PDA

View Full Version : φθηνα σε κινεζικο σαιτ..



zopas
02/05/2016, 10:49
Τις προαλλες επισκεπτομενος ενα γνωστο μαγαζι μοτο εδωσα 11 ευρω για να αγορασω ενα απλο σιλικονουχο προστατευτικο για το λεβιε ταχυτητας που ως συνηθως μου εκανε το παπουτσι χαλια..

Απο περιεργεια παω και τσεκαρω τι τιμη το δινει ενα γνωστο σαιτ τυπου ebay το www.wish.com και το βρισκω ( πιθανοτατα οχι στην ιδια ποιοτητα) ...1 ευρω...το συγκεκριμενο σαιτ εχει απειρα προιοντα καθε τυπου και ειδικα για μοτο καθεσαι μερες να βλεπεις..ετσι οποιος δεν αναζητει υποθετω την τελεια ποιοτητα, μπορει να βρει γυαλια polarized στα 7 ευρω, ενδοεπικοινωνιες στα 20 ευρω, gps tracker στα 10 ευρω , ανακλαστικες ταινιες τροχων στο 1 ευρω και παει λεγοντας...

Προφανως ειναι προιοντα που εδω τα πληρωνεις 4-5 φορες πιο πανω στην ιδια ποιοτητα οποτε το σαιτ ειναι μια πολυ οικονομικη λυση για αυτον που δεν αναζητει υπογραφη μαρκας αλλα θελει απλα να κανει τη δουλεια του..

Η εγγραφη ειναι πανευκολη, συνδεεται και με paypal..Απλα ενημερωτικα το paypal δεν δεχεται visa λογω των capital controls στην ελλαδα αλλα δεχεται ανετα American express κοινως καρτα χρεωτιστικη της alpha bank..

Οσο για τους ελληνες επιχειρηματιες αυτα τα σαιτ ειναι ο θανατος τους και καπου λυπαμαι αλλα και αυτοι ας προσεχαν..1000% τσιμπημενοι πανω εις βαρος μας ειναι ενας προφανης λογος για να μην εχω τυψεις...

sapphire
02/05/2016, 11:18
Πολύ ενοχλητικό να σου ζητάει να κάνεις εγγραφή πριν καν δεις την ιστοσελίδα , μόνο για αυτόν τον λόγο θα το απέρριπτα .Υπάρχουν και άλλα καλά δοκιμασμένα που να μπορείς να βρεις ευκαιρίες όπως bangggood and dealextreme .

macedonas
02/05/2016, 12:42
Αυτά τα σαιτ είναι η χαρά του Έλληνα επιχειρηματία ....
Τα αγοράζει 1 ευρώ και τα πουλάει 10 !!!

todoros78
02/05/2016, 12:49
ειδικά για τον λεβιέ ταχυτήτων, έχω πάρει από το banγgood 4-5 κομάτια στα 10 € σύνολο, όταν και εδώ στον Βόλο σε κανονικό μαγαζί, όσο και σε ιντερνετικό ελληνικο, ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΙΔΙΟ προστατευτικό, το πουλάν >10€, το ένα....

MG-KTiNoS
02/05/2016, 13:12
Τις προαλλες επισκεπτομενος ενα γνωστο μαγαζι μοτο εδωσα 11 ευρω για να αγορασω ενα απλο σιλικονουχο προστατευτικο για το λεβιε ταχυτητας που ως συνηθως μου εκανε το παπουτσι χαλια..

Απο περιεργεια παω και τσεκαρω τι τιμη το δινει ενα γνωστο σαιτ τυπου ebay το www.wish.com και το βρισκω ( πιθανοτατα οχι στην ιδια ποιοτητα) ...1 ευρω...το συγκεκριμενο σαιτ εχει απειρα προιοντα καθε τυπου και ειδικα για μοτο καθεσαι μερες να βλεπεις..ετσι οποιος δεν αναζητει υποθετω την τελεια ποιοτητα, μπορει να βρει γυαλια polarized στα 7 ευρω, ενδοεπικοινωνιες στα 20 ευρω, gps tracker στα 10 ευρω , ανακλαστικες ταινιες τροχων στο 1 ευρω και παει λεγοντας...

