PDA

View Full Version : Τρακαρισμενο μεταχειρισμενο



NikoSxv
16/05/2016, 15:13
Πηρα τρακαρισμενο απο *********** Πατρα..ΠΡΟΣΟΧΗ....

Sapadak
16/05/2016, 15:16
Πηρα τρακαρισμενο απο *********** Πατρα..ΠΡΟΣΟΧΗ....

Διαβασε τους κανόνες λειτουργίας πριν ποστάρεις για 2η φορά τα ίδια πράγματα


http://www.moto.gr/forums/misc.php?do=showrules

NikoSxv
16/05/2016, 15:21
OK Sorry.

ΑΛΛΑ.......ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ

Tedvj23
16/05/2016, 16:19
OK Sorry.

ΑΛΛΑ.......ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ

:bawl:

7Tolis
16/05/2016, 16:28
Και γιατί το πήρες αφού ήταν τρακαρισμένο;

nikosmec
16/05/2016, 16:52
Και γιατί το πήρες αφού ήταν τρακαρισμένο;

Μάλλον αυτό που θέλει να πει είναι πως αγόρασε μηχανάκι που ήταν τρακαρισμένο και δεν του το είπαν, οπότε το έμαθε εκ των υστέρων και έγραψε στο φόρουμ για αυτό, αλλά έγραψε όνομα καταστήματος, κάτι που δεν είναι συμβατό με τους κανόνες του φόρουμ. Αυτό κατάλαβα εγώ τουλάχιστον.

Tedvj23
16/05/2016, 17:04
Γραψε το story μπας και βγαλουμε καμια ακρη..

NikoSxv
16/05/2016, 19:08
Nikosmec me niotheis....
O kavadias το χαβα του...

taisteal
16/05/2016, 19:10
O kavadias το χαβα του...

Τα λεει λιγο ποιητικα ο Νικος..

NikoSxv
16/05/2016, 19:26
Τι να σας πω πειρα μηχανακι απο εταιρια οχι μαντρα οτι ναναι μηχανακι του 15 και ηταν τρακαρισμενο...
Και επαναλαμβανω με ξερανε ετσι.

NikoSxv
16/05/2016, 19:26
Απο ΠΑΤΡΑ

taisteal
16/05/2016, 19:27
Μηπως να συμβουλευτεις ενα δικηγορο;;

DAYMAN
16/05/2016, 19:28
Nikosmec me niotheis....
O kavadias το χαβα του...

δεν εχει μαντικες ικανότητες φιλε.Γραψε λοιπον τι εγινε να ξερουμε και οι υπολοιποι.;)

NikoSxv
16/05/2016, 19:28
Αλλα αφου δεν αφηνουν να πω ονομα μια τρυπα στο νερο το thread....

amyroukai
16/05/2016, 19:38
Φϊλτατε Νίκο...

Θα πρέπει να αποδείξεις ότι το μαγαζί ήξερε ότι είναι τρακαρισμένο και το απέκρυψε κατά την πώληση. Μπορείς; Αν όχι...

NikoSxv
16/05/2016, 19:57
Ειναι καπως αδυνατο να γινει μια τετοια αποδειξη.
Αλλα οταν μου λεει ο μαγαζατορας ειναι μηχανακι πολυ φιλου μου το ξερω κ τα σχετικα.τη συμπερενουμε μεσα απο ολα αυτα.μαζι τι κανανε τη δουλεια.

NikoSxv
16/05/2016, 20:00
Εγω απλα ηθελα να υπενθυμισω πως ακομα παιζουν κ θα παιζουν αυτα κ στα ποιο καινουργια μηχανακια.
Εγω καταλαθος το βρηκα το δικιο μου αλλα ολη η φαση πολυ αδικια.

Εγω το ονομα του μαγαζιου ηθελα να πω για να εχουμε λιγο το νου μας.

Ευχαριστω.

amyroukai
16/05/2016, 20:09
Αυτό που λες είναι λογικό, σε πνίγει το δίκιο κλπ. Αλλά αφού δεν αποδεικνύεται κάπως... Λογικό να μην σε αφήνουν να γράψεις όνομα.

Εσύ πως το κατάλαβες; Γιατί δεν το είδες πριν αγοράσεις;

NikoSxv
16/05/2016, 20:15
Το μηχανακι ηταν απλα στην πενα οταν το πηρα βιβλιο service πολυ λιγα χλμ κτλπ..
Μια τυχαια συγκιρια με βοηθησε να το κτλβ που για χ λογους δεν μπορω να αναφερω.

Tedvj23
16/05/2016, 20:16
Το μηχανακι ηταν απλα στην πενα οταν το πηρα βιβλιο service πολυ λιγα χλμ κτλπ..
Μια τυχαια συγκιρια με βοηθησε να το κτλβ που για χ λογους δεν μπορω να αναφερω.

Τωρα καταλαβα...

amyroukai
16/05/2016, 20:25
ΟΚ πες την πάτησες. Μπορείς να πας από το μαγαζί και να του πεις μαλάκα με δούλεψες, το έφαγα, θα σε ξεφτιλίζω όπου σταθώ σε παρέα μοτοσικλετιστών.



