PDA

View Full Version : Ο Λορένθο προς υπογραφή με την Ducati



Σελίδες : [1] 2

mario27
18/04/2016, 13:31
Σημερα θα ανακοινωθει του Λορενθο , λεει το ισπανικο solomoto
25 μυρια! :cool:

https://twitter.com/solomoto_es/status/722000990367531008

https://translate.google.gr/translate?sl=auto&tl=el&js=y&prev=_t&hl=el&ie=UTF-8&u=http%3A%2F%2Fsolomoto.es%2F1%2Finminente-jorge-lorenzo-ficha-por-ducati&edit-text=&act=url

devil's animal
18/04/2016, 13:34
25 ΜΥΡΙΑ????:eek::uplate::faint:

Sapadak
18/04/2016, 13:34
Στραγγάλια τα μύρια λαίμαι

MG-KTiNoS
18/04/2016, 13:49
Φωνή απ τη γαλαρία...

Εγώ σααας τααα λεγααααααααααααα
αλλά εσείιςςς με γράααααααααααααφααατεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε εε..........

:lol:

Hayate
18/04/2016, 13:53
Φωνή απ τη γαλαρία...

Εγώ σααας τααα λεγααααααααααααα
αλλά εσείιςςς με γράααααααααααααφααατεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε εε..........

:lol:

Οτι το έλεγες το έλεγες...μην είμεθα και αχάριστοι!

H.A.Balafoutre
18/04/2016, 13:59
Εικοσιπέντε εκατομμύρια ευρώ....δεν είναι και λίγα......:eek::eek::eek: Όλα τα άλλα....νά'χαμε να λέγαμε. Κρίμα να φύγει από τη Yamaha...αλλά τι να κάνουμε.

SHOOTER045
18/04/2016, 14:06
Φωνή απ τη γαλαρία...

Εγώ σααας τααα λεγααααααααααααα
αλλά εσείιςςς με γράααααααααααααφααατεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε εε..........

:lol:

Εγώ τα άκουγα....

g_m900
18/04/2016, 14:13
Εικοσιπέντε εκατομμύρια ευρώ....δεν είναι και λίγα......:eek::eek::eek: Όλα τα άλλα....νά'χαμε να λέγαμε. Κρίμα να φύγει από τη Yamaha...αλλά τι να κάνουμε.

Kριμα δεν ειναι καθολου.
Ισα ισα αφηνει χωρο στον Βινιαλες να δειξει οτι ειναι το επομενο Πρωταθλητοπαιδο...η Κωλοπαιδι.

Να παει εκει να δουμε ποσα απιδια πιανει ο σακος και να γυρναει παλι πισω παρακαλωντας.

Οση μαγκας και να εισαι σε μερικους αγωνες Χορχε οπου και εκμηδενιζεις τον αντιπαλο οταν ολα σου πανε καλα...αλλο τοσο κομπλεξικος εισαι οταν χανεις.
Μην αρχισω παλι με το χειραγωγημενο πρωταθλημα που πηρες για 1η φορα στην ιστορια του MotoGp.

WiSe
18/04/2016, 14:15
Να παει στο καλο

MG-KTiNoS
18/04/2016, 14:39
Να παει στο καλο

ματσωμένος και να ναι καλά να τα τρώει....

:smokin:

Τώρα φυσικά άμα πνήξει και κανα ΠΠάκι με το ντούκο μπορεί να τον ξανασυμπαθήσω
:D

sniper
18/04/2016, 14:41
Αναμένουμε με αγωνία την πρόβλεψη του μάριου27 :lol:

mario27
18/04/2016, 14:49
Αναμένουμε με αγωνία την πρόβλεψη του μάριου27 :lol:

Ποια προβλεψη εκανα εγω ? Το σολομοτο απο ισπανια το λεει , δεν πατησες καν τα λινκ ?

http://solomoto.es
https://es-es.facebook.com/solomoto.es

sniper
18/04/2016, 14:51
Ποια προβλεψη εκανα εγω ? Το σολομοτο απο ισπανια το λεει , δεν πατησες καν τα λινκ ?

http://solomoto.es
https://es-es.facebook.com/solomoto.es


Αν θα παρει ο αχωνευτος τίτλο με ντουκατι, δεν επικοινωνουμε;

mario27
18/04/2016, 15:00
Αν θα παρει ο αχωνευτος τίτλο με ντουκατι, δεν επικοινωνουμε;

Μου φαινεται πως οχι. Δεν εχω πει τετοιο πραγμα,οτι θα παρει κουπα ο στρογγυλος με ντουκατι.

SHOOTER045
18/04/2016, 15:05
Αν θα παρει ο αχωνευτος τίτλο με ντουκατι, δεν επικοινωνουμε;

Τι θα πάρει????

357035

simoril
18/04/2016, 15:17
ΘΑ ΚΛΑΨΟΥΝΕ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ

Sapadak
18/04/2016, 15:20
Δηλαδής ο Χορχες οδηγός και ο στονερ δοκιμαστής στα νουκάτια του χρον?
Μαιστα

Lioulios
18/04/2016, 15:27
τα 25 μυρια θα τα παρουν γρηγορα απο μπλουζες καπελα κτλ πιπες με το κοκκινο 99 .

foler
18/04/2016, 15:43
Η ντουκατι είναι αποφασισμένη για τίτλο και πιστεύω θα τα καταφέρει με τον αχωνευτο. Μπορεί όχι του χρόνου αλλά αργά ή γρήγορα θα το κάνει. Βέβαια με τόσο χρήμα που έχει επενδυθεί αν το εσκαγε ακομα και η gresini θα τα είχε καταφέρει ήδη!

stam2
18/04/2016, 15:49
είναι ποσό ρεκόρ τα 25...? ή μου φαίνεται....????

MG-KTiNoS
18/04/2016, 15:51
τα 25 μυρια θα τα παρουν γρηγορα απο μπλουζες καπελα κτλ πιπες με το κοκκινο 99 .

ναι θα τρέψουν ΟΛΟΙ να πάρουν τόση αγάπη που τον έχουν....
χαχαχαχα


Εκτώς αν δουλέξει το μίσος για το Ρόσσι....
Να αυτός μπορεί εκεί που ο άλλος δε μπορούσε!

Πως λέμε Ηρακλής Θεσ.κης ένα πράμα!
:lol:

ptc
18/04/2016, 16:01
Θετική εξέλιξη για το άθλημα. Ένα καλό ανακάτεμα της τράπουλας πάντα βοηθάει στο θέαμα. Να πω την αλήθεια δεν το πίστευα πως θα το κάνει το βήμα ο Χόρχες. Αν και τα λεφτά είναι πολλά, εγώ πιστεύω πως το έκανε για να αποδείξει στον κόσμο πως είναι ο καλύτερος. Οτι μπορεί δλδ και χωρίς τη yamaha.

Vice
18/04/2016, 16:26
Μπράβο του! Χαίρομαι για το θέαμα που θα απολαύσω του χρόνου

sniper
18/04/2016, 16:35
Είναι επίσημο (http://www.motogp.com/en/news/2016/04/18/lorenzo-set-to-take-on-new-challenge-with-ducati/198703) πλέον.

spyro
18/04/2016, 16:38
από εδώ πάν και οι άλλοι οσον αφορά το μέλλον του ως οδηγός.

g_m900
18/04/2016, 16:40
Η ντουκατι είναι αποφασισμένη για τίτλο και πιστεύω θα τα καταφέρει με τον αχωνευτο. Μπορεί όχι του χρόνου αλλά αργά ή γρήγορα θα το κάνει. Βέβαια με τόσο χρήμα που έχει επενδυθεί αν το εσκαγε ακομα και η gresini θα τα είχε καταφέρει ήδη!

