PDA

View Full Version : Καρφι σε λαστιχο 1 μηνος



Adulescens_1
27/04/2016, 14:21
Καλησπέρα οπως λεει και ο τιτλος πατησα καρφί σε λαστιχα που εβαλα πριν 1 μηνα συγκεκριμενα τα bridgestone s20 evo τι μπορω να κερδισω καποια ανακληση καποια εκπτωση μπορω να στειλω κανα e mail στην εταιρια? Κατα 90 τοις 100 ατυχια πως μπορω ομως να ξέρω αν δεν προκειται για αστοχια υλικου?

ggs
27/04/2016, 14:23
Καλησπέρα οπως λεει και ο τιτλος πατησα καρφί σε λαστιχα που εβαλα πριν 1 μηνα συγκεκριμενα τα bridgestone s20 evo τι μπορω να κερδισω καποια ανακληση καποια εκπτωση μπορω να στειλω κανα e mail στην εταιρια? Κατα 90 τοις 100 ατυχια πως μπορω ομως να ξέρω αν δεν προκειται για αστοχια υλικου?

εεε??? αστοχια ποιου υλικου??? του καρφιου??

Adulescens_1
27/04/2016, 14:25
Μιλαμε για το 10 τοις εκατο πιθανοτητα να ειναι προβληματικα τα λαστιχα μπορω να κερδισω τπτ περα απο δωρεαν μπαλωμα?

Bladerunner
27/04/2016, 14:28
Κατά καιρούς παίζουν κάποιες προωθητικές ενέργειες αντικατάστασης ή σημαντικής έκπτωσης για αγορά νέου ελαστικού, κατόπιν καταστροφής του "παλιού" πρόσφατα αγορασμένου.
Δεν χάνεις τίποτα να ρωτήσεις εκεί που τα αγόρασες.

Αλλά "αστοχία υλικού" ενώ πάτησες πρόκα;

Adulescens_1
27/04/2016, 14:36
Ισως να ηταν ελαττωματικη η γομα τι να πω ισως αν ηταν πιο ψημενο το λαστιχο να μην ειχε καρφωθει τι να πω δεν ξερω τωρα στο δια ταυτα αν δεν καταφερω τπτ ενα μπαλωμα κανει δουλειά σωστη? η θα ειμαι με τη ψυχη στο στομα καθε φορά που θα στρίβω?

Bladerunner
27/04/2016, 14:39
Προσπερνώ τα περί γόμας και αστοχίας...

Με εσωτερικό μπάλωμα και "σιδέρωμα", -αναλόγως τη βλάβη-, δεν θα έχεις πρόβλημα. Σε κάθε περίπτωση, ο πλέον αρμόδιος να σου απαντήσει είναι ο λαστιχάς σου βλέποντας το λάστιχο.

Adulescens_1
27/04/2016, 14:43
Καλα εννοειται τον εχω παρει ήδη τηλεφωνο αλλα αν καταφερω καποια εκπτωση να βαλω αλλο λαστιχο ή να βαλω ενα μπαλωμα Και να το αφησω ετσι? Τεσπα θα παω αυριο και θα ενημερωσω

congate7
27/04/2016, 14:43
Και ξύλινα να είχες πάλι θα έμπαινε.
Το ίδιο έπαθα και εγώ, αλλά ευτυχώς δεν έφτασε στη σαμπρέλα.
Να ζητήσεις να βάλει μπάλωμα από μέσα ο βουλκανιζατεράς. Προτιμότερο από κορδόνι.

George_Sp
27/04/2016, 14:43
Και γω στα καινούρια μου BT-090 πάνω στο μήνα πάτησα καρφί. Πήγα έβαλα ένα μανιτάρι και τέλος.

kostas777
27/04/2016, 14:44
Καλα εννοειται τον εχω παρει ήδη τηλεφωνο αλλα αν καταφερω καποια εκπτωση να βαλω αλλο λαστιχο ή να βαλω ενα μπαλωμα Και να το αφησω ετσι? Τεσπα θα παω αυριο και θα ενημερωσω

Δεν έχει κόπο και κόστος να βάλεις εσωτερικό μπάλωμα, ούτε υπάρχει λόγος να αλλάξεις λάστιχο, δεν θα πάθει τίποτα.

sniper
27/04/2016, 14:45
.... ισως αν ηταν πιο ψημενο το λαστιχο να μην ειχε καρφωθει .....

