πας στον μάστορα, μη βάλεις τίποτα για δυο μέρες. Άκουσα ότι αν βάλεις αλάτια και πιπέρια, γίνετε το ψυγείο σάλτσα. Είναι σαν να βάζεις αφρό στο λάστιχο. Συνήθως είναι για πέταμα μετά. Δεν ξέρω. 'Έτσι λένε.

annateo
01/04/2016, 08:01
φώκια μην βάλεις.
90% θα έχεις άλλα μπλεξίματα.

sapila racing
01/04/2016, 11:13
sorry αλλά δεν το πιάνω.

Οκ έχεις τρύπιο ψυγείο κι έχει και μεγάλη τρύπα και οχι μονο μια απ οτι είδα.
Πας και αγοράζεις άλλο ένα τρύπιο, αλλά με μικρότερη τρύπα? :confused:

Dalt0n
01/04/2016, 15:31
μου το πούλησαν για καλό. Από μαγαζί Θεσσαλονίκη το πήρα με αντικαταβολή. .τεσπα
Έβαλα ένα κουτάλι πιπέρι τζίφος. ..Πριν κνν 2ωρο αγόρασα μια φώκια από βενζινάδικο 200ml ήταν δεν έγραφε αναλογίες το αδειασα όλο πήγα μια βόλτα σχεδόν 10χλμ στο γυρισμό άνοιξα να συμπληρώσω και πήρε πολύ λίγο.

leo1964
02/04/2016, 00:30
μου το πούλησαν για καλό. Από μαγαζί Θεσσαλονίκη το πήρα με αντικαταβολή. .τεσπα
Έβαλα ένα κουτάλι πιπέρι τζίφος. ..Πριν κνν 2ωρο αγόρασα μια φώκια από βενζινάδικο 200ml ήταν δεν έγραφε αναλογίες το αδειασα όλο πήγα μια βόλτα σχεδόν 10χλμ στο γυρισμό άνοιξα να συμπληρώσω και πήρε πολύ λίγο.

Τους πήρες τηλέφωνο να τους το πεις;;
Αν ναι,τι σου είπαν;
Το πιπέρι είναι για να κάνεις τα φαγητά καφτερά,τι αλχημείες είναι αυτές;;

devil's animal
02/04/2016, 11:18
http://www.powermag.gr/el/blueprinting-178-%CF%83%CF%84%CE%B5%CE%B3%CE%B1%CE%BD%CE%BF%CF%80%CE%BF%CE%B9%CE%B7%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%B1-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CF%86%CF%89%CE%BA%CE%B9%CE%B5%CF%82.html


356006