Προφανως ειναι προιοντα που εδω τα πληρωνεις 4-5 φορες πιο πανω στην ιδια ποιοτητα οποτε το σαιτ ειναι μια πολυ οικονομικη λυση για αυτον που δεν αναζητει υπογραφη μαρκας αλλα θελει απλα να κανει τη δουλεια του..

Η εγγραφη ειναι πανευκολη, συνδεεται και με paypal..Απλα ενημερωτικα το paypal δεν δεχεται visa λογω των capital controls στην ελλαδα αλλα δεχεται ανετα American express κοινως καρτα χρεωτιστικη της alpha bank..

Οσο για τους ελληνες επιχειρηματιες αυτα τα σαιτ ειναι ο θανατος τους και καπου λυπαμαι αλλα και αυτοι ας προσεχαν..1000% τσιμπημενοι πανω εις βαρος μας ειναι ενας προφανης λογος για να μην εχω τυψεις...

Κατ αρχήν κι εγώ θα χαρώ την ημέρα που θα σε πετάξουν στο δρόμο άνεργο και την ημέρα που θα πας την οικογένεια σου σ ένα νοσοκομείο και θα σου πουν ότι δεν έχει κρεβάτι γιατί ΙΚΑ γιοκ κλπ κλπ
Ξεκαθαρισμένο λοιπόν αυτό ξέχασες να πεις μερικά πράγματα

1 Πόσα μεταφορικά είχε
2 Πόσο είναι το ΦΠα
3 Πόσοι οι φόροι του Ελληνα μλκ που το έχει σε στοκ για να πα να το δεις
4 Πόσο πρέπει να βγάλει αυτός για να υπάρχει το φυσικό κατάστημα που μπορεις να πας να το δεις
Θα μου πεις στα @@ μου εγώ φτηνά το θέλω και εγώ θα σου πω και στα δικά μου κοίτα πάνω


υγ

ΕΣΥ εκεί που δουλεύειις μισθό Κίνας έχεις???





υγ 2
Δικό μου δεν είμαι το Μοτό αλλά τέτοιες εποχές το να υπάρχουν εδώ μέσα τέτοια ποστ
και μετά να τρέχετε για δώρα στην πίτα και σπόνσορες για το έξωδα της σελίδας
κάπως το λένε αυτό...
Μην το πω ε?

sapphire
02/05/2016, 13:42
Αυτά τα σαιτ είναι η χαρά του Έλληνα επιχειρηματία ....
Τα αγοράζει 1 ευρώ και τα πουλάει 10 !!!

Έψαχνα για φακό πριν κάμποσο καιρό και τον είχα βρει στο ίντερνετ με 13 ευρώ αλλά έπρεπε να περιμένω κανέναν μήνα για να έρθει και είπα να δω πας και μπορέσω να τον βρω από ελληνικό κατάστημα σε μία λογική τιμή.Η καλύτερη τιμή ήταν τα 30 ευρώ , προφανώς και τον πήρα από κίνα ..και μετά σου λένε στήριξε τα ελληνικά καταστήματα .:lol:

byron
02/05/2016, 13:48
Όχι μην πεις αλλά. Ούτε που έχεις ιδέα πόσα βάζουν τόσα χρόνια από την τσέπη τους οι mods για να μπορείς να γράφεις τον δεκάλογο υπεράσπισης όχι του Έλληνα εμπόρου, αλλά του ελληναρα εμπόρου, χωρίς να βλέπεις μπανερακια.

Κάτσε να υπερασπίζεσαι το 1.000% του εμπόρου και να κουνάς το δάχτυλο σε όσους δεν γουστάρουν να τους πιάνει μαλακες.

