PDA

View Full Version : Αγορά Μηχανής - Πρόταση



Laza
19/04/2016, 13:27
Χαιρετίζω όλα τα μέλη και την παρέα των δύο τροχών,

Είμαι νέος στο Forum και σχετικά νέοπας μιας και δεν είχα ποτέ το δικό μου πάνω από 250cc (Ένα Honda ΑΧ1 του '97). Ασχολούμαι και καβαλώ μηχανάκια πολλά χρόνια και μάλιστα συνεχόμενα, από Glx μέχρι και GSXR αλλά ποτέ δεν είχα τη δική μου αγάπη.
Ήρθε λοιπόν η ώρα να αγοράσω τη δική μου πρώτη μηχανή και θα ήθελα βοήθεια από τους γνώστες και κατέχοντες.
Εννοείται πως θα είναι μεταχειρισμένο και έχω κάνει μια μακροχρόνια μελέτη και εχθές κατέληξα (ως επί το πλείστον).

Αυτά που ζητάω είναι λίγα αλλά ουσιαστικά :

α) Μέτριου κυβισμού (500 - 750)

β) Σχετικά μικρή κατανάλωση στην πόλη (Αθήνα)

γ) Ταξιδιάρα

Κάνω ιδιαίτερα μαθήματα και οι ματακινήσεις μου στην Αθήνα είναι πολλές καθημερινά.
Το μηχανάκι που κατέληξα είναι ένα BMW F 650 GS του '00 σε άριστη κατάσταση με 86000 Km σε απίστευτα χαμηλή τιμή. Το είδα από κοντά και το άκουσα (δε το αδήγησα και δε το είδε μηχανικός)
Ποιά η γνώμη σας και τι πρέπει να προσέξω αν τελικά καταλήξω εδώ.

Ευχαριστώ προκαταβολικά και περιμένω απαντήσεις με ανυπομονησία!

7Tolis
19/04/2016, 13:30
Καλώς ήλθες. V Strom 650

Laza
19/04/2016, 13:33
Ευχαριστώ για το καλοσόρισμα,

Δε βρίσκω V Strom 650 σε τόσο χαμηλή τιμή και νομίζω δεν έχει τόσο χαμηλή κατανάλωση όσο αυτό που είναι και μονοκύλινδρο.

7Tolis
19/04/2016, 13:34
Μέχρι πόσα λεφτά διαθέτεις;

Laza
19/04/2016, 13:35
Μέχρι 2Κ με τα μαζέματα μέσα.

anavatis19
19/04/2016, 13:37
CB500 η NC700...υπεροικονομικα λιγο τσιμπημενα αν και εσυ το θες μετεχειρο βεβαια οποτε θα βρεις κατι χαμηλα

http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/7597724/
οριστε συγχρονο μηχανακι και πολυ ευελικτο για την πολη που θες..οχι παλιατζουρα 16ετιας..με 4500 το πηρες

http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/6905525/
το πιο μεγαλο λιγο

μαζεψε κανα χρημα ακομα και παρε γενικα κατι πιο συγχρονο

Laza
19/04/2016, 13:48
Είναι πολλά τα φράγκα αν και το CB 500x με το που βγήκε το είδα και το ήθελα απεγνωσμένα αλλά είναι πολλά και να τα μαζέψω και να τα σκάσω.
Συμφωνώ ότι είναι παλιό το μηχανάκι γιαυτό και το βρήκα σε πολή χαμηλή τιμή αλλά αυτό που ρωτάω ουσιαστικά είναι αν είναι αξιόπιστο αν βγάζει προβλήματα και αν αξίζει για τα παραπάνω.

