PDA

View Full Version : Επικίνδυνοι δρόμοι



GiorgosLa
05/05/2016, 10:53
Επικίνδυνοι δρόμοι

Έχουν αναφερθεί πολλοί, σε διάφορα πόστ. Έλεγα μήπως βοηθούσε να τους μαζέψουμε κάπου.
(Έψαξα λίγο και δεν βρήκα κάτι ανάλογο.)

Εγώ θα ξεκινήσω με τον γνωστό και πολυσυζητημένο πλέον δρόμο, από την έξοδο της εθνικής στο Βελεστίνο προς Βόλο. Για τους λίγους που δεν θα τον ξέρουν.
Μεγάλος δρόμος, με δυο λωρίδες προς κάθε κατεύθυνση, με μπαριέρες στη μέση, ευθεία, που θα μπορούσες να αναπτύξεις μεγάλες ταχύτητες. Έχει όμως απίστευτες ανωμαλίες το οδόστρωμα, που ΔΕΝ φαίνονται και αν πας πάνω από 100 (ανάλογα το όχημα) απογειώνεσαι, η χάνεις τον συνεπιβάτη. Όλη η ευθεία (3 – 4? χιλιόμετρα) θέλει μεγάλη προσοχή και χαμηλές ταχύτητες. (Παρασύρεσαι εύκολα σε τέτοιο δρόμο)

Αφορμή για να γράψω αυτό, ήταν και ο δρόμος Κορίνθου Πατρών, που ακούω χρόνια ότι είναι επικίνδυνος αλλά δεν ξέρω τι ακριβός κίνδυνος υπάρχει. Ας γράψει κάποιος τι ακριβός πρέπει να προσέχουμε?

Road Pirat
05/05/2016, 11:04
Την έχω πατίση με φιλαράκι σε αυτόν τον δρόμο, πηγαίναμε με 140 και γίναμε φράπες στο αμάξι ήταν και νύχτα και δεν φαινόταν τίποτα.

BLiTzER
05/05/2016, 11:08
Ο μόνος κίνδυνος στον Κορίνθου-Πατρών είναι ότι, στο μεγαλύτερο μέρος του, αποτελείται από μια λωρίδα ανά κατεύθυνση (+ΛΕΑ, όμως, οπότε αρκετά ευρύχωρος για προσπεράσεις, αν δεν έχεις να κάνεις με ηλίθιους), χωρίς στηθαίο. Ποιοτικά, ο δρόμος δεν είναι κακός και δε μπορώ να θυμηθώ κάποια επικίνδυνη στροφή ή κάτι σχετικό. Επίσης, τα τελευταία πολλά χρόνια, ο μισός δρόμος έχει 2 μέτρα πλάτος ανά κατεύθυνση και πλαστικά κολωνάκια παντού. Ειδικά το βράδυ, χρειάζεται προσοχή, αν δεν το γνωρίζεις. Την έχω - παραλίγο - πατήσει μια φορά.

toyar
05/05/2016, 11:08
Στον κορινθου Πατρών πύργου προσεχεις ότι προσεχεις και όταν παίζεις ρωσική ρουλετα

GiorgosLa
05/05/2016, 11:21
Την έχω πατίση με φιλαράκι σε αυτόν τον δρόμο, πηγαίναμε με 140 και γίναμε φράπες στο αμάξι ήταν και νύχτα και δεν φαινόταν τίποτα.


Ούτε την μέρα φαίνεται αν δεν το ξέρεις.

giannis21
05/05/2016, 11:42
μήπως ρε παιδιά να γράφουμε ποιοι δρόμοι ΔΕΝ είναι επικίνδυνοι;για οικονομία χρόνου δηλαδή..

thunder ace
05/05/2016, 11:44
Απο τη στιγμη που θα περασετε την γεφυρα ΡΙΟ-ΑΝΤΙΡΙΟ και θα ειστε στο νομο Αιτωλοακαρνανιας,ΜΕΧΡΙ να βγειτε απο τον νομο(ας πουμε Πρεβεζα).........σιγουλια-σιγουλια.ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΠΛΑΚΑ.

Bowleno
05/05/2016, 11:46
Θηβών.....από Πετρούπολη έως Αιγάλεω, απλά, πίστα πατινάζ και μαζί με τα καρούμπαλα που έχει κατά τόπους από τα απότομα φρεναρίσματα, κλάφτα Χαράλαμπε είναι..... όποτε περνάω όχι την κότα, την χελώνα κάνω.....:uplate:

Bowleno
05/05/2016, 11:47
Απο τη στιγμη που θα περασετε την γεφυρα ΡΙΟ-ΑΝΤΙΡΙΟ και θα ειστε στο νομο Αιτωλοακαρνανιας,ΜΕΧΡΙ να βγειτε απο τον νομο(ας πουμε Πρεβεζα).........σιγουλια-σιγουλια.ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΠΛΑΚΑ.

τον έχω κάνει πέρσι πηγαίνοντας Λευκάδα......ΙΣΧΥΕΙ!

Adulescens_1
05/05/2016, 12:08
Επικίνδυνοι δρόμοι

Έχουν αναφερθεί πολλοί, σε διάφορα πόστ. Έλεγα μήπως βοηθούσε να τους μαζέψουμε κάπου.
(Έψαξα λίγο και δεν βρήκα κάτι ανάλογο.)

Εγώ θα ξεκινήσω με τον γνωστό και πολυσυζητημένο πλέον δρόμο, από την έξοδο της εθνικής στο Βελεστίνο προς Βόλο. Για τους λίγους που δεν θα τον ξέρουν.
Μεγάλος δρόμος, με δυο λωρίδες προς κάθε κατεύθυνση, με μπαριέρες στη μέση, ευθεία, που θα μπορούσες να αναπτύξεις μεγάλες ταχύτητες. Έχει όμως απίστευτες ανωμαλίες το οδόστρωμα, που ΔΕΝ φαίνονται και αν πας πάνω από 100 (ανάλογα το όχημα) απογειώνεσαι, η χάνεις τον συνεπιβάτη. Όλη η ευθεία (3 – 4? χιλιόμετρα) θέλει μεγάλη προσοχή και χαμηλές ταχύτητες. (Παρασύρεσαι εύκολα σε τέτοιο δρόμο)

Αφορμή για να γράψω αυτό, ήταν και ο δρόμος Κορίνθου Πατρών, που ακούω χρόνια ότι είναι επικίνδυνος αλλά δεν ξέρω τι ακριβός κίνδυνος υπάρχει. Ας γράψει κάποιος τι ακριβός πρέπει να προσέχουμε?

Κορινθου πατρων τον εχω φαει 6 χρονια στην μαπα αυτον τον δρόμο κατα πολλες μελετες ειναι ο χειροτερος εθνικός δρομος στην Ευρώπη να φανταστεις οταν πηγε να εγκαινιασει ο (ραικονεν αν θυμαμαι καλα) την γεφυρα ριου αντιριου οδηγησε αυτος στο πηγαινε και στο ελα τον εφερε ελικοπτερο στο ελ Βενιζέλος, ουτε συνοδηγος δεν ηθελε να γυρισει...
Αρχικα στροφες με κλιση που αν δεν προσεξεις σε βγαζουν στο αντιθετο ρεμα, δεν υπαρχει διαζωμα στο μεγαλύτερο μερος του δρομου ποιοτητα ασφαλτου μετρια προς κακη το χειροτερο ομως ειναι οι κωνοι που λογο εργων υπαρχουν σε πολλα σημεια του δρομου και ανα τακτα χρονικα διαστηματα αλλαζουν. Το χειροτερο ομως ειναι το βραδυ που αντανακλουν απο τα φωτα και ζαλιζεσαι μιλαμε για πολυ μεγαλη διαδρομη μεσα απο κωνους ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΣΟΧΗ..

byron
05/05/2016, 12:13
Ούτε την μέρα φαίνεται αν δεν το ξέρεις.