AUFGEBRACHT
02/05/2016, 17:08
Γυαλιά polarized με 7 ευρώ, μάλιστα. Αν κάποιος θέλει να καταστρέψει τα μάτια του και τον αμφιβληστροειδή του, τότε ναι, μια χαρά θα την κάνουν τη δουλειά τους...

infidel
02/05/2016, 17:14
Γυαλιά polarized με 7 ευρώ, μάλιστα. Αν κάποιος θέλει να καταστρέψει τα μάτια του και τον αμφιβληστροειδή του, τότε ναι, μια χαρά θα την κάνουν τη δουλειά τους...


https://www.youtube.com/watch?v=CG7aBul033I

AUFGEBRACHT
02/05/2016, 17:32
https://www.youtube.com/watch?v=CG7aBul033I

Όντως αποστομωτικό in vitro test και υπερσύγχρονος εξοπλισμός - ιδιαίτερα το σφυρί που κρατάει κόντρα το αυτοσχέδιο μηχάνημα.

karellen
02/05/2016, 17:42
Σε κουβέντα με φίλο οπτικό,πολύ παλιά,το πρόβλημα εστιαζόταν κυρίως στους πρόχειρα κυρτωμένους φακούς αυτών των γυαλιών,πράγμα που οδηγεί σε πρόβλημα καταρράκτη.
Ένα απλό τεστ είναι,κρατάς τα γυαλιά μπροστά στα μάτια σου χωρίς να τα φορέσεις και τα κουνάς πέρα δώθε και πάνω κάτω.Οι φτηνιάριδες πλαστικοί φακοί προκαλούν παραμόρφωση του πεδίου στις άκρες,ενώ οι ποιοτικότεροι όχι.

zopas
02/05/2016, 18:00
Ερωτηση δηλαδη..τις κινεζιες γυαλια που πληρωνουμε στα ειδη μοτο, απο 20 εως 40 ευρω, ειναι εξασφαλισμενο οτι εχουν περασει καλυτερους ποιοτικους ελεγχους;;..χαλια ειναι, ιδιο αποτελεσμα εχουν..θυμαμαι ειχα δωσει 60 ευρω για κατι polarised fishermen,ιμιλαμε ειχα δεινοπαθησει...και δεν ημουν ικανοποιημενος απο το αποτελεσμα σε βαθος χρονου και μου θαμπωνανε με το παραμικρο και μη εκανες και το λαθος να ιδρωσεις, δεν εφευγε η βρωμα με τιποτα απο το φακο..τα "επωνυμα" Columbia ταχα ιδια τιμη, το ιδιο ποιοτικο χαλι..σε 1 χρονο αραιης χρησιμοποιησης και εσπασε ο σκελετος στην μυτη..τσαμπα λεφτα...

Απο γυαλια λοιπον μιας και το θιξατε τα μονα που αξιζουν- εκτιμησεις ειδικων- πραγματικα ειναι τα jim maui, ich berchin kai vuarnet, οποιος εχει 200+ ευρω βεβαιως και λυνει το προβλημα του..

Αλλα τις κινεζιες που μας προσφερουν τα motoshop δεν διαφερουν σε τιποτα απο αυτα που στοιχιζουν 4 φορες λιγοτερο στο διαδυκτιο και αυτο ας το εχουμε υποψιν..ειμαι παθων πολλακις..

AUFGEBRACHT
02/05/2016, 18:44
Γενικά είμαι κατά της κινεζιάς και υπέρ της άποψης του ό,τι πληρώνεις παίρνεις. Ναι, θα τύχει να φας και επώνυμη φόλα, αλλά στην κινεζιά οι πιθανότητες αυξάνονται δραματικά. Στάθηκα καθαρά στα γυαλιά γιατί θεωρώ ότι δεν αξίζει τον κόπο για €7 να ρισκάρει κάποιος την υγεία των ματιών του, άντε στην ενδοεπικοινωνία θα κλάψεις €20 από την τσέπη σου.