Ψημένο; Δηλαδή;

o_gavros
27/04/2016, 14:59
παλίκαρε, σε προηγουμενο σετ λαστιχα (Μ3), στον πρώτο μήνα που τα έβαλα πάτησα μια πρόκα και μια ξυλόβιδα!!!
κορδόνι και τις δυο φορές (ούτε καν μανιτάρι) και έβγαλαν όλη τη ζωή τους απροβλημάτιστα (κοντά στις 20Κ χλμ).

Επίσης,σκέψου λίγο λογικά, τι φταίει η κάθε εταιρεία αν εσύ στάθηκες άτυχος και πάτησες μια πρόκα;
Λάστιχα είναι,όχι αλεξίσφαιρα.

Adulescens_1
27/04/2016, 15:00
Ψημένο; Δηλαδή; προσπερασε το τα λαστιχα ειναι παραγωγης 15 εχουν ψηθει αρκετα.... Δεν ειναι τερμα μαλακα αυτο εννοούσα..

sniper
27/04/2016, 15:11
προσπερασε το τα λαστιχα ειναι παραγωγης 15 εχουν ψηθει αρκετα.... Δεν ειναι τερμα μαλακα αυτο εννοούσα..

Αν θες βάζε και τόνους.

Bladerunner
27/04/2016, 15:12
προσπερασε το τα λαστιχα ειναι παραγωγης 15 εχουν ψηθει αρκετα.... Δεν ειναι τερμα μαλακα αυτο εννοούσα..

Εφόσον απ΄ότι φαίνεται επιλέγεις με αυστηρά κριτήρια ποια λέξη θα τονίσεις, νομίζω πως η "εννοούσα" δεν θα έπρεπε να είναι η πρώτη σου επιλογή...

Adulescens_1
27/04/2016, 15:25
Οχ sorry παιδια μαλακά θελω να πω Ευχαριστώ για τις συμβουλές σας Πρώτη φορα το παθαίνω και εχω τρελαθεί...

OldMan
27/04/2016, 15:55
Τέτοιες λαμογιες πατε να κανετε στις εταιρίες και μετα πληρώνουμε εμείς το αυξημένο κοστος του ποιοτικού ελέγχου...

Nostradamus
27/04/2016, 16:10
Να κανεις καταγγελια... Σ. του Πολιτη, στην εταιρια κατασκευης, και σε οργανωσεις καταναλωτων. Δεν θα το αφηνα ετσι φιλε μου.. Παιζουν με τον κοπο και τον ιδρωτα του κοσμακη..

Παντως μεχρι να πραξουν τα δεοντα και να βγει ακρη, κανε ενα εσωτερικο μπαλωμα και θα προλλαβεις να τελειωσεις το λαστιχο σου πριν τελεσιδικησει το θεμα σου...

Μετα τραβα τους και μια καταγγελια για γρηγορη φθορα μεσα σε 10 χρονια...

Adulescens_1
27/04/2016, 16:16
Ηδη εχω κανει καταγγελια φιλε μου θα βαλω και δικηγόρο ειμαι αναμεσα σε κουγια και σε λυκουρεζο δεν ξερουν σε ποιον εκατσε η ατυχια θα τους χορεψω..

Nostradamus
27/04/2016, 16:19
Γνωμη μου μην βαλεις Κουγια.. Τον ειχα χρησιμοποιησει για μια καταγγελια για τυρογαριδακια που δεν ηταν εντελως ισια, και δεν πηγε πολυ καλα το αποτελεσμα.

Δοκιμασε τον δευτερο..

skylaros
27/04/2016, 17:23
Γνωμη μου μην βαλεις Κουγια.. Τον ειχα χρησιμοποιησει για μια καταγγελια για τυρογαριδακια που δεν ηταν εντελως ισια, και δεν πηγε πολυ καλα το αποτελεσμα.

Δοκιμασε τον δευτερο..

Ζει και εξασκεί ακόμα το επάγγελμα ο δεύτερος ?

teogtp
27/04/2016, 17:25
Εγω θα απευθυνομουν στην ΕΟΜ φιλε.
Μια έγγραφη αναφορα και τα πράγματα θα παρουν το δρομο μονα τους.

spyrval
27/04/2016, 17:42
Τέτοιες λαμογιες πατε να κανετε στις εταιρίες και μετα πληρώνουμε εμείς το αυξημένο κοστος του ποιοτικού ελέγχου...