Το κομμάτι είναι πολύ επικίνδυνο. Πέρασα με αρκετά χλμ χωρίς να το γνωρίζω, μάλλον το μηχανάκι με έσωσε...

Adulescens_1
05/05/2016, 12:24
Κορινθου πατρων τον εχω φαει 6 χρονια στην μαπα αυτον τον δρόμο κατα πολλες μελετες ειναι ο χειροτερος εθνικός δρομος στην Ευρώπη να φανταστεις οταν πηγε να εγκαινιασει ο (ραικονεν αν θυμαμαι καλα) την γεφυρα ριου αντιριου οδηγησε αυτος στο πηγαινε και στο ελα τον εφερε ελικοπτερο στο ελ Βενιζέλος, ουτε συνοδηγος δεν ηθελε να γυρισει...
Αρχικα στροφες με κλιση που αν δεν προσεξεις σε βγαζουν στο αντιθετο ρεμα, δεν υπαρχει διαζωμα στο μεγαλύτερο μερος του δρομου ποιοτητα ασφαλτου μετρια προς κακη το χειροτερο ομως ειναι οι κωνοι που λογο εργων υπαρχουν σε πολλα σημεια του δρομου και ανα τακτα χρονικα διαστηματα αλλαζουν. Το χειροτερο ομως ειναι το βραδυ που αντανακλουν απο τα φωτα και ζαλιζεσαι μιλαμε για πολυ μεγαλη διαδρομη μεσα απο κωνους ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΣΟΧΗ..

Ο marc Weber ηταν αυτος που την εγκαινιασε..

DAYMAN
05/05/2016, 12:56
ενα απο τα χειροτερα σημεια του οδικου δικτυου ειναι αυτο στο Βελεστινο.Τρομος αν δεν το ξερεις και ερχεσαι με πολλα.

akis_trevor
05/05/2016, 13:16
Αν έχεις δει τραχτερ να βγαίνει από χωριό και να πηγαίνει στην άκρη του αντιθέτου ρευματος ,στην πατρων πυργου,θεωρειςτην πατρων κορινθου απλά κακό δρόμο.

amyroukai
05/05/2016, 13:24
Αν έχεις δει τραχτερ να βγαίνει από χωριό και να πηγαίνει στην άκρη του αντιθέτου ρευματος ,στην πατρων πυργου,θεωρειςτην πατρων κορινθου απλά κακό δρόμο.

Αυτό, όπως και η κάθετη διέλευση, συχνό φαινόμενο οπουδήποτε έχει καλλιέργειες.

teogtp
05/05/2016, 13:25
Επαρχιακος δρόμος Βόλου -Λάρισας.
Στενός με καθιζήσεις σχεδόν σε όλο το μήκος του, λόγο των αναρίθμητων φορτηγών που την χρησιμοποιουν για να αποφεύγουν τα διόδια του Μοσχοχωριου.

el_hymador
05/05/2016, 13:28
Η Κορίνθου - Πατρών δεν είναι επικίνδυνη από μόνη της, επικίνδυνοι είναι οι μαλάκες που κάνουν προσπεράσεις στο αντίθετο.

H.A.Balafoutre
05/05/2016, 13:32
Για τις γιορτές πήγα Βόλο και ο δρόμος που περιγράφει το παλικάρι στην αρχή είναι πολύ επικίνδυνος. Είναι πίστα εντούρο με άσφαλτο. Θέλει μοτάρντ δηλαδή για να κάνεις προπόνηση. Φορτωμένο το αμάξι με την οικογένεια....και στο έμπα, που δεν τον ήξερα αλλά και στο έβγα, που είχα την εμπειρία από το άλλο ρεύμα, από Βόλο....δεν πιστεύεις πόσο κάκιστος είναι ο δρόμος έστω και για μικρό διάστημα. Πολύ προσοχή λοιπόν.

teogtp
05/05/2016, 13:34
Πώς κάνετε έτσι μωρέ. ....
Μια χαρά είναι ο δρόμος.
Χωνεύεις και τα τσιπούρα. ....
:tooth:

GiorgosLa
05/05/2016, 14:20
Πώς κάνετε έτσι μωρέ. ....
Μια χαρά είναι ο δρόμος.
Χωνεύεις και τα τσιπούρα. ....
:tooth:

Τα χωνεύεις, η τ αφήνεις όλα στο διπλανό κάθισμα. (αν είσαι με αυτοκίνητο.) :D

Adulescens_1
05/05/2016, 14:59
Η Κορίνθου - Πατρών δεν είναι επικίνδυνη από μόνη της, επικίνδυνοι είναι οι μαλάκες που κάνουν προσπεράσεις στο αντίθετο.

Να σου υπενθυμισω οτι περνανε καθημερινά απειρες νταλικες με προορισμους ακομα και ιταλια οποτε οι προσπερασεις ειναι επιτακτική αναγκη

akis_trevor
05/05/2016, 15:05
Αυτό, όπως και η κάθετη διέλευση, συχνό φαινόμενο οπουδήποτε έχει καλλιέργειες.

ακριβως.
στην κορινθου πατρων εχεις το νου σου στον δρομο,οχι σε διασταυρωσεις.
στην πατρων πυργου,μπορει ανα πασα στιγμη να σου σκασει το οτιδηποτε καθετα στον δρομο,στα περισσοτερα χωρια δεν παιζουν φαναρια κλπ.

Adulescens_1
05/05/2016, 15:08
ακριβως.
στην κορινθου πατρων εχεις το νου σου στον δρομο,οχι σε διασταυρωσεις.
στην πατρων πυργου,μπορει ανα πασα στιγμη να σου σκασει το οτιδηποτε καθετα στον δρομο,στα περισσοτερα χωρια δεν παιζουν φαναρια κλπ.

Και εκει εχουν ακουστεί τα χειροτερ κριμα να σκοτωνονται νεοι άνθρωποι απο αμελειες αν καθησει και μετρησει κανεις τα εκκλησακια απο την κορινθο μεχρι τον πυργο πιστεύω θα χασει το μέτρημα

congate7
05/05/2016, 15:14
Στρατηγού Καλλάρη στα Πατήσια γλιστράει μπορεί και περισσότερο από τη Θηβών.
Δροσοπούλου από Κυψέλη μέχρι Άνω Πατήσια και ας έχει προτεραιότητα ο δρόμος πετάγονται από τα στοπ σα να τους κυνηγάνε. Μεγάλη προσοχή έχω δει άπειρα τρακαρίσματα με πολύ άσχημες συνέπειες.

Π.Ε.Ο. Ελευσίνας Θήβας μεγάλη προσοχή στους μακάκες.

Αυτή η στροφή (https://www.google.gr/maps/@38.0974745,23.46417,311m/data=!3m1!1e3) είναι επικίνδυνη όταν έχει δουλειά το λατομείο. Βγαίνουν φορτηγά και τη γεμίζουν με χώματα.

