PDA

View Full Version : Μεταφορική Αθήνα-Σαλονίκη να γουστάρουμε λέμε



buckley
13/05/2016, 11:33
Πριν κανά μήνα έψαχνα μεταφορική να στείλω το XS Θεσσαλονίκη ,τηλ σε φίλο και μου προτείνει τον Τάδε.
Ακολουθεί τηλ στον τάδε στο Αθηναικό του μαγαζί .
“Καλημέρα παρακαλώ θέλω να στείλω μηχανή μεγάλη συνοδευόμενη από ένα χαρτοκιβώτιο μικρού βάρους περίπου 3-4 κιλά Θεσσαλονίκη”.
“Κανένα πρόβλημα μου λέει”
“Γιατί να είχε πρόβλημα σκέφτομαι ? “.Παρακαλώ απόγευμα μπορούμε ?
“Τσου”
“Τότε παρακαλώ παραλαβή μηχανής από Χαλάνδρι και παράδοση σε συνεργείο κέντρο Σαλονίκης μπορούμε ? (Τον έχω ήδη ενημερώσει ότι η μηχανή τσουλάει χωρίς να παίρνει μπρος )
“Χαλαρά”
“Μαλλί”
“110”
“Μπορούμε τίποτις καλύτερο ? “
“Τσου”
“Καλώς πότε θα παίξει ? “
“Μεθαύριο να ούμε”
“ΟΚ παρακαλώ να με πάρετε στο κινητό μισή ώρα πριν να φύγω σκαστός από τη δουλειά”
“Χαλαρά”
Φθάνει η Πέμπτη λοιπόν...μέχρι το τηλ είμασταν άψογοι
“Γειας σας παίρνω για το “μηχανάκι” που είναι να πάρω είμαι στο δρόμο και σε κανά μισάωρο θάμαι Χαλάνδρι”
ΟΚ του λέω και δεν άφησα να με φοβίσει το μηχανάκι που είπε...
Σε ένα μισάωρο πράγματι ήταν απέξω ,φυσάμε σκέφτομαι, σε 5 έχουμε τελειώσει !
Βλέπει απέξω το GS
“ετούτην παίρνω ? ”
“Να στη δώσω λέω αλλά πως θα γυρίσω στη δουλειά ? Μια ίδια είναι περίπου... ,μαύρη και εκείνη του λέω,αλλά σόρρυ του λέω το φορτηγάκι ψιλομικρό το κόβω δεν πιστεύω να έχεις τίποτα άλλο μέσα”
“Το χω μου λέει μη φοβάσε τίποτις"
Ανοίγει, ΟΚ είχε μόνο 1 παλλέτα μέσα και χοντρικά χωρούσαν άλλες 5.
“Δεν χωράει το μηχανάκι να ανέβει στην υδραυλική πόρτα λέω”
“Έχω κουβαλήσει 100δες μου λέει”
Να μην τα πολυλογώ κάναμε κανά τέταρτο να το χωρέσουμε στην πόρτα διαγώνιο από την μία άκρη ως την άλλη και υπό κλίση...
“Έχω και αυτό το κουτάκι του λέω με κάτι εύθραυστα της μηχανής και έχω γράψει με μαρκαδόρο πάνω Δνση και κινητό παραλήπτη αλλά και δική μου δνση και κινητό μη γίνει κάτι”
“Τίποτα δεν θα γίνει μου λέει μη φοβάσαι”
“Μακάρι του λέω, πάρε το μπλοκ σου να συμπληρώσουμε τη φορτωτική και πάρε τα 110 ευρώ”
“Δεν έχω απολύτως τίποτα από χαρτιά πάνω μου και οφείλεις 116 μου λέει”

Συνεχίζεται...