Επίσης είστε ταχύτατοι και εξυπηρετικοί και ευχαριστώ πολυ γιαυτό!

foogr01
19/04/2016, 13:50
Μια χαρά γι' αυτά που θες το μονοκύλινδρο της BMW. Ρώτα για τα παρακάτω αλλά αν είναι όντως περιποιημένο θα τα έχει φροντίσει ο ιδιοκτήτης: τα καλώδια στο λαιμό στα πρώτα μοντέλα ήταν λιγάκι κοντά με αποτέλεσμα ύστερα από χρόνια χρήσης (δεξιά-αριστερά κλείδωμα τιμόνι) να φθείρονται-κόβονται και να κάνει διάφορα κουλά το μηχανάκι. Επίσης παρουσιάσεται ένα θεματάκι με την αντλία νερού (σε άλλους στα 40Κ και σε άλλους στα 70Κ, που λέει ο λόγος) και η οποία θέλει άλλαγμα ή αντικατάσταση κάποιων εξαρτημάτων της (βρίσκεις φτηνότερα από Aprilia).

Αν το ελέγξει μηχανικός και το πάρεις : μεγειά και καλοτάξιδο !

thunder ace
19/04/2016, 13:59
Κοιτα και για κανενα TRANSALP

macedonas
19/04/2016, 14:11
Δές και κάτι τέτοιο ...
http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/7916758/

Μ'αυτά τα λεφτά ούτε παπί της προκοπής δεν παίρνεις ......
Και μ'αρέσει που λέει την αλήθεια για την μοτο !!
ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ :)

SHOOTER045
19/04/2016, 14:36
Κοιτα και για κανενα TRANSALP

Το αυτο του Θάντερ
Transalp 650
KLE 500

7Tolis
19/04/2016, 14:40
Freewind με 1500 είναι απλά ακριβό βρε παιδιά. Οριακά 1000 και υπό σκεψιν.

anavatis19
19/04/2016, 14:55
οτι πληρωνεις παιρνεις να ξερεις απλα.

Laza
19/04/2016, 17:35
Το Transalp το σκέφτομαι αν και πραγματικά δεν κρίβω ότι μου αρέσει περισσότερο εμφανισιακά το GS παρότι μηχανικά είναι πιο αξιόπιστος ο Ιάπωνας ( μη με πείτε παράξενο, ξέρετε πως είναι να σου αρέσει το μηχανάκι σου).
Όσο αφορά το KLE τα έβλεπα και αυτά αλλά περίμενα να έχει λιγότερη κατανάλωση για 500άρι.

Laza
19/04/2016, 17:39
Δές και κάτι τέτοιο ...
http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/7916758/

Μ'αυτά τα λεφτά ούτε παπί της προκοπής δεν παίρνεις ......
Και μ'αρέσει που λέει την αλήθεια για την μοτο !!
ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ :)

Το Freewind το έψαχνα και κατέληξα σε ένα που μου κέντρισε το ενδιαφέρον σε καλή τιμή (1200) αλλά δε με γέμισε όταν το πήρα βόλτα.

est
19/04/2016, 17:49
Και τα 3 που λες παίζουν πολύ κοντά σαν συνολική αξιολόγηση. Επί μέρους, κάπου χάνει το ένα κάπου κερδίζει το άλλο..
Όποιο πετύχεις σε καλύτερη κατάσταση και στα λεφτά σου, πάρ'το. Χαμένος δύσκολα να βγεις.
Αν κάνεις και μια αναζήτηση εδώ στο forum έχουν παίξει πολλά "συγκριτικά" μεταξύ KLE-F650GS-Transalp 650.
Θα βρεις πολλές πληροφορίες που μπορεί να μην τις ξέρεις.

