PDA

View Full Version : Μεγαλωσα;



thunder ace
20/04/2016, 14:06
Γεια χαρα σε ολους.Ρε παιδια ,το πρωι κοιταγα στο FB κατι παιδια (Νεους 18-25; ας πουμε)να βαζουν μερικες φωτο απο προσωπικες στιγμες τους.Καλα κανουν θα μου πεις , εσενα τι σε κοφτει;Δεν με νοιαζει ,αλλο πραμα με παραξενευει:στις 9 απο τις 10 ειναι με τη γλωσσα εξω,κανουν μορφασμους,ενα πραγμα σα να εχουν παρει ποντικοφαρμακο και πονανε κλπ.Νταξει, θα μου πεις :ρε thunder εσενα -εσας,οταν εισασταν νεοι δεν κανατε πραγματα που οι μεγαλοι δεν τα καταλαβαιναν και πολλες φορες σας κραζανε;Ναι ,αλλα αλλο να περασει ο παππους απο το παγκακι που εσυ χαμουρευεις το γκομενακι και να σου πει :ρε τσογλανε τι κανεις εκει;η να ακους heavy metal και να σου λεει μου πηρες τα αυτια και αλλο αυτη η μαλακια που βλεπουμε και νομιζεις οτι ολα ειναι παρλιακα.Ειναι καποια μορφη αντιδρασης;πανε κοντρα στο κατεστημενο(που υποτιθεται ειμαστε εμεις οι 50ηδες; )ειναι μια μοδα και θα περασει;

teogtp
20/04/2016, 14:09
Γεια χαρα σε ολους.Ρε παιδια ,το πρωι κοιταγα στο FB κατι παιδια (Νεους 18-25; ας πουμε)να βαζουν μερικες φωτο απο προσωπικες στιγμες τους.Καλα κανουν θα μου πεις , εσενα τι σε κοφτει;Δεν με νοιαζει ,αλλο πραμα με παραξενευει:στις 9 απο τις 10 ειναι με τη γλωσσα εξω,κανουν μορφασμους,ενα πραγμα σα να εχουν παρει ποντικοφαρμακο και πονανε κλπ.Νταξει, θα μου πεις :ρε thunder εσενα -εσας,οταν εισασταν νεοι δεν κανατε πραγματα που οι μεγαλοι δεν τα καταλαβαιναν και πολλες φορες σας κραζανε;Ναι ,αλλα αλλο να περασει ο παππους απο το παγκακι που εσυ χαμουρευεις το γκομενακι και να σου πει :ρε τσογλανε τι κανεις εκει;η να ακους heavy metal και να σου λεει μου πηρες τα αυτια και αλλο αυτη η μαλακια που βλεπουμε και νομιζεις οτι ολα ειναι παρλιακα.Ειναι καποια μορφη αντιδρασης;πανε κοντρα στο κατεστημενο(που υποτιθεται ειμαστε εμεις οι 50ηδες; )ειναι μια μοδα και θα περασει;

Σημεία των καιρών.
Τοτε χαμουρευες γκομενακια,τωρα ξοδευουν mbyte....

alex14
20/04/2016, 14:10
,κανουν μορφασμους,ενα πραγμα σα να εχουν παρει ποντικοφαρμακο και πονανε

:lol::lol:

Ζεύκας
20/04/2016, 14:11
Μπα δεν είναι τίποτα. Απλά όσο γερνάει ο άνθρωπος ξεχνάει τις μαλακίες που έκανε μικρός.

toyar
20/04/2016, 14:13
μιμητισμος σε συνδυασμο με social media τα οποια δυστυχως δεν ειναι περαστικη μοδα γιατι ειναι πολλα τα λεφτα
η νεοτητα ειναι η περιοδος της χαζομαρας και των δοκιμων και δυστυχως οι οθονες ειναι εθιστικες σαν πρεζα χωρις να ειναι παρανομες ακριβες ή δυσευρετες

Panos76
20/04/2016, 14:13
Δε φταις εσύ που μεγαλώνεις, φταίει η ζωή που είναι μικρή ♫

Έχω έρθει αντιμέτωπος με το ερώτημα αρκετές φορές.

Τείνω να καταλήξω πως δεν έχει μεγάλη σημασία η ηλικία, αλλά τα βιώματα, δηλ. το κοινωνικό και οικογενειακό πλαίσιο στο οποίο έχει κινηθεί κάποιος σε μικρή ηλικία.

Γνωρίζω 70 χρονους με καρδιά, ψυχή, χιούμορ και τσαγανό 20 χρονου.