Προσοχή σε αυτή η στροφή (https://www.google.gr/maps/@38.1063599,23.4261238,295m/data=!3m1!1e3) βγαίνοντας από Αγία Σωτήρα προς Θήβα. Λόγω ευθείας μαζεύεις αρκετά χιλιόμετρα, αλλά στα φρένα και πάνω στη στροφή έχει σαμαράκια. Πολλοί φεύγουν ευθεία στο σπίτι.

Επίσης επικίνδυνες στροφές (https://www.google.gr/maps/@38.1412599,23.4206999,510m/data=!3m1!1e3) μετά το Καραούλι. Η αριστερή κατηφορική με επίπεδα πρόσφυσης Θηβών και η δεξιά με αντίθετη κλήση και από τη μέση της μέχρι την έξοδο πολλές λακούβες.
Για του λόγου το αληθές όταν ξαναπεράσετε θα δείτε ότι στα βράχια έχει γραμμένη την αφιέρωση: Που 'σαι μ@λ@κ@ εργολάβε.

Αυτές οι δύο δεξιές φουρκέτες (https://www.google.gr/maps/@38.2054112,23.3391423,704m/data=!3m1!1e3) πριν το Κριεκούκι πολύ επικίνδυνες. Ειδικά η πρώτη θάνατος. Μετά από ευθεία, κατηφορικές και χωρίς καλή πρόσφυση.

el_hymador
05/05/2016, 15:18
Να σου υπενθυμισω οτι περνανε καθημερινά απειρες νταλικες με προορισμους ακομα και ιταλια οποτε οι προσπερασεις ειναι επιτακτική αναγκη


επιτακτική ανάγκη είναι το κατούρημα, όχι να περνάς σαν μαλάκας κομβόι αυτοκινήτων και λεωφορείων, μπαίνοντας στο αντίθετο...

byron
05/05/2016, 15:19
Γέφυρα Χαμοστέρνας, κάτω από την Πειραιώς στο ρεύμα προς Κωνσταντινουπόλεως.

Κακοσχεδιασμένη, κλείνει στην έξοδο της. Εύκολα σκας στο κράσπεδο.

SHOOTER045
05/05/2016, 15:20
Επαρχιακος δρόμος Βόλου -Λάρισας.
Στενός με καθιζήσεις σχεδόν σε όλο το μήκος του, λόγο των αναρίθμητων φορτηγών που την χρησιμοποιουν για να αποφεύγουν τα διόδια του Μοσχοχωριου.

Τον έμαθα και αυτον φέτος.
Να ναι καλά οι αγρότες με τα μπλόκα :moutza:

PortisHead
05/05/2016, 15:27
Γέφυρα Χαμοστέρνας, κάτω από την Πειραιώς στο ρεύμα προς Κωνσταντινουπόλεως.

Κακοσχεδιασμένη, κλείνει στην έξοδο της. Εύκολα σκας στο κράσπεδο.

Την πρώτη μερα που δόθηκε στην κυκλοφορια αυτη η υπογεια διαβαση υπηρξε σοβαρο τροχαιο
με ζευγαρι σε μηχανη σε αυτο το σημειο.
Εκλεισε και επανα.....σχεδιαστηκε ? κατασκευαστηκε ? κατι τετοιο και παραλαβαμε τελικα αυτο το χαλι.
Φανταστειτε πριν....

PortisHead
05/05/2016, 15:32
Βγαινοντας απο Βαρκιζα με κατευθυνση προς Σουνιο.
Τεραστια ευθεια , 3 λωριδες.
Στο τελειωμα της ευθειας , παρατεταμενη δεξια , και η 3ηδεξια λωριδα , ενσωματωνεται στην 2η
πανω στη στροφη , οποτε ο δρομος αποκτα πλεον 2 λωριδες ανα ρευμα.

Λιγο πιο κατω η γνωστη σε ολους "Τρυπα του Καραμανλη" - τουνελ , πολυ αποτομη στροφή
που δεν συναδει με την χαραξη των προηγουμενων στροφων και ξαφνιαζεσαι.

Adulescens_1
05/05/2016, 15:33
επιτακτική ανάγκη είναι το κατούρημα, όχι να περνάς σαν μαλάκας κομβόι αυτοκινήτων και λεωφορείων, μπαίνοντας στο αντίθετο...

Υπαρχουν πολλοι παρα πολλοι λαλακες που νομίζουν οτι οδηγουν σε καμια ειδικη διαδρομη και προσπερνουν χωρις να βλεπουν καν τι γινεται απεναντι το να μου λες ομως οτι αυτος ο δρομος ΔΕΝ ειναι επικίνδυνος τοτε ή δουλευεις στα εργα ή εισαι κανας ανυψιος εργολαβου. Πως μπορεις και λες τετοια πραγματα? Ολοι αυτοι που σκοτωθηκαν εκει εκαναν αντικανονικη προσπεραση ε? Τι να σ πω ρε φιλε... Ειλικρινα δεν ξερω

BLiTzER
05/05/2016, 15:33
Γέφυρα Χαμοστέρνας, κάτω από την Πειραιώς στο ρεύμα προς Κωνσταντινουπόλεως.

Κακοσχεδιασμένη, κλείνει στην έξοδο της. Εύκολα σκας στο κράσπεδο.

To χειρότερο δεν είναι αυτό, αλλά ότι είναι "τυφλή" και συχνά "πήζει", για διάφορους λόγους, οπότε αν μπεις δυνατά, είναι πολύ πιθανό να καταλήξεις σε κάποιο πορτ-μπαγκάζ.

byron
05/05/2016, 15:33
Την πρώτη μερα που δόθηκε στην κυκλοφορια αυτη η υπογεια διαβαση υπηρξε σοβαρο τροχαιο
με ζευγαρι σε μηχανη σε αυτο το σημειο.
Εκλεισε και επανα.....σχεδιαστηκε ? κατασκευαστηκε ? κατι τετοιο και παραλαβαμε τελικα αυτο το χαλι.
Φανταστειτε πριν....

Δεν έχω ιδέα αν έχει επανασχεδιαστεί. Το σίγουρο είναι, πως ενώ στρίβεις, η καμπή κλείνει και πηγαίνεις για το κράσπεδο.



Και ο χειρότερος ΟΛΩΝ τώρα που το θυμήθηκα. Περιφερειακός Δραπετσώνας, από λιμάνι Πειραιά προς Ικόνιο.

Θα έπρεπε να έχει κλείσει χθες, και όσοι τον έφτιαξαν και τον αποδέχτηκαν να είναι φυλακή. Οι άνθρωποι που έχουν σκοτωθεί εκεί, και κυρίως πιτσιρίκια, είναι υπερβολικά πολλά.

Ζεύκας
05/05/2016, 15:38
Απο τη στιγμη που θα περασετε την γεφυρα ΡΙΟ-ΑΝΤΙΡΙΟ και θα ειστε στο νομο Αιτωλοακαρνανιας,ΜΕΧΡΙ να βγειτε απο τον νομο(ας πουμε Πρεβεζα).........σιγουλια-σιγουλια.ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΠΛΑΚΑ.

ναι όντως πήγα σε κείνα τα μέρη για Πάσχα και αν εξαιρέσεις λίγα χλμ ιονίας οδού όλα τα άλλα χλμ ήταν...:sick:

Adulescens_1
05/05/2016, 15:42
Γέφυρα Χαμοστέρνας, κάτω από την Πειραιώς στο ρεύμα προς Κωνσταντινουπόλεως.

Κακοσχεδιασμένη, κλείνει στην έξοδο της. Εύκολα σκας στο κράσπεδο.