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=139137

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=136818

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=135898

..και άλλα πολλά..
Καλό διάβασμα.:wave2:

AUFGEBRACHT
19/04/2016, 18:52
Το Transalp το σκέφτομαι αν και πραγματικά δεν κρίβω ότι μου αρέσει περισσότερο εμφανισιακά το GS παρότι μηχανικά είναι πιο αξιόπιστος ο Ιάπωνα

Μηχανικά φαντάζομαι θα εννοείς τον κινητήρα. Εάν λοιπόν εννοείς τον κινητήρα, ο Γερμανός (που ουσιαστικά είναι Αυστριακός-Rotax γαρ) είναι εξίσου αξιόπιστος με τον Ιάπωνα.

est
19/04/2016, 20:04
Μηχανικά φαντάζομαι θα εννοείς τον κινητήρα. Εάν λοιπόν εννοείς τον κινητήρα, ο Γερμανός (που ουσιαστικά είναι Αυστριακός-Rotax γαρ) είναι εξίσου αξιόπιστος με τον Ιάπωνα.

2 πράγματα τον κάνουν ένα "τσικ" υποδεέστερο σε αυτό το κομμάτι.
-Ρουλεμάν κομπλέρ μίζας (+ η φωλιά του που ανοίγει με τον καιρό γιατί το σημείο εκείνο είναι από μαλακό αλουμίνιο).
-Αντλία νερού που την βάζει στα "αναλώσιμα" κάθε όποτε χτυπήσει.

noodles
20/04/2016, 20:23
Χαιρετίζω όλα τα μέλη και την παρέα των δύο τροχών,

Είμαι νέος στο Forum και σχετικά νέοπας μιας και δεν είχα ποτέ το δικό μου πάνω από 250cc (Ένα Honda ΑΧ1 του '97). Ασχολούμαι και καβαλώ μηχανάκια πολλά χρόνια και μάλιστα συνεχόμενα, από Glx μέχρι και GSXR αλλά ποτέ δεν είχα τη δική μου αγάπη.
Ήρθε λοιπόν η ώρα να αγοράσω τη δική μου πρώτη μηχανή και θα ήθελα βοήθεια από τους γνώστες και κατέχοντες.
Εννοείται πως θα είναι μεταχειρισμένο και έχω κάνει μια μακροχρόνια μελέτη και εχθές κατέληξα (ως επί το πλείστον).

Αυτά που ζητάω είναι λίγα αλλά ουσιαστικά :

α) Μέτριου κυβισμού (500 - 750)

β) Σχετικά μικρή κατανάλωση στην πόλη (Αθήνα)

γ) Ταξιδιάρα

Κάνω ιδιαίτερα μαθήματα και οι ματακινήσεις μου στην Αθήνα είναι πολλές καθημερινά.
Το μηχανάκι που κατέληξα είναι ένα BMW F 650 GS του '00 σε άριστη κατάσταση με 86000 Km σε απίστευτα χαμηλή τιμή. Το είδα από κοντά και το άκουσα (δε το αδήγησα και δε το είδε μηχανικός)
Ποιά η γνώμη σας και τι πρέπει να προσέξω αν τελικά καταλήξω εδώ.

Ευχαριστώ προκαταβολικά και περιμένω απαντήσεις με ανυπομονησία!

βασισμενος σε αυτα που γραφεις (α, β, γ), το nc700 φενεται να σε καλυπτει πληρως. δεν καιει τιποτα και παει παντου. ;)
αν το αντεχεις οικονομικα τσιμπα το και δε θα το μετανιωσεις.

sahara
20/04/2016, 20:36
Με 2 χιλιάρικα ρε παιδιά πως να το πάρει το NC 700;
Φίλε σε αυτά τα χρήματα κάποιο ον_οφ μονοκύλινδρο 15αετίας.
Ότι βρεις σε καλύτερη κατάσταση από τους προηγούμενους κατόχους.

Laza
21/04/2016, 08:41
Κοιτούσα GS, Freewind, Pegaso και ξεκίνησα να βλέπω και transalp 2000-2004 (Με το φανάρι-χαμόγελο) μιας και με πείσατε να το δω και αυτό.Τελικά μου αρέσει το συγκεκριμένο μοντέλο και είπα να του δόσω μια ευκαιρία και μάλιστα νομίζω ότι κατέληξα
σ'αυτό.
Είναι δυνατό, σχετικά οικονομικό και άνετο.