Bowleno
13/05/2016, 12:43
Για ιστορία τρόμου το κόβω να εξελίσσεται, και όχι δρόμου..... το παρακολουθώ :a014:

buckley
13/05/2016, 13:19
“ Ε ? του λέω φάουλ ,πέναλτυ”
“Αυτά μου είπαν μου λέει”
“ Αυτά σου είπαν του λέω και από το πρωί κάνεις δρομολόγια χωρίς παραστατικά μαζί σου ? “ Η ώρα θα 'χε φτάσει 1400 περίπου.
“ Πάρε στα γραφεία μου λέει”
Παίρνω και μου λένε ότι πρώτη φορά οδηγός ξεχνά τα χαρτιά και είναι 6 ευρώ η ασφάλεια !
“Ποια ασφάλεια λέω που μου ζητάς ουσιαστικά να σου δώσω μηχανή, λεφτά+καπέλλο και να γίνεις καπνός αν θέλεις”
“Δεν είμαστε τέτοια εταιρεία κύριε”
Να μην τα πολυλογώ επειδή αφενός ήμουν σκαστός από δουλειά αφετέρου ο αγοραστής με είχε πληρώσει και κανονίσει με τον μηχανικό του για παραλαβή ,του τα δίνω να τελειώνουμε έχοντας πάρει την υπόσχεση του “υπευθύνου” ότι θα μου έστελνε ταχυδρομικά την εξοφλημένη απόδειξη των 116 ευρώ.
Το επόμενο μεσημέρι σκάει τηλ από το συνεργείο στη Θεσσαλονίκη.
“Ήρθε το μηχανάκι μου λένε αλλά έχει κάποιες ελλείψεις”
“Ότι λείπει λέω είναι στο κουτί”
“Ποιο κουτί μου λέει ? ”
“Κατάλαβα λέω έχουμε συνέχεια μ' αυτούς...Σε παίρνω σε 5 του λέω”
Τηλ στο μαγαζί στη Σαλονίκη
“Γεια σας λέω παραδώσατε μόλις μια μηχανή σ' ένα συνεργείο χωρίς ένα κουτί που την συνόδευε”
“Η φορτωτική του δρομολογίου μου λέει δεν ανέφερε πουθενά κανένα κουτί”
“Επειδή μάλλον της λέω στην Αθήνα που φορτώθηκε ο οδηγός είχε ξεχάσει τα χαρτιά του και μετά ξεχάσατε να το γράψετε”
“Δεν μπορώ να σας βοηθήσω μου λέει”
Εκεί καταλαβαίνετε σώθηκε η υπομονή μου.Παίρνω Αθήνα και τους τα λέω ένα χεράκι χωρίς να βρίσω κανένα και μέσα σε ένα λεπτό βρέθηκε το κουτί παρατημένο στο κεντρικό μαγαζί στη Θεσσαλονίκη

Επίλογος, το κουτί δεν μπορούσαν να το στείλουν αυθημερόν στο συνεργείο και πήγε και το πήρε ο αγοραστής και εγώ την απόδειξη με τα 116 ευρώ ακόμα την περιμένω...

Panos76
13/05/2016, 13:26
Τουλ. αρχικά όλα πήγαν καλά με τον αγοραστή, εξυπηρετήθηκε και δεν εκτέθηκες σε αυτόν.

Δυστυχώς φθίνουν οι επαγγελματίες σήμερα σε πολλούς τομείς.

spyrakos35
13/05/2016, 13:27
Νταξ ρε μλκ πως κανεις ετσι, περιοδο εχεις;

buckley
13/05/2016, 13:35
Νταξ ρε μλκ πως κανεις ετσι, περιοδο εχεις;

Πως το πες αυτό δεν αντελήφθην ?
Άντε μη στα πάρω με τη ψιλή λέμε...

taisteal
13/05/2016, 13:36
Στη θεση σου δεν θα το εδινα το μηχανακι σε αυτη τη μεταφορικη..
Αφου ειδες απο την αρχη οτι ειναι ζωα εντελως

spyrakos35
13/05/2016, 13:38
Πως το πες αυτό δεν αντελήφθην ?
Άντε μη στα πάρω με τη ψιλή λέμε...

Σοβαρα τωρα.....

Περιμενεις αποδειξη;

BoSS_Man*
13/05/2016, 13:43
Πως το πες αυτό δεν αντελήφθην ?
Άντε μη στα πάρω με τη ψιλή λέμε...

ελα ρε μλκ και μας κοψοχολιασες αραξε :D

buckley
13/05/2016, 13:49
Σοβαρα τωρα.....