άλλωστε βλέπω πολλά παραδείγματα και εδώ (μη παρεξηγηθεί κανείς, για καλό το λέω :bawl: ) από ανθρώπους των 50 - 60 ετών τους οποίους θεωρώ πολύ open mind σε σχέση με εμένα, πχ.

thunder ace
20/04/2016, 14:19
Μπα δεν είναι τίποτα. Απλά όσο γερνάει ο άνθρωπος ξεχνάει τις μαλακίες που έκανε μικρός.

δεν ξεχναω.Θες παραδειγμα;Καποια στιγμη εβγαλα το στιμπουκοφωνο απο το YZ και περασα 1 η ωρα το βραδυ κατω απο το σπιτι γκομενιτσας με χιλια(καταλαβες οτι τους ξυπνησα ολους ,ετσι; )Παμε στο σημερα :περασε τσογλανος με KTM ξεταποτο με χιλια εξω απο το παραθυρο μου ΕΠΙΤΗΔΕΣ .Αντι να βγω και να αρχισω τα καντηλια,θυμηθηκα οτι και γω το ιδιο εκανα(για αλλους λογους).Δεν ξεχασα φιλε Ζευκα τις μαλακιες μου.

thunder ace
20/04/2016, 14:25
αυτη ειναι απο δημοσιο προσωπο ,για αυτο την εβαλα,δεν ειναι δυνατον να βαλω απο το FB για ευνοητους λογους.Ειναι ωραιο πραμα αυτο;
357185

thunder ace
20/04/2016, 14:27
η ιδια νορμαλ.357187

teogtp
20/04/2016, 14:44
αυτη ειναι απο δημοσιο προσωπο ,για αυτο την εβαλα,δεν ειναι δυνατον να βαλω απο το FB για ευνοητους λογους.Ειναι ωραιο πραμα αυτο;
357185


η ιδια νορμαλ.357187

Αυτη ποτε δεν ηταν νορμαλ.....

devil's animal
20/04/2016, 14:53
δεν ξεχναω.Θες παραδειγμα;Καποια στιγμη εβγαλα το στιμπουκοφωνο απο το YZ και περασα 1 η ωρα το βραδυ κατω απο το σπιτι γκομενιτσας με χιλια(καταλαβες οτι τους ξυπνησα ολους ,ετσι; )Παμε στο σημερα :περασε τσογλανος με KTM ξεταποτο με χιλια εξω απο το παραθυρο μου ΕΠΙΤΗΔΕΣ .Αντι να βγω και να αρχισω τα καντηλια,θυμηθηκα οτι και γω το ιδιο εκανα(για αλλους λογους).Δεν ξεχασα φιλε Ζευκα τις μαλακιες μου.



συγκρινεις 2 παρομοιες καταστασεις και τις βρισκεις ιδιες και "δικαιολογημενη" συμπεριφορα του νεου και σωστα κανεις...

επειδη τοτε δεν υπηρχαν ολα αυτα τα ηλεκτρονικα που υπαρχουν σημερα (κινητα, tablets, laptops, κλπ), αυτο που θα κανεις για να συγκρινεις ειναι να δεις τα παλια αλμπουμ των φωτογραφιων που εβγαινες με τα φιλαρακια σου ή τις γκομενιτσες κλπ...
εισαι σε ολα φυσιολογικος? χαμογελαστος και με γιακαδακι σιδερωμενο?:p

δεν κοροϊδευεις καποιον? δεν του κανεις "κερατακια"? δεν βγαζεις την γλωσσα εξω ή εστω εναν μορφασμο?

το ιδιο πραγμα ειναι thunder...
απλα τωρα λογω της τεχνολογιας προβαλλεται περισσοτερο και τα βλεπουν αυτα και ασχετοι (εκτος παρεας εννοω), με αποτελεσμα να κρινουν...
:wave2:

spyro
20/04/2016, 15:34
προφανώς και μεγάλωσες. αν ήσουν νέος δε θα σου φαίνονταν περίεργα. και προφανώς δεν έχει σημασία το τι κάνουν οι νεότεροι. σημασία έχει να είναι με κάποιο τρόπο διαφορετικό από αυτά που έκανε η προηγουμένη γενιά. όλα τα χρόνια τις ίδιες συζητήσεις κάνουν οι μεγάλες γενιές έναντι των νεότερων. και πριν από 500 χρόνια τα ίδια λέγαν οι γεροντότεροι για τους νεότερους τους.

virus
20/04/2016, 15:50
παρε παραδειγμα τους πατεραδες μας αυτην την στιγμη.

