PDA

View Full Version : DainezΟκολημα



OZRICrazy
11/11/2005, 00:46
Ρε παιδια τι κολημα τρωτε οι περισοτεροι με τα dainese.Τα εχω δοκιμασει και αυτα αλλα τελικα αγορασα τα παντα σε A pro.Προσφατα δοκιμασα και την ολοσομη για πιστα και ειναι αριστη(500ε).Γενικα το μπουφανακι(150ε)το παντελονι(120ε) και τα γαντακια(45ε) ειναι σουπερ.Στη μιση τιμη απο τα dainese η κανω λαθως?Προσοχη το κριτηριο δεν ηταν η τιμη.Αλλα το αν αξιζουν οντως τα διπλα λεφτα.Η γνωμη μου ειναι πως οχι.


27886

AFTER
11/11/2005, 00:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από OZRICrazy
Ρε παιδια τι κολημα τρωτε οι περισοτεροι με τα dainese.Τα εχω δοκιμασει και αυτα αλλα τελικα αγορασα τα παντα σε A pro.Προσφατα δοκιμασα και την ολοσομη για πιστα και ειναι αριστη(500ε).Γενικα το μπουφανακι(150ε)το παντελονι(120ε) και τα γαντακια(45ε) ειναι σουπερ.Στη μιση τιμη απο τα dainese η κανω λαθως?Προσοχη το κριτηριο δεν ηταν η τιμη.Αλλα το αν αξιζουν οντως τα διπλα λεφτα.Η γνωμη μου ειναι πως οχι.

Πρωτα απ'ολα μην συγκρινεις τις τιμες στην Ελληνικη αγορα για οτι αφορα dainese!
Στην Ιταλια στοιχιζουν απο 30 εως 50% φθηνοτερα.
Καλυτερα αγορασε απο ανεξαρτητους εισαγωγης και οχι απο τον εδω αντιπροσωπο(κουνια που τον κουναγε, αν ηταν ετσι οι αντιπροσωποι....)

OZRICrazy
11/11/2005, 00:51
και


27887

OZRICrazy
11/11/2005, 00:54
Αυτο που ξεχασα ειναι οτι τα κριτηρια δεν ειναι για χρηση μοτο 18 ωρες την ημερα 365 μερες το χρονο ειναι για 2 ωρες τη μερα στην πολη και κανενα ταξιδακι αντε δυο .Εκει που την ψωνιζω ειναι οταν βλεπω παπι και βεσπακι με daineze,12 δοσεις το παπι και 24 το μπουφαν για χρηση στην πολη ψαρομενος 50 αντε 60.:mad:


27888

OZRICrazy
11/11/2005, 01:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Πρωτα απ'ολα μην συγκρινεις τις τιμες στην Ελληνικη αγορα για οτι αφορα dainese!
Στην Ιταλια στοιχιζουν απο 30 εως 50% φθηνοτερα.
Καλυτερα αγορασε απο ανεξαρτητους εισαγωγης και οχι απο τον εδω αντιπροσωπο(κουνια που τον κουναγε, αν ηταν ετσι οι αντιπροσωποι....)




Εδω ειναι Ελλδα οπως βλεπεις ομως φιλε και σωστο αυτο που εχεις στην υπογραφη.Δεν εχουμε ομως ολοι τις απετουμενες γνωσεις και θαρος να δωσουμε (τουλαχιστον εγω)τον αριθμο πιστωτικης on line για να παραγγηλουμε απο εξω.Ετσι τρωμε την παπαρα και κανουμε τουμπεκα.



http://www.american-pro.biz/en-pub/index.htm (http://)

AFTER
11/11/2005, 01:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από OZRICrazy
Εδω ειναι Ελλδα οπως βλεπεις ομως φιλε και σωστο αυτο που εχεις στην υπογραφη.Δεν εχουμε ομως ολοι τις απετουμενες γνωσεις και θαρος να δωσουμε (τουλαχιστον εγω)τον αριθμο πιστωτικης on line για να παραγγηλουμε απο εξω.Ετσι τρωμε την παπαρα και κανουμε τουμπεκα.

Μα δεν ειμαι υπερ της αγορας απο το ιντερνετ, και οχι για λογους απατης.
Απλως μερικα προιοντα αξιζουν καλυτερη αντιπροσωπευση.
Οπως εγραψα και πιο πανω, δοκιμασε σε ανεξαρτητο επιλογεα, θα εκπλαγεις απο την διαφορα τιμης ;)

ela ela
11/11/2005, 22:00
dainese και παπαρια ,,,,,,,,///////////////.............
και οι αλλες οι μαρκες αν ψαχτεις λιγακι κανουνε τη δουλεια τους μια χαρουλα...

dimitrioskosmas
11/11/2005, 22:16
dainese,clover.spidi,alpinestars
the best

AFTER
12/11/2005, 09:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από dimitrioskosmas
dainese,clover.spidi,alpinestars
the best

Και bering θα ελεγα :winka:

startengine
12/11/2005, 15:26
Σχετικά με τα παπάκια και τους...dainese αναβάτες:

Όπως έχει αναφερθεί και σε άλλα threads, ο εξοπλισμός του αναβάτη δεν έχει να κάνει με την αξία του διτρόχου, αλλά με την αξία της σωματικής ακεραιότητας αυτού που το καβαλάει.
Σταματήστε αυτή την ανοησία περί αξίας μηχανής και προστατευτικού εξοπλισμού!!!:nono:

Έχω μια μηχανή 600cc και ένα παπί και το dainese που αγόρασα μετά από εκτεταμένο ψάξιμο αγοράς, δεν το βγάζω όταν καβαλάω το παπί μου για να μη με λένε ψώνιο, επειδή κρυώνω το ίδιο και πάνω σ' αυτό όπως και πάνω στη μηχανή μου και επειδή διατρέχω τον ίδιο (αν όχι περισσότερο) κίνδυνο ενδεχόμενης πτώσης.

Σχετικά με τις τιμές των εν λόγω μπουφάν τωρα...
Πέρυσι αγόρασα ένα bering 200E και φέτος αναγκάστηκα να ξαναβγώ στα μαγαζιά αφού η εφαρμογή του κάθε άλλο παρά η καλύτερη ήταν. Μπορεί να ήταν απλά κακή η επιλογή του συγκεκριμένου μοντέλου όμως εγώ έψαξα πολύ αυτή τη φορά.
Πουθενά δε βρήκα καλύτερο λόγο τιμής-προστατευτικής ικανότητας από κρύο/πτώση-εφαρμογής παρά μόνο στη dainese που σημειωτέον μέχρι τότε θεωρούσα κι εγώ πως γινόταν πολύς λόγος για το τίποτα και πλήρωνες μάρκα....

Μην καταδικάζουμε έτσι εύκολα!
Κάτι ξέρουν αν όχι όλοι, οι περισσότεροι από μας που τα σκάνε για να πάρουν κάτι που εμπνέει εμπιστοσύνη και στην τελική θα το έχεις περισσότερο καιρό και θα το ευχαριστηθείς πολύ πολύ περισσότερο από κάτι που είναι λύση ανάγκης (οικονομικής) και θα το πετάξεις πολύ γρήγορα.

OZRICrazy
12/11/2005, 23:54
ΟΚ.Απο αυριο ολοι ετσι:uplate: :lol: :lol:


28041

lampros_fazer
20/11/2005, 03:18
Ozri τα γαντάκια αυτά είναι αδιάβροχα?