PDA

View Full Version : Αναζητηση πληροφοριων για επιλογη μεταχειρισμενης μηχανης προς αγορα.



George Rodokas
15/04/2016, 00:11
Καλησπερα σας κ παλι φιλτατοι αναβατες!! Σας ειχα ενοχλησει παλι πριν 1.5+ χρονο για συμβουλες ως προς το τι να ααγορασω. Τελικα κατεληξα σε ενα TDM του 12 πανεμορφο χωρις γρατζουνια αλλα δυστυχως μετα απο ενα μηνα το αφησα για ενα βραδυ εξω και απο τοτε το κλαιω. Αλλα μη σας κουραζω αλλο με το παρελθον, περασμενα (φυσικα κ οχι ) ξεχασμενα :p

Κοιταω το τελευταιο καιρο να αγορασω κ εγω μια μηχανη να με πηγαινει απο δω κ απο κει γτ κεντρο(διαμονη) - Κηφησια(εργασια) με το Σουπρακι με εχει κουρασει.. Εχω καταληξει οτι θελω κατι λιγο πιο μικρο σε ογκο απο το '' Συγχωρεμενο '' TDM.. και εχω βαλει στο στοχαστρο μου τα Εξης.. F6z Fazer , Er 6n , Gsr.

Αυτο που ζηταω ειναι μια ανετη μετακινηση εντος αθηνων και αν ποτε τυχει κ καμια μεγαλη βολτα εκτος αττικης να ειναι οσο γινεται πιο ανετη κλπ. Οσοι εχετε τη γνωση κ την ορεξη να δωσετε καμια πληροφορια για τα παραπανω (υπερ-κατα) η να προτεινετε κατι αλλο σε 600-750 κυβικα κ μεχρι 3000 ευρω θα ημουν ευγνώμων..

Ευχαριστω εκ των προτέρων , Γιωργος.

stynikop
15/04/2016, 10:15
Αυτό που ζητάς νομίζω πως το καλύπτουν οι υποψήφιες που αναφερεις.

Θα σου πουν αυτοί που τις έχουν λεπτομέρειες.

Εγώ προτείνω και cbf600 λίγο πιο παλια που θα βρεις σε καλη τιμή με abs,
πχ http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/7725057/

o_gavros
15/04/2016, 11:03
φιλε απο τα 3 που γράφεις και για τη χρήση που ζητάς νομιζω το καβασακι θα σε καλύψει πλήρως.
το φεηζερ ειναι φοβερό μηχανακι αλλά θα φτυσεις το γαλα της μανας σου μαζι του στην κινηση καθως δεν τραβαει καθόλου χαμηλά.
το σουτζουκι πιο νευρικο αλλά νομιζω δυστροπο στο να γινει παπί στη θέση της πάπιας.ολη την ωρα με βεντιλατερ θα ναι.
το Ερ6 με τους 2Κ θα σου δωσει οσο νευρο χρειαζεσαι για μεσα στην κινηση,αλλά δε θα κολώσει να βγει όσο παραέξω του ζητήσεις.

sahara
15/04/2016, 11:19
Σε αυτα που ζητας η λογικη λεει er-6.
Εγω παντως αν εφτανα να κοιταω το er-6 θα επερνα το versys.

stone83
15/04/2016, 11:44
Δες και τα yamaha xj6 νομιζω οτι καλυπτουν αυτα που ζητας

George Rodokas
15/04/2016, 12:58
Μμμ το Versys ρε γαμωτο δε ξερω τι αλλα κατι με χαλαει εμφανισιακα...το εχω σκεφτει και αυτο δλδ αλλα δε ξερω.. Τωρα για τα Xj6 δε τα εχω δει πολυ στο δρομο δε ξερω τι παιζει κλπ αλλα θα το ψαξω ;) Τωρα το Er ναι φαινεται καλη επιλογη αν κ για καποιο λογο εχει λιγα αλογα σε σχεση με τα υπολοιπα αλλα δε νομιζω οτι θα ειναι προβλημα αυτο.. Και τελος οσον αφορα το Cbf600 ειναι πολυ δυνατη ιδεα κ ηδη εχω αρχισει και την εξεταζω και αυτη γτ πιστευω το cbf ειναι ενα All Around μηχανακι δλδ εμενα κ μου αρεσει και ειναι ταξιδιαρικο και σχετικα ανετο στη πολη..

Σας ευχαριστω πολυ για το χρονο σας!! :D

WiSe
15/04/2016, 17:40
το φεηζερ ειναι φοβερό μηχανακι αλλά θα φτυσεις το γαλα της μανας σου μαζι του στην κινηση καθως δεν τραβαει καθόλου χαμηλά.
.

wtf? :hunter:

alexzafeir
15/04/2016, 20:33
Εγω θα ξαναεπερνα αυτο , το ειχα και τα εκανε ολα.....Z750s
356837