PDA

View Full Version : Φύσα συναγερμού για SYM HD2 200i



psomaras
09/05/2016, 23:28
Πριν μερικές μέρες πήρα ένα μεταχειρισμένο SYM HD2 200i μοντέλο του 2011
Θέλω να βάλω συναγερμό και προτού ξεκινήσω το ξήλωμα είπα να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος
αν το μηχανάκι έχει έτοιμη φύσα για συναγερμό κι αν ναι, που :confused::confused::confused:

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Lioulios
10/05/2016, 01:49
εχω το joyride 200 i evo του 12 που φοραεει τον ιδιο κινητηρα με το δικο σου και εχει συναγιερμο meta system τον οποιο δεν χρησιμοποιω καθολου ... αφου να φανταστεις τα κλειδια τα αφηνω απανω .
Ειναι εργοστασιακος και επειδη τα σερβις τα κανω στον επισημο , του ειχα ζητησει να μου τον ξηλωσει . παντα βιαζομουν και ολο κατι ειχα να κανω και δεν ειχα κατσει να ασχοληθω και να περιμενω .
Την τελευταια φορα , το πηρα ζεστα ?. οχι δεν τον εβγαλα , αλλα ξερω πως ειναι μπροστα στη μασκα .
Αν ασχοληθεις και μαθεις που μπαινει στο δικο σου και που ειναι η φυσα ... γιατι εχει . και δεν εχεις συνεγιερμο στην καβατζα , μπορεις να παρεις τον δικο μου σε φιλικη τιμη .

:wave2:

leftos
10/05/2016, 11:27
Ολα τα συγχρονα μηχανακια εχουν φυσα. Μην ασχολεισαι με κοψε ραψε ειναι πιθανον οτι θα καψεις κανα ρελε στην καλυτερη.
Μια βολτα απο εδω ισως σε βοηθησει http://forum.scooterclubhellas.gr/viewforum.php?f=171
Aλλιως google.

psomaras
10/05/2016, 18:39
Συναγερμός υπάρχει από το Ktm που έδωσα! Σ'ευχαριστω για την προσφορά σου! Θα αρχίσω από την μάσκα! Το φαντάστηκα ότι θα έχει αλλά ηθελα μία επιβεβαίωση!!

Lioulios
10/05/2016, 22:27
Μην αρχισεις Καθολου. Παρε ενα τηλ το επισημο και ρωτα ....δεν ειναι κοπος