Δεν ειναι απολυτο αυτο που λες...
και με τον Ροσσι το ιδιο πηγε να γινει και επεσε καργα χρημα ειδικα και απο ενα σωρο χορηγους που σερνει ο γιατρος.

Ομως ο Ροσσι ειχε την ατυχια να πεσει πανω στον Πρετζιοζι που ειχε εμμονη με το Framelless μηχανακι.
Ο βροντος απο μπροστινα πηγαινε συννεφο και παρακαλαγαμε καθε κυριακη να βρεχει μπας και βγει 1ος ο Γιατρος.

Μολις απομακρυνανε τον Πρετσιοζι αρχισε να αποδιδει και καλυτερα η μοτο...αλλα ο 46 ειχε παρει αποφαση να γυρισει στα σιγουρα.

Αν ο ΝτΑλινια καταφερει να παρουσιασει αξιοποστο μηχανακι...ναι θα εχει τυχη ο Λορενθο.
Αν μεινει στασιμο η εστω λιιιιιιιγο καλυτερο ...θα πεφτει για πλακα ο Λατινος εραστης Λορε.
Αν γινει χειροτερο...κλαφτε μανουλες.

Sapadak
18/04/2016, 16:40
Αυτό κρατάω μόνο απο την ανακοίνωση


The adventure with Ducati is a big step for Lorenzo who has never ridden a bike other than an M1 in MotoGP™ but his undeniable talent and Ducati’s rejuvenation look set to make it a fruitful one.

Θα γελάσουμε στα πρι-σιζον του '17 :lol:


υγ
Μακάρι να πάει καλά..χλώμο αλλά μακάρι

WiSe
18/04/2016, 17:01
Ακομα και αυτοι (οπως εγω) που ασχολουνται πολυ λιγο καιρο με το motogp καταλαβαινουν οτι του χρονου η θεαματικοτητα των αγωνων (αν πανε ολα σωστα) θα ειναι τεραστια!!!! Κολαση λεμε!!!!!!

DrEvil
18/04/2016, 17:05
Mακάρι να πάει καλά

Αυτο.
Να αλλαζουν τα πραγματα να εχει ενδιαφερον.

Επισης, ποτε μην λες ποτε.
Μπορει και να το σηκωσει με τον Ντουκο, εδω η Μαρια η ασχημη εκαψε καρδιες

foler
18/04/2016, 17:17
Εγώ πιστεύω οτι η πρόοδος της ντουκατι είναι παραπάνω από εμφανής φέτος αφου στους μέχρι τώρα αγώνες πέρα από τους βροντους έχει στάνταρ το βάθρο. Επίσης πιστεύω ότι με ένα οδηγό σαν τον Χορχε θα επερνε νίκες και φέτος. Εντάξει είναι αχωνευτος αλλά είναι και τρελό τιμόνι. Εγώ ελπίζω πάντως να μην πάει καλά του χρόνου. Ένα πράγμα όπως τον Αλονσο στην F1 θέλω να γίνει, πιλοταρα αλλά να βασανίζεται με χρεπια. Κακία; Ναι και στα τέτοια μου!:D

16 Bit Lolitas
18/04/2016, 17:35
Βγήκε επίσημη ανακοίνωση της Yamaha που λέει ότι το πρωτάθλημα πέρυσι έπρεπε να το πάρει ο Rossi.







Πλακίτσα :D

Πάντως πιστεύω ότι δε το περιμένανε......τον είχανε στο μυαλό τους για το πρώτο βιολί τα επόμενα χρονια.

Ο γιατρός είπε πριν λίγες βδομάδες ότι θέλει @@@@@@ για να πας στη Ducati.....αυτά δε θα ξεχαστούνε φυσικά....έπεται πόλεμος.

simoril
18/04/2016, 17:41
1 - 2 - 3 ΣΤΟ ΚΑΤΑΡ ΣΤΗ ΠΡΕΜΙΕΡΑ
ΧΟΡΧΕ - ΚΕΪΣΙ - ΓΙΑΝΝΟΝΕ

...ΚΑΙ ΘΑ ΚΛΑΙΤΕ :cry::cry:

sniper
18/04/2016, 17:45
....

Ο γιατρός είπε πριν λίγες βδομάδες ότι θέλει @@@@@@ για να πας στη Ducati.....αυτά δε θα ξεχαστούνε φυσικά....έπεται πόλεμος.

Kίνηση ματ του Γιατρού... Πετάει την ατάκα, την ακούει το γατάκι και πάει στην Κοκκινιά για ν' αποδείξει πόσο καλύτερος είναι από τον γιατρό (εφόσον πάρει τον τίτλο).
Αλλά κάτι ξέρει ο Ιατρός, θα κάνουν λέει τη Γιαμάχα καλύτερη του χρόνου (καλά το μ@λ@κισμένο του HRC θα είναι από βρόντο σε βρόντο) και θα γίνει πράσσινος απο τη ντροπή του ο αχώνευτος :tooth:

mario27
18/04/2016, 18:33
Μπορει να το λες για πλακα ,οκ δεκτο. Δικαιωμα σου.
Θα πιαστω απο τους βροντους και θα πω οτι αμα βγαλουμε το σκηνικο απο περυσι στην Μαλαισια , ο μαρκεθ εχει να πεσει απο περυσι το αραγκον. Δεν ξερω γιατι αυτην η καραμελα τον τελευταιο καιρο. Εκανε καποιους κακους αγωνες ελεω rcv, μαλ@κιες του hrc , πιεζε λιγο παραπανω και το μηχανακι τον προδιδε. Αυτο ειναι fact και προσπαθουν να λυσουν αν δεν το εχουν ηδη κανει.
Αυτο ιαχυε στις μικροτερες κατηγοριες, με πολυ χαρακτηριστικη τη σεζον του 2011, αλλα εγω βλεπω αλλον μαρκεθ στο motogp. Ως ο πιο επιθετικος αναβατης ,θα εβαζα ,κερδισε στα 21-22 δυο κουπες σε σε σχεδον απεφτες σεζον σε 35+ αγωνες. Ποιος? Ο μαρκεθ, που ξυνει με τον ωμο, κανει εντο στις εισοδους , γλυστραει στις εξοδους, δε πα να κουναει το μηχανακι το γκαζι δεν κλεινει κτλ.
Εγω τζεη λο και ροσσι ειδα να πεφτουν πριν μερικες μερες. Ανθρωποι που πεφτουν ελαχιστες φορες μεσα στη σεζον.
Ας κοιταξουν εκει στην γιαμαχα μη τους ερθει τιποτα ξαφνικο και δουνε πρωταθλητη τον μαρκεθ παρολο που εχουν εμφανως καλυτερη μηχανη (2-3-4 στο πρωταθλημα ) και το πακετο τζεηλο-μηχανη-λαστιχα φαινεται το καλυτερο αυτη την στιγμη μεσα στο γκριντ.

mario27
18/04/2016, 18:50
Αυτό κρατάω μόνο απο την ανακοίνωση



Θα γελάσουμε στα πρι-σιζον του '17 :lol:


υγ
Μακάρι να πάει καλά..χλώμο αλλά μακάρι

Derbi , honda , aprilia , μ1 800 με michelin , μ1 800 με bridgestone , μ1 1000.
Οτι ειναι να παει, θα το παει. Γι αυτο ειμαι σιγουρος. Δεν κερδισε τυχαια πεντε.Το θεμα ειναι να μην εχουμε απαιτησεις περα απο αυτο που μπορει το μηχανακι.

lonerider
18/04/2016, 18:57
Γνώμη μου κούπα αλλη δεν παιρνει ο Λορέντζο ποσο μάλλον με ντουκατι...αν και θα το ήθελα πολύ για να την σπάσει στον παππού και να αποδείξει οτι όταν ο ροσσι έπαιρνε πρωταθλήματα τα έπαιρνε γιατί απλα δεν είχε αξιόλογους αντιπάλους....