Το 13 ειχε σκοτωθει ενα παλικαρι εκει και ειχε και την κοπελα του πισω. στο κρασπεδο εφυγε απ οτι μου ειπαν

kordix
05/05/2016, 15:46
Στην Στρατηγού Καλλάρη στα Πατήσια έκανα κάτι παντιλίκια άθελά μου με ενα bross 400, λές και οδηγούσα κανα χαγιαμπούσα ήταν. Με βροχή δεν περνάω ποτέ από εκεί.

Η στροφή μετά την ευθεία της Βάρκιζας εχει "πάρει" πολύ κόσμο δυστυχώς και στα δυο ρεύματα κυκλοφορίας.

PortisHead
05/05/2016, 15:46
Δεν έχω ιδέα αν έχει επανασχεδιαστεί. Το σίγουρο είναι, πως ενώ στρίβεις, η καμπή κλείνει και πηγαίνεις για το κράσπεδο.



Και ο χειρότερος ΟΛΩΝ τώρα που το θυμήθηκα. Περιφερειακός Δραπετσώνας, από λιμάνι Πειραιά προς Ικόνιο.

Θα έπρεπε να έχει κλείσει χθες, και όσοι τον έφτιαξαν και τον αποδέχτηκαν να είναι φυλακή. Οι άνθρωποι που έχουν σκοτωθεί εκεί, και κυρίως πιτσιρίκια, είναι υπερβολικά πολλά.


:lol:
Ναι ρε συ.
Η δεξια πριν το τουνελ μετα απο την ευθεια.
90 μοιρες φουλ και στα 10 μετρα φαναρι....συνηθως κοκκινο.

byron
05/05/2016, 15:50
Η δεξια πριν το τουνελ μετα απο την ευθεια.
90 μοιρες φουλ και στα 10 μετρα φαναρι....συνηθως κοκκινο.

Όλη για κλωτσιές είναι. Ή θα έπρεπε να απαγορευτεί η κυκλοφορία, ή να μπουν σαμάρια για μην μπορείς να τρέξεις >20 χλμ.

taisteal
05/05/2016, 15:51
Ο πιο επικινδυνος δρομος ειναι ο τρεχουμε ολοι ενω γνωριζουμε τους απαραδεκτους δρομους,και πηγαινουμε διχως αυριο.

devil's animal
05/05/2016, 15:53
στην Ποσειδωνος στο ρευμα προς Αθηνα μετα το Τροκαντερο και λιγο πριν χωρισει ο δρομος για ανοδο Συγγρου και Πειραια, η αριστερη παρατεταμενη εχει ενα bump που αν πηγαινεις πανω απο 150, σε πεταξε...

η ιδια στροφη, στο αντιθετο ρευμα ειναι εξαιρετικη και σαν χαραξη και σαν προσφυση...εκτος και πετυχεις σταματημενα στην εξοδο απο κινηση...:sick:

taisteal
05/05/2016, 15:54
....πηγαινεις πανω απο 150, σε πεταξε...




:lol::lol:

STOYBI
05/05/2016, 15:59
Δεν αντιστρεφετε την ερωτηση του θρεντ...

Ακινδυνο δρομο στην ελλαδα εχει κανεναν..??? ( οχι τιποτε αλλο ...αλλα θα γλυτωσετε και απο χιλιαδες απαντησεις...!)

sahara
05/05/2016, 16:04
Στο Βελεστινο την εχω πατησει και εγω .
Ημουν με μηχανη, δεν ηξερα τον δρομο και πραγματικα στο κομματι με τα αορατα σαμαρια αποχωριστικαμε με τη σελα και ευτυχως ξαναβρεθηκαμε κανα δυο τρια δευτερολεπτα αργοτερα. Τρομος...:uplate:
Περιφερειακος θεσσαλονικης.
Εμεις που τον ξερουμε ειμαστε οκ.
Αν δεν τον ξερεις θελει σιγουλια-σιγουλια γιατι εχει αποτομες ανηφορες κατηφορες-στροφες και μεσα στο δρομο, και στις εισοδους-εξοδους...

thunder ace
05/05/2016, 16:21
επιτακτική ανάγκη είναι το κατούρημα, όχι να περνάς σαν μαλάκας κομβόι αυτοκινήτων και λεωφορείων, μπαίνοντας στο αντίθετο...
και φυσικα εμεις που οδηγαμε μηχανη δεν το εχουμε κανει ποτε.

SHOOTER045
05/05/2016, 16:28
Στο Βελεστινο την εχω πατησει και εγω .
Ημουν με μηχανη, δεν ηξερα τον δρομο και πραγματικα στο κομματι με τα αορατα σαμαρια αποχωριστικαμε με τη σελα και ευτυχως ξαναβρεθηκαμε κανα δυο τρια δευτερολεπτα αργοτερα. Τρομος...:uplate:
Περιφερειακος θεσσαλονικης.
Εμεις που τον ξερουμε ειμαστε οκ.
Αν δεν τον ξερεις θελει σιγουλια-σιγουλια γιατι εχει αποτομες ανηφορες κατηφορες-στροφες και μεσα στο δρομο, και στις εισοδους-εξοδους...

Γιατί στο τούνελ του -και - καλα- περιφερειακου πόσοι έφυγαν?
Στο πάνε για Χαλκιδική στο υψος του ασβεστοχωριου που κλείνει απότομα προς τα δεξιά (οι μπαριερες το αποδυκνειουν)
Στο ρευμα προς δυτικά πριν το Παπαγεωργίου-424,η κατηφορική αριστερή που σε πετάει απέναντι (ευτυχώς είναι κοντά τα νοσοκομεία.
Αν βαλεις επισης και τον<παλιό>περιφερειακό που -και - καλά- κάνουν έργα ,παρακάμψεις όπως και τα αιωνόβια έργα του μετρό που είναι σαν να προηγήθηκε μάχη μεταξυ τρανφορμερ που την μια μέρα πηγαίνεις και την αλλη ο δρόμος έχει τρυπήσει η αλλάξει-κλεισει,σε συνδυασμό με το κομματι δυτικά προς Γιαννιτσά κλπ(φανάρια Ιωνίας- είσοδος έξοδος περιφερειακού που τα μπερμ στην άσφαλτο θυμίζουν πίστα ΜΧ και τα χώματα με τα χόρτα στα διαχωριστικά φτάνουν στο υψος των κιγκλιδωμάτων και-μη- σου-τυχει- να- βρέχει ,το νερό δημιουργεί ωκεανούς όχι λίμνες.
Για να μην ξεχάσω την εξοδο προς Χαλκιδική που ήμουν Νιος και πήγαιναν με Τ50 και τώρα έλιωσε και ακόμα σκοτώνεται κόσμος .
Οπως και το ρεύμα προς Κατερίνη που καταλαβαίνεις ποτε είσαι στον κρατικό δρόμο:moutza: και ποτε μπαινεις στον Αιγαίου :moutza::moutza:που αν εξαιρέσεις τα διόδια είναι οκ.
Είναι θαύμα λοιπον το πως επιβιώνουν εκεί....

thunder ace
05/05/2016, 16:32
Γέφυρα Χαμοστέρνας, κάτω από την Πειραιώς στο ρεύμα προς Κωνσταντινουπόλεως.

Κακοσχεδιασμένη, κλείνει στην έξοδο της. Εύκολα σκας στο κράσπεδο.

