PDA

View Full Version : Innova 125i vs kawasaki Kaze R (2013-)



Stelios M
26/05/2016, 16:25
Μπαίνω κατευθείαν στο ψητό σε λίγο καιρό με το καλό θα είμαι φοιτητής κατά πάσα πιθανότητα στην Αθήνα. Θα ήθελα λοιπόν την γνώμη σας πάνω σε αυτά τα δύο παπιά με βάση ποιο θα είναι καλύτερο σε ανηφόρες δικαβαλο και ποιο έχει την πιο καλή προοπτική από την άποψη πειράγματος (όχι κάτι ιδιαίτερο, κάτι σαν καρμπιρατερ εξάτμιση γρανάζια και αλυσίδα)

SHOOTER045
26/05/2016, 17:21
Kawasaki

Dant3
26/05/2016, 17:27
Καρμπυρατερ αν δε κανω λαθος,δεν εχει κανενα απο τα δυο.
Εξατμιση γραναζια αλυσιδα αλλαζεις και στα δυο εξισου ευκολα.
Παρε οποιο σου αρεσει η βρισκεις πιο φθηνα.

Stelios M
26/05/2016, 18:24
Ναι αυτό ήταν μια παράληψη μου μόνο το καινούργιο Kaze R έχει καρμπιρατερ από αξιοπιστία τι λένε

noodles
27/05/2016, 14:55
το innova ειναι πολυ οικονομικο, αλλα εχει θεμα με τη μπιελα. πρεπει να τσεκαρεις αν το εχει βγαλει το προβλημα στον προηγουμενο ιδιοκτητη και αν το επισκευασε.

χτυπαει μπιελα γιατι το "σκορτσαρουν". αν το παρεις καινουριο, το προσεχεις και το δουλευεις σωστα μπορει να μη σου βγαλει. ειναι ομορφο το ατιμο ομως, ειδικα σε ασπρο:a07:

αν μιλας για μεταχειρισμενα, καλυτερα το kawasaki, ειναι πιο αξιοπιστο.

Dant3
27/05/2016, 15:02
Νομιζω οτι τα τελευταια ψεκαστα δεν εχουν το θεμα με τη μπιελα.
Τα καρμπυρατερατα και τα πρωτα ψεκαστα το ειχαν.

SHOOTER045
27/05/2016, 15:03
το innova ειναι πολυ οικονομικο, αλλα εχει θεμα με τη μπιελα. πρεπει να τσεκαρεις αν το εχει βγαλει το προβλημα στον προηγουμενο ιδιοκτητη και αν το επισκευασε.

χτυπαει μπιελα γιατι το "σκορτσαρουν". αν το παρεις καινουριο, το προσεχεις και το δουλευεις σωστα μπορει να μη σου βγαλει. ειναι ομορφο το ατιμο ομως, ειδικα σε ασπρο:a07:

αν μιλας για μεταχειρισμενα, καλυτερα το kawasaki, ειναι πιο αξιοπιστο.

Και ενα πουλάκι μου έχει πει <ΠΟΤΕ ΣΤΟ ΡΕΛΑΝΤΙ ΣΤΟ ΠΛΑΓΙΟ ΣΤΑΝΤ>