PDA

View Full Version : Scooter Moto Festival



teo_g7
20/05/2016, 10:39
Θα περάσω μια βόλτα σήμερα γύρω στις 14:30 μιας και το ΣΚ θα λείπω.
Ψήνεται κανεις;

sniper
20/05/2016, 11:08
Θα περάσω μια βόλτα σήμερα γύρω στις 14:30 μιας και το ΣΚ θα λείπω.
Ψήνεται κανεις;

Όχι.

teo_g7
20/05/2016, 11:10
Πω ρε φίλε.....Μια μαλακια είπαμε πως κάνεις έτσι????:p

byron
20/05/2016, 11:11
Πω ρε φίλε.....Μια μαλακια είπαμε πως κάνεις έτσι????:p

Μετά την εμπειρία μου με το SH, αναθεωρώ και δηλώνω πως τα scooter δεν είναι μοτοσυκλέτες. Επομένως όχι, δεν πρόκειται να πάω ακόμα και αν είχα χρόνο.

teo_g7
20/05/2016, 11:14
Μετά την εμπειρία μου με το SH, αναθεωρώ και δηλώνω πως τα scooter δεν είναι μοτοσυκλέτες. Επομένως όχι, δεν πρόκειται να πάω ακόμα και αν είχα χρόνο.

Καλά πέρα από το ότι δεν έχει κανένα νόημα να ξανακανουμε αυτή την κουβέντα,η έκθεση θα έχει ΚΑΙ μοτοσυκλετες όπως BMW,Ducati,Yamaha κλπ

zannisvel
20/05/2016, 11:42
Εγω μαλλον για Κυριακη μεσημερακι με βλεπω.

SONone
20/05/2016, 12:46
Καλά πέρα από το ότι δεν έχει κανένα νόημα να ξανακανουμε αυτή την κουβέντα,η έκθεση θα έχει ΚΑΙ μοτοσυκλετες όπως BMW,Ducati,Yamaha κλπ

χαχαχαχα
ε στους ίδιους απευθύνετε η έκθεση!!

ggs
20/05/2016, 12:49
μαλλον , σημερα το απογευμα μετα τις 6..

DoctoR_k6
20/05/2016, 13:03
Θα εχει κατι παραπανω απο scooter πιστευω...
http://www.smf.events/%CE%B4%CE%B9%CE%BF%CF%81%CE%B3%CE%B1%CE%BD%CF%8E%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82/athens-smf-2016

Ας κανουμε ενα χαζι να δουμε κ κανα αξεσουαρ μπας κ...ενας καφες υποθεση ειναι.

teo_g7
20/05/2016, 14:41
Πήγα....


Και γύρισα!!!
Νταξει στηνόταν ακόμα η εκθεση,το Versys που ήθελα να δω δεν το είχε (δεν είχε Kawasaki γενικά δλδ) αλλα κατά τα άλλα είχε εταιρείες αρκετές με πλήρη γκάμα!
Αυτή τη βαρεμάρα του Έλληνα πωλητή όμως ακόμα να τη χωνεψω
Πάω να ρωτήσω στη Yamaha 2 πραγματάκια για το Tracer. Απάντηση τύπου "ότι γράφει το χαρτι".
Οκ λέω
Ερώτηση 2
Έχει κάνα χρηματοδοτικο τίποτα καμια δόση καμία ευκολία ρε παιδιά
"Εδώ είμαστε τα κεντρικά,σε εμπόρους θα ρωτησετε"
Οκ αδερφέ έγινε!!!!

Honda μια ώρα πάνω στο μηχανακι από δω από κει δε μου μίλησε κανείς (νταξει είμαι και άγριο φάτσα δε με πλησιαζεις εύκολα)


Bmw όμως???
Τίγκα στην ευγένεια.Καλησπεριζαν 2 κοριτσάκια στην είσοδο και όταν κοιτούσες κάποιο μοντέλο ερχόταν να σε ρωτήσει αν θες κάποια βοήθεια αν θες να το κάνεις test ride κλπ.

taisteal
20/05/2016, 14:44
Bmw όμως???
Τίγκα στην ευγένεια.Καλησπεριζαν 2 κοριτσάκια στην είσοδο και όταν κοιτούσες κάποιο μοντέλο ερχόταν να σε ρωτήσει αν θες κάποια βοήθεια αν θες να το κάνεις test ride κλπ.

ΝΑ ΓΙΑΤΙ BMW

:smokin:

Bowleno
20/05/2016, 15:02
ΝΑ ΓΙΑΤΙ BMW

:smokin:

Όχι....να γιατί πουλάνε τα μπ@υρδέλ@......:cool:

:p

teo_g7
20/05/2016, 15:07
Όχι....να γιατί πουλάνε τα μπ@υρδέλ@......:cool:

:p

Ειναι και το χρηματοδοτικο στη μέση

Ζεύκας
20/05/2016, 16:05
Μετά την εμπειρία μου με το SH, αναθεωρώ και δηλώνω πως τα scooter δεν είναι μοτοσυκλέτες. Επομένως όχι, δεν πρόκειται να πάω ακόμα και αν είχα χρόνο.