ναι ρε μαγκα μου !!!!!παραλιγο να ψωνισω οικοπεδο πριν πολλα χρονια.

devil's animal
05/05/2016, 16:32
:lol::lol:



μην γελας ρε...

εχω παει να την πατησω...
οριακα ημανΕ...:p

GiorgosLa
05/05/2016, 18:34
Οι περισσότεροι επαρχιακοί δρόμοι, είναι επικίνδυνοι και θέλουν προσοχή. Ιδικά στους κάμπους που υπάρχουν αγροτικά μηχανήματα. Μπορεί να πέρασες έναν δρόμο πριν μισή ώρα και ήταν μια χαρά και στο γυρισμό σου έρχεται μια με το "μπεκ" που μόλις έβαλε ο αγρότης και σε ξαπλώνει κάτω. Δεν θα βοηθήσεις όμως κανέναν αν το γράψεις εδώ γιατί την επόμενη μέρα θα είναι αλλού.
Μήπως να το περιορίζαμε σε δρόμους που, και μόνος να είσαι, σε στέλνουν αδιάβαστο λόγο κακοτεχνίας που κρατάει καιρό? Ειπώθηκαν και πολλά τέτοια (όπως η χαμοστέρνα και άλλα) χρήσιμα, τα οποία όμως θα χαθούν μέσα στα δεκάδες γενικότερα προβλήματα που έχουμε. Τα οποία είναι όντως επικίνδυνα αλλά λίγο θα βοηθήσουν κάποιον άλλον.

GiorgosLa
05/05/2016, 19:10
Η μεγάλη ευθεία από Τρίκαλα προς Μετέωρα. Στη μέση σχεδόν της ευθείας, περνάνε κάθετα οι γραμμές του τρένου. Αν έχει κίνηση θα σταματήσεις αναγκαστικά γιατί σταματάνε όλοι. Εγώ πέρασα νωρίς το πρωί και έτυχε να είναι άδειος ο δρόμος και πάω με πάνω από 150. Έχει σήμανση φυσικά και κόβω. Έκοψα όμως να ελέγξω για τρένο και όχι να περάσω χαντάκι. Απ τα 150 μπορεί να έπεσα και στα 80 η και 60. Άνετος. Άπλετη ορατότητα και πέρασα χαλαρός. Τελικά κι αυτά ήταν υπερβολικά. Τερμάτισαν οι αναρτήσεις, και νομίζω κόντυνα δυο πόντους. Μη σας ξεγελάσει η ευθεία που συνεχίζετε.

foogr01
05/05/2016, 20:12
Β.Ο.Α.Κ.

Ανάποδες κλίσεις σε κάποιες στροφές, κακό οδόστρωμα, λακκούβες, κατολισθήσεις, 4x4 που πετάγονται από παντού (κυριολεκτικά) και πάνε όπως να' ναι, τουρίστες το καλοκαίρι -όπως να' ναι κι αυτοί-, κατσίκες αμολημένες δεξιά, αριστερά στη μέση (και ξέρουνε πολύ καλά ποιανών είναι και τόσα περιπολικά περνάνε καθημερινά και πάλι τίποτε δεν κάνουνε) και όταν φυσάει και κάποια σημεία οι ριπές μπορούν να σε πετάξουν έξω όταν είσαι με τη μηχανή. Αυτά, αν και όλο και κάτι θα ξεχνάω...

Κρίμα για την κεντρικότερη και πιο σημαντική αρτηρία της Κρήτης.

o_gavros
05/05/2016, 21:26
έπαιζε ένα σάιτ κάποτε όπου έβαζες πινέζα σε σημεία στο χάρτη που θεωρούσες επικίνδυνα.δε θυμάμαι πως λεγόταν.

devil's animal
05/05/2016, 21:58
έπαιζε ένα σάιτ κάποτε όπου έβαζες πινέζα σε σημεία στο χάρτη που θεωρούσες επικίνδυνα.δε θυμάμαι πως λεγόταν.



δεν θα παιζει πλεον γιατι απο τις πινεζες δεν θα φαινεται ο χαρτης...:lol:

duke200
06/05/2016, 07:16
ολοι οι δρόμοι είναι επικίνδυνοι εφόσον κινείστε με πάνω απο 80 χλμ σε οποιοδήποτε επαρχιακό (και εθνικό του κ@λου) οδικό δίκτυο και πάνω απο 130 σε αυτοκινητόδρομο. Μπορεί σε ορισμένους να φαίνονται αστεια αυτα τα χιλιόμετρα, αλλα πιστεψτε με δεν είναι καθόλου αστειο όταν για μια ζωή ξεσκ@τίζεις το ανάπηρο παιδί σου.

eko
06/05/2016, 12:01
Γέφυρα Χαμοστέρνας, κάτω από την Πειραιώς στο ρεύμα προς Κωνσταντινουπόλεως.

Κακοσχεδιασμένη, κλείνει στην έξοδο της. Εύκολα σκας στο κράσπεδο.

Οταν ερχεσαι απο Κωνσταντινουπόλεως προς Χαμοστερνας με το που μπαινεις δεν βλεπεις τιποτα, ειδικα μεσημερι με ηλιο

Bowleno
06/05/2016, 14:02
Οταν ερχεσαι απο Κωνσταντινουπόλεως προς Χαμοστερνας με το που μπαινεις δεν βλεπεις τιποτα, ειδικα μεσημερι με ηλιο

Μόνο μεσημέρι; και το πρωί στις 10 που περνάω από εκεί με το φορτηγό σχεδόν κάθε μέρα, το αυτό συμβαίνει.....:sick:

petros1479
01/07/2016, 08:13
Είναι πλέον αρκετές μέρες, στη Μεσογείων λίγο πριν την ΒΡ με το που τελειώνει η περίφραξη της σχολής αστυνομιας. Κάτι έχουν σκάψει εκεί και δεν έχει καθόλου καλή σήμανση, ειδικά το βράδυ δεν φαίνεται τίποτα και πολλοί οδηγοί ανοίγουν αριστερά την τελευταία στιγμή. Προσοχή!

greco13
02/07/2016, 19:26
Οι τρύπες του Καραμανλή με κατεύθυνση προς Σούνιο εκτός από περίεργη χάραξη έχουν και δυνατά ρεύματα αέρα. 2-3 φορές στην είσοδο έχει πάει να με πετάξει κάτω χωρίς να έχει ιδιαίτερα μποφόρ.

ionized
03/07/2016, 02:03
το βελεστινο επειδη βλεπω αναφερθηκε απο πολλους παθοντες..αρχισαν εργα πριν λιγο καιρο και εχει ξηλωθει πλεον ο δρομος-σεικερ ..ελπιζω να γινει συντομα και να ειναι σωστος

WiSe
03/07/2016, 11:56
1) Γουναρη στην Ανω Γλυφαδα. Ο τρομος του γλυστριματος! Αν βρεχει ειναι απαγορευτικη για μηχανες. Την σιχαινομαι........


Για εσας που κατεβαινετε προς νοτια λογο καλοκαιριου:

2) Εσακι παραλιακης προς Σουνιο μετα την πρωην Express Service ή μετα την εκκλησια της Αγιας Μαρινας. 3χλμ μετα τις τρυπες του Καραμανλη.

3) Οδος Γαλαζιας Ακτης στην Περιοχη Γαλαζια ακτη Λαγονησιου. Απειρα καθετα στενακια χωρις καμια ορατοτητα.

