PDA

View Full Version : bringestone A 40 battlax..καμια γνωμη;



zopas
27/04/2016, 11:13
Σε λιγο καιρο μαλλον θα χρειαστει να αλλαξω λαστιχα..ο λαστιχας μου προτεινει ανεπιφυλακτα για την μαουνα μου το Α40 στα 230 ευρω ( 150 & 110 διασταση)..

Εχει κανεις εμπειρια με τα συγκεκριμενα; θα με ενδιεφερε βασικα η συμπεριφορα τους στους γυαλινους δρομους της Αθηνας..

Ευχαριστω..

nic mor
27/04/2016, 11:30
Άμα δεν βιάζεσαι θα σου έχω απάντηση μετά από το 36ωρο!
Τα φοράω εδώ και κανένα 4μηνο στο v-strom,
αλλά δεν έχω κάνει ούτε ταξίδι, ούτε σοβαρά χμ στην πόλη..
Κινουμαι με το ΤΤ..

kordix
27/04/2016, 12:07
Τα φοράω στο απλό 1150 εχω κάνει περίπου 8500 km και δείχνει να χει πολύ ψωμί ακόμα.

Κρατάει καλά σε στεγνό και ιδιαίτερα καλά στο βρεγμένο αλλά στις λευκές λωρίδες γλιστράει πολύ.

Δεν κάνει θόρυβο, έχει πολύ καλή ποιότητα κύλισης.

Σε εντελώς καγκουρικη οδήγηση μια φορά είχα αποτομο γλυστριμα πίσω αλλά ίσως να χε ο δρόμος χώματα ή λακουβα δεν είμαι σίγουρος ότι φταίει το λάστιχο, ίσως με ένα καλύτερο αμορτισέρ να μην είχε συμβεί ή να είχε γίνει πιο προβλέψιμα.

Το abs ελάχιστες φορές έχει ενεργοποιηθεί σε δυνατά φρένα.

Στο στριψιμο κρατάνε καλά, εχω τελειώσει ως την άκρη του πελματος και το μπροστά και το πίσω.

Τέλος δεν μπορώ να το συγκρίνω με αλλά γιατί με ααυτά καινούργια αγόρασα την μπουμπου.

zopas
27/04/2016, 13:18
Κατ αρχην ευχαριστω για τις απαντησεις..αλλα ωχχχ..η αθηνα και οχι μονο ειναι γεματη απο ασπρες γραμμες που καλβς η κακως 7χρονια τωρα που φοραω μονο μετζελερ δεν εχω -ειδικα σε ασπρες γραμμες βρεγμενο- κανενα γλιστρημα..

Απλα ειναι πιο φθηνα και ο λαστιχας μου επιμενει οτι ειναι πολυ καλυτερα απο τα next που φοραω τωρα..ειδωμεν..

ioarma
27/04/2016, 14:09
Η τιμή τους είναι πάντως πολύ δελεαστική ………..η φθηνότερη της αγοράς ………….

kordix
27/04/2016, 14:26
Ισως δεν το έγραψα σωστά πιο πάνω, στις λευκές λωρίδες γλιστράει μόνο στην βροχή !!!

Σε γενικές γραμμές ειμαι ευχαριστημένος και αν βγάλουν ικανοποιητικά χιλιόμετρα θα τα ξαναβάλω.

nic mor
23/05/2016, 08:41
Πέρασε το 36ωρο και θυμήθηκα ότι χρωστάω κάτι.

Το λοιπόν, εγώ δεν έμεινα και πολύ ευχαριστημένος με τα λάστιχα.
Τα φοράω σε v-strom* και είχα αρκετά γλιστρηματα..
Δεν μου έδιναν ποτέ τη σιγουριά, για να ανοίξω το γκάζι
όπως θα ήθελα στην έξοδο της στροφης.
Τα κατατασσω τελευταία από ότι έχω φορέσει**!
Και φυσικα δεν πρόκειται να τα ξαναβάλω..
Θα παίξω σε ντανλοπ ή μετσελντερ την επόμενη φορά.


*από μηχανή σε μηχανή ένα ελαστικό συμπεριφερεται διαφορετικά!

** έχω φορέσει τα 501-502 2 φορές, τα σκορπιο άλλες 3 και τα πάιλοτ μια.

zopas
24/05/2016, 07:26
Σε ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες..και εγω τελικα παλι μετζελερ θα παιξω, το uride εχει μια κατσπληκτικη προσφορα για τα μετζελερ νεχτ - ελπιζω να την κρατησει -στα 220 ευρω..