α ναι; όταν σου έλεγα ότι πήρα το cbf 125 αντί για σκούτερ/παπί μου έλεγες ότι
"νταξ ρε Ζεύκα και ποιά η διαφορά; Χαράς τη διαφορά που έχει το τεπόζιτο σε ένα 125"


Αλλά τώρα σύντροφοι ήρθε η Ώρα της Δικαίωσης. Ήρθε η στιγμή που όλοι θα με πιστέψουν.

359262

GIXXERAKIAS
20/05/2016, 16:05
Έχει είσοδο παίδες;

amyroukai
20/05/2016, 16:13
3 ευρώ. Γυναίκες με δίπλωμα μοτό, δωρεάν αν διάβασα καλά.

Tycho Moon
20/05/2016, 16:25
Λέω να περάσω κάποια στιγμή που πιστεύω ότι δεν θα βρέξει. Σχεδόν κάθε χρόνο πηγαίνω σε κάτι αντίστοιχο που διοργανώνεται εκεί. Πίνεις καμιά μπύρα, βλέπεις καμιά βέσπα, κανά μοτόρι, και σπίτι. Καλά θα είναι.

Billymuse
20/05/2016, 16:43
Aυριο κατα τη μια το μεσημέρι :wave2:

Anritsu
22/05/2016, 00:49
Πέρασα την βόλτα μου σήμερα . Δεν ήταν και άσχημα . Καμία σχέση με κάτι εκθέσεις που θυμάμαι προ μνημονίων στο Ελληνικό αλλά απο το τίποτα σίγουρα πολύ καλύτερο . Βασικά πήγα για να δω το νέο SV . Ωραίο αλλά κάτι δεν μου άρεσε στο τιμόνι . Σαν να ήταν κοντό και σχετικά μακριά . Επίσης στο περιπτέρο της Honda δεν είδα κανένα απο τα 500αρια της . Επίσης δεν είδα καθόλου Kawasaki και είναι κρίμα γιατί ας πούμε μικρότερα εργοστάσια τύπου Kymco και benelli είχαν δικά τους περίπτερα . Πιο φορτωμένα περίπτερα αυτό της BMW και μετά νομίζω αυτό της Yamaha . Πολύ καλή εντύπωση μου έκαναν τα Benelli και θα έχει ενδιαφέρον το καινούριο 500αρι που δεν ήταν όμως εκεί . Αυτά τα ολίγα

359339

Billymuse
22/05/2016, 09:41
Καλη φαση το φεστιβαλ.λιγο πιο φτωχο μεν σε σχεση με τα προηγουμενα χρονια αλλα ηταν αξιοπρεπης η ολη φαση. Απο απουσιες ηταν αισθητη της ΚΤΜ εκτος αν ειχαν πσριπτερο και δε το πηρα χαμπαρι :-p για τη Kawasaki δεν εγινε και τπτ που ελειπε :lol:

Αλλα το απολυτο μηχανακι ειναι ενα... bmw x1000r

duke200
22/05/2016, 10:29
μου αρεσει που στην αφισα της εκδήλωσης βάζουν μηχανη και όχι scooter. Γιατί δεν βαζουν στην αφίσα ένα beverly να κ@υλώνουν τους μουσάτους hipsterάδες?

freco
22/05/2016, 12:42
Σαφώς μικρότερη από πέρσι. Είδα την νέα άφρικα, το tracer, τα θηρία της BMW, το ομορφότερο μηχανάκι κατ εμέ (αν και δεν είμαι του street) το Ducati Paginale και απόλαυσα ένα κάφε με την παρέα.
H όρεξη και η διάθεση σαφώς πεσμένη λόγω της όλης κατάστασης.
Σε κάποιες εταιρίες όπως πχ Triumph αν είχες περσινή φωτογραφία δεν χρειαζόταν να βγάλεις ξανά. Ακριβώς ίδια.
Στο σχόλιο μου ότι η Africa είναι υπερτιμημένη, ο κύριος εκεί μόνο τη φωτογραφία του Τσίπρα που δεν μου έδειξε. Λες και οι άλλες εταιρίες τα φέρνουν τζάμπα.

Ευτυχώς υπήρχε η BMW και ένα τούμπανο της Yamaha που μας τη σήκωσαν (τη διάθεση).

Από το τίποτα... καλό είναι κι αυτό. Και του χρόνου καλύτερα.

mikes
22/05/2016, 14:28
εμενα παντως μου εκανε τρελη εντυπωση το 300αρι γυμνο στριτακι της BMW με 34 αλογάκια στα 4950 ευρω..

