PDA

View Full Version : Μαστορας για βαψιμο Πλαστικων.. (ερωτηση)



zopas
08/05/2016, 16:20
Πολύ συντομα μαζι με το μεγαλο σερβις του Βαραντερο μου, θα βαφτουν και τα πλαστικα του γιατι εχουν ασπρισει από τον ηλιο..καλως κακως συντηρηθηκε λιγο το χρωμα τοσα χρονια από πολλα σπρευ σιλικόνης, οποτε για τον οποιο μαστορα θα αποτελεσει μια προσθετη ταλαιπωρια..

Εχω βρει καποιο μαστορι διπλα στον μηχανικο μου στα Σπατα αλλα δεν τον ξερω προσωπικα και σε περιπτωση που στραβωσει η δουλεια, θα ηθελα καποιον συστημενο από εσας, εννοείται να είναι σωστος στη δουλεια του και λογικος στις τιμες του...περιοχη αθηνα και περιξ..

Ευχαριστω..

zopas
09/05/2016, 19:00
ξανα ευχαριστω για τους φιλους που μου εστειλαν vroom..βεβαια δεν καταλαβαίνω γιατι μπορει να θεωρηθεί διαφημιση η θετικη εμπειρια από καποιο μαστορα ώστε να βοηθησει και αλλους συνφουριτες στις επιλογες που θα κανουν...τελος παντων..

Συναντηθηκα με ένα καλοπροεραιτο μαστορα στα Σπατα και η τιμη για όλα τα ματ πλαστικα του βαραντερο σε μαυρο-ματ χρωμα με βερνικι είναι 180 ευρω, μιλαμε για 10-12 διαφορετικα κομματια τα οποια ειχαν κολυμπησει για χρονια σε σιλικονη..

Η τιμη, πιστευω, είναι τιμιοτατη, το μονο μειον είναι ότι εχει τοση δουλεια που το ραντεβού κλειστηκε για τελη..Ιουνη(!) μαζι με το γενικο σερβις της μηχανης..( Ο μηχανικος μου είναι διπλανο μαγαζι..)..μαζι ολο το πακετο βαψίματος+ γενικο σερβις( ρυθμιση βαλβιδων, μπουζι, ισως καπελοτα,φλαντζες, εργατικα με λυσιμο-ντυσιμο σχεδόν της μισης μηχανης)+αλυσιδογραναζα( χρυση DID +γρανάζια) + μπροστινα φρενα+λαδια+φιλτρα αερος-λαδιου + κατι ψιλολοιδια, προβλεπεται γυρω στο 900σαρι...

καλα να ειμαστε για να δινουμε τις δοσεις ( το λεμε διευκολυνση σημερα...λολ)

alex k8
10/05/2016, 09:16
ρωτησες το φανοποιο που ειναι στον περιφεριακο λιγο πριν φτασουμε στα φαναρια του βασιλοπουλου οπως παμε για λουτσα στο αριστερο σου χερι? βλεπω οτι εχει πολυ δουλεια και εχω ακουσει καλα λογια

zopas
10/05/2016, 11:45
Οχι φιλε μου..στα σπατα ειναι στην οδο μπεκα..

alex k8
10/05/2016, 12:08
στα σπατα ναι.την οδο δεν ξερω πως τη λενε.ειναι αναμεσα στο ετεκα το βενζιναδικο και στον εγγλεζοπουλο με τα λαστιχα
αν δεν εχεις προβλημα να πας μακρια υπαρχει ενας που βαφει μονο μηχανακια,wizzard λεγεται και ειναι στο μπουρναζι, πιστευω να υπαρχει ακομα ειχα παει κατι πλαστικα παλια για βαψιμο

zopas
10/05/2016, 13:23
Σας ευχαριστω ολους..