PDA

View Full Version : Συνεργείο kawasaki θεσσαλονίκη!



Nondas250R
11/05/2016, 13:18
Καλησπέρα!! Είμαι νέος αναβάτης και νέος στο φόρουμ.
Πριν 3 μήνες αγόρασα το πρώτο μου μηχανάκι, ένα νίντζα 250.

Δεν έχω ιδέα από μηχανές, όποτε θα ήθελα την βοήθειά σας!

Εχθές πήγα να αλλάξω λάδια και ο μάστορας μου είπε ότι θα πρέπει να αλλάξω τεντωτήρα καδένα. Μου είπε για 250 ευρώ και πόνεσε η καρδιά μου.
Έβαλε μία πετσέτα στην εξάτμιση όσο δούλευε στο ρελαντί και ακουγόταν ένας ήχος από το μοτέρ.
Η αλήθεια είναι ότι και εγώ διέκρινα έναν ήχο κάθε φορά που ανοίγω το γκάζι, ειδικά όταν περνάω τα 60 χλμ.
Το μηχανάκι έχει 34.000 χλμ!

Εν πάση περίπτωση, επειδή είμαι άσχετος, θα ήθελα να μου πείτε εάν το ποσό είναι λογικό και εάν έχετε να μου προτείνετε κάποιο έμπιστο συνεργείο στη Θεσσαλονίκη , καθώς πλησιάζει και ο καιρός για σέρβις!!

όλα τα pm δεκτά!

Ευχαριστώ! :D

motoexelixis
11/05/2016, 15:19
καδενα σ αυτα τα χιλιομετρα; τεντοτηρα ισως...

wthanasis
11/05/2016, 15:30
Αν θες σου στέλνω το τηλ του μηχανικού μου σε π.μ. για να κανονίσετε να το δει.
Δεν έχω τις γνώσεις για να τον κρίνω απόλυτα ως μηχανικό, αλλά εγγυημένα είναι πολύ τίμιο παιδί και κανένα από τα μηχανάκια μου την τελευταία δεκαετία, που ασχολείται αποκλειστικά αυτός, δεν έχει το παραμικρό.

Nondas250R
11/05/2016, 15:58
Αν θες σου στέλνω το τηλ του μηχανικού μου σε π.μ. για να κανονίσετε να το δει.
Δεν έχω τις γνώσεις για να τον κρίνω απόλυτα ως μηχανικό, αλλά εγγυημένα είναι πολύ τίμιο παιδί και κανένα από τα μηχανάκια μου την τελευταία δεκαετία, που ασχολείται αποκλειστικά αυτός, δεν έχει το παραμικρό.

Ναι φιλαρακι στειλε!

Nitse3
05/12/2020, 16:49
Καλησπέρα παιδιά!! Γνωρίζουμε κανά συνεργείο στη Θεσσαλονίκη που να πιάνει μηχανάκια και λίγο πιο παλιά (zzr 600 του 98 είναι το δικό μου) για γενικό σέρβις, συμμάζεμα και ένα θέμα με τα νερά / θερμοκρασίες που έχω;; Ένας moto work που είναι στη γειτονιά μου (Μαρτίου) και θα με βόλευε καλός είναι έχετε ακούσει κάτι;;