Όσον αφορά το GS μου είπαν ότι αυτά που κοιτούσα πετάνε ''νυχάκι'' στη δευτέρα ή στην τρίτη ή και στις 2 και πακέτο με αυτό μου είπαν ότι κάτω από 700 δεν το φτιάχνεις το σασμαν που είναι και μέσα στο
κάρτερ μιας και είναι μονοκύλινδρο, που σημαίνει ότι πρέπει να πάω σε κάποιον που να πιάνει BMW ή σε εξουσιοδοτημένο συνεργείο που το μαλλί θα πάει μακρύ και που να το φανταστώ πάω να δοκιμάσω ένα κόκκινο GS φουλ έξτρα φαινομενικά καλό και το πάω βόλτα και μου πετάει νυχάκι στη δευτέρα. Χωρίς υπερβολές και χωρίς ψέματα εννοείται.
Αυτά συμβαίνουν θα μου πείτε αλλά θα προτιμούσα να μη συμβούν σε μένα ειδικά στους καιρούς αυτούς.

Ευχαριστώ όλους σας για την κατανόηση και την ανταπόκριση!
Εάν τελικά οριστικοποιηθεί θα στείλω φωτό και υλικό για κουβέντα!

DAYMAN
21/04/2016, 09:16
πηρα ενα ΤΑ 650 στα 1500 λαστιχα,αλυσιδογραναζα πηγε 2000.Εχω ενα μηχανακι που κανει τα παντα με τα κουσουρια που κουβαλαει.Ενταξει αυτο που προοριζεται να κανει το κανει και με καλυπτει.Το BMW γιατι δεν το ψαχνεις;Αυτα εκτος απο ενα θεμα που ειχαν με το κομπλερ της μιζας (το οποιο ο ελικας το χρεωνει 460 ευρω) ειναι αθανατα κανενα απολύτως προβλημα δεν θα εχει αν ειναι συντηρημενο σωστα.

AUFGEBRACHT
21/04/2016, 17:53
Όσον αφορά το GS μου είπαν ότι αυτά που κοιτούσα πετάνε ''νυχάκι'' στη δευτέρα ή στην τρίτη ή και στις 2 και πακέτο με αυτό μου είπαν ότι κάτω από 700 δεν το φτιάχνεις το σασμαν που είναι και μέσα στο
κάρτερ μιας και είναι μονοκύλινδρο, που σημαίνει ότι πρέπει να πάω σε κάποιον που να πιάνει BMW ή σε εξουσιοδοτημένο συνεργείο που το μαλλί θα πάει μακρύ και που να το φανταστώ πάω να δοκιμάσω ένα κόκκινο GS φουλ έξτρα φαινομενικά καλό και το πάω βόλτα και μου πετάει νυχάκι στη δευτέρα. Χωρίς υπερβολές και χωρίς ψέματα εννοείται.
Αυτά συμβαίνουν θα μου πείτε αλλά θα προτιμούσα να μη συμβούν σε μένα ειδικά στους καιρούς αυτούς.

Υπάρχει περίπτωση αυτοί που στο είπαν: α)Να μην έχουν δει καν στη ζωή τους 650GS β)Το νυχάκι που είχαν στο νου τους να ήταν τύπος ρυζιού.

Laza
21/04/2016, 21:18
Υπάρχει περίπτωση αυτοί που στο είπαν: α)Να μην έχουν δει καν στη ζωή τους 650GS β)Το νυχάκι που είχαν στο νου τους να ήταν τύπος ρυζιού.