Μόνο και μόνο που φαντάζομαι τον υπεύθυνο στη Michelin να λέει "Louis, τράβα στη γωνία στο μπαρμπα-Mathieu να πάρεις μια σακούλα ταβανόπροκες, δοκιμάζουμε τα Pilot sport που θα φύγουν για Ελλάδα":lol:

Adulescens_1
27/04/2016, 17:43
Προεχει η δικη της χ.α και θα καθυστερήσει η δικη μου υποθεση

motoexelixis
27/04/2016, 17:44
Σα δε ντρεπεστε λιγακι παιζετε με τον πονο ενος ανθρωπου και τον κοροιδευετε κι απο πανω.

Λαστιχα ενος μηνος και μπηκε μεσα προγκα; Που ακουστηκε αυτο;

Εγω στη θεση σου ακου πως θα σκοπευα να κινηθω.

Πρωτα απο ολα, θα εβρισκα μια προγκα σαν αυτη που μου εκανε τη ζημια και θα προσπαθουσα να της βαλω μεσα ενα κοματι λαστιχο, το αναποδο δηλ απο αυτο που σου συνεβει, για να δουν ολοι ρε οτι υπαρχει και η αλλη οψη.

Αμεσως μετα θα επερνα σβαρνα τα καναλια να δημοσιοποιησω το γεγονος και να παρει διαστασεις, δε μπορει κυριε να κυκλοφοραω αμεριμνος και να μου διακορευεις το ενος μηνος παρθενο λαστιχο μου και να μενω αμετοχος, ετσι για την τιμη των οπλωνε!

κουγιας και λυκουρεζος ξεχνα τους γιατι εχουν χασει υποθεσεις τρανταχτης γκαφας της εταιριας, οπως αυτη που ανελαβε ο κουγιας με κατι κουραμπιεδες ,που αμα φυσαγες εφευγε η σκονη, και τον ετρωγες σκετονε τον γκουραμπιε, αλλα και ο λυκουρας, ανελαβε να βρει τι χρωμα εχει το εμφιαλομενο νερακι που πουλανε τα περιπτερα, απ οτι ξερω απο "μεσα" απο πολυ δικο μου ανθρωπο, που ειχε ενα κολλητο που ειχε ενα μπαρμπα με παγκο στο μοναστηρακι, που πουλαγε γλυφιτζουρια στην baby siter του εισαγγελεα που ανελαβε την υποθεση, ακρη δεν εχει βγει ακομη φιλε, και τελικα εκαναν κατι συμβιβασμους λεει, και αποδεχθηκαν και οι δυο πλευρες οτι αμα θα τους ρωτανε για το χρωμα του νερου, θα λενε αχρωμο, και κατι τετοια χαζα, οποτε καταλαβαινεις τι χρημα επεσε...

Να πας στον λαστιχα σου και να τον απειλησεις οτι αμα δε σου αλλαξει το λαστιχο θα πας με ενα καλο ηλεκτρολογο, και θα του αλλαξεις τα φωτα, να δει αυτος...

Σαν τελευταια λυση θα μπορουσες (δε το συνιστω βεβαια μιας και το κρινω εξαιρετικα απανθρωπο) να τον αναγκασεις να βλεπει ολη μερα διαφημιστικα σποτ απο τα jubo .....

Εκει πιστευω θα τον εκανες χορηγο σου και θα ξενοιαζες μια ζωη με τις δωρεαν προσφορες ελαστικωνε!!!

AUFGEBRACHT
27/04/2016, 17:44
Αυτό δεν είναι τίποτα! Σε φίλο έτυχε λάστιχο σε καρφί ενός μηνός...

motoexelixis
27/04/2016, 17:46
μαλλον τον φιλο σου τονε ξερω, δες το ποστ ποιο πανω :D

AUFGEBRACHT
27/04/2016, 17:50
μαλλον τον φιλο σου τονε ξερω, δες το ποστ ποιο πανω :D

Χαχαχαχα, 18:44 αμφότεροι με την ίδια ατάκα!!!