Υ.Γ. Υπάρχουν και άλλες μάρκες που αξίζουν, ρίξε μια ματιά για Randolph Engineering και American Optical π.χ.

amyroukai
02/05/2016, 18:54
Oakley._

AUFGEBRACHT
02/05/2016, 20:30
Είμαι εκτός θέματος, αλλά άδραξα την ευκαιρία για την αναφορά στα γυαλιά για τους λόγους που έγραψα παραπάνω. Τώρα επί του θέματος, ο καθένας έχει την δική του οπτική και ο καθένας κάνει τις επιλογές του. Υπάρχουν πολλοί που αγοράζουν από τον Κινέζο γιατί μοναδικό κριτήριο είναι η τιμή και μόνο. Κάπου υπάρχει ένα thread με κάποιον που αγόρασε γουρούνα από τα Praktiker και σκόρπισε ολόκληρη... Ναι, υπάρχουν και οι περιπτώσεις με τα παπιά και το κομποσκοίνια που έγραψες, όπως υπάρχουν και οι περιπτώσεις που πολλοί νόμιζαν ότι αγόρασαν την ίδια με εδώ ποιότητα από τον Κινέζο, για να ανακαλύψουν ότι αυτή απείχε όχι παρασάγγας, αλλά έτη φωτός. Εάν κάτι πωλείται 1 και 2 ευρώ λιανική, φαντάσου πόσα σεντ είναι το κόστος και το κέρδος επίσης. Το κέρδος της κόκας μπορεί να είναι αμελητέο συγκριτικά με το κέρδος από ρούχα και παπούτσια και ιδιαίτερα στα γυναικεία υποδήματα. Τεσπα, είναι μεγάλη κουβέντα και η υπερβολική δόση λίπους από αμνοερίφια, κοκορέτσια και συναφή μεζεδάκια είναι κακός σύμμαχος για ανάλυση επί του θέματος...

sapphire
02/05/2016, 20:30
Γενικά είμαι κατά της κινεζιάς και υπέρ της άποψης του ό,τι πληρώνεις παίρνεις. Ναι, θα τύχει να φας και επώνυμη φόλα, αλλά στην κινεζιά οι πιθανότητες αυξάνονται δραματικά. Στάθηκα καθαρά στα γυαλιά γιατί θεωρώ ότι δεν αξίζει τον κόπο για €7 να ρισκάρει κάποιος την υγεία των ματιών του, άντε στην ενδοεπικοινωνία θα κλάψεις €20 από την τσέπη σου.

Γνωρίζεις πόσο κοστίζει ένας φακός με UV προστασία ; ψίχουλα .. Ακόμα και τα γυαλιά με 10 ευρώ μπορούν να παρέχουν την απαραίτητη προστασία και να αποφέρουν κέρδος στον πωλητή τους. Είναι κρίμα στις μέρες μας που έχουμε ίντερνετ να πιστευουμε παραμυθια ότι θα χαλάσεις τα μάτια σου αν δεν πάρεις γυαλιά των 50-100-250 ευρώ .

Ρίξε μια ματιά http://www.dailymail.co.uk/health/article-2374185/Are-cheap-sunglasses-safe-We-asked-eye-expert-analyse-cut-price-shades.html

SHOOTER045
02/05/2016, 20:39
Κατ αρχήν κι εγώ θα χαρώ την ημέρα που θα σε πετάξουν στο δρόμο άνεργο και την ημέρα που θα πας την οικογένεια σου σ ένα νοσοκομείο και θα σου πουν ότι δεν έχει κρεβάτι γιατί ΙΚΑ γιοκ κλπ κλπ
Ξεκαθαρισμένο λοιπόν αυτό ξέχασες να πεις μερικά πράγματα

1 Πόσα μεταφορικά είχε
2 Πόσο είναι το ΦΠα
3 Πόσοι οι φόροι του Ελληνα μλκ που το έχει σε στοκ για να πα να το δεις
4 Πόσο πρέπει να βγάλει αυτός για να υπάρχει το φυσικό κατάστημα που μπορεις να πας να το δεις
Θα μου πεις στα @@ μου εγώ φτηνά το θέλω και εγώ θα σου πω και στα δικά μου κοίτα πάνω


υγ

ΕΣΥ εκεί που δουλεύειις μισθό Κίνας έχεις???





