PDA

View Full Version : Εξατμιση για CBF 600



mpiftekis
06/04/2016, 15:41
Γεια σας παιδια. εδω και λιγο καιρο μου χει καρφωθει η ιδεα να βαλω εξατμιση στη μηχανη (τελικο μονο), λεφτα ομως δεν παιζουν πολλα. κανενα 200αρι-250αρι max. κοιταζω για μεταχειρισμενες λοιπον αλλα το ματι μου πηρε κατι εξατμισεις dominator με 150-170 ευρω. ξερει κανεις κατι γι αυτες τις εξατμισεις? τις ακουω πρωτη φορα και δεν ξερω τι λενε απο ηχο και αποδοση.

theofilos888
06/04/2016, 15:45
Ασε τη μαμα επανω. Θα χασει χαμηλα σε ροπη.

noodles
06/04/2016, 16:09
στα 200+- ευρω καινουρια μονο τη racetech μπορω να σκεφτω. ο πωλητης-κατασκευαστης (παπαγιαννης) ειναι στην ελλαδα, οποτε εχεις και ευκολη αποστολη-συννενοηση.
για μενα ειναι vfm εξατμισεις. φυσικα δε συγκρινονται με acrapovic και αλλες των 400 ευρω. αν βγαζει αποκλειστικα για το μοντελο σου παρτη μαζι με το midpipe. τη συνδεεις και βαλεις απλα ενα σφυκτηρακι.

akis_trevor
06/04/2016, 16:10
Για ηχο κοιτα στο youtube.βγαζουν ωραιο μπασο ηχο.απο ποιοτητα μια χαρα ειναι,εχω πιασει στα χερια μου.
Αυτο που λεει ο θεοφιλος λαβε το υποψην σου.δεν ξερω τι και πως αλλα αν ισχυει....μην την αλλαξεις.

akis_trevor
06/04/2016, 16:12
στα 200+- ευρω καινουρια μονο τη racetech μπορω να σκεφτω. ο πωλητης-κατασκευαστης (παπαγιαννης) ειναι στην ελλαδα, οποτε εχεις και ευκολη αποστολη-συννενοηση.
για μενα ειναι vfm εξατμισεις. φυσικα δε συγκρινονται με acrapovic και αλλες των 400 ευρω. αν βγαζει αποκλειστικα για το μοντελο σου παρτη μαζι με το midpipe. τη συνδεεις και βαλεις απλα ενα σφυκτηρακι.

Παιζουν και αλλες σε αυτα τα λεφτα πχ gpr.
Εμενα οι racetech δεν μαρεσει ο ηχος που βγαζουν.
Για τις dominator υπαρχει επισημος εισαγωγεας οποτε...

mpiftekis
06/04/2016, 16:53
κι εμενα το θεμα της ροπης με προβληματιζει περισσοτερο... δεν θα το φοβομουν τοσο με μια εξατμιση remus ή akrapovic αλλα που τα λεφτα για εκει..???

christoi
08/04/2016, 07:03
https://youtu.be/7RZDkR2Yq7k
Εμένα μου είχε αρέσει αυτή.

theofilos888
08/04/2016, 09:49
κι εμενα το θεμα της ροπης με προβληματιζει περισσοτερο... δεν θα το φοβομουν τοσο με μια εξατμιση remus ή akrapovic αλλα που τα λεφτα για εκει..???

Να ξερεις πως και με την acrapovic εχει απωλεια ροπης χαμηλα. Ψηλα σου δινει αρκετα, αλλα χαμηλα χανει.