PDA

View Full Version : Αίμα



Space
10/04/2016, 10:23
Καλημέρα,
με ειδοποίησαν πιο νωρίς για ενα παλικάρι που είναι στην εντατική και χρειάζεται αιμα. Δεν είναι φάρσα. Όποιος μπορεί να πάει να δώσει καλό θα είναι. Έχει εσωτερική αιμοραγία και χρειάζεται πολλές φιάλες. Τα στοιχεία είναι:

Ονομα: Χριστόπουλος Παναγιώτης του Χαράλαμπου
Νοσοκομείο: Θριάσιο

Ευχαριστώ!

Serafino
10/04/2016, 10:32
Πραγματικα,οσοι μπορουν να πανε να δωσουν,
ειναι πολυ σπουδαιο αυτο που κανεις δινοντας απλα λιγο αιμα.
Χρειαστηκα και εγω αιμα και τοτε καταλαβα ποσο σημαντικο ειναι.
Καποιοι ειναι εδω μελη του moto.gr που δωσανε αιμα για εμενα,
τους ευχαριστω μεσα απο την καρδια μου....
γι αυτο οσοι μπορειτε να πατε να δωσετε για το παλικαρι.....περαστικα να ειναι..
Αιμα δινει και η εκκλησια..

annoula1981
10/04/2016, 10:39
είναι διπλα μου το θριασιο. Θα πάω ..
Δεν είναι θέμα σπουδαιου. Απλά μπορει να βρεθώ εγώ στη θέση του κάποια στιγμή και να έχω ανάγκη από την προσφορα άλλων.

paramedic
11/04/2016, 16:35
Πραγματικά σε τέτοιες περιπτώσεις και μιας και καθημερινά μεταγγίζω κόσμο και ξέρω πόσο σημαντικό είναι να δίνεις αίμα στεναχωριέμαι κάθε φορά που διαβάζω ενα τέτοιο πόστ γιατί μου θυμίζει όταν πήγα να ρωτήσω για αν μπορώ να γίνω αιμοδότης και με απορρίψανε λόγω έλλειψης ενζύμου G6PD. "Θα το πετάξουμε αν βρούμε μια φιάλη" μου είπανε.
Γι'αυτό όποιος μπορεί ας πάει να δώσει παίδες είναι τόσο μα τόσο σημαντικό και δεν κοστίζει τίποτα ειδικά σε ενα νέο άνθρωπο παρα μόνο 15 λεπτά απο τον χρόνο σας. Ενας Υγιής οργανισμός θα αναπληρώσει το αίμα που έδωσε σε χρόνο μηδέν.

due
12/04/2016, 10:29
στεναχωριέμαι κάθε φορά που διαβάζω ενα τέτοιο πόστ γιατί μου θυμίζει όταν πήγα να ρωτήσω για αν μπορώ να γίνω αιμοδότης και με απορρίψανε λόγω έλλειψης ενζύμου G6PD.
Επειδή και εγώ παθών, παρόλη την καλή μου διάθεση κάθε φορά, μπορεί να εξηγηθεί το γιατί? Δεν έχω πάρει πότε πειστική απάντηση, όταν μιλάμε για συνθήκες έλλειψης αίματος.