υγ 2
Δικό μου δεν είμαι το Μοτό αλλά τέτοιες εποχές το να υπάρχουν εδώ μέσα τέτοια ποστ
και μετά να τρέχετε για δώρα στην πίτα και σπόνσορες για το έξωδα της σελίδας
κάπως το λένε αυτό...
Μην το πω ε?

1)σίγουρα δεν αναφέρονται σε όλους τους εμπόρους γιατί κάποιοι βάζουν ενα λογικό κέρδος, ενω κάποιοι άλλοι βγάζουν και τα έξοδα του μήνα με μια πώληση.
2) τα μεταφορικά που βάζουν είναι η αστεία η δωρεάν


Έχει ξανά ειπωθεί απο παρα πολλούς εδώ μέσα οτι αν υπάρχει μια λογική διαφορά τιμης ,ψωνίζουν απο εδώ σεβόμενοι τα τοπικά καταστήματα κτλπ

macedonas
03/05/2016, 00:26
Κακά τα ψέματα ....
Στο μόνο που μπορούν να χτυπήσουν οι Έλληνες έμποροι τους Κινέζους είναι στο after sail service !!!
Ούτε στην ποιότητα , ούτε στις τιμές . Όλα στην Κίνα γίνονται .
Και δυστυχώς οι περισσότεροι δεν βλέπω να έβαλαν μυαλό ακόμα .... λίγοι θα μείνουν και αυτοί θα είναι οι σωστοί επαγγελματίες . Τους υπόλοιπους θα τους φάει η μαρμάγκα ....
Και δεν θα στεναχωρηθεί και κανένας ...
Ο καιρός των παχιών αγελάδων και των κορόιδων πέρασε ανεπιστρεπτί .
Γι'αυτό μερικοί ή βάλτε μυαλό ή ....... άντε γειά !!

lmb990
03/05/2016, 00:57
Πάρε το φθηνό προστατευτικό απο Κίνα και θα με θυμηθείς!! Το είχα κι εγώ...

Μαυρίζει το παπούτσι πιο πολύ και απο σκέτο τον λεβιέ... Χαχαχα

anavatis19
03/05/2016, 01:10
γυαλι μονο oacley..επιχειρησιακο γυαλι και μουρατο..και βαλλιστικο παρακαλω

el-Gatto
03/05/2016, 07:03
Ποτέ δεν κατάλαβα την χρησιμότητα της κ@πότας του λεβιέ ταχυτήτων.
Ποτέ δεν σκέφτηκα να βάλω κάτι τέτοιο -&- Ποτέ δεν μαύρισε παπούτσι μου απο την χρήση του λεβιέ.
Εχετε σκεφτεί απλά να καθαρίζετε συχνά τον λεβιέ απο την μπίχλα που πιάνει λόγω της θέσης του;

zopas
03/05/2016, 09:25
τελος παντων στο σαιτ υπαρχουν τοσα πολλα που μπορεις να επιλεξεις για τη μηχανη σου...π.χ δεν καταλαβα γιατι πρεπει να σκασει καποιος 15 ευρω για ανακλαστικη ταινια τροχων οταν σου ερχεται σπιτι σου με 2 ευρω...τεραστιες διαφορες που καλως η κακως δεν περνανε απαρατηρητες....

γνωμη μου ειναι να το ψαξετε να παρετε μια ιδεα και ας αποφασισει ο καθενας τι του ταιριαζει...

noodles
03/05/2016, 20:31
Ποτέ δεν κατάλαβα την χρησιμότητα της κ@πότας του λεβιέ ταχυτήτων.
Ποτέ δεν σκέφτηκα να βάλω κάτι τέτοιο -&- Ποτέ δεν μαύρισε παπούτσι μου απο την χρήση του λεβιέ.
Εχετε σκεφτεί απλά να καθαρίζετε συχνά τον λεβιέ απο την μπίχλα που πιάνει λόγω της θέσης του;

και καθαρος να ειναι βγαινει μαυριλα απο το λαστιχακι που εχει. αν εχεις ανοιχτοχρωμο παπουτσι τη γ@μησες.