4) Λεωφορος Καλυβιων-Λαγονησιου: Στρογγυλα πλατειακια που γλυστρανε απιστευτα.

5) Παραλιακη στο υψος του Eden Beach (Μαυρο λιθαρι) κανουν αναστροφη χωρις να κοιτανε και εχει σκοτωθει κοσμος.

Coyote.V
03/07/2016, 13:26
Ένα πάρα πολύ επικίνδυνο σημείο είναι στην Παλαιά ενική οδό Ελευσίνας Θηβών μετά το καραούλι.
Ο δρόμος κατηφορικός, πέταλο με αρνητική κλίση στο ρεύμα προς Θήβα.
Πριν μια εβδομάδα έκανα τσουλήθρα και ήμουν με πολύ χαμηλή ταχύτητα γιατί μπροστά μου είχα φορτηγό.. ευτυχώς που το είχα γιατί θα έμπαινα με περισσότερα και τώρα θα ήμουν οικοπεδούχος..
Χάθηκε η πρόσφυση εντελώς αδικαιολόγητα και στους δύο τροχούς για περίπου 1 μέτρο πλάγια σε μήκος 2-3 μέτρων εμπρός, ανάποδα τιμόνια για να καταφέρω να σταθώ όρθιος..
Το οδόστρωμα ήταν μαύρο και γυαλί από τα λάστιχα των φορτηγών.. ίσως να είχε και κάποια υγρασία από τα aircondition των πούλμαν, δεν ξέρω, ίσως να έπεσα και σε αυτή την περίπτωση γιατί όταν γύρισα μετά το τσιγάρο που έκανα παρακάτω για να δω μπορεί να είχε στεγνώσει.

Το Σημείο είναι το παρακάτω. Την Προσοχή σας. Ο δρόμος σου δίνει την εντύπωση ότι μπορείς να ξύσεις αυτιά... θα τα ξύσεις σίγουρα αλλά δεν θα είσαι επάνω στην μηχανή.

362005

362006


Υ.Γ Προς συντονιστάδες: Εφόσον υπάρχει νήμα γιατί σβήσατε την δημοσίευση στο άλλο νήμα και δεν την μεταφέρετε εδώ; ... Ρώταγα μάλιστα αν υπάρχει και ειδικό νήμα!
Γκρινιάζω γιατί ήταν δημοσίευση SOS .. για την ασφάλειά μας ρε γαμώτο!

gior-gos
03/07/2016, 13:26
Κωνσταντινου Καραμανλη στο Μενιδι

γλιστραει

congate7
03/07/2016, 14:39
Ένα πάρα πολύ επικίνδυνο σημείο είναι στην Παλαιά ενική οδό Ελευσίνας Θηβών μετά το καραούλι.
Ο δρόμος κατηφορικός, πέταλο με αρνητική κλίση στο ρεύμα προς Θήβα.
Πριν μια εβδομάδα έκανα τσουλήθρα και ήμουν με πολύ χαμηλή ταχύτητα γιατί μπροστά μου είχα φορτηγό.. ευτυχώς που το είχα γιατί θα έμπαινα με περισσότερα και τώρα θα ήμουν οικοπεδούχος..


Βασικά η προηγούμενη αριστερή κατηφορική γλιστράει περισσότερο.
Έχει φύγει πολύς κόσμος σε αυτό το σημείο.

Coyote.V
03/07/2016, 15:04
Βασικά η προηγούμενη αριστερή κατηφορική γλιστράει περισσότερο.
Έχει φύγει πολύς κόσμος σε αυτό το σημείο.

Τότε να πούμε για όλο το κατέβασμα από το καραούλι.. προς Θήβα. Ο δρόμος έχει γυαλίσει πολύ και τα πέταλα είναι αρνητικά. Πολύ φορτηγό ο δρόμος με αποτέλεσμα να καταστρέφεται το οδόστρωμα πολύ γρήγορα.

notakos600
04/07/2016, 09:50
Πύργος-Κρέσταινα-Καλό νερό (πριν τη Καλαμάτα)...ειδικά τη νύχτα είναι κάτσε καλά!
Από Πειραιά για Κερατσίνι...τρεις κλειστές θανατηφόρες, σε όλες εικονοστάσι.

edit: Το δεύτερο το ανέφερε ο Βύρωνας, περιφερειακός Δραπετσώνας!

GiorgosLa
10/10/2016, 20:07
Στον δρόμο από Πύλη Τρικάλων προς φράγμα Μεσοχώρας και Άρτα. Όλα τα τούνελ (3 η 4 μέχρι την Μεσοχώρα μόνο) είναι διπλής κατεύθυνσης με πολύ κακό φωτισμό και υγρασία. Στο δεύτερο τούνελ υπάρχει πινακίδα στην είσοδο που προειδοποιεί για νερά στο οδόστρωμα. Μπαίνοντας όντος υπάρχει "πολύ" νερό που ρέει στη λωρίδα σου. Συνήθως δεν έχει κίνηση και πας στο αντίθετο ρεύμα. Αν έρχεται φορτηγό θα αναγκαστείς να μπεις στα νερά χωρίς να βλέπεις το οδόστρωμα. Κάπου στη μέση ο φωτισμός είναι μηδαμινός και μόνο γιατί είσαι υποψιασμένος βλέπεις ένα σκούρο όγκο στη μέση της λωρίδας σου. Κόβεις ακόμα λίγο και βλέπεις ότι έχουν βάλει κάγκελα στη μέση, (όπως βάζουν σε ανοιχτό υπόνομο) χωρίς ένα φως πάνω. Περνάς μόνο απ το αντίθετο ρεύμα. Το αναφέρω γιατί δεν φαίνεται προσωρινό. Έχει καιρό έτσι και θα είναι για πολύ ακόμα.

noodles
11/10/2016, 21:53
+1 στον αποπανω. το δρομο αυτον τον εχουν αφησει στο ελεος του θεου.

απο μεσοχωρα και μετα ειναι σε καλυτερη κατασταση

teogtp
11/10/2016, 23:03
Απο Πυλη μεχρι Μεσοχωρα εχει 2 τουνελ.Το πρωτο στα Στουρναρεικα ειναι άριστο, το δευτερο ειναι με μετριο οδοστρωμα αλλα με καλο φωτισμο.
Τα αλλα τουνελ που αναφερεις ειναι στο φραγμα τις Μεσοχωρας οπου εκει ναι δεν υπαρχει φωτισμος.
Παντως ο δρομος δεν ειναι και τοσο τραγικος ρε παιδια.Που να περνουσατε απο τη Γκροπα που παρακαμφθηκε απο το τουνελ στα Στρουρναρεικα,εκει να δεις τρομος.....

GiorgosLa
12/10/2016, 07:49
Απο Πυλη μεχρι Μεσοχωρα εχει 2 τουνελ.Το πρωτο στα Στουρναρεικα ειναι άριστο, το δευτερο ειναι με μετριο οδοστρωμα αλλα με καλο φωτισμο.
Τα αλλα τουνελ που αναφερεις ειναι στο φραγμα τις Μεσοχωρας οπου εκει ναι δεν υπαρχει φωτισμος.
Παντως ο δρομος δεν ειναι και τοσο τραγικος ρε παιδια.Που να περνουσατε απο τη Γκροπα που παρακαμφθηκε απο το τουνελ στα Στρουρναρεικα,εκει να δεις τρομος.....