Μου το είπε εξουσιοδοτημένο συνεργείο BMW ένα από τα μεγαλύτερα στην Αθήνα και μάλιστα όνομα. Δε το λέω για να υποτιμήσω κάνενα μηχανάκι παιδιά, το λέω σαν εμπειρία μήπως και γίνουμε όλοι σοφότεροι.
Το μηχανάκι που έβγαλε νυχάκι, όχι μόνο δεν ήταν ρυζιού αλλά το έκανε κάθε φορά που του έβαζα δευτέρα πάνω από 3200 rpm και έκανε και ένα μικρό τσιμπηματάκι και στην τετάρτη. Το μηχανάκι μου αρέσει πολύ και είναι σκύλος γιαυτό και το έψαξα αλλά δεν με κέρδισε στην τελική. Μπορεί το συγκεκριμένο μοντέλο (2000) να είναι που το βγάζει και μετά να το έστρωσαν.

amyroukai
21/04/2016, 21:29
Τι είναι το νυχάκι ρε παίδες;

Laza
21/04/2016, 21:37
Τι είναι το νυχάκι ρε παίδες;

Κάνει κάτι σαν κενό στην τροφοδοσία της κίνησης, σαν να μην πιάνει το γρανάζι, βασικά αυτό είναι και η πραγματικότητα.

SHOOTER045
21/04/2016, 21:52
ΤΑ 650 ΛΕΜΕΕΕΕΕ

Laza
22/04/2016, 12:16
ΤΑ 650 ΛΕΜΕΕΕΕΕ

Βρήκα ένα ΤΑ σε άριστη κατάσταση 75.000 Km όλα κομπλέ εκτός των ρουλεμάν του τιμονιού που θέλουν κάπου στο μέλλον άλλαγμα (~160€). Λάστιχα καινούρια (εγώ θα τα πατήσω), χωρίς πέσιμο (τιμόνι - μπαριέρες) φουλ έξτρα (χούφτες, μπαγκαζιέρα, μπάξτερ, αντιολισθιτική ατρύπιτη σέλα) στα 2000 €.

Είναι καλά ή μου πιάνουν το πωπουδάκι και το απολαμβάνω κιόλας;

DAYMAN
22/04/2016, 12:33
Βρήκα ένα ΤΑ σε άριστη κατάσταση 75.000 Km όλα κομπλέ εκτός των ρουλεμάν του τιμονιού που θέλουν κάπου στο μέλλον άλλαγμα (~160€). Λάστιχα καινούρια (εγώ θα τα πατήσω), χωρίς πέσιμο (τιμόνι - μπαριέρες) φουλ έξτρα (χούφτες, μπαγκαζιέρα, μπάξτερ, αντιολισθιτική ατρύπιτη σέλα) στα 2000 €.

Είναι καλά ή μου πιάνουν το πωπουδάκι και το απολαμβάνω κιόλας;

εκει ειναι οι τιμες για μοντ ως 2003.Καλα στο δινει.Αυτο το καπου στο μελλον αλλαγη ρουλεμαν ειναι καπως.

amyroukai
22/04/2016, 12:49
160 ευρώ ρουλεμάν λαιμού; Τζιζας...

Laza
22/04/2016, 13:06
εκει ειναι οι τιμες για μοντ ως 2003.Καλα στο δινει.Αυτο το καπου στο μελλον αλλαγη ρουλεμαν ειναι καπως.

Δεν το είπε ο πωλητής αυτό αλλά εγώ μετά από την ετοιμηγορία του μηχανικού ότι θέλουν αλλαγή αλλά δε θα με αφήσουν κιόλας, ο οποίος μου είπε και την τιμή (~160€).

DAYMAN
22/04/2016, 14:01
καπου στα 35 ευρω εχουν τα ρουλεμαν (κωνικα ποτε τα ισια) τα 130 που θα χρεωσει εργασια ειναι πολλα και απο την στιγμη που θα πληρωσεις για εργασια καλο ειναι να αλλαξεις λαδια( 10ρακι) στα καλαμια και τσιμουχες αν χρειαστει (που αν ειναι 13-15 χρονων μηχανη σιγουρα θα χρειαστει) εργασια επιβεβλημενη.Ευκολα παντως διαπιστωνεις αν θελει ρουλεμαν αμεσα για να μην μπεις στην διαδικασια αυτη με την αγορα.Αν εχεις κατασταλαξει στο ΤΑ με τα 2000 θα βρεις αρκετα σε καλη κατασταση.
υγ.την οποια βοηθεια η πληροφορια ευχαριστως και εγω αλλα και αλλοι θα στην δωσουν.