ερώτηση τώρα...


Στην πράξη... Αν δεν έχει κάποια ζημιά σήμερα, πέρα από το ψυχολογικό που το καταλαβαίνω, εσύ έχεις ένα μηχανάκι "στην πένα"; Απόλαυσέ το όσο μπορείς.

stefanos
16/05/2016, 20:30
Το μηχανακι ηταν απλα στην πενα οταν το πηρα βιβλιο service πολυ λιγα χλμ κτλπ..
Μια τυχαια συγκιρια με βοηθησε να το κτλβ που για χ λογους δεν μπορω να αναφερω.

Δηλαδή είναι στην πένα αλλά είναι στραβό και τραβάει έσπασε και το κολλήσανε...
γιατί εάν πήρες μηχανάκι πένα με τα σέρβις του και λίγα χιλιόμετρα δεν καταλαβαίνω που είναι το κακό.

daz
16/05/2016, 20:37
Φϊλτατε Νίκο...

Θα πρέπει να αποδείξεις ότι το μαγαζί ήξερε ότι είναι τρακαρισμένο και το απέκρυψε κατά την πώληση. Μπορείς;....


Ειναι καπως αδυνατο να γινει μια τετοια αποδειξη.


Αφού δεν μπορείς, το μαγαζί που ανέφερες μπορεί κάλλιστα να σου κάνει μια ωραία μήνυση για συκοφαντική δυσφήμιση και να πληρώσεις τα μαλλιά της κεφαλής σου.

Το θρεντ θα είχε νόημα αν μπορούσες να αποδείξεις όλα όσα ισχυρίζεσαι και ήσουν διατεθειμένος να μπλέξεις σε δικαστικές διαμάχες.

Μπορείς?
Είσαι διατεθειμένος?

Απ' ότι βλέπω..


για χ λογους δεν μπορω να αναφερω.

.. εσύ δε μπορείς να αναφέρεις ούτε τους λόγους που σε οδήγησαν σε αυτά τα συμπεράσματα!

Όπως το βλέπω εγώ κάποιος προσπάθησε να προστατεύσει πρωτίστως εσένα.

NikoSxv
16/05/2016, 20:41
Ολα κιολα μηχανακι οδηγουμε ετσι το παραμικρο καποια στιγμη μετα απο την επισκευη/συγγοληση δεν θα ειναι το ιδιο.

Το βρισκο αρκετα επικυνδινο κ ξενεροτικο να οδηγας μηχανακι κοιριλε κ να ξερεις οτι μπορει ο σκελετος να ηταν σαν σιγμα τελικο.

Προσωπικα παντα.

amyroukai
16/05/2016, 20:45
Καλά ρε αγόρι, τι στο καλό, τι είχε σπάσει πιά που να θέλει κολλήματα και γιατί δεν μπορείς να το πεις;


Αν σε ανησυχεί τόσο, ζήτησε πραγματογνωμοσύνη από μηχανολόγο, τι να σου πω...

NikoSxv
16/05/2016, 20:59
Εγω γραφτικα στο Forum μονο κ μονο να αναφερω κατι και για την προστασια των αγοραστων απο τα μεταχειρισμενα.


Φιλε DAZ εγω ειμαι το δευτερο χερι
Το πρωτο ονομα που ειναι κ "φιλος" του καταστιματαρχη εχει εμπλακει με ονομα κ στοιχεια σε ατυχημα με αυτο το μηχανακι απ'οτι εμαθα.

Δεν εχω να πω κατι αλλο.......
Χαιρετω...

oti nanai
16/05/2016, 21:17
αν έχεις στοιχεία που να αποδεικνύουν ότι το μηχανάκι έχει εμπλακεί σε ατύχημα μπορείς να κάνεις μια ωραία μήνυση στο κατάστημα για απάτη είναι κακούργημα .
αλλά πρόσεξε τι λέω να έχεις στοιχειά δηλαδή χαρτί από την ασφαλιστική και την τροχαία

toyar
16/05/2016, 21:23
η πλειοψηφια του forum προφανως γνωριζει οτι μαντρα και σωστο μηχανακι ειναι εννοιες ασυμβατες κατα 99%
ποσο μαλλον οταν μιλαμε για μηχανακι του 15 που λογικα πουλιεται πανευκολα απο ιδιωτη

SHOOTER045
16/05/2016, 21:35
Εγω γραφτικα στο Forum μονο κ μονο να αναφερω κατι και για την προστασια των αγοραστων απο τα μεταχειρισμενα.


Φιλε DAZ εγω ειμαι το δευτερο χερι
Το πρωτο ονομα που ειναι κ "φιλος" του καταστιματαρχη εχει εμπλακει με ονομα κ στοιχεια σε ατυχημα με αυτο το μηχανακι απ'οτι εμαθα.

Δεν εχω να πω κατι αλλο.......
Χαιρετω...