Περιμενεις αποδειξη;

Α ναι ? Τότε ρε ΚΑΛΑ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝΕ οι κακοί Γερμανοί κλπ κλπ

MG-KTiNoS
13/05/2016, 13:50
τέλος καλό όλα καλά...
:lol:

spyrakos35
13/05/2016, 13:51
Α ναι ? Τότε ρε ΚΑΛΑ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝΕ οι κακοί Γερμανοί κλπ κλπ

Βρε να την παρεις αλλα αναιμακτα δε θα ερθει.....

Ξαναπαρτους τηλ

sniper
13/05/2016, 13:51
Α ναι ? Τότε ρε ΚΑΛΑ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝΕ οι κακοί Γερμανοί κλπ κλπ


Αφού δεν κλαις το μηχανάκι σου, δεν έπαθες τίποτα.

AristidisZ
13/05/2016, 14:00
Και πάλι καλά να λες...

Καλά για την απόδειξη δε το συζητώ, θα σου πει 116 +23%, μη σου πω ότι θα σου πει να του δώσεις και τον φόρο εισοδήματος :bawl:

Sapadak
13/05/2016, 14:06
Και πάλι καλά να λες...

Καλά για την απόδειξη δε το συζητώ, θα σου πει 116 +23%, μη σου πω ότι θα σου πει να του δώσεις και τον φόρο εισοδήματος :bawl:

Μη το γελάς καθόλου
Καλώ ψυκτικό να έρθει να δει το ψυγείο και μου λεει οτι κατα 99% είναι αυτό το πρόβλημα.

80 ευρώ το γνήσιο (εργασία ανταλλακτικά) χωρις απόδειξη
50 το ιμιτασιον (εργασία ανταλλακτικά) χωρις απόδειξη

Εφόσον θες απόδειξη, οτι επιλέξεις +19% φπα και +20% εφορία

Guess what I did :smokin:

Pan (dvs)
13/05/2016, 14:22
Καταρχην η φορτωτικη ειναι αποδειξη οτι εχουνε παρει αυτοι το μηχανακι.Χωρις φορτωτικη σε περιπτωση "εξαφανισης"το πρακτορειο θα το επαιζε Ποντιος Πιλατος,δεν ειδα δεν ξερω.Παντα στις μεταφορικες θα παιρνετε φορτωτικη που να γραφει και τον αριθμο του φορτηγου που το παρελαβε.

Τωρα τη φορτωτικη μπορει να κανω λαθος, αλλα πιθανοτατα δεν θα την δουνε τα ματακια σου.Δεν βαριεσαι ουτε ο πρωτος ουτε ο τελευταιος.Τουλαχιστον να μαθουμε κατι εμεις οι υπολοιποι.

spyrakos35
13/05/2016, 14:42
Εκλαπη αποτον μεταφορεα

vaska
13/05/2016, 16:43
Αφού δεν κλαις το μηχανάκι σου, δεν έπαθες τίποτα.

όπως το λέει όμως. Ακριβώς όπως το λέει.

buckley
13/05/2016, 17:53
όπως το λέει όμως. Ακριβώς όπως το λέει.

Επειδή ούτε εσύ ούτε ο άλλος με την διόπτρα είστε χθεσινοί και έχετε δει και θυμάστε ακόμα και Χούντα-Πολυτεχνείο και όλες τις επόμενες κυβερνήσεις σ' αυτή τη χώρα αναλογίσου τι μου γράφεις ...
Να είμαι ευχαριστημένος που δεν μου φάγανε το μηχανάκι και σκέψου που έχουμε καταντήσει να θεωρούμε φυσιολογικό να ανεχόμαστε όλους αυτούς τους αληταράδες.
Καληνύχτα και καλή τύχη Ελλάδα.

DrIoannis
13/05/2016, 18:57
buckley καλά τα λες...μας αξίζουν.
Γιατί ρε κύριε τέτοια αντιεπαγγελματική συμπεριφορά; Είναι δυνατόν να μην κρατάς χαρτιά και αποδείξεις; Μηχανή κλπ παραλαμβάνεις όχι φασόλια από την αδερφή σου να τα ψήσεις στην κατσαρόλα:nono:.