υπαρχει περιπτωση πατερας 80 χρονων να παρακαλαει τον γιο του να του φερει κινητο touch απο την κινα; η να ζηταει λαπτοπ για να γνωρισει το ιντερνετ; ;)

για την πλειοψηφια μιλαω, φυσικα υπαρχουν και οι εξαιρεσεις. οπως στην περιπτωση σου με το ξεταπωτο ΚΤΜ.

μεγαλωνουμε και μακαρι να παραμεινουμε παιδια:beer:


το οτι ο πατερας μου ζηταει κινητα και λαπτοπ ειναι μια αλλη ιστορια ας την αφησουμε :bawl::bawl::lol::cry:

thunder ace
20/04/2016, 16:00
Αυτη ποτε δεν ηταν νορμαλ.....

ναι ,ηταν λιγο ατυχο το παραδειγμα.

thunder ace
20/04/2016, 16:09
προφανώς και μεγάλωσες. αν ήσουν νέος δε θα σου φαίνονταν περίεργα. και προφανώς δεν έχει σημασία το τι κάνουν οι νεότεροι. σημασία έχει να είναι με κάποιο τρόπο διαφορετικό από αυτά που έκανε η προηγουμένη γενιά. όλα τα χρόνια τις ίδιες συζητήσεις κάνουν οι μεγάλες γενιές έναντι των νεότερων. και πριν από 500 χρόνια τα ίδια λέγαν οι γεροντότεροι για τους νεότερους τους.

Το οτι μεγαλωσα αυτο ειναι σιγουρο,αλλα νομιζω οτι μεγαλωσα βιολογικα(δεν γινετε και αλλιως)οχι η καρδια μου και το μυαλο μου.Και θα εκπλαγεις (ισως)αν μπορεσεις να δεις ΚΑΙ ποσοι νεοι βρισκουν αυτες τις συμπεριφορες......γελοιες.

skylos mauros
20/04/2016, 16:39
Ειμαι 39. Λογω επαγγελματος εχω να κανω με πιτσιρικαδες 18 μεχρι 24. Σε αυτο που κατεληξα ειναι οτι αλλαξαν οι εποχες... το κινητο λαπτοπ βιντεοπαιχνιδι αντικατεστησαν το παιχνιδι στις αλανες και τις τσαρκες καθως οι παρεες σε σπιτια συμφοιτητων συμμαθητων και φιλων αλλαξαν με friend, like, share, instagram και ο θεος ξερει τι αλλο. Μπαινοντας σε καφετερια ολοι μιλουσαμε μεταξυ μας ή παιζαμε κανενα ταβλακι σε κανενα φοιτητικο καφε. Τωρα οι μισοι ψαχνουν δωρεσν wifi και οι αλλοι μισοι ψαχνουν δουλειες σε καμμια εφημεριδα.... και τα δυο αποτελεσμα μιας δεκαετιας περιεργης. Κακομαθαμε με πολλες απαιτησεις, και οσοι ειμαστε στα 40, και τωρα δεν μπορουμε να προσγειωθουμε στην πραγματικοτητα.... οσο για τις φατσες που προαναφερθηκαν,αφου αυτα προβαλλονται απο την τηλεοραση, αυτα θεωρουνται in....

spyro
20/04/2016, 16:48
... Και θα εκπλαγεις (ισως)αν μπορεσεις να δεις ΚΑΙ ποσοι νεοι βρισκουν αυτες τις συμπεριφορες......γελοιες.

προφανώς είναι πιο ώριμοι από τους φίλους τους, αυτό όμως δεν αλλάζει τον πανάρχαιο μηχανισμό του εντοπισμού γελοιοτήτων από τους γηρεότερους και την αντίστοιχη δημιουργία νέων τρόπων έκφρασης και επικοινωνίας από τους νεότερους

να φανταστείς ότι υπάρχουν πλεόν αμερηκανάκια που ενώ οι γονείς τους είχαν ξεσκιστεί στα ντράγκς και το φρι σεξ, μόνο και μόνο για να διαφοροποιηθούν απο αυτούς, πίνουν μόνο γάλα και έχουν ορκιστεί να μείνουν παρθενοι μέχρι να παντρευτούν.