SHOOTER045
18/04/2016, 19:45
1 - 2 - 3 ΣΤΟ ΚΑΤΑΡ ΣΤΗ ΠΡΕΜΙΕΡΑ
ΧΟΡΧΕ - ΚΕΪΣΙ - ΓΙΑΝΝΟΝΕ

...ΚΑΙ ΘΑ ΚΛΑΙΤΕ :cry::cry:

357048

GIOTIS750
18/04/2016, 20:37
Γνώμη μου κούπα αλλη δεν παιρνει ο Λορέντζο ποσο μάλλον με ντουκατι...αν και θα το ήθελα πολύ για να την σπάσει στον παππού και να αποδείξει οτι όταν ο ροσσι έπαιρνε πρωταθλήματα τα έπαιρνε γιατί απλα δεν είχε αξιόλογους αντιπάλους....

Βρε μην γραφεται τετοια πραματα ειμασται και μεγαλοι ανθρωποι εχουμε και πιεση:lol::lol::lol:

panavour
18/04/2016, 20:53
25 ΜΥΡΙΑ????:eek::uplate::faint:
ωρε μαναμ τι αυξησεις εχουνε να φανε τα ντουκατοπαιδα στα συνεργεια:eek::eek:

7Tolis
18/04/2016, 21:02
Καλά ξηγήθηκε.Γρήγορος ειναι,σχεδόν αλάνθαστος είναι,έβαλε στοιχημα με τον εαυτό του περισσότερο και αν φέρει αποτελέσματα πραγματικά θα κλείσουν στόματα.

Ζεύκας
18/04/2016, 21:09
Θα έχει πολύ ενδιαφέρον το πρωτάθλημα του χρόνου.

Αν και δεν νομίζω ότι ένας Λορένθο θα φέρει την άνοιξη στη Ντουκάτι ξανά.
Αν ο Νταλ Ινια δεν του δώσει μηχανάκι επιπέδου Χόντα/Γιαμάχα άκλαφτος θα πάει.


Για όσους πιστεύουν ότι τα Ντούκατι πάνε καλύτερα φέτος επειδή κάναν ψιλοκαλούς χρόνουν, μή βιάζεστε.
Έτσι ξεκίνησαν και πέρισυ και μετά βλέπαν τους μπροστινούς με κυάλια.

lonerider
18/04/2016, 21:12
Βρε μην γραφεται τετοια πραματα ειμασται και μεγαλοι ανθρωποι εχουμε και πιεση:lol::lol::lol:δεν εχεις αναγκη....εδώ εσύ πιστεύεις οτι ο ροσσι θα πάρει πρωτάθλημα και δεν σου ανεβαίνει....

slzr
18/04/2016, 21:28
Τελικά δεν είναι κότα... :p . Μπράβο στον Χόρχε -και το εννοώ- εύχομαι να είναι ανταγωνιστικός!

FotisFz1
18/04/2016, 21:37
Την συμπαθουσα την Ντουκατι και ηθελα να παει καλα
αλλα απο του χρονου ευχομαι να την περνα και η Απριλια

GIOTIS750
18/04/2016, 21:42
δεν εχεις αναγκη....εδώ εσύ πιστεύεις οτι ο ροσσι θα πάρει πρωτάθλημα και δεν σου ανεβαίνει....

Εγω μπορει να υποστηριζω τον 46 αλλα η διαφορα μας ειναι στο οτι εγω δεν τραβαω νταλκα για κανενα οδηγο και ουτε κανω υποτιμητηκα σχολια σε οποιο ποστ βρεθω οπως κανεις εσυ ,και ο Λορενθο γιατι να μην παρει κουπα με την ντουκατι ?
και αμα το παρει ο γιατρος το 16 πιστευεις οτι θα κερδισω κατι εγω και θα χασεις κατι εσυ ?δεν νομιζω

ptc:beer:

SHOOTER045:beer:

ΝIKOLTSOS:beer:

arhs:beer:

cityfly:beer:

SHOOTER045
18/04/2016, 21:53
Την συμπαθουσα την Ντουκατι και ηθελα να παει καλα
αλλα απο του χρονου ευχομαι να την περνα και η Απριλια

Όχι και ολόκληρη Απρίλια.
Η ΚΤΜ όμως...:D

lonerider
18/04/2016, 22:43
Εγω μπορει να υποστηριζω τον 46 αλλα η διαφορα μας ειναι στο οτι εγω δεν τραβαω νταλκα για κανενα οδηγο και ουτε κανω υποτιμητηκα σχολια σε οποιο ποστ βρεθω οπως κανεις εσυ ,και ο Λορενθο γιατι να μην παρει κουπα με την ντουκατι ?
και αμα το παρει ο γιατρος το 16 πιστευεις οτι θα κερδισω κατι εγω και θα χασεις κατι εσυ ?δεν νομιζω

ptc:beer:

SHOOTER045:beer:

Και εγώ υποστηρίζω Ντάνι....υποτιμητηκα σχόλια δεν κάνω,γράφω αυτό που πιστευω...όπως πιστεύω οτι ο Λορέντζο δεν μπορεί με ντουκατι να χτυπήσει Honda με μαρκεζ..μένει να αποδειχθεί..

foogr01
18/04/2016, 23:12
Μετά την εποχή CS27 ήρθε η ώρα να το ξανασηκώσει ο Ντούκος ! :a08:
Είχαν καταντήσει μονότονες οι αλλαξοκωλιές.
Το μηχανάκι δείχνει πολύ καλύτερο από όλα τα προηγούμενα και με τον CS από πίσω θα το φτιάξουν κι άλλο.
Όσο κι αν δεν τον πάω άλλο τόσο θα χαρώ να το σηκώσει !
Και πολύ φοβάμαι ότι ο δικός μου θα τρώει άγριο ξύλο από το Maverick του χρόνου...
C'est la vie, την υγειά μας να 'χουμε και να απολαμβάνουμε καλό θέαμα :a30::a09:


ΥΓ: το 10ο δε θα με χάλαγε όμως !

Sapadak
19/04/2016, 08:03
Derbi , honda , aprilia , μ1 800 με michelin , μ1 800 με bridgestone , μ1 1000.
Οτι ειναι να παει, θα το παει. Γι αυτο ειμαι σιγουρος. Δεν κερδισε τυχαια πεντε.Το θεμα ειναι να μην εχουμε απαιτησεις περα απο αυτο που μπορει το μηχανακι.