teogtp
13/05/2016, 19:16
Οι μεταφορεις στην χωρα μας ειναι για πολλες σφαλιαρες.
Εχω συνεργαστει και συνεργαζομαι σχεδον με ολους.Οι τυποι ειναι απιστευτοι.Ολοι το ιδιο ΙΕΚ εχουν βγαλει ......στανταρακι.
Τροφιμα (καφες) μεταφορα μαζι με ορυκτελαια και τα σακια μεσα στα λαδια.....παπαρα εντελως......
Σακια σχισμενα απο ξεκαρφωμενες παλιοπαλετες και τον χυμενο καφε σε σακουλα......... και ο μεταφορεας να σφυραει κλεφτικα.
Αλλα επειδη ολα συνοδευονται απο φορτωτικη απλα δεν παραλαμβανεις ......και τρεχει ο νεατερνταλ.....
Γαμοσταυριδια θελουν,αλλιως δεν καταλαβαινουν.

devil's animal
13/05/2016, 20:36
Γαμοσταυριδια θελουν,αλλιως δεν καταλαβαινουν.


το αυτο...

Παναγιωτη, ου μπλεξεις ειναι η φαση...
απο την αλλη η "ζημια" δεν ειναι κατι τραγικο...
την καρδια σου χαλας...

αν θες να κανεις και εσυ "ζημια", μολις τελειωσει η ιστορια, δημοσιευσε την εταιρεια ή αν δεν μπορεις εδω μεσα δυσφημισε την παντου..σε γνωστους και φιλους...

AristidisZ
14/05/2016, 18:43
το αυτο...

Παναγιωτη, ου μπλεξεις ειναι η φαση...
απο την αλλη η "ζημια" δεν ειναι κατι τραγικο...
την καρδια σου χαλας...

αν θες να κανεις και εσυ "ζημια", μολις τελειωσει η ιστορια, δημοσιευσε την εταιρεια ή αν δεν μπορεις εδω μεσα δυσφημισε την παντου..σε γνωστους και φιλους...

Ή στείλε κάνα υπουργείο οικονομικών από εκει...

BLiTzER
14/05/2016, 19:04
Επειδή ούτε εσύ ούτε ο άλλος με την διόπτρα είστε χθεσινοί και έχετε δει και θυμάστε ακόμα και Χούντα-Πολυτεχνείο και όλες τις επόμενες κυβερνήσεις σ' αυτή τη χώρα αναλογίσου τι μου γράφεις ...
Να είμαι ευχαριστημένος που δεν μου φάγανε το μηχανάκι και σκέψου που έχουμε καταντήσει να θεωρούμε φυσιολογικό να ανεχόμαστε όλους αυτούς τους αληταράδες.
Καληνύχτα και καλή τύχη Ελλάδα.

Εμ... δεδομένου ότι εσύ έδωσες το μηχανάκι, χωρίς το παραμικρό αποδεικτικό, άρα δέχτηκες όλο το ρίσκο, ναι, καλά σου λένε. Αν κάποιος είναι κακός επαγγελματίας κι εσύ δέχεσαι να συνεργαστείς μαζί του, ε, εδώ που τα λέμε, δε φέρει ιδιαίτερη ευθύνη εκείνος, αν οτιδήποτε πάει στραβά.

buckley
14/05/2016, 22:10
Εμ... δεδομένου ότι εσύ έδωσες το μηχανάκι, χωρίς το παραμικρό αποδεικτικό, άρα δέχτηκες όλο το ρίσκο, ναι, καλά σου λένε. Αν κάποιος είναι κακός επαγγελματίας κι εσύ δέχεσαι να συνεργαστείς μαζί του, ε, εδώ που τα λέμε, δε φέρει ιδιαίτερη ευθύνη εκείνος, αν οτιδήποτε πάει στραβά.

Φίλε, με το γράμμα του νόμου μπορεί να έχεις δίκιο αλλά απάντησέ μου στο εξής απλό και εσύ και όποιος άλλος διαβάσει.
Οδηγώ από το 78-79, μηχανάκι δικό μου πρωτοπήρα το 82 και πρέπει να χω πάει σε συνεργεία 3ψήφιες μέχρι τώρα φορές.Πρόσεξε δε μιλώ για εξουσιοδοτημένα μαγαζιά που πουλάνε καινούργια μοτό δεν είμαι άλλωστε του μοντέρνου.Ξέρεις πόσες αποδείξεις έχω πάρει για παροχή υπηρεσίας ? Ζήτημα να μετρώνται με τα δάχτυλα του ενός χεριού.
Πες μου λίγο γι αυτούς τους επαγγελματίες...