ον τοπικ: το καταστημα στο 1ο ποστ δεν ειναι και το καλυτερο-εμπιστο παντως. banggood και gearbest ειναι πολυ ανωτερα.

SHOOTER045
03/05/2016, 22:02
και καθαρος να ειναι βγαινει μαυριλα απο το λαστιχακι που εχει. αν εχεις ανοιχτοχρωμο παπουτσι τη γ@μησες.


ον τοπικ: το καταστημα στο 1ο ποστ δεν ειναι και το καλυτερο-εμπιστο παντως. banggood και gearbest ειναι πολυ ανωτερα.

Εγώ το δοκιμασα σε κάτι άσχετο,και η αγορά μέσω προπληρωμενης-paypal,πέρασε κατευθείαν.
Παράλληλα δοκιμασία και ebay και έφαγα πόρτα.
Θα δουμε στην συνέπεια αν αξίζει η όχι

tzimidis
03/05/2016, 23:22
και καθαρος να ειναι βγαινει μαυριλα απο το λαστιχακι που εχει. αν εχεις ανοιχτοχρωμο παπουτσι τη γ@μησες.

η πιο οικονομική λύση : χειρουργικά γάντια - 2 € τα 10 ζευγάρια , υπάρχουν και κουτιά με 5€ τα 100 τεμ. κόβεις κάθε φορά ένα δάχτυλο και το φοράς στο λεβιέ.
εναλλακτικά ένα κομμάτι stretch μεμβράνη που τυλίγουμε τα τρόφιμα

George_Sp
03/05/2016, 23:30
η πιο οικονομική λύση : χειρουργικά γάντια - 2 € τα 10 ζευγάρια , υπάρχουν και κουτιά με 5€ τα 100 τεμ. κόβεις κάθε φορά ένα δάχτυλο και το φοράς στο λεβιέ.
εναλλακτικά ένα κομμάτι stretch μεμβράνη που τυλίγουμε τα τρόφιμα

και με μισό ευρώ τσιμπάς 1 κομμάτι 1μέτρου μαύρου αρμαφλέξ (από αυτό που ντύνουν σωλήνες ζεστού νερού) και κόβεις 50κομμάτια για μια ζωή.

sv1000s
03/05/2016, 23:33
ή παιρνεις σκουτερ και καθαρισες :bawl::bawl::bawl:

mouse112
03/05/2016, 23:48
και με μισό ευρώ τσιμπάς 1 κομμάτι 1μέτρου μαύρου αρμαφλέξ (από αυτό που ντύνουν σωλήνες ζεστού νερού) και κόβεις 50κομμάτια για μια ζωή.


θερμοσυστελλόμενο μακαρονι.... :hmm:

devil's animal
04/05/2016, 06:52
και με μισό ευρώ τσιμπάς 1 κομμάτι 1μέτρου μαύρου αρμαφλέξ (από αυτό που ντύνουν σωλήνες ζεστού νερού) και κόβεις 50κομμάτια για μια ζωή.


αυτο εχω κανει...το εδεσα και με μονωτικη (ηλεκτρολογικη) ταινια και ειναι μια χαρα και στα 2 μηχανακια...

AUFGEBRACHT
06/05/2016, 18:23
Εντελώς off topic, οι πατέντες αυτές μου θύμισαν τον Κιμούλη στο Ένας κι ένας που δεν είχε προφυλακτικό κι έβαλε το πλαστικό τραπεζομάντηλο...

Ζεύκας
06/05/2016, 18:33
Πάρε το φθηνό προστατευτικό απο Κίνα και θα με θυμηθείς!! Το είχα κι εγώ...