Η πρόσφατη ιστορία δείχνει οτι αν όλα δε του πάνε πρύμα, μπατάρει το σκάφος

7Tolis
19/04/2016, 08:16
Αν δε κάνω λάθος με τον Τζιτζι,(οχι τον ες,τον Ντάλινια) έχουν συνεργαστεί στο ξεκινημα της καριέρας του.Λογικά ειναι και αυτό ενας παράγοντας θετικός.

Vice
19/04/2016, 08:18
Το άλλο καλό νέο είναι οτι μάλλον θα δούμε Βινιάλες στην yamaha

SHOOTER045
19/04/2016, 08:25
Το άλλο καλό νέο είναι οτι μάλλον θα δούμε Βινιάλες στην yamaha

Και εγώ θα το θελα.
Αλλά αν σχολάσει η Η τον Ντάνι, φαντάζομαι θα μπει και αυτή στο παιχνίδι

stam2
19/04/2016, 08:28
εκτός του ότι θα προτιμούσα να τον δω να ανεβαίνει στο βάθρο με τη σουζούκι με όλους τους συμβολισμούς που ισχύουν γι' αυτό, (ένας ρουκι οδηγός με μία ρούκι εταιρία να μπαίνουν στο μάτι των μεγάλων), η σουζούκι ξαναείπαμε έχει επιλογή στο συμβόλαιό της με τον βινιάλες να κάνει αντιπροσφορά με ίδιο ποσό με την οποιαδήποτε πρόταση (που τυχόν θα λάβει από τη γιαμαχα), και να τον κρατήσει για άλλον ένα χρόνο...

FotisFz1
19/04/2016, 08:40
Μακαρι να παρουμε Βινιαλες
Πολυ μ αρεσει
Μπορει οχι αμεσως αλλα σχετικα γρηγορα να αρχισει
να δινει τσαγια στον Γιατρο
αλλα ελπιζουμε να γινει αυτος διαδοχος του και με YAMAHA φυσικα
Αρκει να μην βγεις μ@@νι σαν τον αλλον

SHOOTER045
19/04/2016, 08:49
Μακαρι να παρουμε Βινιαλες
Πολυ μ αρεσει
Μπορει οχι αμεσως αλλα σχετικα γρηγορα να αρχισει
να δινει τσαγια στον Γιατρο
αλλα ελπιζουμε να γινει αυτος διαδοχος του και με YAMAHA φυσικα
Αρκει να μην βγεις μ@@νι σαν τον αλλον

Για την ωρα φαίνεται low profile.
Αλλά η ιστορία έδειξε οτι με low profile δεν πας πολύ μπροστά (dani pedrosa)

est
19/04/2016, 09:43
Ωραία..τώρα πέρα από τους αγώνες Τζι Πι ο Ρόσσι καταστρέφει και τις καριέρες των οδηγών Τζι Πι...
Δάκτυλος του Ρόσσι μου κάνει η όλη ιστορία.. μη σου πω ότι τσόνταρε κανα 10άρι μύρια στην προσφορά της Ντουκάτι (σιγά μη δίνανε οι Γερμανοί 25 μύρια σε Ισπανό):smokin:

SHOOTER045
19/04/2016, 09:49
Ωραία..τώρα πέρα από τους αγώνες Τζι Πι ο Ρόσσι καταστρέφει και τις καριέρες των οδηγών Τζι Πι...
Δάκτυλος του Ρόσσι μου κάνει η όλη ιστορία.. μη σου πω ότι τσόνταρε κανα 10άρι μύρια στην προσφορά της Ντουκάτι (σιγά μη δίνανε οι Γερμανοί 25 μύρια σε Ισπανό):smokin:

Απο 357065



Πρωτο χερι ε???

spyro
19/04/2016, 10:22
Για την ωρα φαίνεται low profile.
Αλλά η ιστορία έδειξε οτι με low profile δεν πας πολύ μπροστά (dani pedrosa)

για τον μόνο που είναι διατεθειμένο το φίλαθλο κοινό (εσύ είσαι ένα από τα πιο φανερά παραδείγματα) να αποδεχθεί ως high profile, είναι ο Ρόσσι για τα επόμενα 5 τουλάχιστον χρόνια (ακόμα και μετά την αποχώρηση του Γιατρού). όποιος άλλος είχε την ικανότητα ή τον χαρακτήρα να είναι high profile τον έφαγε η λατρεία του κοινού για τον Ρόσσι. Οι πλειοψηφία των φιλάθλων θέλουν low profile οδηγούς και ας λένε το αντίθετο. οι High profile χαλάνε τη μαγιά

άρα καλός είναι ο vinales για τη Yamaha

:beer:

DoctoR_k6
19/04/2016, 10:25
Αφηστε τον Βινιαλες ησυχο να δουμε κ μεις λιγο χαρα...
Ανερχομενη δυναμη η Suzuki!!

RaGe_Raptor
19/04/2016, 10:29
Αφηστε τον Βινιαλες ησυχο να δουμε κ μεις λιγο χαρα...
Ανερχομενη δυναμη η Suzuki!!
Ναι ρε team-mate!!!

Γίνε ρε Maverick ο νέος Kevin....anyway όπου κι αν πάει θα τον υποστηρίζω. Και μακάρι κι ο Χόρχες να τα πάει καλά στη Ducati για καλό όλων(κι ας μας πρήξουν οι ούγκανοι never mind)

DoctoR_k6
19/04/2016, 10:35
Ναι ρε team-mate!!!

Γίνε ρε Maverick ο νέος Kevin....anyway όπου κι αν πάει θα τον υποστηρίζω. Και μακάρι κι ο Χόρχες να τα πάει καλά στη Ducati για καλό όλων(κι ας μας πρήξουν οι ούγκανοι never mind)

Αν καταφερει κ του ισοφαρισει την προταση που θα παιξει απο Yamapa κ συγχρονως του δωσει ακομα πιο ανταγωνιστικο συνολο του χρονου γιατι να μην κατσει??
Μακαρι να τα παει καλα ο Χορχες(ασχετως αν μου ειναι αχωνευτος) κ να το παρει εφετο ο Ροσις(ΑΝ μπορει βεβαια, να κλεισει τα 10 να ξεκαυλωσει κ αυτος κ ολα θα ειναι ωραια).

mario27
19/04/2016, 10:50
η σουζούκι ξαναείπαμε έχει επιλογή στο συμβόλαιό της με τον βινιάλες να κάνει αντιπροσφορά με ίδιο ποσό με την οποιαδήποτε πρόταση (που τυχόν θα λάβει από τη γιαμαχα), και να τον κρατήσει για άλλον ένα χρόνο...

Που το διαβασες αυτο ? Εχεις λινκ?
Το speedweek ελεγε για βαθρο. Αν παρει βαθρο το 2016 αυτοματη ανανεωση για το 2017.
http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=145808&page=53&p=2735876&viewfull=1#post2735876

spyro
19/04/2016, 11:05
να παέι η Suzuki και να φέρει τον Ψαρά τώρα για να δέσει το γλυκό


:smokin:

DoctoR_k6
19/04/2016, 11:11
να παέι η Suzuki και να φέρει τον Ψαρά τώρα για να δέσει το γλυκό


:smokin:

Δεν θα μας χαλαγε καθολου...:D

stam2
19/04/2016, 11:23
Που το διαβασες αυτο ? Εχεις λινκ?
Το speedweek ελεγε για βαθρο. Αν παρει βαθρο το 2016 αυτοματη ανανεωση για το 2017.
http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=145808&page=53&p=2735876&viewfull=1#post2735876


με ένα πρόχειρο ψάξιμο...