αν αναλογιστείς ότι το 2009 το δικο μου(ybr 250) ειχε καινουριο 4530, και καποια στιγμη αγγιξε και τα 5+ στα τελευταια του, τοτε το μπεμπε είναι απλα παμφθηνο....

theofilos888
22/05/2016, 15:15
Εμενα παντως αυτη η εκθεση δε μου αρεσε. Κριμα.

Anritsu
22/05/2016, 17:34
εμενα παντως μου εκανε τρελη εντυπωση το 300αρι γυμνο στριτακι της BMW με 34 αλογάκια στα 4950 ευρω..

αν αναλογιστείς ότι το 2009 το δικο μου(ybr 250) ειχε καινουριο 4530, και καποια στιγμη αγγιξε και τα 5+ στα τελευταια του, τοτε το μπεμπε είναι απλα παμφθηνο....

Κάπου εκεί παίζανε και τα δικύλινδρα benelli τα οποία ήταν τουλάχιστον όμορφα αλλά δεν εχω ιδέα που κατασκευάζονται και , specs έχουν και κυριώς απο αντιπροσωπεία και service τι παίζει και που . Νομίζω πως και το bmw δεν φτιάχνεται Γερμανία . Επίσης είδα στην honda παπί astrea grand 110 δίπλα στο wave . Λογικά είναι καινούριο . Εχει κάποιο νόημα να εχει δύο ίδια παπιά η honda με διαφορά λιγοτέρη των 100 € αν θυμάμαι καλά τις ετικέτες

Επίσης πλάκα είχε και ενα keeway 125 κυβικά που υπήρχε στην εξοδο του περιπτέρου της Benelli με ανάποδο μπροστινό και μπρος πίσω δισκόφρενο. Και τιμή φτηνού παπιού . Keeway βέβαια χωρίς αυτό να σημαίνει κάτι απαραίτητα.

lleonidas
22/05/2016, 18:54
Πήγα σήμερα για δεύτερη φορά διότι την Παρασκευή είχα και δύο φίλους, άσχετους με το άθλημα οι οποίοι το βρήκαν βαρετό και δε μείναμε πολύ.

Δεν έχει διαφορές από το περσινό,αξίζει δηλαδή μια βόλτα για να χαζέψετε ωραίες μηχανούλες και σκουτεράκια.Ανέβηκα και πάλι σε όλες όσες μου αρέσουν,ευτυχώς καμία από τις 2 μέρες δεν είχε ενοχλητικά πολύ κόσμο.Κορυφαίο το multi ως προς τη θέση οδήγησης και ευχάριστη έκπληξη για'μένα η θέση οδήγησης του s1000xr το οποίο δεν είχε τύχει μέχρι τώρα να το καβαλήσω για αρκετή ώρα,πραγματικά πολύ καλή για τα δικά μου γούστα.Από αυτά που με ξένισαν ήταν το crosstourer εξαιτίας της (πολύ) όρθιας θέσης και επειδή έπρεπε να έχω σχεδόν τεντωμένα τα χέρια μου για να φτάσω το τιμόνι.Επίσης πολύ στενά τα grips του.

ΚΤΜ και Kawasaki δυστυχώς απούσες.Υπάρχουν όλα τα μοντέλα της Yamaha εκτός από το Tenere,γιατί ρε παλικάρια;;Για το tracer 700 που ρώτησα,δεν ήξεραν πολλά...λογικά μέσα στο καλοκαίρι.Το μαύρο-μπλε tracer που έχουν είναι ωραιότατο χρώμα(έχει δίπλα και το race blue).

Παρούσα πλέον και η Βenelli με ένα συμπαθητικό περίπτερο,αρκετές μηχανούλες και ευγενικούς ανθρώπους.Δυστυχώς το TRK502 και το Leoncino δεν είναι παρόντα...μόνο σε αφίσα και live από Οκτώβρη.Ανέβηκα για αρκετή ώρα στο GT 600,τιμή εν Ελλάδι 7.490 με abs..παραπλήσια τιμή θα έχει και το TRK όπως και το 600άρι γυμνό,απ'ότι μου είπε ο έμπορος.Πάντως η ποιότητα κατασκευής δε με ενθουσίασε,όσοι πάτε θα γράψετε και εσείς τη γνώμη σας...επίσης τα περισσότερα μοντέλα έχουν ίδιο φανάρι μπροστά ή μου φάνηκε; Προγραμματίζουν άμεσα και test ride σε κάποιες πόλεις.

Παρόντα και τα ενδιαφέροντα gsx1000f-gsx1000s αλλά και το sv650.

Multi,Diavel,Panigale,GS,R1,Africa,Caponord,Tiger sport είναι τα πιο sexy κορίτσια του festival.

Τα υπόλοιπα θα τα βρείτε στο περίπτερο της Ducati και της BMW :D