sniper
22/04/2016, 14:08
Για XT σε βλέπω στο τέλος...

noodles
22/04/2016, 17:38
δεν ειχα προσεξει το budget. αν μιλαμε για 2κ τσιμπα ενα χτ με 1.5-7 και τα ρεστα βενζινες-εξοπλισμο.

doctoras
22/04/2016, 20:13
το freewind είναι το ελαφρύτερο από αυτά που έβαλες που θα σου κανει την ζωή πιο έυκολη στο καθεμερα με μεγάλη και ανετη σελα για δυο και απο γκαζάκι δεν υπολείπεται
στα μάτια μου είναι ομορφούλι ειδικά με το φεισλιφτ 2001-2004

AUFGEBRACHT
23/04/2016, 08:18
Μου το είπε εξουσιοδοτημένο συνεργείο BMW ένα από τα μεγαλύτερα στην Αθήνα και μάλιστα όνομα. Δε το λέω για να υποτιμήσω κάνενα μηχανάκι παιδιά, το λέω σαν εμπειρία μήπως και γίνουμε όλοι σοφότεροι.
Το μηχανάκι που έβγαλε νυχάκι, όχι μόνο δεν ήταν ρυζιού αλλά το έκανε κάθε φορά που του έβαζα δευτέρα πάνω από 3200 rpm και έκανε και ένα μικρό τσιμπηματάκι και στην τετάρτη. Το μηχανάκι μου αρέσει πολύ και είναι σκύλος γιαυτό και το έψαξα αλλά δεν με κέρδισε στην τελική. Μπορεί το συγκεκριμένο μοντέλο (2000) να είναι που το βγάζει και μετά να το έστρωσαν.


Εάν στο είπαν από εξουσιοδοτημένο δεν έχω λόγο να το αμφισβητήσω, απλά το είπα γιατί αναφορικά με τις BMW όλοι σχεδόν έχουν άποψη, ενώ παράλληλα έχουν παντελή άγνοια. Όταν κι εγώ αγόρασα το δικό μου 650GS, μου έλεγαν για πανάκριβα ανταλλακτικά, για service αξίας ενός μισθού, για βλάβες στο ένα και στο άλλο και τίποτα από αυτά δεν ίσχυε.
Πάντως, στο δικό μου συνεργείο, όταν είχαμε πιάσει κουβέντα για το μοντέλο, μου είχε αναφέρει σαν προβλήματα το κόψιμο των πλεξούδων στον λαιμό και την αντλία νερού, για τις ταχύτητες δεν είχε αναφέρει κάτι...

Laza
24/04/2016, 19:37
Εάν στο είπαν από εξουσιοδοτημένο δεν έχω λόγο να το αμφισβητήσω, απλά το είπα γιατί αναφορικά με τις BMW όλοι σχεδόν έχουν άποψη, ενώ παράλληλα έχουν παντελή άγνοια. Όταν κι εγώ αγόρασα το δικό μου 650GS, μου έλεγαν για πανάκριβα ανταλλακτικά, για service αξίας ενός μισθού, για βλάβες στο ένα και στο άλλο και τίποτα από αυτά δεν ίσχυε.
Πάντως, στο δικό μου συνεργείο, όταν είχαμε πιάσει κουβέντα για το μοντέλο, μου είχε αναφέρει σαν προβλήματα το κόψιμο των πλεξούδων στον λαιμό και την αντλία νερού, για τις ταχύτητες δεν είχε αναφέρει κάτι...