δεν έχει σημασία τι κάνει η νέα γενεά. σκοπός της πάντα ήταν να διαφοροποιηθεί με την προηγούμενη όσο και γελοίο να φαίνεται εσένα και εμένα

ο προπάππους μου μπορεί να κοίταξε τα εγγόνια του και να έφριξε αντίστοιχα με το πώς έφριξε ο προπάππους του με τις μαλ@κίες τις δικές του

sergiosm
20/04/2016, 17:13
Αυτό που δεν έχουν καταλάβει όχι μόνο τα πιτσιρίκια αλλά και οι περισσότεροι ενήλικες που χρησιμοποιούν το FB είναι ότι ό,τι μαλακία ανεβάσουν:

1) είναι ΔΗΜΟΣΙΑ και άρα επιτρέπουν στον καθένα να τη χρησιμοποιεί,

2) θα τους ακολουθεί για ΠΑΝΤΑ. (γιατί ακόμα και αν κατεβάσουν την όποια ανάρτηση, δεν μπορούν να ξέρουν αν κάποιος την έχει εντωμεταξύ εκτυπώσει και την κρατά για αργότερα),

3) ό,τι ανεβάζουν μπορεί να χρησιμοποιηθεί εναντίον τους. Και μάλιστα νόμιμα.

sugariasgeorge
20/04/2016, 17:30
ωχ παναγια μου!!! ωχ τι παθαμεεεεεε !!!
σκεφτητε τι μπορει να νομιζει το εγγονι μου οταν θα του κανω μορφασμους ...:rotflmao::rotflmao::rotflmao:
τι βλαμμενο και καθυστερημενο παππου εχω ?? ετσι δε θα λεει???:rotflmao::rotflmao::rotflmao:
απο οτι καταλαβατε σε λιγο καιρο θα πρεπει να δειχνετε κατανοηση διοτι θα μιλατε με εναν 18χρονο πλεον...:p:p:p:D:D:D:D:D

spyrakos35
20/04/2016, 17:35
Εδω ειναι το ποστ των μπαρμπαδων;

bulmont
20/04/2016, 17:39
Ρε 'σεις, δεν πάτε να κάνετε καμμιά βόλτα καλύτερα, λέω 'γώ τώρα............

thunder ace
20/04/2016, 17:40
Ρε 'σεις, δεν πάτε να κάνετε καμμιά βόλτα καλύτερα, λέω 'γώ τώρα............

Με τι;

thunder ace
20/04/2016, 17:42
Εδω ειναι το ποστ των μπαρμπαδων;

357199
ναι ελα να πετσουμε

costas_versys
20/04/2016, 17:43
Ρε παιδιά, είμαι 50 και έχω κόρη 22 χρονών. Κάθε μέρα της λέω για γκατζετάκια, ταξίδια, παρέες και αυτή μου λέει ότι πρέπει να κάνει οικονομία, έχουμε κρίση, δεν το επιτρέπουν οι κατάστάσεις !! Τι να κάνω ο καψερός ?

sugariasgeorge
20/04/2016, 17:47
Εδω ειναι το ποστ των μπαρμπαδων;
μονο αυτων που μπορουν και λουζονται...:D

sugariasgeorge
20/04/2016, 17:49
Ρε παιδιά, είμαι 50 και έχω κόρη 22 χρονών. Κάθε μέρα της λέω για γκατζετάκια, ταξίδια, παρέες και αυτή μου λέει ότι πρέπει να κάνει οικονομία, έχουμε κρίση, δεν το επιτρέπουν οι κατάστάσεις !! Τι να κάνω ο καψερός ?
.
ρε μπας και κανει παρεα με την κορη μου????
εγω βεβαια μπορω και συννενοουμε καλυτερα γιατι ειμαι πιο κοντα στην ηλικια της....
ειμαι 48...οχι πενηντααααα!!!!:bawl:

thunder ace
20/04/2016, 17:57
Ρε παιδιά, είμαι 50 και έχω κόρη 22 χρονών. Κάθε μέρα της λέω για γκατζετάκια, ταξίδια, παρέες και αυτή μου λέει ότι πρέπει να κάνει οικονομία, έχουμε κρίση, δεν το επιτρέπουν οι κατάστάσεις !! Τι να κάνω ο καψερός ?

Να της πεις να ζησει την ζωη της.Οπως μπορει.Οπως την ζησαμε και εμεις την δεκαετια του 80.Φυσικα και καταλαβαινω οτι τα πραγματα ειναι πολυ δυσκολα τωρα,αλλα νεος μια φορα εισαι.Αμα πεισουμε τους νεους "εχουμε κριση" "καντε οικονομοια και βλεπουμε"χανουν τα καλυτερα τους χρονια.Γαμω τους πουσ.......ες που κανανε τον κοσμο να σκεφτετε ετσι.

AUFGEBRACHT
20/04/2016, 18:26
Τεκμήριο Νο1

357202

AUFGEBRACHT
20/04/2016, 18:26
Τεκμήριο Νο2

357203

AUFGEBRACHT
20/04/2016, 18:27
Τεκμήριο Νο3

357204

AUFGEBRACHT
20/04/2016, 18:35
Λίγο καιρό πριν, post #323
http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=148661&page=22&p=2731484&viewfull=1#post2731484

costas_versys
20/04/2016, 21:58
Να της πεις να ζησει την ζωη της.Οπως μπορει....