"Viñales has a two-year contract with Suzuki, with an option of a third should requirements be met"
http://gpxtra.com/2016/02/26/suzuki-admit-keeping-hold-of-vinales-will-be-tough/

αν δεν φαίνεται επαρκές, να ψάξω παραπάνω...
το είχα διαβάσει σε μεγαλύτερη ιστοσελίδα αλλά δεν έχω χρόνο να το ψάξω διεξοδικά τώρα...

alex14
19/04/2016, 11:35
Αφηστε τον Βινιαλες ησυχο να δουμε κ μεις λιγο χαρα...
Ανερχομενη δυναμη η Suzuki!!

Πεστα ρε συ. Θα μα παρουν τον Viniales και θα ψωνισουμε παλι απο το καλαθι με τις προσφορες ? :cry:

SHOOTER045
19/04/2016, 12:22
για τον μόνο που είναι διατεθειμένο το φίλαθλο κοινό (εσύ είσαι ένα από τα πιο φανερά παραδείγματα) να αποδεχθεί ως high profile, είναι ο Ρόσσι για τα επόμενα 5 τουλάχιστον χρόνια (ακόμα και μετά την αποχώρηση του Γιατρού). όποιος άλλος είχε την ικανότητα ή τον χαρακτήρα να είναι high profile τον έφαγε η λατρεία του κοινού για τον Ρόσσι. Οι πλειοψηφία των φιλάθλων θέλουν low profile οδηγούς και ας λένε το αντίθετο. οι High profile χαλάνε τη μαγιά

άρα καλός είναι ο vinales για τη Yamaha

:beer:

Θα τον <φτιαξει>μάγκα ο dottore

mario27
19/04/2016, 12:39
με ένα πρόχειρο ψάξιμο...

"Viñales has a two-year contract with Suzuki, with an option of a third should requirements be met"
http://gpxtra.com/2016/02/26/suzuki-admit-keeping-hold-of-vinales-will-be-tough/

αν δεν φαίνεται επαρκές, να ψάξω παραπάνω...
το είχα διαβάσει σε μεγαλύτερη ιστοσελίδα αλλά δεν έχω χρόνο να το ψάξω διεξοδικά τώρα...

Δεν ειναι το ιδιο. To gpxtra εκανε αρθρο μεσω του speedweek , το λινκ που εχει στο κειμενο, και λενε για απαιτησεις στο συμβολαιο (ρητρα) οχι για προσφορα. Δεν ξερουμε αν ειναι προσφορα/λεφτα και μαλιστα αυτο το συγκεκριμενο που λες ωστε να γινει η ανανεωση και για το 2017. Οι απαιτησεις, που δινει το speedweek που εχει πολυ κοντα τον manager του aki ajo, λεει για βαθρο στην σεζον 2016. Εκανε και σημερα αρθρο και το λεει παλι. Το gpextra απλως αναπαρηγαγε το αρθρο στο site τους που ευκολα μπορουν να μην τα γραψουν αυτουσια ή να τα γραψουν μερικως διαφορετικα και ακομα πιο ευκολα μπορουμε να καταλαβουμε διαφορετικα πραγματα.

https://translate.google.gr/translate?hl=el&sl=de&tl=en&u=http%3A%2F%2Fwww.speedweek.com%2Fmotogp%2Fnews%2F90878%2FMaverick-Vinales-2017-mit-Yamaha-Honda-oder-Suzuki.html

Αν βρεις κατι αλλο βαλτο ή στειλε το πμ για να μην σπαμαρουμε

Edit
Ακομα και ο emmet που δεν τον εχω και πολυ στα υποψιν στο αρθρο του δινει αντιγραφη αυτου που λεει το speedweek (journalist σου λεει μετα , φουλ αντιγραφες ,βρασε ρυζι :p )

Viñales' new manager may not be able to get him much in the way of a new ride, however. Though reports on Motorsport.com suggest that Viñales currently only has an offer on the table from Suzuki (link is external), he may not have much choice in the matter. According to Speedweek (link is external) – a German-language website with close ties to Aki Ajo – the contract Viñales has with Suzuki has a stipulation that Suzuki can extend the contract for another year if Viñales gets on the podium in 2016. Given Viñales' strong form so far this year, that seems increasingly likely.

https://motomatters.com/news/2016/04/14/suzuki_private_test_on_progress_with_the.html

stam2
19/04/2016, 12:59
είμαι σίγουρος ότι διάβασα μία πολύ πιο ισχυρή και συγκεκριμένη περιγραφή του συμβολαίου του Βινιάλες κάπου αλλά δεν θυμάμαι που...

θα το κοιτάξω και αν βρω κάτι θα ξαναγράψω...

η αλήθεια είναι ότι με τόσους ειδησεοθήρες, μπορεί κάποια γραφόμενα εκεί έξω να είναι λανθασμένα ή και ψευδή.

7Tolis
19/04/2016, 13:23
Κατανοώ τις φήμες για τον Βινιάλες αλλά ρε παιδιά η καλύτερή του θέση ως τώρα ήταν η 4η και αυτό λόγω οικοπεδούχων. Άλλο το δείχνει και άλλο το είναι. Το ένα είναι προσδοκία και το άλλο είναι fact.

mario27
19/04/2016, 13:34
Κατανοώ τις φήμες για τον Βινιάλες αλλά ρε παιδιά η καλύτερή του θέση ως τώρα ήταν η 4η και αυτό λόγω οικοπεδούχων. Άλλο το δείχνει και άλλο το είναι. Το ένα είναι προσδοκία και το άλλο είναι fact.

O ιδιος εχει πει για τοπ 6 αλλα Αργεντινη ειχε ρυθμο , ηταν πισω απο τον ροσσι και ηταν ετοιμος να περασει στην δευτερη θεση πριν βγει λιγο εκτος και πατησει καποια νερα. Eιχε ρυθμο για βαθρο αργεντινη και τοπ 4 στην αμερικη σε πιστες που δεν ευνοουν το σουζουκι. Σε πιστες στενες , χωρις να χρειαζονται τα αλογα που του λειπουν και με διαφορερικη ασφαλτο (σαν αυτες των Ευρωπαικων , καμια σχεση με Καταρ,Αμερικη,Αργεντινη) που θα ευνοηθει πολυ το πολυ καλο πλαισιο και το καλυτερο μπροστινο στο γκριντ , καλυτερο και απο γιαμαχα-χοντα (ο εσπαργκαρο λεει ειναι σαν οδηγαει 250 ) θα ειναι εκει μπροστα και θα ριξει αρκετο ξυλο.

SHOOTER045
19/04/2016, 14:33
είμαι σίγουρος ότι διάβασα μία πολύ πιο ισχυρή και συγκεκριμένη περιγραφή του συμβολαίου του Βινιάλες κάπου αλλά δεν θυμάμαι που...

θα το κοιτάξω και αν βρω κάτι θα ξαναγράψω...

η αλήθεια είναι ότι με τόσους ειδησεοθήρες, μπορεί κάποια γραφόμενα εκεί έξω να είναι λανθασμένα ή και ψευδή.

