PDA

View Full Version : Η λίστα



Σελίδες : [1] 2 3

kalgeorge
27/05/2016, 13:20
σχεδον το παρακαλαμε για μερικους....

Ρε μαν γιατι δεν βγάζετε μια λίστα με όσους θέλετε να γράφουν και όσους οχι;
Και δεν "μπλέκομαι " στην κουβέντα σας απλα ερωτώ πάνω σε αυτο που διάβασα

sniper
27/05/2016, 13:21
Ρε μαν γιατι δεν βγάζετε μια λίστα με όσους θέλετε να γράφουν και όσους οχι;
Και δεν "μπλέκομαι " στην κουβέντα σας απλα ερωτώ πάνω σε αυτο που διάβασα


Γιατί το φόρουμ δεν έχει ημέτερους ή μη. Ο καθένας ξεχωριστά έχει συμπάθειες κι αντιπάθειες.

Νομίζω Γιώργο, είσαι αρκετό καιρό εδώ μέσα για να το ξέρεις αυτό.

Nostradamus
27/05/2016, 13:22
πω οταν κανετε αυτες τις ενωσεις θεματων στα ξαφνικα, κανει κατι τιλτ το μυαλο μου για μερικα δευτερα αλλο πραγμα... :lol:

kalgeorge
27/05/2016, 13:22
Μαύρη μέρα για την Ελλάδα ήταν όταν πιάσαν τον Κοσκωτά

2 χρονάκια ακόμα να είχε και θα σου λεγα εγώ που θα έφτανε η ομάδα

Εισαι μλκς έκλαψα χααχχααα

kalgeorge
27/05/2016, 13:25
Γιατί το φόρουμ δεν έχει ημέτερους ή μη. Ο καθένας ξεχωριστά έχει συμπάθειες κι αντιπάθειες.

Νομίζω Γιώργο, είσαι αρκετό καιρό εδώ μέσα για να το ξέρεις αυτό.
Νικόλα καταρχήν δεν έκανα κουοτ εσενα. Δεν σου καταλόγισα κατι.
Στην δήλωση όμως οτι παρακαλάμε να φύγουν κάποιοι "οποίοι και αν ειναι αυτοί" κατι παει λάθος.
Αν δεν το καταλαβαίνετε αυτο σημαίνει οτι ίσως κάποιοι υπερβάλουν με τον ρόλο τους

BLiTzER
27/05/2016, 13:26
Είναι αυτό που είπε ο σνάιπερ. Ο καθένας, προσωπικά, σαν μέλος μιας κοινότητας, έχει συμπάθειες και αντιπάθειες. Επίσης, ομάδα διαχείρισης ή μη, τυχαίνει κάπου, κάποτε να χάνεις την ψυχραιμία σου. Συμβαίνει και στους καλύτερους.

Έληξε αυτό το θέμα. Πάμε παρακάτω. Το thread είναι για πολιτικά.

kalgeorge
27/05/2016, 13:27
Είναι αυτό που είπε ο σνάιπερ. Ο καθένας, προσωπικά, σαν μέλος μιας κοινότητας, έχει συμπάθειες και αντιπάθειες. Επίσης, ομάδα διαχείρισης ή μη, τυχαίνει κάπου, κάποτε να χάνεις την ψυχραιμία σου. Συμβαίνει και στους καλύτερους.

Έληξε αυτό το θέμα. Πάμε παρακάτω. Το thread είναι για πολιτικά.

Πως ακριβως έληξε αυτο θέμα;

BLiTzER
27/05/2016, 13:28
Δεν είναι αυτό το μέρος... Κάνε ένα thread παραπόνων στο σωστό μέρος, να το συζητήσουμε :p

kalgeorge
27/05/2016, 13:30
Δεν είναι αυτό το μέρος... Κάνε ένα thread παραπόνων :p

Κάτσε ρε μαν. Σιγά μην ανοίξω θρεντ παραπόνων άλλη δουλεια δεν είχα. Αλλα μου φαίνεται οτι όμορφα και ωραία παμε να κλείσουμε το θέμα εδω και χαχα χουχου.
Αλλα οκ ξερω , σε όποιον αρεσει, αν δεν αου αρεσει φύγε κλπ κλπ

sniper
27/05/2016, 13:31
Πως ακριβως έληξε αυτο θέμα;