Σωστό. Με αυτές τις συνθήκες όμως είναι όλα τα μέτωπα ανυπέρβλητα για τους πιτσιρικάδες.
Την γυναίκα μου την καμάκωσα το 1983 !! και ακόμα και σήμερα συζητάμε πολλές φορές τι όμορφα που ζήσαμε (Disco + Yamaha RD + κυκλάδες + σαγιονάρα δίχαλο ..) και όταν είναι κοντά η κόρη απλά .. λέμε λίγα. Ελα όμως που οι φωτογραφίες μας τα έχουν καταγράψει όλα ! Και ήταν τόσο όμορφα !

sugariasgeorge
20/04/2016, 22:20
τι ωραια...πριν το '90 !!!

357223

teogtp
20/04/2016, 23:05
τι ωραια...πριν το '90 !!!

357223

Κουλα μ'ακους!;!;!;!;


357228

GiorgosLa
20/04/2016, 23:13
...δεν έχει σημασία τι κάνει η νέα γενεά. σκοπός της πάντα ήταν να διαφοροποιηθεί με την προηγούμενη όσο και γελοίο να φαίνεται εσένα και εμένα


Έτσι.
Πριν λίγο καιρό, μπαίνει ο γιος μου όλο χαρά και μου λέει. "Σ αρέσει το παντελόνι που αγόρασα?" Τον κοιτάω καλά και γελάω. Ο καβάλος ξεκινάει λίγο πάνω απ το γόνατο. Όπως οι βράκες.
Του λέω γελώντας: "Ωραίο βρε! Αν εξαιρέσεις που μοιάζεις με χεσμένος, μια χαρά τζινάκι είναι."
Φεύγει με ύφος και έρχεται σε λίγο και μου βάζει στη μούρη, μια παλιά μου φωτογραφία με... καμπάνα παντελόνι. Πραγματικά πολύ γελοίο. Και πλέον το έβλεπα κι εγώ γελοίο. Τότε όμως ήσουν γελοίος αν δεν τα φορούσες. Τώρα θα είναι γελοίος αν δεν φοράει την βράκα. Και δεν μπορεί να φανταστεί ότι κάποτε μπορεί να βλέπει γελοία αυτήν την ίδια βράκα.
Τελικά δεν χρειάζεστε άγχος. Όλα έρχονται και παρέρχονται. Μόνο η τεχνολογία προχωράει συνέχεια και όσο μπορούμε να την ακολουθήσουμε μας αρέσει. Όταν αρχίζει και μας προσπερνάει, αρχίζει να μας ξενίζει.

thunder ace
20/04/2016, 23:19
φανταζεστε να βρουν οι πιτσιρικαδες καμια τετοια φωτο δικη μας;
357234

teogtp
20/04/2016, 23:23
φανταζεστε να βρουν οι πιτσιρικαδες καμια τετοια φωτο δικη μας;
357234

Σπυρακο.....γλυτωσες.......

sugariasgeorge
20/04/2016, 23:46
Σπυρακο.....γλυτωσες.......
εισαι παλιανθρωπος...
τρωω ενα εξαιρετικο κοκκινιστο μοσχαρακι με ρυζι ...
ποιος μαζευει τωρα τα ρυζια απο κατω ??????:rotflmao::rotflmao::rotflmao:

teogtp
20/04/2016, 23:52
εισαι παλιανθρωπος...
τρωω ενα εξαιρετικο κοκκινιστο μοσχαρακι με ρυζι ...
ποιος μαζευει τωρα τα ρυζια απο κατω ??????:rotflmao::rotflmao::rotflmao:

Τωρα θα σε μισησει και ο amyrou......
Προσέχουμε το κοκκινιστο κυριε!!!
:D

GiorgosLa
20/04/2016, 23:57
φανταζεστε να βρουν οι πιτσιρικαδες καμια τετοια φωτο δικη μας;
357234

Δεν πιστεύω να ήσουν έτσι??? Θα σε μπερδέψει ο Μπόμπ Ρος και θα σε πάρει για πινέλο βεντάλια. :D

thunder ace
21/04/2016, 00:06
Δεν πιστεύω να ήσουν έτσι??? Θα σε μπερδέψει ο Μπόμπ Ρος και θα σε πάρει για πινέλο βεντάλια. :D

Με τιποτα......ειμουν βαμενος χαρντ ροκας-μεταλας(και ειμαι ακομα)οποτε πανκ δεν επαιζε.

spyrakos35
21/04/2016, 05:05
Σπυρακο.....γλυτωσες.......