sugariasgeorge
27/04/2016, 18:00
δυο τυποι καρφωνουν ενα καρφι στο τοιχο νωρις το πρωι...
μονο που εχουν βαλει λαθος το καρφι...με το κεφαλι στο τοιχο και βαρανε την μυτερη πλευρα...
αργα το μεσημερι και ενω η προσπαθεια συνεχιζεται περνα ενας φιλος και τους λεει οτι τσαμπα βαρανε τοση ωρα....
διοτι το καρφι αυτο ειναι για τον απεναντι τοιχο...:rotflmao::rotflmao::rotflmao:
.
ως εκ τουτου θελω να επισημανω οτι η ευθυνη βαραινει αποκλειστικα και μονο τον οδηγο,
διοτι χτυπησε το καρφι με τον λαθος τροχο...
εαν το ειχε χτυπησει με τον απεναντι τροχο θα ειχε ''βρει'' στο κεφαλι του καρφιου και δεν θα τρυπουσε το λαστιχο...
ας αναγνωρισει επιτελους το λαθος του!!!!:beer::beer::beer:

MG-KTiNoS
27/04/2016, 18:01
εδώ κάπου πρέπει να γράψω για εκείνο το μνημιώδες ποστ....
τα Ελληνικά μοτομαγαζάκια τον καιρό της κρίσης

και να προσθέσω ότι αν ήμουν λαστιχάς και μου έλεγες τέτοια μαλακία περί αστοχίας υλικού
ΚΑΙ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ ΘΑ Σ ΕΓΡΑΦΑ ΣΤΑ @@ ΜΟΥ
(με το μπαρδόν)
κι έγρταφες μετά εδώ ότι σου έκανε κέφι !
:smokin:

AUFGEBRACHT
27/04/2016, 18:07
Τι είσαστε εσείς ρε, πω πω πω μερικοί... Καρφί δεν σας καίγεται;

Adulescens_1
27/04/2016, 18:13
Αν μου ελεγες σε γραφω στ @@@@ιδια μου ενω σε εχω πληρωσει πριν 1 μηνα το λιγοτερο που θα παθαινες ηταν μια σπασμενη μυτη και κανα 2 σπασμενα πλευρα στην καλύτερη.... Και ας εχω και αδικο δεν μιλανε ετσι σε καποιον που στα χει σκασει. Ετσι λειτουργει το εμποριο εκτος και αν εισαι κανας δημοσιος υπαλληλος εσυ τοτε αλλαζει το θεμα...

Nostradamus
27/04/2016, 18:16
Αν μου ελεγες σε γραφω στ @@@@ιδια μου ενω σε εχω πληρωσει πριν 1 μηνα το λιγοτερο που θα παθαινες ηταν μια σπασμενη μυτη και κανα 2 σπασμενα πλευρα στην καλύτερη.... Και ας εχω και αδικο δεν μιλανε ετσι σε καποιον που στα χει σκασει. Ετσι λειτουργει το εμποριο εκτος και αν εισαι κανας δημοσιος υπαλληλος εσυ τοτε αλλαζει το θεμα...

και το σπιτακι του μαστορα μην ξεχασεις... οχι μονο τον ιδιο, τι θα καταλαβει με 2 σπασμενα πλευρα και μια μυτη...

teogtp
27/04/2016, 18:17
Ψημένο; Δηλαδή;

Λες στον λαστιχα.....
"Πιασε ενα 120/60-17 σίκαλης και ενα 190/50 πολυσπορο"

teogtp
27/04/2016, 18:19
και το σπιτακι του μαστορα μην ξεχασεις... οχι μονο τον ιδιο, τι θα καταλαβει με 2 σπασμενα πλευρα και μια μυτη...

Εγω θα του εριχνα και ενα μανικι απο πανω.....

sugariasgeorge
27/04/2016, 18:20
Λες στον λαστιχα.....
"Πιασε ενα 120/60-17 σίκαλης και ενα 190/50 πολυσπορο"
.
εσυ ψηνεις καφεδες...
ασε τα σπορια ησυχα...!!!!

Nostradamus
27/04/2016, 18:20
Λες στον λαστιχα.....
"Πιασε ενα 120/60-17 σίκαλης και ενα 190/50 πολυσπορο και θα παρω και 2 μικρα για σκουτερ αψητα ομως να τα φτιαξω σπιτι αυριο που ειναι Κυριακη"

fixed

motoexelixis
27/04/2016, 18:22
το βλεπω να πηγαινει απατο.....