Το είχε πει και ο 2Δ
Υπάρχει μια ρήτρα στο συμβόλαιο με την suzuki αν πάρει βάθρο κτλπ.
Αλλά δεν το θυμάμαι ακριβώς

cityfly
19/04/2016, 15:47
η αλήθεια είναι ότι με τόσους ειδησεοθήρες, μπορεί κάποια λίγα γραφόμενα εκεί έξω να είναι αλήθειες.

fixed :wave2:

Antonisss
19/04/2016, 17:01
Κρίμα που θα πρέπει να περιμένουμε μέχρι το τέλος της χρονιάς για να ακούσουμε δηλώσεις από τον ίδιο τον Lorenzo γιατί έφυγε...

fkol k4
19/04/2016, 17:10
Κρίμα που θα πρέπει να περιμένουμε μέχρι το τέλος της χρονιάς για να ακούσουμε δηλώσεις από τον ίδιο τον Lorenzo γιατί έφυγε...

Ούτε τότε θ' ακούσουμε. Προφανώς θα υπάρξει όρος να μην κατηγορήσει ούτε ο Lorenzo τη Yamaha, ούτε η Yamaha τον Lorenzo. Όπως έγινε και με τη Ducati και τον Crutchlow. Θα πούνε μια γενικόλογη αοριστία ο καθένας και τέλος.

foogr01
19/04/2016, 20:52
Κρίμα που θα πρέπει να περιμένουμε μέχρι το τέλος της χρονιάς για να ακούσουμε δηλώσεις από τον ίδιο τον Lorenzo γιατί έφυγε...

Είναι προφανές: τον αντιγράφει ο Rossi :tooth:

Antonisss
19/04/2016, 21:05
Αργά ή γρήγορα όλα θα μαθευτούν. Όπως τότε ο Ρόσσι δήλωσε θυμωμένος με τη Yamaha γιατί είχε υπογράψει τον Λορένθο

fkol k4
19/04/2016, 21:14
Είναι προφανές: τον αντιγράφει ο Rossi :tooth:

Εκτός από το «προφανές» λοιπόν (όταν σταματήσει ο Rossi να τρέχει, το sport όντως θα χάσει πολλά. Τουλάχιστον, αν είναι δυνατόν, ας χάσει και κάμποσους από τους τοξικούς οπαδούς του...), μπορεί να υπάρχουν και μερικοί άλλοι λόγοι για τη μεταγραφή του στη Ducati, έστω και αν δεν είναι τόσο προφανείς.


Τα χρήματα είναι πολλά. Κανείς δεν τρέχει για πάντα και στο sport αυτό δεν ξέρεις ποτέ τι γίνεται. Βγάζεις πχ ένα πρόβλημα και σταματάς τους αγώνες. Μια γερή μπάζα δεν βλάπτει.
Δεν θα έχει για teammate τον Rossi. Η γλώσσα του Rossi πάντα ήταν τόσο γρήγορη όσο και ο ίδιος και ο Rossi ποτέ δεν είχε κανένα πρόβλημα να κάνει ψυχολογικό πόλεμο στον όποιο teammate του και να κερδίσει. Τον πόλεμο αυτόν ο Lorenzo δεν θέλει να τον κάνει γιατί πιθανότατα θα τον χάσει. Οπότε, μπορεί να τον αποφύγει εντελώς αλλάζοντας ομάδα.
Αν πάρει άλλο ένα πρωτάθλημα με τη Yamaha είναι καλά, αλλά δεν πρόκειται αν του προσφέρει τίποτα παραπάνω. Ούτε δημοφιλής θα γίνει, ούτε η Yamaha θα του προσφέρει τα top λεφτά, ούτε θα τον κάνει σημαία. Αντιθέτως, αν το πάρει με Ducati θα έχει πετύχει κάτι ιδιαίτερο και πιθανότατα και σημαία της εταιρίας θα γίνει μαζί με τον Stoner κκαι ίσως να κερδίσει και λίγη εξέδρα. Από την άλλη, ακόμα κι αν δεν το πάρει, μάλλον δεν θα του πουν και πολλά. Δεν είναι φαβορί.
Πιθανώς να ποντάρει στα λάστιχα. Τα Μichelin δεν φαίνεται να έχουν το edge grip που είχαν τα Bridgestone και τον βόλευε, οπότε με άλλο μηχανάκι που έτσι κι αλλιώς οδηγείται διαφορετικά, ίσως να βρει κάτι άλλο που να τον βολεύει.

foogr01
19/04/2016, 21:29
Εκτός από το «προφανές» λοιπόν (όταν σταματήσει ο Rossi να τρέχει, το sport όντως θα χάσει πολλά. Τουλάχιστον, αν είναι δυνατόν, ας χάσει και κάμποσους από τους τοξικούς οπαδούς του...), μπορεί να υπάρχουν και μερικοί άλλοι λόγοι για τη μεταγραφή του στη Ducati, έστω και αν δεν είναι τόσο προφανείς.


Τα χρήματα είναι πολλά. Κανείς δεν τρέχει για πάντα και στο sport αυτό δεν ξέρεις ποτέ τι γίνεται. Βγάζεις πχ ένα πρόβλημα και σταματάς τους αγώνες. Μια γερή μπάζα δεν βλάπτει.
Δεν θα έχει για teammate τον Rossi. Η γλώσσα του Rossi πάντα ήταν τόσο γρήγορη όσο και ο ίδιος και ο Rossi ποτέ δεν είχε κανένα πρόβλημα να κάνει ψυχολογικό πόλεμο στον όποιο teammate του και να κερδίσει. Τον πόλεμο αυτόν ο Lorenzo δεν θέλει να τον κάνει γιατί πιθανότατα θα τον χάσει. Οπότε, μπορεί να τον αποφύγει εντελώς αλλάζοντας ομάδα.
Αν πάρει άλλο ένα πρωτάθλημα με τη Yamaha είναι καλά, αλλά δεν πρόκειται αν του προσφέρει τίποτα παραπάνω. Ούτε δημοφιλής θα γίνει, ούτε η Yamaha θα του προσφέρει τα top λεφτά, ούτε θα τον κάνει σημαία. Αντιθέτως, αν το πάρει με Ducati θα έχει πετύχει κάτι ιδιαίτερο και πιθανότατα και σημαία της εταιρίας θα γίνει μαζί με τον Stoner κκαι ίσως να κερδίσει και λίγη εξέδρα. Από την άλλη, ακόμα κι αν δεν το πάρει, μάλλον δεν θα του πουν και πολλά. Δεν είναι φαβορί.
Πιθανώς να ποντάρει στα λάστιχα. Τα Μichelin δεν φαίνεται να έχουν το edge grip που είχαν τα Bridgestone και τον βόλευε, οπότε με άλλο μηχανάκι που έτσι κι αλλιώς οδηγείται διαφορετικά, ίσως να βρει κάτι άλλο που να τον βολεύει.