Δυστυχώς το έζησα με το δεύτερο που δοκίμασα. Αυτό βέβαια δε σημαίνει ότι το βγάζουν όλα. Δε μπορεί κανείς να το ξέρει αυτό εδώ που τα λέμε. Το μηχανάκι αυτό μου αρέσει πολύ και είναι κυριολεκτικά πολύ εύχρηστο και αρκετά δυνατό. Απλά κατέληξα στο ΤΑ. Αν έβρισκα GS σε καλή κατάσταση στα χρήματα που διέθετα θα το τσιμπούσα. Αυτά που είδα ήθελαν κοντά στο χιλιάρικο μαζέματα και συντήρηση. Ο καιρός θα δείξει.
Ευχαριστώ πάντως για την βοήθεια και εδώ είμαστε να λέμε τις εμπειρίες μας.

giannisgt
26/04/2016, 11:19
Yamaha fz6 naked? Η καο η κανονικη

sniper
26/04/2016, 13:15
Yamaha fz6 naked? Η καο η κανονικη


Δεν καταλαβαίνω τι λες αλλά με 2 χιλιάρικα, κι αυτά που ζητάς, το ΧΤ είναι μονόδρομος

giannisgt
26/04/2016, 13:33
Δεν καταλαβαίνω τι λες αλλά με 2 χιλιάρικα, κι αυτά που ζητάς, το ΧΤ είναι μονόδρομος

357562

Panos76
26/04/2016, 13:45
Το απο πάνω θα το βρεις στα 2 και κάτι αλλά θα είναι δεκαετίας +.

Εναλλακτικά του Χτ, το klr 650 δεν είναι κακό http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/7955157/

Μη σου πω και drz http://www.car.gr/classifieds/bikes/photos/7417619/

και ΤΑ650 του 2006! http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/7853168/

Gia
26/04/2016, 13:56
με μία σύντομη ματιά στο car σε μοντέλα 2004 για f650gs, βγάζει 5-6 επιλογές στα λεφτά που λες..

απο 1600€ ξεκιναει.
και βρίσκεις διμπουζο του 07 με 2500..

Μιλάμε για κατανάλωση εντός πόλης κάτω απο 4lt/100km. Σκέψου το αν το έχεις για εργάτη όπως εγώ.

Μανολης67
26/04/2016, 21:50
Αν αποφάσισες για GS κοίτα εδώ, ειναι μοτοσυκλέτα φίλου και εγγυημένη,

http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/7844437/

Μανολης67
26/04/2016, 21:54
Δεν καταλαβαίνω τι λες αλλά με 2 χιλιάρικα, κι αυτά που ζητάς, το ΧΤ είναι μονόδρομος

Και το ΧΤακι πολύ καλή επιλογή, το βρίσκεις φθηνά αλλά θέλει προσοχή γιατί συνήθως πέφτει σκίσιμο απο τους παλιούς ιδιοκτήτες, αν το βρεις απο νορμάλ κάτοχο ειναι μηχανάκι τίμιο και οικονομικό (καιει βέβαια κατι παραπάνω απο Gs)
κοιτα και όλην την σειρά, με αυτό το μοτερ, δηλαδή aprilia Strada kai MT 03

Panos76
27/04/2016, 08:58
κάτι άσχετο σε περίπτωση ενδιαφέροντος:

Φίλος φίλου, δίνει το ΧΤ του αγορασμένο από καινούριο (του 2000) με 13.000km πραγματικά, αλλά χωρίς τα πλαστικά του, αφού του τα ξήλωσαν από τη πυλωτή. (Δεν το κινεί σχεδόν ποτέ αφού μένει επαρχία κ το μηχανάκι είναι Αθήνα_για αυτό και τα λίγα km).

Laza
27/04/2016, 12:19
Yamaha fz6 naked? Η καο η κανονικη

Από τα αγαπημένα μηχανάκια αλλά είναι και φαγανιάρικο και δε μπορώ να διαθέσω τόσα για να βρω σε καλή κατάσταση.