είχα πιο καλό μαλλί ;)

duke200
21/04/2016, 07:08
ψυχιατρικες μελέτες δείχνουν οτι τα ποσοστά των διαταραγμένων έχουν ανέβει απο το 12% του πληθυσμού το 1930 στο 35-36% σήμερα. Αυτό δείχνει οτι απο γενιά σε γενιά η μούρλια και η λαλακία μεγαλώνει.

δεν έχω κάτι με τα μεσα κοινωνικής δικτύωσης ή με την τεχνολογία (άλλωστε ότι με βολέυει το χρησιμοποιώ) αλλα έχει καταντήσει αηδία να κλ@νουμε και να το ανεβάζουμε. Τα μεσα κοινωνικής δικτύωσης είναι ο μεγαλύτερος ρουφιάνος-επίτευγμα των μυστικών υπηρεσιών και ως τέτοια πρέπει να αντιμετωπίζονται.

Κανονικά θα έπρεπε οι νεότερες γενιές να ναι καλύτερες (λόγω βελτίωσης του γενετικού υλικού), αλλα με λύπη διαπιστώνω οτι είναι χειρότερες, αδιάφορες, τεμπέλικες και χωρις αξίες, ιδανικά. Λείπουν κυρίως η αξιοπρέπεια, η μπέσα και το φιλότιμο. Αλλα απο πού να πάρουν παραδείγματα? Αφού και οι γονείς λαλάκες είναι και τα μέσα μαζικής εξαπάτησης προβάλουν λάθος πρότυπα.


τα βλέπεις και απο δω αυτά. Λεω σε άλλα μέλη (πιθανόν νεαρά) να διαβάζουνε εκείνο το ρημαδομάνουαλ και να μάθουν να ψάχνουν στις μηχανές αναζήτησης. Τα περισσότερα ερωτήματα που τίθονται σε αυτό το fοrum είναι υπόθεση δέκα λεπτών ψαξίματος στο net ή στο manual. Αντι αυτού, τεμπελια, προχειράντζα και αρπα-κόλα. Σαν τους περισσότερους μάστορες, ένα πράγμα...

Pan (dvs)
21/04/2016, 07:24
Κριση της μεσης ηλικιας λεγεται συνηθισε το.



Ευτυχως και ξαναλεω ευτυχως δεν ειχαμε ευκολη προσβαση στα νιατα μας σε φωτογραφικα "συστηματα".Αν υπηρχαν αποδειξεις γι αυτα που καναμε και εμεις....

Bowleno
21/04/2016, 08:22
[QUOTE=Pan (dvs);2739403

Ευτυχως και ξαναλεω ευτυχως δεν ειχαμε ευκολη προσβαση στα νιατα μας σε φωτογραφικα "συστηματα".Αν υπηρχαν αποδειξεις γι αυτα που καναμε και εμεις....[/QUOTE]

το αυτό....:D

spyro
21/04/2016, 09:55
ψυχιατρικες μελέτες δείχνουν ....

αναμένω λίνκ φίλος.

όταν με το καλό το παραθέσεις, θα σου απαντήσω και για τα υπολοιπα που έγραψες. προς το παρόν τις μελέτες γιατι υποσκιάζουν και τα υπόλοιπα


:wave2:

thunder ace
21/04/2016, 11:36
αναμένω λίνκ φίλος.

όταν με το καλό το παραθέσεις, θα σου απαντήσω και για τα υπολοιπα που έγραψες. προς το παρόν τις μελέτες γιατι υποσκιάζουν και τα υπόλοιπα


:wave2:
Φιλε spyro ακουσε:την δεκαετια του 80 διαβασα σε περιοδικο ενα αρθρο(δεν ειχαμε ιντερνετ τοτε)οτι το 30% των Αμερικανων ειναι ψυχοπαθεις!!!!!!!!Τι ψαχνουμε να βρουμε τωρα;στο σημερα.

spyro
21/04/2016, 11:43
Φιλε spyro ακουσε:την δεκαετια του 80 διαβασα σε περιοδικο ενα αρθρο(δεν ειχαμε ιντερνετ τοτε)οτι το 30% των Αμερικανων ειναι ψυχοπαθεις!!!!!!!!Τι ψαχνουμε να βρουμε τωρα;στο σημερα.


