PDA

View Full Version : ΛΑΣΤΙΧΑ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ



macedonas
15/04/2016, 07:51
Προς το τέλος του μήνα έχω σκοπό να αλλάξω τα λάστιχα στη μηχανή . (VFR 800)
Έχω καταλήξει στα roadsmart 2.
Η ερώτηση είναι η εξής .... γνώμες για συνεργείο στη Θεσσαλονίκη , εμπειρίες , ζυγοστάθμιση εννοείτε , και κανένα κονέ για καλύτερη τιμή ευπρόσδεκτο !!! :D
Έχω κάνει μια ερευνούλα σχετικά , και τα βρήκα στα 280 περασμένα .
Αλλά αν είναι να τα δώσουμε σε κανένα γνωστό και σωστ΄επαγγελματία από το φόρουμ , ακόμα καλύτερα :p
Θα προτιμούσα δημόσια και όχι με πμ για να γνωρίζου όλοι τους σωστούς επαγγελματίες ..

devil's animal
15/04/2016, 07:55
Προς το τέλος του μήνα έχω σκοπό να αλλάξω τα λάστιχα στη μηχανή . (VFR 800)
Έχω καταλήξει στα roadsmart 2.
Η ερώτηση είναι η εξής .... γνώμες για συνεργείο στη Θεσσαλονίκη , εμπειρίες , ζυγοστάθμιση εννοείτε , και κανένα κονέ για καλύτερη τιμή ευπρόσδεκτο !!! :D
Έχω κάνει μια ερευνούλα σχετικά , και τα βρήκα στα 280 περασμένα .
Αλλά αν είναι να τα δώσουμε σε κανένα γνωστό και σωστ΄επαγγελματία από το φόρουμ , ακόμα καλύτερα :p
Θα προτιμούσα δημόσια και όχι με πμ για να γνωρίζου όλοι τους σωστούς επαγγελματίες ..



εγω τα εβαλα τα sportsmart 2 στα 230 (αν θυμαμαι καλα).. στον Βασιλη.. bike therapy (http://www.vrisko.gr/details/c6_d1g7cdecj62ck4j2c44636e0k6g77)...
αν παρεις τιμη ή αν πας απο εκει, πες του απο τον Σταυρο με το XR..θα καταλαβει...
:beer:

SHOOTER045
15/04/2016, 08:05
Οκ Wheel

giannis21
15/04/2016, 09:29
και στο Βασίλη έχω βαλει, και στον OK wheel.και από τους δύο απόλυτα ευχαριστημένος. αλλά στην ελμα στο κορδελιο θα βρεις την πιο φτηνή τιμή

macedonas
15/04/2016, 09:42
εγω τα εβαλα τα sportsmart 2 στα 230 (αν θυμαμαι καλα).. στον Βασιλη.. bike therapy (http://www.vrisko.gr/details/c6_d1g7cdecj62ck4j2c44636e0k6g77)...
αν παρεις τιμη ή αν πας απο εκει, πες του απο τον Σταυρο με το XR..θα καταλαβει...
:beer:
Μετά από τηλ. επικοινωνία ..... 350 !!!!
Ακριβούτσικα :(
Μεγάλη η διαφορά !!!!

Επιτρέπεται να βάζω τιμές δημόσια ή θα μας βάλει χέρι κανένας :confused:

nickald
15/04/2016, 09:50
Δεν παιρνεις και στον Δαβανοπουλο ένα τηλεφωνο... πριν λιγο καιρο που εψαχνα τα pilot4 ειχε πολύ καλη τιμη.

macedonas
15/04/2016, 09:57
και στο Βασίλη έχω βαλει, και στον OK wheel.και από τους δύο απόλυτα ευχαριστημένος. αλλά στην ελμα στο κορδελιο θα βρεις την πιο φτηνή τιμή

Μόλις μίλησα με ελμα και μου ειπε επι λέξη το παλικάρι 250 με ζυγοστάθμιση , άζωτο ΚΑΙ καφέ :beer:

Ο καφές με κέρδισε αμέσως ...:D

ΕΤΣΙ κερδίζεις έναν πελάτη ... για να σπανάρουμε σε άλλο θρέντ ..