Θοδωρή, το δεύτερο τούνελ είναι πολύ επικίνδυνο. Υπάρχει ρέμα μέσα που πηγάζει από τρύπα στο κέντρο. Έχουν κάγκελα μεν ΔΕΝ φαίνονται δε.

teogtp
12/10/2016, 08:04
Θοδωρή, το δεύτερο τούνελ είναι πολύ επικίνδυνο. Υπάρχει ρέμα μέσα που πηγάζει από τρύπα στο κέντρο. Έχουν κάγκελα μεν ΔΕΝ φαίνονται δε.

Να περάσετε από το νήμα με τα ξένον παρακαλώ! :D

GiorgosLa
12/10/2016, 09:00
Να περάσετε από το νήμα με τα ξένον παρακαλώ! :D

Καλά. ... Οι υπόλοιποι να προσέχετε. :D

kordix
12/10/2016, 09:12
Στο ανέβασμα της Μεσογείων εξω απο το Σωτηρία, στην δεξιά λωρίδα έχει σαμαρια και προεξοχες, για να μην πω μπερμ.

notakos600
12/10/2016, 09:17
Στο Θριάσιο έξω από τον προαστιακό στο ρεύμα για Μαγούλα και ειδικά στην αριστερή λωρίδα, μεγάλη προσοχή.
Εδώ και χρόνια λόγω των φορτηγών έχει ανυψωθεί η άσφαλτος στα πλάγια και η πτώση είναι σίγουρη.
Πρέπει να έχει δημιουργηθεί μπέρμ 20-30 εκατοστών.
Παθών πριν από ένα χρόνο με το XJ6, απογειώθηκα.....

leo1964
15/10/2016, 11:53
Στο Θριάσιο έξω από τον προαστιακό στο ρεύμα για Μαγούλα και ειδικά στην αριστερή λωρίδα, μεγάλη προσοχή.
Εδώ και χρόνια λόγω των φορτηγών έχει ανυψωθεί η άσφαλτος στα πλάγια και η πτώση είναι σίγουρη.
Πρέπει να έχει δημιουργηθεί μπέρμ 20-30 εκατοστών.
Παθών πριν από ένα χρόνο με το XJ6, απογειώθηκα.....

Με ευτυχή κατάληξη;;;

notakos600
15/10/2016, 11:57
Με ευτυχή κατάληξη;;;


Ναι...προσγειώθηκα στην αγκαλιά κάποιας που περίμενε στη στάση του λεωφορείου και από τότε είμαστε μαζί...
Για να γράφω ακόμη στο φόρουμ βρε Λεό μάλλον έζησα...:lol: :beer:

teogtp
15/10/2016, 12:04
Με ευτυχή κατάληξη;;;

Λεό. ....μεταξύ μας. .....
Μετά από το περιστατικό πήγε και αγόρασε χοντα. ......
Μάλλον πρέπει να χτύπησε. ........





:tooth:

George_M.
22/10/2016, 10:35
Τότε να πούμε για όλο το κατέβασμα από το καραούλι.. προς Θήβα. Ο δρόμος έχει γυαλίσει πολύ και τα πέταλα είναι αρνητικά. Πολύ φορτηγό ο δρόμος με αποτέλεσμα να καταστρέφεται το οδόστρωμα πολύ γρήγορα.

χθεσινο περασμα Καζας με ψιλοβροχο...:cry:
τρομος!! ταχυτητες χελωνας κ παλι ΔΕΝ...σταμαγες πουθενα:eek:
πατιναζ κυριολεκτικο...!!

Eversman
22/10/2016, 13:47
χθεσινο περασμα Καζας με ψιλοβροχο...:cry:
τρομος!! ταχυτητες χελωνας κ παλι ΔΕΝ...σταμαγες πουθενα:eek:
πατιναζ κυριολεκτικο...!!

Επίσης εχθες κατά τις τέσσερις, στα "S" πριν τις Ερυθρές ... αγροτικό κατεβαίνει, πλακωνεται στα φρένα , γλιστρα, φερνει δύο σβούρες και καρφώνεται στον κακομοίρη που ανέβαινε από το αντίθετο ρεύμα
Στο Καραούλι, αλλο Ι.Χ. επίσης γλίστρησε στο κατέβασμα προς Οινόη, και έπεσε στην απέναντι μπάρα, στο αντίθετο ρεύμα. Πέρασα με διαφορα λίγων λεπτών :eek:
Δύο τροχαία σε δέκα χλμ! Και στην υποψία βροχής, δεν τον ξαναπερναω με την καμία!

amyroukai
22/10/2016, 13:54
ΛΟΛ. Όταν τα λέω για τις πρωινές υγρασίες στον αυτόν δρόμο είμαι υπεβολικός...

Coyote.V
22/10/2016, 19:54
Γλίστρημα στο καραούλι στο συγκεκριμένο σημείο στα S στο κατέβασμα έφαγα και εγώ το γράφω πιο πίσω. Ευτυχώς δεν έπεσα. Ήταν 12: το μεσημέρι τέλη Ιουνίου φέτος. Κανονικό πατινάζ.

ΣΤΕΛΙΟΣ-ΤΕΡΙ
24/12/2016, 15:58
http://www.carzine.gr/ta-pio-epikindina-simia-stous-dromous-tis-athinas/

Coyote.V
24/12/2016, 16:55
Στέλιο το λινκ που έβαλες δεν οδηγεί πουθενά.. :)

amyroukai
24/12/2016, 17:11
Γιατί ο ΣΤΈΛΙΟΣ ΤΈΡΙ από λινκ δεν πολυξέρει.

Το σωστό λοιπόν.... http://www.carzine.gr/ta-pio-epikindina-simia-stous-dromous-tis-athinas/

congate7
02/03/2017, 23:03
Προς τους εκδράμοντες προς Βίλια, Θήβα κλπ προσοχή σε αυτό το σημείο (https://www.google.gr/maps/dir//38.1602294,23.4295673/@38.1601689,23.4298322,320m/data=!3m1!1e3).
Χώματα στο ρεύμα προς Θήβα και στην αριστερή του αντίθετου ρεύματος.
Είναι πάνω στα φρένα για τους «καταδρομείς» του σουκού.
Έφυγε ένα φορτηγό με κωλόχαρτα και από μη διασταυρωμένες πληροφορίες μάλλον την έκανε ο οδηγός.

Eversman
04/03/2017, 19:24
Προς τους εκδράμοντες προς Βίλια, Θήβα κλπ προσοχή σε αυτό το σημείο (https://www.google.gr/maps/dir//38.1602294,23.4295673/@38.1601689,23.4298322,320m/data=!3m1!1e3).
Χώματα στο ρεύμα προς Θήβα και στην αριστερή του αντίθετου ρεύματος.
Είναι πάνω στα φρένα για τους «καταδρομείς» του σουκού.
Έφυγε ένα φορτηγό με κωλόχαρτα και από μη διασταυρωμένες πληροφορίες μάλλον την έκανε ο οδηγός.

Το τραγικό απ' ότι έμαθα, είναι ότι ο κόσμος έτρεχε να πάρει τα κωλοχαρτα από τα χωράφια.

Off topic on

Κώστα σβήσε κανά εισερχόμενο γιατί δεν μπορείς να λάβεις μηνύματα. Και σήκωσε και το τηλέφωνο :D
Συγγνώμη για το άσχετο επί του θέματος.

Off topic off

zopas
11/05/2017, 07:50
μου δονεται η δυνατοτητα να σας υπενθυμισω με δεδομενο αυτο το ατυχο γεγονος οτι η διασταυρωση β.σοφιας και αλεξανδρας, ιδιαιτετα με τροχονομους, μπορει να γινει πολυ επικινδυνη και να προσεχουμε..