:beer:

δε διαφωνώ αλλά όταν ξεκινάς το επιχείρημα με την έννοια του "επιστήμονες λένε" χωρίς να παραθέσεις πηγή, τότε το κάνεις μόνο και μόνο για να ενισχύσεις την προσωπική άποψη που έχεις. τα παλιά χρόνια στις γειτονιές των χωριών έλεγαν μεταξύ τους,

"ο Χρηστός έχει πει .... μπλα μπλα"

τώρα λέμε

"Επιστημονικές μελέτες έχουν δείξει ..... μπλα μπλα"

και στις 2 περιπτώσεις χρησιμοποιείς την θεότητα της εποχής να δώσεις credibility στις δικές σου σκέψεις και στον δικό σου λόγο γιατι φοβάσαι ότι δε θα σε πάρει στα σοβαρά και κανένας αμα το αφήσεις γυμνό

MG-KTiNoS
21/04/2016, 12:39
πανε κοντρα στο κατεστημενο(που υποτιθεται ειμαστε εμεις οι 50ηδες; )ειναι μια μοδα και θα περασει;

ΔΕΝ ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ..... ΕΙΣΑΙ ΚΑΤΕΣΤΗΜΕΝΟ ΚΑΙ ΓΕΡΟΠΑΡΑΞΕΝΟΣ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟΣ ΑΠΟ ΜΕΝΑ
:lol:


.Καλα κανουν θα μου πεις , εσενα τι σε κοφτει;Δεν με νοιαζει ,αλλο ....
Δεν σε κόφτει απλά θες να σπας @@....
Γερομπιζμπίκη
:D

thunder ace
21/04/2016, 12:42
ΔΕΝ ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ..... ΕΙΣΑΙ ΚΑΤΕΣΤΗΜΕΝΟ ΚΑΙ ΓΕΡΟΠΑΡΑΞΕΝΟΣ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟΣ ΑΠΟ ΜΕΝΑ
:lol:


Δεν σε κόφτει απλά θες να σπας @@....
Γερομπιζμπίκη
:D

δε θα σε πετυχω πουθενα ρε παλιοπαιδο;:a38::tooth:

Ohm
21/04/2016, 13:23
ότι το 30% των ανθρώπων πάσχουν από κάποια διαταραχή...

1) δεν είναι δύσκολο να το πιστέψω. Νορμάλ ακούγεται.
1.5) υπάρχουν πολλές διαταραχές και τις τελευταίες δεκαετίες προστέθηκαν και άλλες.
2) διαταραχή ΔΕΝ σημαίνει "ψυχοπαθής", "άρρωστος", "επικίνδυνος", "τρελός".
3) οι περισσότεροι το μανατζάρουν και δεν τους εμποδίζει στις συναναστροφές τους με τους άλλους, αλλά τους δυσκολεύει στην προσωπική τους ζωή.

θα έβαζα στοίχημα ότι οι περισσότεροι από εσάς που χαρακτηρίζουν τους άλλους "διαταραγμένους", το πιθανότερο είναι ότι πάσχετε και σεις οι ίδιοι από κάποια διαταραχή, αλλά σας λείπουν... η αυτογνωσία να το αντιληφθείτε και το θάρρος να το παραδεχτείτε ακόμα και στον εαυτό σας, πόσο δε μάλλον στους άλλους, που επειδή φοβάστε ότι το βλέπουν όπως και σεις, θα το πάρουν σαν ένδειξη "αδυναμίας". Οι άντρες, δε, ακόμα περισσότερο.

Εγώ για 20+ χρόνια έπασχα από γενικευμένη αγχώδη διαταραχή, οριακή διαταραχή, εμμονές και κρίσεις πανικού.

Δεν είναι αστείο πράμα. Πλάκα καν'τε όσο θέλετε, αλλά δεν είναι μόνο για πλάκα, έχει και σοβαρότητα το θέμα.

30% είναι οκ ποσοστό.

SHOOTER045
21/04/2016, 13:43
δε θα σε πετυχω πουθενα ρε παλιοπαιδο;:a38::tooth:

Ελα
Πες την αλήθεια
Όταν κατουρας εξω βρεχεις τις πατούσες σου

7Tolis
21/04/2016, 13:48
ότι το 30% των ανθρώπων πάσχουν από κάποια διαταραχή...

1) δεν είναι δύσκολο να το πιστέψω. Νορμάλ ακούγεται.
1.5) υπάρχουν πολλές διαταραχές και τις τελευταίες δεκαετίες προστέθηκαν και άλλες.
2) διαταραχή ΔΕΝ σημαίνει "ψυχοπαθής", "άρρωστος", "επικίνδυνος", "τρελός".
3) οι περισσότεροι το μανατζάρουν και δεν τους εμποδίζει στις συναναστροφές τους με τους άλλους, αλλά τους δυσκολεύει στην προσωπική τους ζωή.

