PDA

View Full Version : Λάστιχα για sport touring 120 μπρος 190 πίσω 2016



7Tolis
08/04/2016, 07:02
Γειά.
Ψάχνω για λάστιχα,δε βιάζομαι και θέλω γνώμες για
120/70 ZR17 190/50 ZR17

Pirelli angel gt
Dunlop roadsmart 3
Pirelli diablo rosso 3 ( not so sport touring αλλά..) εχει καλή τιμή είδα.

Λοιπές μάρκες δεν έχω γνώμη αλλά σίγουρα ΔΕΝ θέλω μισελέν και μετζελερ οπότε ας επικεντρωθούμε στα άνωθεν.

Τρόπος οδήγησης συνήθως δικάβαλος και φορτωμένος.Με παρέα ρυθμός φλορέξ,χωρίς παρέα ψιλοταλιμπανίζω.
Δεν με ενδιαφέρει να ζεσταθεί γρήγορα (μεχρι να βγώ έξω απο την πόλη θα έχει ζεσταθεί εξάλλου)
Χιλιομετρική απόδοση επιθυμητή,δεν πάω τάπα ταυτότητα (εξαιρείται ο Μπράλλος τιμής ένεκεν).

spyrakos35
08/04/2016, 07:32
Μονο και μονο επειδη αναφερεις το δικαβαλος και ειστε και λιγο ετσι, χμ, ευσωμοι, θα σου προτεινα να δεις και μπριτζστοουν....

Βτ 023 ή Τ 30

Βγαινουν και σε εκδοσεις τζιτί, μπορω να σε στειλω σε λαστιχα (νικαια) ή να σου δωσω τηλ να τα πειτε....

:beer:

MG-KTiNoS
08/04/2016, 07:33
πιρέλι....
:D

DrBig
08/04/2016, 07:43
Για δικαβαλος το Pr4 gt είναι πολυ καλο λαστιχο και κραταει. Γιατί όμως δε θέλεις μισελεν;
Για τι μηχανακι μιλάμε;

yes-u
08/04/2016, 07:46
To Diablo είναι ό,τι χειρότερο έχω δοκιμάσει στο bandit, γλιστρούσε από την πρώτη μέρα (ως την τελευταία), δεν ένιωσα ποτέ σίγουρος όταν πλάγιαζα...
To angel που είχε δοκιμάσει ο drEvil (που είναι και γομάρι, με το συμπάθειο..) κάπου είχε γράψει πως δε ζεσταίνεται με τίποτε...
Το dunlop sportsmart που έχω τώρα, μετά από 1,5 χρόνο , έχω την καλύτερη αίσθηση και μεγάλη σιγουριά στο δρόμο.
Από τις τρεις επιλογές σου λοιπόν, θα πήγαινα στα roadsmart, μιας και έχουμε και την έξωθεν μαρτυρία του amyrou (που μεταξύ μας, δεν είναι να τον παίρνεις και πολύ στα σοβαρά, άκου εκεί γητευτής του πήγασου!...)

7Tolis
08/04/2016, 08:01
Μονο και μονο επειδη αναφερεις το δικαβαλος και ειστε και λιγο ετσι, χμ, ευσωμοι, θα σου προτεινα να δεις και μπριτζστοουν....

Βτ 023 ή Τ 30

Βγαινουν και σε εκδοσεις τζιτί, μπορω να σε στειλω σε λαστιχα (νικαια) ή να σου δωσω τηλ να τα πειτε....

:beer:
Θα προτιμούσα απο τις μαρκες που έγραψα η αλήθεια είναι..


Για δικαβαλος το Pr4 gt είναι πολυ καλο λαστιχο και κραταει. Γιατί όμως δε θέλεις μισελεν;
Για τι μηχανακι μιλάμε;

Θα προτιμούσα να την αποφύγω.Ποτέ δεν ταιριάξαμε 3 φορές που συναντηθήκαμε με τα μισελεν.


To Diablo είναι ό,τι χειρότερο έχω δοκιμάσει στο bandit, γλιστρούσε από την πρώτη μέρα (ως την τελευταία), δεν ένιωσα ποτέ σίγουρος όταν πλάγιαζα...
To angel που είχε δοκιμάσει ο drEvil (που είναι και γομάρι, με το συμπάθειο..) κάπου είχε γράψει πως δε ζεσταίνεται με τίποτε...
Το dunlop sportsmart που έχω τώρα, μετά από 1,5 χρόνο , έχω την καλύτερη αίσθηση και μεγάλη σιγουριά στο δρόμο.
Από τις τρεις επιλογές σου λοιπόν, θα πήγαινα στα roadsmart, μιας και έχουμε και την έξωθεν μαρτυρία του amyrou (που μεταξύ μας, δεν είναι να τον παίρνεις και πολύ στα σοβαρά, άκου εκεί γητευτής του πήγασου!...)

Tα Diablo παλιότερα τουλάχιστον σε γόμες τα λάτρευα.Δε ξέρω πλέον τι παίζει.Τα dunlop που τα δούλεψα 2,5 χρόνια σε tdm εχω να πω τα καλύτερα.
Συλλογίζομαι τα angel λόγω βάρους μου συν την χιλιομετρική απόδοση που θα εχουν.
Εμπιστευομαι πάντως pirelli και dunlop.

7Tolis
08/04/2016, 15:35
Μου σφυρίξαν και για Bridgestone BT 21 για χιλιομετρικη απόδοση; Αρχαίο είναι αυτό ή συλλεκτικό κομμάτι;

spyrakos35
08/04/2016, 17:29
Ειναι πιο παλια απο τα 23άρια

gior-gos
08/04/2016, 17:38
Μου σφυρίξαν και για Bridgestone BT 21 για χιλιομετρικη απόδοση; Αρχαίο είναι αυτό ή συλλεκτικό κομμάτι;

Ειναι σκληρο και βγαζει πολλά χλμ

macedonas
09/04/2016, 18:10
Dunlop και από μένα με κλειστά μάτια για τη χρήση που το θες..
Αν και είναι πολύ καλό και μέσα στην πόλη.
Ζεσταίνεται γρήγορα .
Εγώ θα προτιμούσα τα 2 γιατι και ποιο φθηνά θα τα βρεις , αλλα και γιατι τα 3 δεν κυκλοφόρησαν τόσο πολύ να ακούσουμε πολλές γνωμες και αν βγάζουν τίποτα προβλήματα........
Λογικά είναι βελτιωμένα σε σχέση με τα 2άρια αλλά ..... έχουν δει πολλά τα μάτια μας !!