AUFGEBRACHT
27/04/2016, 18:23
το βλεπω να πηγαινει απατο.....

Καρφωτή μου μυρίζει η δουλειά...

sugariasgeorge
27/04/2016, 18:25
Εγω θα του εριχνα και ενα μανικι απο πανω.....
με κουκιδες * και ραβδωσεις** ...να ποναει !!!
.
*κεφαλι προκας
** προκες ατακτως τοποθετημενες κατα μηκος του μανικιου

sugariasgeorge
27/04/2016, 18:25
το βλεπω να πηγαινει απατο.....
.
καρφωτο μηπως ???

teogtp
27/04/2016, 18:27
Αν μου ελεγες σε γραφω στ @@@@ιδια μου ενω σε εχω πληρωσει πριν 1 μηνα το λιγοτερο που θα παθαινες ηταν μια σπασμενη μυτη και κανα 2 σπασμενα πλευρα στην καλύτερη.... Και ας εχω και αδικο δεν μιλανε ετσι σε καποιον που στα χει σκασει. Ετσι λειτουργει το εμποριο εκτος και αν εισαι κανας δημοσιος υπαλληλος εσυ τοτε αλλαζει το θεμα...

Μην του δίνεις σημασία του συγκεκριμενου τυπου......
Να φανταστεις τις προάλλες πηρε ενας τυπος απο το φαρμακείο του,ενα κουτι καποτες και αφου φορεσε την μια περιμένοντας το γκομενακι ,αυτο δεν ήρθε.
Γυρναει που λες πισω στον αλητη τον φαρμακοτριφτη και του λέει να του αλλαξει την καποτα (να φανταστεις την ειχε τυλιξει οπως ηταν. ΑΤΣΑΛΑΚΩΤΗ ΚΑΙ ΑΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΤΗ να τα λεμε αυτα!) και ο αλητης δεν του την αλλαξε!!!!!

7Tolis
27/04/2016, 18:28
Υπάρχει πιθανότητα να ήταν ήδη η προκα επάνω στο λάστιχο. Έτσι τα φτιάχνουν τώρα.

amyroukai
27/04/2016, 18:32
Και να γιατί λατρεύω τον γραικό καταναλωτή. Πάτησε πρόκα; Ε ήταν κατασκευαστικό ελάττωμα αφού, να αποζημιωθώ. Να κάνει και μήνυση και αγωγή στον δήμο που είναι υπεύθυνος για τη συντήρηση, που δεν περνάει με μαγνήτες καθημερινά την περιοχή να μαζεύει τα αντικείμενα και σε κάθε συνεργείο οικοδομής που πέρασε από τον δρόμο.

Μιά στο καρφί και μιά στο λάστιχο.

theofilos888
27/04/2016, 18:32
Ρε ειστε για καρφωμα στην ασφαλτο μερικοι...... οι υπολοιποι να πατε να τους ευχεστε καλα ξεκαρφωματα!

sugariasgeorge
27/04/2016, 18:36
Μην του δίνεις σημασία του συγκεκριμενου τυπου......
Να φανταστεις τις προάλλες πηρε ενας τυπος απο το φαρμακείο του,ενα κουτι καποτες και αφου φορεσε την μια περιμένοντας το γκομενακι ,αυτο δεν ήρθε.
Γυρναει που λες πισω στον αλητη τον φαρμακοτριφτη και του λέει να του αλλαξει την καποτα (να φανταστεις την ειχε τυλιξει οπως ηταν. ΑΤΣΑΛΑΚΩΤΗ ΚΑΙ ΑΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΤΗ να τα λεμε αυτα!) και ο αλητης δεν του την αλλαξε!!!!!
.
σε πιστευω...
εγω πηρα 2 κουτια και του ειπα οτι θα τις φορεσω ολες μαζι...
και αντι να με συγχαρει για το ματς που θα εδινα ,με ειρωνευτηκε...
μου εδωσε δυο κομματια βαμβακι να τα βαλω στη μυτη , για να μην με πειραξει η μυρωδια του καμμενου λαστιχου...
ο αλητηςςςς !!!
το κ τηνοςςςςςς!!!

motoexelixis
27/04/2016, 18:36
μηπως η προγκα μπηκε για ξεκαρφωμα;

sugariasgeorge
27/04/2016, 18:40
Ρε ειστε για καρφωμα στην ασφαλτο μερικοι...... οι υπολοιποι να πατε να τους ευχεστε καλα ξεκαρφωματα!
και μετα να ανοιξεις θεμα για τα ''καινουργια'' σαμαρακια

AUFGEBRACHT
27/04/2016, 18:43
Άμεσα καταγγελία σε εφημερίδα για να γίνει ντόρος!!!