θα έβαζα στοίχημα ότι οι περισσότεροι από εσάς που χαρακτηρίζουν τους άλλους "διαταραγμένους", το πιθανότερο είναι ότι πάσχετε και σεις οι ίδιοι από κάποια διαταραχή, αλλά σας λείπουν... η αυτογνωσία να το αντιληφθείτε και το θάρρος να το παραδεχτείτε ακόμα και στον εαυτό σας, πόσο δε μάλλον στους άλλους, που επειδή φοβάστε ότι το βλέπουν όπως και σεις, θα το πάρουν σαν ένδειξη "αδυναμίας". Οι άντρες, δε, ακόμα περισσότερο.

Εγώ για 20+ χρόνια έπασχα από γενικευμένη αγχώδη διαταραχή, οριακή διαταραχή, εμμονές και κρίσεις πανικού.

Δεν είναι αστείο πράμα. Πλάκα καν'τε όσο θέλετε, αλλά δεν είναι μόνο για πλάκα, έχει και σοβαρότητα το θέμα.

30% είναι οκ ποσοστό.

Κάνε τα 36 τα χρόνια να είσαι μέσα καλύτερα.

Pan (dvs)
21/04/2016, 14:17
αναμένω λίνκ φίλος.

όταν με το καλό το παραθέσεις, θα σου απαντήσω και για τα υπολοιπα που έγραψες. προς το παρόν τις μελέτες γιατι υποσκιάζουν και τα υπόλοιπα


:wave2:

Αυτα για την Ευρωπη:
ΟΟΣΑ: Ψυχικά διαταραγμένος 1 στους 4 ευρωπαίους (http://www.iefimerida.gr/news/208841/oosa-psyhika-diataragmenos-1-stoys-4-eyropaioys)

Oσο για τις ΗΠΑ ειναι πιο ξεκαθαρα τα πραγματα,δεν χρειαζονται μελετες αλλα αναγνωση των δημοσκοπησεων.

"Ο επιχειρηματίας σπάει το ένα μετά το άλλο τα ρεκόρ και συγκεντρώνει ποσοστό 32% στην πρόθεση ψήφου σε μία να δημοσκόπηση του τηλεοπτικού δικτύου CNN." (http://www.topontiki.gr/article/142218/ipa-peftoyn-ta-pososta-tis-hilari-kalpazei-o-ntonalnt-tramp)

Ζεύκας
21/04/2016, 15:28
τα λινκ για κάποιο λόγο δεν ανοίγουν

BLiTzER
21/04/2016, 15:31
ΟΟΣΑ: Ψυχικά διαταραγμένος 1 στους 4 ευρωπαίους (http://www.iefimerida.gr/news/208841/oosa-psyhika-diataragmenos-1-stoys-4-eyropaioys)

"Ο επιχειρηματίας σπάει το ένα μετά το άλλο τα ρεκόρ και συγκεντρώνει ποσοστό 32% στην πρόθεση ψήφου σε μία να δημοσκόπηση του τηλεοπτικού δικτύου CNN." (http://www.topontiki.gr/article/142218/ipa-peftoyn-ta-pososta-tis-hilari-kalpazei-o-ntonalnt-tramp)

Ohm
21/04/2016, 15:44
Κάνε τα 36 τα χρόνια να είσαι μέσα καλύτερα.

Στα 10 άρχισε, δεν το είχα πάντα.

Pan (dvs)
21/04/2016, 16:27
τα λινκ για κάποιο λόγο δεν ανοίγουν

Aν και βοηθησε ο BLiTzER,τα διορθωσα.:beer:

Shinji Ikari
21/04/2016, 20:42
Απλά έχει διευρυνθεί η έννοια "ψυχική διαταραχή". Μη δίνετε και πολύ σημασία.

Panos76
21/04/2016, 23:18
Καταρχήν αν είσαι παντρεμένος με παιδιά θα την αποκτήσεις άπαξ.

bulmont
22/04/2016, 17:46
φανταζεστε να βρουν οι πιτσιρικαδες καμια τετοια φωτο δικη μας;
357234



Πάντως απ' όταν η κόρη μου είδε την παρακάτω φώτο έγινε ''αρνάκι''....................


357311

teogtp
22/04/2016, 18:22
Πάντως απ' όταν η κόρη μου είδε την παρακάτω φώτο έγινε ''αρνάκι''....................


357311



Mλκ Βαγγελη και εμενα αν μου εδειχναν φαντασματα αρνακι θα γινομουν........:lol:

bulmont
22/04/2016, 21:16
Mλκ Βαγγελη και εμενα αν μου εδειχναν φαντασματα αρνακι θα γινομουν........:lol:




χα χα χα έτσι ακριβώς!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!