macedonas
15/04/2016, 09:58
Οκ Wheel
οκ wheel 280

giannis21
15/04/2016, 10:24
τιμή road smart 3 250 euro στην ελμα,280 στον okwheel

macedonas
15/04/2016, 10:33
τιμή road smart 3 250 euro στην ελμα,280 στον okwheel

Έχςις βάλει τα 3 να πεις καμιά γνώμη , γιατι δεν έχω βρει κάποιον να τα φοράει ......
Ενώ τα 2 είναι χρόνια δοκιμασμένα και ακούω από όλους καλά λόγια !
Φοβάμαι μηπω βγάλουν τίποτα παιδικά προβληματάκια :a014:

giannis21
15/04/2016, 10:41
Έχςις βάλει τα 3 να πεις καμιά γνώμη , γιατι δεν έχω βρει κάποιον να τα φοράει ......
Ενώ τα 2 είναι χρόνια δοκιμασμένα και ακούω από όλους καλά λόγια !
Φοβάμαι μηπω βγάλουν τίποτα παιδικά προβληματάκια :a014:

τα 3 τα έβαλε φίλος σε GS πριν 10 μέρες.συνολικά έχει κάνα 350 χλμ μέχρι στιγμής και έχει καλές εντυπώσεις. απλά είναι λίγος ο καιρός για να βγουν συμπεράσματα.

sahara
15/04/2016, 11:26
Εβαλα τα roadsmart 2 σε bandit στο ok wheel πριν 10 μερες σε τιμη περιπου που αναφερθηκε παραπανω. Ευχαριστημενος και απο το καταστημα και απο τα λαστιχα...

DAYMAN
15/04/2016, 14:22
Οκ Wheel

με 1000 φιλε επαγγελματιας με το Ε κεφαλαιο.

doctoras
15/04/2016, 15:20
@μακεδόνα πόσα χιλιομερα γράφεις ετησίως?
αν δε γράφεις πολλά πήγαινε για sportsmart2(εάν είσαι φαν dunlop)

macedonas
15/04/2016, 23:49
@μακεδόνα πόσα χιλιομερα γράφεις ετησίως?
αν δε γράφεις πολλά πήγαινε για sportsmart2(εάν είσαι φαν dunlop)

αρκετούτσικα ....
Μ'αυτό πάω στη δουλειά χειμώνα - καλοκαίρι , μια που η γυναίκα πάει στη δικιά της δουλειά με το αμάξι και τα παιδιά .
Με το που αρχίσει το Καλοκαίρι κάνω + 300 κάθε σκ πάνε έλλα στο κάμπιγκ, οπότε μαζεύονται καμιά δεκάρα το χρόνο ....

irinia
16/04/2016, 06:34
ΑΝ ΑΥΤΟ ΛΕΕΙ ΚΑΤΙ Ο ΕΝΑΣ



Ασχολείται μόνο με μοτό,στο αυτοκίνητο μου έβαλα λάστιχα στην ΕΛΜΑ,
για μοτό όμως προτιμότερο πιστεύω είναι ένα μαγαζί που ασχολείται μόνο με ελαστικά
και μόνο με μοτό,ας μην το αναλύσουμε τώρα το γιατί.
Καλύτερα δε να σου βάλει λάστιχα ένα συνεργείο μοτό παρά κάποιοι που βάζουν ΚΑΙ σε μοτό..!!

giannis21
16/04/2016, 06:47
ΑΝ ΑΥΤΟ ΛΕΕΙ ΚΑΤΙ Ο ΕΝΑΣ



Ασχολείται μόνο με μοτό,στο αυτοκίνητο μου έβαλα λάστιχα στην ΕΛΜΑ,
για μοτό όμως προτιμότερο πιστεύω είναι ένα μαγαζί που ασχολείται μόνο με ελαστικά
και μόνο με μοτό,ας μην το αναλύσουμε τώρα το γιατί.
Καλύτερα δε να σου βάλει λάστιχα ένα συνεργείο μοτό παρά κάποιοι που βάζουν ΚΑΙ σε μοτό..!!

