PDA

View Full Version : Αραβικά Εμιράτα....πληροφοριες ...



yannis24
26/04/2016, 11:33
καλησπερά σε ολη την παρέα,

Υπάρχει κανένας που να είναι σε κάποιο μέρος απο τα Αραβικά Εμιράτα ( Dubai, Qatar κτλ ) ή ακόμα καλύτερα Σαουδική Αραβία, Μπαχρέιν και εκεί γύρω να μου δώσει κάποιες συγκεκριμένες πληροφορίες.
Κατά προτίμηση μηχανικός ή να δουλεύει στον Κατασκευαστικό τομέα.

Για να μην ενοχλούμε το φορουμ, ας μου στείλε ΠΜ να του πω τι ακριβως θέλω να ρωτήσω και τι πληροφορίες χρειάζομαι !

Ευχαριστω

costas_versys
26/04/2016, 11:54
Εχεις PM

kostasagk
26/04/2016, 12:57
α σου συνιστουσα μπαχρειν,και ντουμπαι

vaska
26/04/2016, 13:32
O bulmont είναι 5 χρόνια κάτω (Σουηδική Αραβία) και δουλεύει στον κατασκευαστικό τομέα.

Bowleno
26/04/2016, 14:34
O bulmont είναι 5 χρόνια κάτω (Σουηδική Αραβία) και δουλεύει στον κατασκευαστικό τομέα.

Σουηδική Αραβία; πότε ιδρύθηκε αυτό το κράτος και δεν πήρα είδηση; :D

Sapadak
26/04/2016, 14:36
Προσοχή με τις γυναίκες και όλα καλά

357568

DAYMAN
26/04/2016, 15:00
Προσοχή με τις γυναίκες και όλα καλά

357568

εχει κινεζες (2 μετρες) και κλασικα ρωσιδες οποτε.....:)

duke200
26/04/2016, 15:51
σαουδ απ΄οσο τυχγανει να ξερω, απαγορεύεται το αλκοολ και οι γυναικες πρεπει να κυκλοφορούν με ολόσωμη χειμώνα-καλοκαίρι. Τον απρίλη εκεί έχει θερμοκρασίες αυγουστου εδώ, οποτε καταλαβαίνεις τι κανει εκεί τον Αυγουστο.

μπαχρείν-dubai καλύτερα τα πραγματα (αλκοολ οκ, ενδυμασία προαιρετική), αλλα η ζέστη-ζέστη.

Πουθενα δεν θα πήγαινα, όσα λεφτα και αν μου δίνανε, εκτός απο dubai. Αμα συνεχίσει και η κατρακύλα στο πετρελαιο, δεν εγγυόμαι οτι θα συνεχίσουνε να είναι τοσο ανθηρά (οικονομικά) τα πράγματα.

costas_versys
26/04/2016, 16:06
Για να μην ακούγονται διάφορα αόριστα πράγματα, θα έλεγα ότι η προσφορά εργασίας & καλής αμοιβής ανακουφίζει σημαντικά την ανεργία και την απαξίωση της εργασίας που υπάρχει στην Ελλάδα λόγω της κρίσης. Εμεινα 3 χρόνια εργαζόμενος στο Qatar & στην Σαουδική Αραβία και αισθανόμουν ιδιαίτερα υπερήφανος που έβλεπα αρκετούς έλληνες να κερδίζουν την ζωή τους & να φτιάχνουν την επαγγελματική τους πορεία δίπλα σε πολλούς άλλους ευρωπαίους & αμερικανούς. Κρίμα που στις χώρες αυτές δεν υπάρχει κάποια ελληνική προξενική αρχή ή ένα επιμελητήριο ή μια διμερής συνεργασία για την προώθηση της απασχόλησης των ελλήνων, το άνοιγμα των επιχειρηματικών ευκαιριών για τις ελληνικές επιχειρήσεις και την εκμετάλευση των τεράστιων δυνατοτήτων που παρουσιάζονται σε αυτές τις χώρες. Οι Ισπανοί, οι Ιταλοί αλλά και οι βορειο-ευρωπαίοι έχουν πολύ μεγάλη δυναμική & παρουσία στις χώρες αυτές και φυσικά αμοίβονται, ευημερούν και επεκτείνονται συνεχώς. Γιατί όχι και εμείς που περνάμε πολύ δύσκολες καταστάσεις?

Αυτά τα λίγα από εμένα, σας στέλνω τα χαιρετίσματά μου

από την Canberra της Αυστραλίας

bulmont
26/04/2016, 19:58
O bulmont είναι 5 χρόνια κάτω (Σουηδική Αραβία) και δουλεύει στον κατασκευαστικό τομέα.




Τι να σου πώ........(όχι στον Βάσκα, αλλά στον ερωτώντα) κοίταξε να βρείς κάτι μακρυά από Σ. Αραβία.
Ακόμα και τα Η.Α.Ε. και το Κατάρ και το Μπαχρέιν και το Κουβέιτ, ακόμα και το Ομάν είναι προτιμότερο
από την Σ. Αραβία...........

Να την έχεις σαν τελευταία επιλογή...................

yannis24
26/04/2016, 20:46
Αύριο θα μιλήσουμε με bulmont και costas_versys που εχω τηλέφωνο.....
Σας ευχαριστω....
Δεν ειναι δουλειά για έmean αλλα θέλω κάποιες πληροφορίες εφόσον ειναι δυνατόν για ενα project ......

duke200
27/04/2016, 07:49
καλη τυχη και καλές δουλειες...