Δε μπορώ να κάνω και πιο μεγάλο το φατσάκι...
Δεν ξέρω αν έχεις διαβάσει τα προηγούμενα, anyway, καλή καρδιά.

georgemark
19/04/2016, 22:11
Πώς συμπεριφερεται η ομάδα σε οδηγό που δεν θα τον έχει του χρόνου; Θέλω να πω θα του κοινοποιεί πλέον τα πάντα ?θα δοκιμάζει νέα υλικά;

MG-KTiNoS
19/04/2016, 22:36
Πώς συμπεριφερεται η ομάδα σε οδηγό που δεν θα τον έχει του χρόνου; Θέλω να πω θα του κοινοποιεί πλέον τα πάντα ?θα δοκιμάζει νέα υλικά;

:lol:

γιου γουίλ σι !

foogr01
19/04/2016, 22:39
Πώς συμπεριφερεται η ομάδα σε οδηγό που δεν θα τον έχει του χρόνου; Θέλω να πω θα του κοινοποιεί πλέον τα πάντα ?θα δοκιμάζει νέα υλικά;

Γιατί, θα τη χάλαγε ακόμα ένα ΠΠ;

thunder ace
19/04/2016, 22:42
Πώς συμπεριφερεται η ομάδα σε οδηγό που δεν θα τον έχει του χρόνου; Θέλω να πω θα του κοινοποιεί πλέον τα πάντα ?θα δοκιμάζει νέα υλικά;

Ναι ρε παιδια το ειχα παντα απορια:δεν επρεπε κανονικα να ανακοινωνουν τις μεταγραφες εναν η δυο αγωνες πριν το τελος;

7Tolis
19/04/2016, 23:00
Πιστευω κανονικά θα γίνεται η όποια εξέλιξη.Ετσι και αλλιώς αν κάτι δε βολευει έναν αναβάτη σε αυτη τη κλάση,απλά ο αναβάτης το απορρίπτει.Εξάλλου μη ξεχνάμε πως και η yamaha και ο χόρχε θέλουν πρωτάθλημα όπως και κάθε αναβάτης-ομάδα.Δεν υπάρχει λόγος για τσιριμονιές όταν τα προσωπικά θέλω είναι τα ίδια μεταξύ ομάδας αναβάτη.


Ναι ρε παιδια το ειχα παντα απορια:δεν επρεπε κανονικα να ανακοινωνουν τις μεταγραφες εναν η δυο αγωνες πριν το τελος;

Ισως να παίζει ρόλο και η προετοιμασία των χορηγών πχ (μια πρώτη σκέψη λέμε τώρα) στις δερμάτινες φόρμες να βγουν μακέτες λογότυπα,μέτρα κτλ κτλ και αυτά θέλουν τον χρόνο τους για να ετοιμαστούν.Θυμάστε προπέρισυ τον εσπαργιαρο που πήγε στη σουζούκι;Την επόμενη μέρα μετά τον τελευταίο αγώνα ήταν όλα έτοιμα κράνη,φόρμες λογότυπα όλα κομπλέ.

Ζεύκας
19/04/2016, 23:07
Επαγγελματίες είναι παιδιά.

Ο Λορένθο έχει συμβόλαιο με τη Γιαμάχα έως τον Οκτώβρη του 2016 και σαν επαγγελματίας θα το τηρήσει.
Το τι θα κάνει φέτος είναι άσχετο με το τι θα γίνει του χρόνου. Φέτος θα προσπαθήσει να πάρει το πρωτάθλημα με Γιαμάχα.
Και η ομάδα θα του δώσει ένα ανταγωνιστικό μηχανάκι. Κανέναν δεν συμφέρει για το αντίθετο.

Απλά από το καλοκαίρι και μετά που συνήθως δοκιμάζονται κάποια πραγματάκια από τη Μ1 του 2007 ο Λορένθο και οι
μηχανικοί του δεν θα χρησιμοποιούν ούτε θα τα ξέρουν.

mario27
19/04/2016, 23:30
Απλά από το καλοκαίρι και μετά που συνήθως δοκιμάζονται κάποια πραγματάκια από τη Μ1 του 2007 ο Λορένθο και οι
μηχανικοί του δεν θα χρησιμοποιούν ούτε θα τα ξέρουν.

Πως ξερεις οτι δοκιμαζουν κατι απο το 2007 και γιατι να συμβει αυτο?
Οι μηχανικοι του λορενθο ηταν εκει πριν ερθει στην ομαδα. Δεν εμφανιστηκαν ξαφνικα μολις εμφανιστηκε ο λορενθο. Αμα φερουνε κατι απο τοτε ηδη θα το ξερουν και θα το εχουν δουλεψει. Επισης , μολις φυγει ο λορενθο , αυτοι θα μεινουν εκει για τον επομενο αναβατη. Μονο σε εξαιρετικα σπανιες περιπτωσεις εφυγαν πακετο λογω συμβαντων. (ροσσι, στονερ)

7Tolis
19/04/2016, 23:31
Μάλλον ήθελε να γραψει 2017.

Ζεύκας
19/04/2016, 23:40
ναι σόρρυ παιδιά 2017 εννοούσα.

σε γενικές γραμμές τα 3 μεγάλα εργοστάσια δοκιμάζουν κάποια πραγματάκια από τα επόμενης γενιάς μοντέλα στα μέσα της εκάστοτε σεζόν.
και τα πραγματάκια από τη Μ1 του 2017 δεν θα δοκιμαστούν στην Μ1 2016 του Λορένθο.

LogOutGoRide
19/04/2016, 23:44
Μόνο εκείνον τον κακομοίρη το αμερικανάκι του έδωσαν να καταλάβει πως δεν τον θέλουν στην Yamaha :lol:

Ζεύκας
19/04/2016, 23:48
Ben Spies, ταλεντάκι ο Τεξανός τον συμπάθησα από την αρχή αλλά πολλές ατυχίες.
Και ύποπτα μεγάλος αριθμός μηχανικών βλαβών έχεις δίκιο.

Το γαμάτο κρανάκι του το τιμάω πάντως!

mario27
19/04/2016, 23:48
ναι σόρρυ παιδιά 2017 εννοούσα.

σε γενικές γραμμές τα 3 μεγάλα εργοστάσια δοκιμάζουν κάποια πραγματάκια από τα επόμενης γενιάς μοντέλα στα μέσα της εκάστοτε σεζόν.
και τα πραγματάκια από τη Μ1 του 2017 δεν θα δοκιμαστούν στην Μ1 2016 του Λορένθο.

Ααα οκ!:D
Παλι γυρναμε σε αυτο που λεει ο georgemark.
Οτι λεει το συμβολαιο. Αν το συμβολαιο λεει κατι , ο λορενθο τα θελει αλλα η γιαμαχα δεν του τα δινει τοτε θα εμπλακουν αλλοι παραγοντες και θα νικησει αυτος που τον εχει μεγαλυτερο..... Τον δικηγορο.:p Γι αυτο αλλωστε ειναι τα συμβολαια.

LogOutGoRide
19/04/2016, 23:59
Ben Spies, ταλεντάκι ο Τεξανός τον συμπάθησα από την αρχή αλλά πολλές ατυχίες.
Και ύποπτα μεγάλος αριθμός μηχανικών βλαβών έχεις δίκιο.

Το γαμάτο κρανάκι του το τιμάω πάντως!

Εμένα πάντα μου άρεσε. Τον ήξερα από το AMA superbike και ο Mladin μιλούσε με τα καλύτερα λόγια.
Σούπερ και το κράνος του.

fkol k4
20/04/2016, 05:34
Δε μπορώ να κάνω και πιο μεγάλο το φατσάκι...
Δεν ξέρω αν έχεις διαβάσει τα προηγούμενα, anyway, καλή καρδιά.