για αυτό και εγώ στη μοτό μου,έβαλα στον OK wheel!και ας έβρισκα φθηνότερα στον ελμα..

macedonas
16/04/2016, 14:38
Από τη στιγμή που κάνει και ζυγοστάθμιση στη μότο (οι περισσότεροι λαστιχάδες αυτοκ. δεν κάνουν ) γιατι όχι ?
Τα 30 ευρώ διαφορά αξίζουν να το αναλύσουμε λίγο παραπάνω ...

sahara
16/04/2016, 16:22
Θα συμφωνησω με τους παραπανω .
Το ΟΚ βαζει ΜΟΝΟ λαστιχα μοτο. Ουτε αυτοκινητου, ουτε ειναι συνεργειο που κανει ολα τα αλλα , και
θα σου βαλει και λαστιχα. Ειναι θεμα εξειδικευσης με το αντικειμενο. Και το θεμα τροχος ειναι πολυ σημαντικο...
Τα 30 ειναι βεβαια 30 , για αυτο αλλωστε εχεις επιλογες...

SHOOTER045
16/04/2016, 16:28
Όταν τους γνώρισα τα παιδιά στο Ok Wheel,μου βρήκαν λύση σε πρόβλημα που δεν βρήκαν 2 συνεργεία και 5/6 λαστιχαδες.
Οκ μοιάζει χαζό αλλά εφτασα σε σημείο πριν πάω εκεί να αλλάξω και λάστιχα αλλά το πρόβλημα ηταν οτι πλήρωσαν να αλλάξω σαμπρέλα, και δεν μου είχαν αλλάξει οι προηγούμενοι και επειδή είχε μέσα τζελ χαλαγε η ζυγοστάθμιση.
Οκ τα παιδιά το βρήκαν κατευθείαν, το μηχανάκι έστρωσε τα δεκάδες βαρίδια βγήκαν.
Ok Wheel λοιπόν

contravener
17/04/2016, 12:19
Ok wheel, παίρνω τιμή για συγκεκριμένα λάστιχα. Την επόμενη μέρα ένας φίλος ζητάει τιμή για 2-3 λάστιχα (μέσα στα οποία και αυτά για τα οποία είχα ρωτήσει και εγώ) και αρκετά αργότερα έμαθα ότι του έδωσε φθηνότερη τιμή.

Ok wheel 2, την επόμενη φορά παίρνω πάλι τιμή. Πάω την επόμενη μέρα να τα βάλω και μου λέει ακριβότερη τιμή. Μόλις του είπα πόσο μου είχε πει τηλεφωνικά, θυμήθηκε την τιμή

giannis21
17/04/2016, 12:27
Ok wheel, παίρνω τιμή για συγκεκριμένα λάστιχα. Την επόμενη μέρα ένας φίλος ζητάει τιμή για 2-3 λάστιχα (μέσα στα οποία και αυτά για τα οποία είχα ρωτήσει και εγώ) και αρκετά αργότερα έμαθα ότι του έδωσε φθηνότερη τιμή.

Ok wheel 2, την επόμενη φορά παίρνω πάλι τιμή. Πάω την επόμενη μέρα να τα βάλω και μου λέει ακριβότερη τιμή. Μόλις του είπα πόσο μου είχε πει τηλεφωνικά, θυμήθηκε την τιμή

λοιπον αυτό έχει τύχει και σε γνωστό μου,όμως πάντα όταν πας για τοποθέτηση κάνει την καλύτερη τιμή..!πριν κάτι χρόνια έβαλα λάστιχα στο tuono και ενώ μου είχε πει 340,όταν πήγα ναπαραλαβω μου πήρε 320 και δώρο τις πλαγιές βαλβίδες!

giannis21
17/04/2016, 13:50
ωραιο βιντεακι για sport touring λαστιχακια!

https://www.youtube.com/watch?v=EzcgeHLZMvw

1ο βγαζουν το metzeler roadtec 01 & 2ο το z8

ενδεικτικα τιμη
http://tyreshop.gr/615/