Μαυρίζει το παπούτσι πιο πολύ και απο σκέτο τον λεβιέ... Χαχαχα

δεν έχω παρατηρήσει μαύρισμα στο παπούτσι.


Ποτέ δεν κατάλαβα την χρησιμότητα της κ@πότας του λεβιέ ταχυτήτων.

σε κάποια μηχανάκια όταν ανεβάζεις ταχύτητες πονάει το πόδι σου (με νορμάλ παπούτσι) λόγω κακής εργονομίας του λεβιέ.

noodles
07/05/2016, 15:17
σε κάποια μηχανάκια όταν ανεβάζεις ταχύτητες πονάει το πόδι σου (με νορμάλ παπούτσι) λόγω κακής εργονομίας του λεβιέ.

αυτο ισχυει. με τα flat παπουτσια που ειναι μαλακα νιωθω το λεβιε στο ποδι σε καθε αλλαγη ακομα και με το λαστιχακι πανω. :)

el-Gatto
07/05/2016, 21:02
Τώρα ...θα πώ κακιούλα...αλλά...όσοι οδηγείτε μοτό με μαλακά παπούτσια-μοκασίνια-πάνινα-σανδάλια-σαγιονάρες...θα έπρεπε να ανησυχείτε για πιό σοβαρά επακόλουθα ,απο το λέρωμα του μοκασινίου...

Μάλλον γι'αυτό δεν έχω προσέξει-αντιμετωπίσει τέτοιο θέμα.

7Tolis
07/05/2016, 21:48
Εμ αφού εσύ έχεις παπούτσι εργοσε που να νιώσει.

el-Gatto
07/05/2016, 22:05
Εμ αφού εσύ έχεις παπούτσι εργοσε που να νιώσει.
:lol:

Ζεύκας
07/05/2016, 22:41
Τώρα ...θα πώ κακιούλα...αλλά...όσοι οδηγείτε μοτό με μαλακά παπούτσια-μοκασίνια-πάνινα-σανδάλια-σαγιονάρες...θα έπρεπε να ανησυχείτε για πιό σοβαρά επακόλουθα ,απο το λέρωμα του μοκασινίου...

Μάλλον γι'αυτό δεν έχω προσέξει-αντιμετωπίσει τέτοιο θέμα.

ναι ρε μαν έχεις δίκιο. από δω και πέρα για το 125 μου θα πετάξω τα αθλητικά και θα φοράω τις sidi vertigo μου.

el-Gatto
07/05/2016, 23:09
ναι ρε μαν έχεις δίκιο. από δω και πέρα για το 125 μου θα πετάξω τα αθλητικά και θα φοράω τις sidi vertigo μου.
Κάνε ότι νομίζεις ρε μαν.
Σου εύχομαι ολόψυχα να μην χρειαστείς ποτέ την προστασία των sidi vertigo σου με το 125 σου ,κι ας λερωθεί το αθλητικό σου...μικρό το κακό. :beer:

leo1964
14/05/2016, 17:38
ναι ρε μαν έχεις δίκιο. από δω και πέρα για το 125 μου θα πετάξω τα αθλητικά και θα φοράω τις sidi vertigo μου.

Η κοστολόγηση και η αξία των άκρων έχει να κάνει με τα κυβικά;;

Ζεύκας
14/05/2016, 18:33
όχι. βασικά ψέμματα είπα. δεν φοράω ούτε μπότες, ούτε μπουφάν ούτε καν κράνος.

πιστεύω ότι δεν θα πέσω ποτέ.

leo1964
16/05/2016, 15:45
όχι. βασικά ψέμματα είπα. δεν φοράω ούτε μπότες, ούτε μπουφάν ούτε καν κράνος.

πιστεύω ότι δεν θα πέσω ποτέ.

προφανώς έχεις τους λόγους σου να το πιστεύεις....

lmb990
16/05/2016, 16:42
Ελα ρε πλακα κανετε?? Δεν εχετε καβαλησει ποτε χωρις μποτα μηχανης???