BLiTzER
15/05/2016, 02:43
Δε με ενδιαφέρει ο νόμος και δε σε κατηγορώ, ούτε δικαιολογώ τον κάθε "επαγγελματία". Απλά σου λέω ότι βιαζόσουν, άρα τον είχες ανάγκη τη δεδομένη στιγμή και δέχτηκες να κάνεις κάτι που περιείχε τεράστιο ρίσκο. Από κει και πέρα, η όλη ευθύνη βαραίνει εσένα αποκλειστικά.

Κι εγώ δεν παίρνω αποδείξεις πάντα, αλλά φροντίζω να καλύπτομαι κάπως, όταν ο άλλος είναι παντελώς άγνωστος. Αυτό με τα συνεργεία ισχύει. Αλλά σου παρέχουν κάποιου άλλου είδους αντάλλαγμα (καλύτερη τιμή ή κάτι σχετικό), οπότε δεν είναι το ίδιο. Πάλι παίρνεις το ρίσκο, φυσικά, αλλά έχεις να κερδίσεις. Στην περίπτωση με τη μεταφορική ήταν απλά "βιάζομαι, οπότε εύχομαι να είναι σωστοί". Είχες μόνο να χάσεις. Και σου βγήκε. Έστω και με μια μικρή ταλαιπωρία.

Τονίζω ξανά ότι δε σε κατηγορώ, ούτε δικαιολογώ τον αντιεπαγγελματισμό.

buckley
15/05/2016, 06:46
Δε με ενδιαφέρει ο νόμος και δε σε κατηγορώ, ούτε δικαιολογώ τον κάθε "επαγγελματία". Απλά σου λέω ότι βιαζόσουν, άρα τον είχες ανάγκη τη δεδομένη στιγμή και δέχτηκες να κάνεις κάτι που περιείχε τεράστιο ρίσκο. Από κει και πέρα, η όλη ευθύνη βαραίνει εσένα αποκλειστικά.

Κι εγώ δεν παίρνω αποδείξεις πάντα, αλλά φροντίζω να καλύπτομαι κάπως, όταν ο άλλος είναι παντελώς άγνωστος. Αυτό με τα συνεργεία ισχύει. Αλλά σου παρέχουν κάποιου άλλου είδους αντάλλαγμα (καλύτερη τιμή ή κάτι σχετικό), οπότε δεν είναι το ίδιο. Πάλι παίρνεις το ρίσκο, φυσικά, αλλά έχεις να κερδίσεις. Στην περίπτωση με τη μεταφορική ήταν απλά "βιάζομαι, οπότε εύχομαι να είναι σωστοί". Είχες μόνο να χάσεις. Και σου βγήκε. Έστω και με μια μικρή ταλαιπωρία.

Τονίζω ξανά ότι δε σε κατηγορώ, ούτε δικαιολογώ τον αντιεπαγγελματισμό.

To ότι του έδωσα το μηχανάκι "αέρα" εννοείται ότι η ευθύνη της ενδεχόμενης στραβής θα ήταν είναι όλη δικιά μου.Το ότι εκμεταλλεύτηκε αυτός κατόπιν το γεγονός της "τυχαίας" απουσίας εγγράφων και πήρε όλα τα λεφτά μαύρα και αφορολόγητα που πιστεύω ότι έχει ήδη αλλά και θα ξανακάνει δείχνει τι επαγγελματίας είναι...
ΥΓ Και νόμιζα ρε ότι στα συνεργεία το κάνουν μόνο σε μένα αχαχαχαχαχχα.

toyar
15/05/2016, 07:23
ανεθεσα οικοδομικες εργασιες ξοφλησα τα παντα θα πηγαιναμε και για τσιπουρα αλλα στην πρωτη μικροστραβη δεν απανταει το τφ δυο μηνες
τα ''παντελονια'' σπανιζουν οταν μπει το χρημα στη μεση:(
οποτε φερθηκα συγκαταβατικα το μετανιωσα, χιλιες φορες σκυλος...........