Τι θες τώρα; ΟΚ, χάσαμε χθες, δεν τρέχει κάτι.

kalgeorge
27/05/2016, 13:32
Τι θες τώρα; ΟΚ, χάσαμε χθες, δεν τρέχει κάτι.
Σορρυ μαν δεν σε καταλαβαίνω.
Εκτός και αν θες να μου πεις " ασχοληςου με τα αθλήματα και άσε το θρεντ αυτο.

sniper
27/05/2016, 13:34
Σορρυ μαν δεν σε καταλαβαίνω.
Εκτός και αν θες να μου πεις " ασχοληςου με τα αθλήματα και άσε το θρεντ αυτο.


Α οκ... το χάσαμε το χιούμορ μας.

Τι να σου πω ρε μαν; Δεν παιζει αυτό που λες, πόσο πιο απλά να στο πω;

BLiTzER
27/05/2016, 13:35
Κάτσε ρε μαν. Σιγά μην ανοίξω θρεντ παραπόνων άλλη δουλεια δεν είχα. Αλλα μου φαίνεται οτι όμορφα και ωραία παμε να κλείσουμε το θέμα εδω και χαχα χουχου.
Αλλα οκ ξερω , σε όποιον αρεσει, αν δεν αου αρεσει φύγε κλπ κλπ

Από τη μία διαμαρτύρεσαι ότι το θέμα δεν έχει λήξει και προσπαθούμε να το καλύψουμε κι από την άλλη "άλλη δουλειά δεν είχα". Ε τι άλλο θες να σου κάνω; Τη λύση στην πρότεινα.

Το συγκεκριμένο thread ΔΕΝ είναι ο τόπος να πιάσουμε τέτοια κουβέντα. Τα άσχετα θα σβηστούν. Αν θέλετε, συνεχίστε το κάπου αλλού.

kalgeorge
27/05/2016, 13:36
Α οκ... το χάσαμε το χιούμορ μας.

Τι να σου πω ρε μαν; Δεν παιζει αυτό που λες, πόσο ποιο απλά να στο πω;
Οχι και χασαμε το χιούμορ μας ρε!!! Για σε παρακαλω πρόσεχε τι λες :)
Αλλα ειναι λιγο αυτο που έγραψα πιο πάνω ρε Νίκο. Αυτο λεω. Το βάζουμε κατω απο το χαλάκι ετσι;

PortisHead
27/05/2016, 13:36
Από τη μία διαμαρτύρεσαι ότι το θέμα δεν έχει λήξει και προσπαθούμε να το καλύψουμε κι από την άλλη "άλλη δουλειά δεν είχα". Ε τι άλλο θες να σου κάνω; Τη λύση στην πρότεινα.

Το συγκεκριμένο thread ΔΕΝ είναι ο τόπος να πιάσουμε τέτοια κουβέντα. Τα άσχετα θα σβηστούν. Αν θέλετε, συνεχίστε το κάπου αλλού.


Αρχισαμεεεεεεεεεεεε :lol:

kalgeorge
27/05/2016, 13:37
Από τη μία διαμαρτύρεσαι ότι το θέμα δεν έχει λήξει και προσπαθούμε να το καλύψουμε κι από την άλλη "άλλη δουλειά δεν είχα". Ε τι άλλο θες να σου κάνω; Τη λύση στην πρότεινα.

Το συγκεκριμένο thread ΔΕΝ είναι ο τόπος να πιάσουμε τέτοια κουβέντα. Τα άσχετα θα σβηστούν. Αν θέλετε, συνεχίστε το κάπου αλλού.
Παλι δεν με κατάλαβες.
Το να πω την γνώμη μου απο το να ανοίξω ολόκληρο θρεντ για αυτο απέχουν πολυ!!! Μα παρα πολυ. Εκτός και αν ειναι τακτική για να μην λεμε το παράπονο μας χαχαχαχαχαχ.
Εσυ προσωπικά δεν θελω να κανεις κατι. Δεν αναφέρθηκα σε σένα. Εσυ απάντησες σε εμένα