357661

Adulescens_1
27/04/2016, 18:49
Και να γιατί λατρεύω τον γραικό καταναλωτή. Πάτησε πρόκα; Ε ήταν κατασκευαστικό ελάττωμα αφού, να αποζημιωθώ. Να κάνει και μήνυση και αγωγή στον δήμο που είναι υπεύθυνος για τη συντήρηση, που δεν περνάει με μαγνήτες καθημερινά την περιοχή να μαζεύει τα αντικείμενα και σε κάθε συνεργείο οικοδομής που πέρασε από τον δρόμο.

Μιά στο καρφί και μιά στο λάστιχο.
Εννοείται ρε συ στο εξωτερικο ουτε σκουπιδακι δεν βρισκεις οχι κοτσαμ προκαρα....

AristidisZ
27/04/2016, 18:51
Εγώ πάντως είχα πατήσει 2 φορές σε ένα μήνα στα καινούρια (τότε) diablo rosso :cry:

Μανιτάρια και τις δύο φορές και όλα οκ...

amyroukai
27/04/2016, 19:03
Εννοείται ρε συ στο εξωτερικο ουτε σκουπιδακι δεν βρισκεις οχι κοτσαμ προκαρα....

Εσύ τρολάρεις χειρότερα από τους υπόλοιπους τελικά.

virus
27/04/2016, 19:08
daaaaaaaazzz....


εκεινο το εργαλειο που βγαζει τις προκες . νομιζω η knipex το ειχε αλλα λογικα πρεπει να ηταν rebrandet...

AUFGEBRACHT
27/04/2016, 19:09
Εσύ τρολάρεις χειρότερα από τους υπόλοιπους τελικά.

Όχι, όντως έτσι είναι, για να φανταστείς πόσο χάλια είναι η κατάσταση στο εξωτερικό, πολλοί ξένοι θέλουν να τους αντικαταστήσουν τα λάστιχα κι επειδή στους δρόμους δεν υπάρχει καρφί ούτε για δείγμα, αναγκάζονται και χρυσοπληρώνουν επαγγελματίες της οικοδομής για να ρίξουν "κατά λάθος" καρφιά και πρόκες στο γιαπί μπας και κάνουν δουλειά.. Γιατί νομίζετε μας ζηλεύουν και θέλουν να μας καταστρέψουν οι ξένοι;

nicksior
27/04/2016, 19:15
Μεγαλοβδομάδα γιορτάζουν τα καρφιά.

Οσοι έχετε καινούργια λάστιχα μη κυκλοφοράτε..

amyroukai
27/04/2016, 19:20
Εγώ λέω να πάει να ζητήσει τριάντα αργύρια αποζημίωση από τον λαστιχά.

nicksior
27/04/2016, 19:50
Εγώ πάλι λέω πως το "ξεσκίσαμε" το παλληκάρι .

Ευτυχώς έχει χιούμορ και δεν παρεξηγεί.. Αλλά έτσι είμαστε οι μηχανόβιοι , παλιόπαιδα ατίθασα και πειραχτήρια..

Σε μιά εποχή που τα φράγκα δεν είναι εύκολα είναι σπάσιμο καινούργιο λάστιχο να φάει πρόκα..

Ομως όπως γράφτηκε και πιο πάνω δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας ,ένα δεκαρικάκι στο βουλκανιζατέρ και το ξεχνάς !

lonerider
27/04/2016, 19:53
Και ο διαγωνισμος της εξυπνοτερης μαλακιας καλα κρατει....ψωφαει ο ελληνας για εξυπνες μαλακιες....

amyroukai
27/04/2016, 19:54
Ευτυχώς έχει χιούμορ και δεν παρεξηγεί...