Pan (dvs)
15/05/2016, 10:16
Ρε συνονοματε κανειε σαν να ανακαλυψες τον Αρη.Συνεργειο και αποδειξη δεν πανεπακετο.Το πολυ πολυ αν ζητησεις την επομενη με καποια προφαση δεν θα σε εξυπηρετησε.
Η μεταφορικη ομως ειναι απαραδεκτη.Δεν ειναι κανενα μαγαζακι και αν δεν κοβει παραστατικα συντομα θα χασει την μπαλλα.Θα την κλεβει το ιδιο το προσωπικο της.
Τελος παντων δεν υπαρχει ελπιδα,οσο γι αυτο που ειπε καποιος για καταγγελια ειναι να χαμε να λεγαμε.Την επομενη παρε φορτωτικη για τη δικη σου και μονο εξασφαλιση.

sniper
16/05/2016, 10:23
Επειδή ούτε εσύ ούτε ο άλλος με την διόπτρα είστε χθεσινοί και έχετε δει και θυμάστε ακόμα και Χούντα-Πολυτεχνείο και όλες τις επόμενες κυβερνήσεις σ' αυτή τη χώρα αναλογίσου τι μου γράφεις ...
Να είμαι ευχαριστημένος που δεν μου φάγανε το μηχανάκι και σκέψου που έχουμε καταντήσει να θεωρούμε φυσιολογικό να ανεχόμαστε όλους αυτούς τους αληταράδες.
Καληνύχτα και καλή τύχη Ελλάδα.

Σιγά μη θυμόμαστε και την Άλωση της Πόλης.

Δεν μίλησα για την φορτωτική (ή όπως αλλιώς λέγεται το χαρτί που σου δίνει ο μεταφορέας και φαίνεται ότι έχει παραλάβει το μηχανάκι σου).
Αν ο τάδε που πήρε το μηχανάκι σου είχε τσακωθεί με το αφεντικό του ή ήταν αλκοολικός, ή κλεφτης και το μηχανάκι σου χανόταν, τι θα έκανες; Θα έπαιρνες τηλέφωνο τον Λαλιώτη ή την Δαμανάκη να στο βρουν;

Όταν δεις ΟΛΗ ΣΟΥ ΤΗΝ ΟΙΚΟΣΚΕΥΗ να πλέει ή να έχουν πιάσει πάτο (όσα δεν επιπλέουν) σε λιμάνι νησιού του ΒΑ Αιγαίου, έλα να τα ξαναπούμε.

buckley
16/05/2016, 10:41
Σιγά μη θυμόμαστε και την Άλωση της Πόλης.

Δεν μίλησα για την φορτωτική (ή όπως αλλιώς λέγεται το χαρτί που σου δίνει ο μεταφορέας και φαίνεται ότι έχει παραλάβει το μηχανάκι σου).
Αν ο τάδε που πήρε το μηχανάκι σου είχε τσακωθεί με το αφεντικό του ή ήταν αλκοολικός, ή κλεφτης και το μηχανάκι σου χανόταν, τι θα έκανες; Θα έπαιρνες τηλέφωνο τον Λαλιώτη ή την Δαμανάκη να στο βρουν;

Όταν δεις ΟΛΗ ΣΟΥ ΤΗΝ ΟΙΚΟΣΚΕΥΗ να πλέει ή να έχουν πιάσει πάτο (όσα δεν επιπλέουν) σε λιμάνι νησιού του ΒΑ Αιγαίου, έλα να τα ξαναπούμε.

Αφου ρε μου είχε (στο μιλητό δεν έχει σημασία) ασφαλίσει την μεταφορά με 6 ευρώ ,τι να φοβηθώ λέμε...
ΥΓ. Στα κόκκινα κάτι κρύβεται μάλλον απλά δεν το χω καταλάβει.

AristidisZ
16/05/2016, 10:44
Αφου ρε μου είχε (στο μιλητό δεν έχει σημασία) ασφαλίσει την μεταφορά με 6 ευρώ ,τι να φοβηθώ λέμε...
ΥΓ. Στα κόκκινα κάτι κρύβεται μάλλον απλά δεν το χω καταλάβει.