πριν ενα χρονο, βραδυ μια ηλιθια τροχονομος εδωσε το σημα να φυγουμε χωρις να ελεγξει αν την ειδαν οι οδηγοι σε ολη την διασταυρωση..

αποτλεσμα εφθγα πρωτος και με δυναμη απο την φιλιππιδου, η τροχονομος να καθεται στη θεση της και ο καυλωμενος πιτσιρικας να ερχεται με 150 απο την κηφησιας χωρις να εχει παρει χαμπαρι, χαρις στα φρενα του μαμουθ απλα περασε ξυστα απο τη ροδα μου με ολους τους οδηγους φρικαρισμενους πισω μου να φωναζουν απο αυτο που εβλεπαν...

περιττο να πω οτι το βλημα το γκομενακι κοιτουσε απραγη, ενω ο πιτσιρικας περασε σιφουνας ξυστα μου αλλα και δεν καταλαβε λογω του σκοταδιου τιποτα και συνεχισε ακαθεκτος..

ειναι δρομος καρμανιολα..

SHOOTER045
11/05/2017, 08:09
Ο τροχονόμος δεν θα περιμένει απο τον καθένα να τον ρωτήσει αν τον είδε ,αν σταμάτησε κλπ.
Εξ ορισμού ο τροχονόμος αναιρεί φανάρια και σήματα.
Τουλάχιστον οποίος έχει βγάλει δίπλωμα το λέει ξεκάθαρα .

ΣΤΕΛΙΟΣ-ΤΕΡΙ
11/05/2017, 08:11
Ο τροχονόμος δεν θα περιμένει απο τον καθένα να τον ρωτήσει αν τον είδε ,αν σταμάτησε κλπ.
Εξ ορισμού ο τροχονόμος αναιρεί φανάρια και σήματα.
Τουλάχιστον οποίος έχει βγάλει δίπλωμα το λέει ξεκάθαρα .

ΑΚΡΙΒΟΣ.:) και αν θυμαμε καλα οι δεξια του αριστερα του Περνανε και οι μπρος πισο του Σταματανε.

Ζεύκας
11/05/2017, 12:38
μου δονεται η δυνατοτητα να σας υπενθυμισω με δεδομενο αυτο το ατυχο γεγονος οτι η διασταυρωση β.σοφιας και αλεξανδρας, ιδιαιτετα με τροχονομους, μπορει να γινει πολυ επικινδυνη και να προσεχουμε..

πριν ενα χρονο, βραδυ μια ηλιθια τροχονομος εδωσε το σημα να φυγουμε χωρις να ελεγξει αν την ειδαν οι οδηγοι σε ολη την διασταυρωση..

αποτλεσμα εφθγα πρωτος και με δυναμη απο την φιλιππιδου, η τροχονομος να καθεται στη θεση της και ο καυλωμενος πιτσιρικας να ερχεται με 150 απο την κηφησιας χωρις να εχει παρει χαμπαρι, χαρις στα φρενα του μαμουθ απλα περασε ξυστα απο τη ροδα μου με ολους τους οδηγους φρικαρισμενους πισω μου να φωναζουν απο αυτο που εβλεπαν...

περιττο να πω οτι το βλημα το γκομενακι κοιτουσε απραγη, ενω ο πιτσιρικας περασε σιφουνας ξυστα μου αλλα και δεν καταλαβε λογω του σκοταδιου τιποτα και συνεχισε ακαθεκτος..

ειναι δρομος καρμανιολα..

εγώ βλέπω ένα που έσκασε να περιμένει το τροχονόμο και έφυγε γαμιώντας και έναν άλλο που πήγαινε ήδη γαμιώντας

και κατά τα άλλα μας φταίει η αστυνομία και ο δρόμος. μάλιστα.

sniper
11/05/2017, 12:44
μου δονεται η δυνατοτητα να σας υπενθυμισω με δεδομενο αυτο το ατυχο γεγονος οτι η διασταυρωση β.σοφιας και αλεξανδρας, ιδιαιτετα με τροχονομους, μπορει να γινει πολυ επικινδυνη και να προσεχουμε..

πριν ενα χρονο, βραδυ μια ηλιθια τροχονομος εδωσε το σημα να φυγουμε χωρις να ελεγξει αν την ειδαν οι οδηγοι σε ολη την διασταυρωση..

αποτλεσμα εφθγα πρωτος και με δυναμη απο την φιλιππιδου, η τροχονομος να καθεται στη θεση της και ο καυλωμενος πιτσιρικας να ερχεται με 150 απο την κηφησιας χωρις να εχει παρει χαμπαρι, χαρις στα φρενα του μαμουθ απλα περασε ξυστα απο τη ροδα μου με ολους τους οδηγους φρικαρισμενους πισω μου να φωναζουν απο αυτο που εβλεπαν...

περιττο να πω οτι το βλημα το γκομενακι κοιτουσε απραγη, ενω ο πιτσιρικας περασε σιφουνας ξυστα μου αλλα και δεν καταλαβε λογω του σκοταδιου τιποτα και συνεχισε ακαθεκτος..

ειναι δρομος καρμανιολα..


1. Ο δρόμος λέγεται Φειδιππίδου
2. Ο δρόμος είναι καρμανιόλα και το γκομενάκι βλήμα και εσύ είσαι ο γαμ@ω; Σιγά μην έπρεπε να ξέρει και την εναέρια κυκλοφορία. Για πρόσεχε λίγο.

sapila racing
11/05/2017, 13:49
μου δονεται η δυνατοτητα να σας υπενθυμισω με δεδομενο αυτο το ατυχο γεγονος οτι η διασταυρωση β.σοφιας και αλεξανδρας, ιδιαιτετα με τροχονομους, μπορει να γινει πολυ επικινδυνη και να προσεχουμε..

πριν ενα χρονο, βραδυ μια ηλιθια τροχονομος εδωσε το σημα να φυγουμε χωρις να ελεγξει αν την ειδαν οι οδηγοι σε ολη την διασταυρωση..

αποτλεσμα εφθγα πρωτος και με δυναμη απο την φιλιππιδου, η τροχονομος να καθεται στη θεση της και ο καυλωμενος πιτσιρικας να ερχεται με 150 απο την κηφησιας χωρις να εχει παρει χαμπαρι, χαρις στα φρενα του μαμουθ απλα περασε ξυστα απο τη ροδα μου με ολους τους οδηγους φρικαρισμενους πισω μου να φωναζουν απο αυτο που εβλεπαν...

περιττο να πω οτι το βλημα το γκομενακι κοιτουσε απραγη, ενω ο πιτσιρικας περασε σιφουνας ξυστα μου αλλα και δεν καταλαβε λογω του σκοταδιου τιποτα και συνεχισε ακαθεκτος..

ειναι δρομος καρμανιολα..

Παρτο αλλιώς!! :rolleyes:

buckley
11/05/2017, 13:59
1. Ο δρόμος λέγεται Φειδιππίδου
2. Ο δρόμος είναι καρμανιόλα και το γκομενάκι βλήμα και εσύ είσαι ο γαμ@ω; Σιγά μην έπρεπε να ξέρει και την εναέρια κυκλοφορία. Για πρόσεχε λίγο.

Αυτό λες, ή σήμερα που μάθαμε τον υπερθετικό του "ιδιαίτερα" ...