εγώ πάλι γιατί είδα έναν πονηρούλη να προσπαθεί να κάνει μπινιά στο μαγαζί που του έβαλε τα λάστιχα, για να μην δώσει ένα 10ρικο ή εκεί περίπου για ένα μπάλωμα; Χιούμορ ή μη, το να βγαίνεις και να ζητάς συμβουλές για το πως θα κάνεις ατιμία σε κάποιον είναι άκυρο. Και λίγα του είπαν και πολύ πολύ ευγενικά κιόλας...

teogtp
27/04/2016, 19:59
Και ο διαγωνισμος της εξυπνοτερης μαλακιας καλα κρατει....ψωφαει ο ελληνας για εξυπνες μαλακιες....

Περιμενουμε εν αγωνιως την αποψη σου .....

AUFGEBRACHT
27/04/2016, 20:03
Εγώ πάλι λέω πως το "ξεσκίσαμε" το παλληκάρι .

Ευτυχώς έχει χιούμορ και δεν παρεξηγεί.. Αλλά έτσι είμαστε οι μηχανόβιοι , παλιόπαιδα ατίθασα και πειραχτήρια..

Σε μιά εποχή που τα φράγκα δεν είναι εύκολα είναι σπάσιμο καινούργιο λάστιχο να φάει πρόκα..

Ομως όπως γράφτηκε και πιο πάνω δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας ,ένα δεκαρικάκι στο βουλκανιζατέρ και το ξεχνάς !

Τώρα εσύ κάνεις πλάκα... Γράφει ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ότι πάτησε καρφί και αναρωτιέται αν παίζει να κερδίσει ανάκληση (!) ή να στείλει mail στην Bridgestone για καινούριο λάστιχο!!! Πως να το πάρεις όλο αυτό στα σοβαρά; Εάν έμπαινα και έγραφα ότι αγόρασα πριν από ένα μήνα καινούριο κράνος, είχα πάει στον Πύργο Αθηνών και μου έπεσε από 103 μέτρα ύψος και διαλύθηκε, παίζει να ζητήσω αντικατάσταση ή να υποστηρίξω ότι ήταν ελαττωματικό... τι θα μου απάνταγες;

AUFGEBRACHT
27/04/2016, 20:04
Περιμενουμε εν αγωνιως την αποψη σου .....

Εεεε μην καρφώνεσαι...

taisteal
27/04/2016, 20:21
Οτι να'ναι πραγματικα ομως...

Pan (dvs)
27/04/2016, 20:33
Πεντε σελιδες για "αστοχια υλικου"?Ρε αν ανοιγε αυτο το θεμα ο Νταλτον θα τον ειχατε στειλει αδιαβαστο απο την δευτερη,αντε την τριτη.
Που εισαι ρε Νταλτον να βοηθησεις την κατασταση?Ελα βαλε ενα χερακι και μολις λυσουμε αυτο το προβλημα,ερχομαστε ολοι μαζι να βαλουμε ενα χερακι για την αλυσιδα.

Adulescens_1
27/04/2016, 20:40
Με κάποιους φίλους κάπου βρέθηκα
και ήθελαν να με ενημερώσουν
σε είδαν να φιλιέσαι μου είπανε
και βάλθηκαν να με τελειώσουν

Όσοι έχουν πληγωθεί τα χέρια να σηκώσουν

Δεν μας καίγεται καρφί
η ζωή τραγούδι θέλει
πάμε όλοι μια φωνή
δεν μας καίγεται καρφί

Δεν μας καίγεται καρφί
η ζωή τραγούδι θέλει
κι αν πληγώθηκες κι εσύ
δεν μας καίγεται καρφί

Μια ζωή την έχω σκέφτηκα
και δεν με νοιάζει αν ντρεπόσουν
όταν για “μένα αγάπη έσταζες
ενώ με άλλονε τραβιόσουν

Όσοι έχουν πληγωθεί τα χέρια να σηκώσουν

Δεν μας καίγεται καρφί
η ζωή τραγούδι θέλει
πάμε όλοι μια φωνή
δεν μας καίγεται καρφί

Δεν μας καίγεται καρφί
η ζωή τραγούδι θέλει
κι αν πληγώθηκες κι εσύ
δεν μας καίγεται καρφί.
By κυανος...

Bladerunner
27/04/2016, 20:43
Και μ' αυτό το ωραίο τραγουδάκι, κλείνουμε το αποψινό μας πρόγραμμα.