Μάλλον στην λέει επειδή τον έμπλεξες με τον Oldman (που επί Χούντας φήμες τον θέλουν να έχει βγει ήδη στη σύνταξη)

sniper
16/05/2016, 10:46
Αφου ρε μου είχε (στο μιλητό δεν έχει σημασία) ασφαλίσει την μεταφορά με 6 ευρώ ,τι να φοβηθώ λέμε...
ΥΓ. Στα κόκκινα κάτι κρύβεται μάλλον απλά δεν το χω καταλάβει.

Παραδέξου ότι έκανες μ@λακία και στάθηκες τυχερός κι άσε τα υπόλοιπα.

Ασφάλεια στο μιλητό... Εδώ δεν μας πληρώνουν όταν το έχουμε και γραπτώς...

Panos76
16/05/2016, 10:49
Μάλλον στην λέει επειδή τον έμπλεξες με τον Oldman (που επί Χούντας φήμες τον θέλουν να έχει βγει ήδη στη σύνταξη)

Ποια χούντα, ρύθμιζε βαλβίδα στον Γκότλιμπ (http://www.mixanitouxronou.gr/1885-marsare-proti-motosikleta-tin-kataskevase-o-anthropos-pou-eftiaxe-ke-tin-proti-mersentes/) λέμε :D :lol:

buckley
16/05/2016, 10:52
Παραδέξου ότι έκανες μ@λακία και στάθηκες τυχερός κι άσε τα υπόλοιπα.

Ασφάλεια στο μιλητό... Εδώ δεν μας πληρώνουν όταν το έχουμε και γραπτώς...

Αυτοσαρκαζόμουνα ρε δεν φαίνεται ? Την μαλακία μου την έχω παραδεχτεί εδώ και κάποια ποστ ρε πατριώτη.
Τα κόκκινα δεν μας εξήγησες και έχω διαολιστεί λέμε.

sniper
16/05/2016, 11:09
Αυτοσαρκαζόμουνα ρε δεν φαίνεται ? Την μαλακία μου την έχω παραδεχτεί εδώ και κάποια ποστ ρε πατριώτη.
Τα κόκκινα δεν μας εξήγησες και έχω διαολιστεί λέμε.

Δεν είμαι νέος, αλλά δεν ανήκω ακόμα στην 3η ηλικία. :bawl: :moutza:

buckley
16/05/2016, 11:32
Δεν είμαι νέος, αλλά δεν ανήκω ακόμα στην 3η ηλικία. :bawl: :moutza:

Ίσα ρε μπέμπη να σου φέρω μια πιπίλα που θα με πεις και καπη ρε.
Μην απαντήσεις τώρα γιατί μελετάω http://www.ypostirixi.net/el/papers/web/?nid=744

sniper
16/05/2016, 11:36
Ίσα ρε μπέμπη να σου φέρω μια πιπίλα που θα με πεις και καπη ρε.
Μην απαντήσεις τώρα γιατί μελετάω http://www.ypostirixi.net/el/papers/web/?nid=744


Δεν ξέρω ρε φίλε πόσο είσαι. Εκεί στο "είσαι μεγάλος αν..." έχεις βάλει κάτι φωτό σου από παιδί που κυκλοφορουσαν ακόμα στα ρέματα των ΒΠ με άλογα, εγώ φταίω;

Panos76
16/05/2016, 11:37
:lol:

SHOOTER045
16/05/2016, 12:04
Δεν ξέρω ρε φίλε πόσο είσαι. Εκεί στο "είσαι μεγάλος αν..." έχεις βάλει κάτι φωτό σου από παιδί που κυκλοφορουσαν ακόμα στα ρέματα των ΒΠ με άλογα, εγώ φταίω;

Σειρά του Νταβέλη ε?

leo1964
16/05/2016, 12:38
Και πάλι καλά να λες...

Καλά για την απόδειξη δε το συζητώ, θα σου πει 116 +23%, μη σου πω ότι θα σου πει να του δώσεις και τον φόρο εισοδήματος :bawl:

Aς του απαντήσει ότι τηλεφωνεί στην Σδοε και ας τα βρούνε μεταξύ τους.....για να δούμε να ουμ τι θα κάνει ο μγκάκος

toyar
16/05/2016, 15:53
και πως θα αποδειξει οτι υπηρξε παροχη υπηρεσιων; πεταξε το πουλακι και παλι καλα που εφτασε το μηχανακι ολοκληρο