Ουπς... έχεις δίκιο. :tooth:
Διαβάζω τόσα πολλά τέτοια που πήρα και το δικό σου στα σοβαρά.
:beer:

MG-KTiNoS
20/04/2016, 08:07
Ααα οκ!:D
Παλι γυρναμε σε αυτο που λεει ο georgemark.
Οτι λεει το συμβολαιο. Αν το συμβολαιο λεει κατι , ο λορενθο τα θελει αλλα η γιαμαχα δεν του τα δινει τοτε θα εμπλακουν αλλοι παραγοντες και θα νικησει αυτος που τον εχει μεγαλυτερο..... Τον δικηγορο.:p Γι αυτο αλλωστε ειναι τα συμβολαια.

Δεν θα εμπλακεί κανένας....
Με τους μεγάλους δεν τα βάζεις, εκτώς αν σε λένε Ρόσσι που φευγεις
και στα σκάνε οι άλλοι.
Δεν ξέρω αν θα του δώκουν τα "καλά" πράγματα ή πόσα από τα καλά....
Λογικό να μην του δώκουν ΚΑΠΟΙΑ πολύ βασική αναβάθμιση, κάτι που θα άλλαζε ας πούμε
τη ροη των πραγμάτων, αλλά υπάρχει κάτι τέτοιο???
Κι αν ας πούμε πάρει ένα νέο σαΖΜάν ή ένα νέο πρόγραμμα ξέρει να πει τι και πως εκεί που θα πάει
ή αυτοί περιμένουν να τους πει εκείνος και δεν το βλέπουν στην πράξη???

Είναι και ο άσσος στη μέση.
Αυτό είναι πιο βασικό απ όλα για τους σπόνσορες.
ΆΚΑ ΛΕΦΤΑΑΑΑΑΑΑΑ.....

mario27
20/04/2016, 12:14
Mεχρι να εμπλακουν δικηγοροι υπαρχει μια σειρα απο ακολουθιες που τις ανεφερα.
Δεν πιστευω οτι θα εμπλακουν ,δεν πιστευω οτι θα φτασουν μεχρι εκει. Αλλα ποτε δεν ξερεις. Ο λογος που δεν πιστευω οτι θα εμπλακουν ειναι οτι ο λορενθο δεν θα θελει να χαλασει τις σχεσεις με την γιαμαχα αφου σκεφτεται και το μελλον και μετα τα δυο χρονια στην ντουκατι , που λογικα μεσα στα υποψιν του θα ειναι επιστροφη στη γιαμαχα αφου τοτε θα τελειωνει και το συμβολαιο του ροσσι. :a014:

Ζεύκας
20/04/2016, 12:55
ναι σόρρυ παιδιά 2017 εννοούσα.

σε γενικές γραμμές τα 3 μεγάλα εργοστάσια δοκιμάζουν κάποια πραγματάκια από τα επόμενης γενιάς μοντέλα στα μέσα της εκάστοτε σεζόν.
και τα πραγματάκια από τη Μ1 του 2017 δεν θα δοκιμαστούν στην Μ1 2016 του Λορένθο.

"Lorenzo’s decision will have some consequences for this season, however. Though Lorenzo will get the same upgrades
as Valentino Rossi for the rest of the season, he will no longer be testing parts for the 2017 bike.
That means he will test at Jerez and Barcelona, but probably not at Brno, nor at any private tests Yamaha hold later
this year. Rossi will now more emphatically lead the development direction, however, with Lorenzo’s input being listened
to, but not acted on as much."

David Emmett (http://www.asphaltandrubber.com/motogp/jorge-lorenzo-yamaha-ducati-motogp-analysis/)

spyro
20/04/2016, 13:36
Ben Spies, ταλεντάκι ο Τεξανός τον συμπάθησα από την αρχή αλλά πολλές ατυχίες.
Και ύποπτα μεγάλος αριθμός μηχανικών βλαβών έχεις δίκιο.

Το γαμάτο κρανάκι του το τιμάω πάντως!

μετά από όλες αυτές τις γκαντεμιές και τις μηχανικές βλάβες, έβαλε τη μάνα του προσωπικό μάνατζερ. ποιος ξέρει τι πέρναγε.

Τέσπα θυμάμαι τον ΔΔ (τον ιδιοκτήτη του σήματος και των δικαιωμάτων στην Ελλάδα ο οποίος είναι και παράλληλα ο sportscaster!) να τον ειρωνεύεται για την επιλογή και τη στάση του και τις όποιες γκρίνιες έβγαζε για όλες αυτές τις "ατυχίες"

με τέτοιο συμφερτό να διαχειρίζεται το σήμα και να διαμορφώνει κοινή γνώμη (μη κοιτάτε εδώ μέσα πως κάνουμε για αυτόν τον ΔΔ, η πλειοψηφία του κόσμου δίνει βάση στο τι λεει αυτός ο αχαρακτήριστος) που να δει κάποιος προκοπή

mario27
20/04/2016, 14:21
μετά από όλες αυτές τις γκαντεμιές και τις μηχανικές βλάβες, έβαλε τη μάνα του προσωπικό μάνατζερ. ποιος ξέρει τι πέρναγε.

Τέσπα θυμάμαι τον ΔΔ (τον ιδιοκτήτη του σήματος και των δικαιωμάτων στην Ελλάδα ο οποίος είναι και παράλληλα ο sportscaster!) να τον ειρωνεύεται για την επιλογή και τη στάση του και τις όποιες γκρίνιες έβγαζε για όλες αυτές τις "ατυχίες"

με τέτοιο συμφερτό να διαχειρίζεται το σήμα και να διαμορφώνει κοινή γνώμη (μη κοιτάτε εδώ μέσα πως κάνουμε για αυτόν τον ΔΔ, η πλειοψηφία του κόσμου δίνει βάση στο τι λεει αυτός ο αχαρακτήριστος) που να δει κάποιος προκοπή

Δεν ηταν ατυχιες. :D Το εχεις και εσυ σε εισαγωγικα. Μαλλονς θα ξερεις περι τινος προκεται. Τοσα πραγματα που του "ετυχαν" σε μια χρονια δεν τυγχαιναν σε αναβατη ολη την του την καριερα. Μονο να θυμηθεις τι γινονταν στο αλλο γκαραζ αλλης εταιρειας μπορεις να καταλαβεις. Ας μην επεκταθουμε γιατι θα γινει μακελειο. :a11:
Τον σπις, προσωπικα, τον ειχα σε μεγαλη εκτιμηση , σχεδον ισαξια με τον στονερ. Ο μλαντιν στα αμερικανικα θεωρειται θρυλος και αν δεν κανω λαθος εχει τα περισσοτερα πρωταθληματα. Εεε μολις ανεβηκε ο σπις στα sbk , τον ειχε ξεσκισει για 3-4 σεζον μεχρι να φυγει για να παει στο παγκοσμιο sbk. Αυτα που ειχε μαθει απο τα superbikes δεν μπορουσε να τα κανει κανενας στα gp. Ηταν με διαφορα ο καλυτερος στα φρενα. Καλυτερος και απο στονερ , ντοβιτζιοσο. Κριμα που δεν τον ειδαμε πανω σε ενα χοντα που θα του ταιριαζε οπως εχει πει.

mario27
20/04/2016, 15:30
Cojones κανεις? :p

357192

SHOOTER045
20/04/2016, 15:42
Cojones κανεις? :p

357192

357194