Το οτι έχει εμπλακεί σε ατύχημα δεν κανει το μηχανάκι ακατάλληλο.
Μονο ειδικός με καλιμπρα κτλπ μπορεί να πει αν έχει<πάρει>,αν ειναι στραβό κτλπ.
Αν το.ατύχημα περιορίστηκε σε πλαστικά ,φανάρια βάψιμο τοτε οκ.
Μ@λ@κια του πωλητή μεν που στο αποκρυψανε.




Πάμε απο την αρχή.
Το μηχανάκι έχει Πρόβλημα?
Τραβάει δεν φρενάρει?
Τι?

7Tolis
16/05/2016, 21:39
Mε κάποιο τρόπο είδες πως εχει εμπλακεί σε ατύχημα.Ατύχημα ονομάζεται και το έπεσα μόνος μου με 5 χλμ και απλά φώναξα τη τροχαία να το καταγράψει.Ετσι πλέον θα φαίνεται οτι το μηχανάκι έχει εμπλακεί σε ατύχημα.Ατύχημα επίσης είναι στούκαρα με 150 πίσω απο νταλίκα και έζησα και φώναξα την τροχαία να το καταγράψει.Πάλι το μηχανάκι θα φαίνεται πως έχει εμπλακεί σε ατύχημα.Το ονομα του μαγαζιού δεν κάνει όντως να το πεις.Το τι ανακάλυψες όμως και το πως,μπορέις να το κάνεις.
Η άλλη όψη τώρα.Δε γουστάρω τον τάδε καταστηματάρχη και μπαίνω σε ένα φόρουμ και τον κράζω.Ευκολο δεν είναι;Γιαυτό και πάλι δε κάνει να πεις το ονομα της επιχείρησης.

teogtp
16/05/2016, 21:57
Τελικα το μηχανακι τι εχει;
Ειναι στραβο;Κολλημενο;Ματιασμενο;
:confused:

SHOOTER045
16/05/2016, 22:08
Τελικα το μηχανακι τι εχει;
Ειναι στραβο;Κολλημενο;Ματιασμενο;
:confused:

Έχει ψολιαγκο... :D

sek
16/05/2016, 22:16
Όλα αυτά που αναφέρεις, τα είπες στον πωλητή; Αν ναι, ποια ήταν η αντίδρασή του;


...Εγω καταλαθος το βρηκα το δικιο μου αλλα ολη η φαση πολυ αδικια...

Να υποθέσω ότι "αποκαταστάθηκες";

stefanos
16/05/2016, 22:52
αν έχεις στοιχεία που να αποδεικνύουν ότι το μηχανάκι έχει εμπλακεί σε ατύχημα μπορείς να κάνεις μια ωραία μήνυση στο κατάστημα για απάτη είναι κακούργημα .
αλλά πρόσεξε τι λέω να έχεις στοιχειά δηλαδή χαρτί από την ασφαλιστική και την τροχαία

Αν λοιπόν εγώ με το μηχανάκι πατήσω μιά γριά και την αποζημιώσω θα πρέπει να αναφέρω ότι το μηχανάκι έχει εμπλακεί σε ατύχημα και πρέπει να
το πουλήσω μετά στην μισή τιμή, αν όχι ο αγοραστής θα πρέπει να με μηνύσει...

bros400pgm
16/05/2016, 22:52
Το μηχανάκι είναι Sxv; :lol:

karellen
16/05/2016, 23:12
O kavadias το χαβα του...
Μην τον αδικείς,

Τον έστειλε ο πρώτος στα νερά
να πάει για να γραδάρει...

oti nanai
17/05/2016, 10:17
Αν λοιπόν εγώ με το μηχανάκι πατήσω μιά γριά και την αποζημιώσω θα πρέπει να αναφέρω ότι το μηχανάκι έχει εμπλακεί σε ατύχημα και πρέπει να
το πουλήσω μετά στην μισή τιμή, αν όχι ο αγοραστής θα πρέπει να με μηνύσει...

δεν σου λέει κανείς πόσο θα το πουλήσεις απλά πρέπει να το αναφέρεις στον αγοραστή , τώρα αν συμφωνήσει να το πάρει στα λεφτά που θες είναι άλλο θέμα.
εγώ είπα τι μπορείς να κάνεις σαν ( εξαπατημένος ) αγοραστής

sniper
17/05/2016, 10:25
Εγω γραφτικα στο Forum μονο κ μονο να αναφερω κατι και για την προστασια των αγοραστων απο τα μεταχειρισμενα.


Φιλε DAZ εγω ειμαι το δευτερο χερι
Το πρωτο ονομα που ειναι κ "φιλος" του καταστιματαρχη εχει εμπλακει με ονομα κ στοιχεια σε ατυχημα με αυτο το μηχανακι απ'οτι εμαθα.

Δεν εχω να πω κατι αλλο.......
Χαιρετω...

Ε ούτε κι εμείς έχουμε κάτι άλλο να πούμε.

Χαιρετούμε.