BLiTzER
27/05/2016, 13:45
Όταν κάποιος λέει κάτι άσχετο με το θέμα και από κάτω απαντούν άλλοι 10, "λέγοντας τη γνώμη τους", όσο σωστή και να είναι, τότε αυτά τα μηνύματα πρέπει να διαγραφούν, γιατί είναι εκτός θέματος. Δεν έχει να κάνει με το εκτός θέματος θέμα ή τη γνώμη του εκάστοτε καθαυτή. Μπορεί όλα αυτά να είναι πολύ σωστά και όμορφα και ενδιαφέροντα, αλλά δε γίνεται να συζητάμε για ενδοφορουμικά ζητήματα σε ένα κουτσομπολίστικο thread πολιτικής. Δεν εξυπηρετεί ούτε εμάς, ούτε τα μέλη, ούτε τους επισκέπτες. Δεν είναι δύσκολο να το καταλάβεις αυτό, νομίζω.

kalgeorge
27/05/2016, 13:47
Όταν κάποιος λέει κάτι άσχετο με το θέμα και από κάτω απαντούν άλλοι 10, "λέγοντας τη γνώμη τους", όσο σωστή και να είναι, τότε αυτά τα μηνύματα πρέπει να διαγραφούν, γιατί είναι εκτός θέματος. Δεν έχει να κάνει με το εκτός θέματος θέμα ή τη γνώμη του εκάστοτε καθαυτή. Μπορεί όλα αυτά να είναι πολύ σωστά και όμορφα και ενδιαφέροντα, αλλά δε γίνεται να συζητάμε για ενδοφορουμικά ζητήματα σε ένα κουτσομπολίστικο thread πολιτικής. Δεν εξυπηρετεί ούτε εμάς, ούτε τα μέλη, ούτε τους επισκέπτες. Δεν είναι δύσκολο να το καταλάβεις αυτό, νομίζω.
Νομίζω χάνεις την ουσία των όσων έγραψα. Αλλα τουλάχιστον απαντας όμορφα.

PortisHead
27/05/2016, 13:53
Νομίζω χάνεις την ουσία των όσων έγραψα. Αλλα τουλάχιστον απαντας όμορφα.



Εσυ , για καλό και για κακό , μην εκφράζεις αντίθετες πολιτικες πεποιθήσεις απο τους mod και τους admin
γιατι θα πας μαζι με τον αλλον για μηνιαία χαλάρωση.
Στο λένε όμορφα και δεν το καταλαβαίνεις :D

kalgeorge
27/05/2016, 13:57
Εσυ , για καλό και για κακό , μην εκφράζεις αντίθετες πολιτικες πεποιθήσεις απο τους mod και τους admin
γιατι θα πας μαζι με τον αλλον για μηνιαία χαλάρωση.
Στο λένε όμορφα και δεν το καταλαβαίνεις :D
I see your point but....
Α) αυτο δεν σημαίνει οτι αν εχω να πω κατι δεν θα το πω.
Β) αν ετσι θέλουν δεν μπορω να κανω κατι.

(Καταλαβαίνω οτι το λες χιούμορ αλλα είπα να το παίξω σοβαρός και να σου απαντήσω ·) )

sniper
27/05/2016, 14:00
Εσυ , για καλό και για κακό , μην εκφράζεις αντίθετες πολιτικες πεποιθήσεις απο τους mod και τους admin
γιατι θα πας μαζι με τον αλλον για μηνιαία χαλάρωση.
Στο λένε όμορφα και δεν το καταλαβαίνεις :D


I see your point but....
Α) αυτο δεν σημαίνει οτι αν εχω να πω κατι δεν θα το πω.
Β) αν ετσι θέλουν δεν μπορω να κανω κατι.

(Καταλαβαίνω οτι το λες χιούμορ αλλα είπα να το παίξω σοβαρός και να σου απαντήσω ·) )


Εγώ λέω να πατε να γ@μηθείτε αμφότεροι.

Δεν ισχύει αυτό. Ουδείς έφαγες ΒΑΝ για το πολιτικούς λόγους.

BLiTzER
27/05/2016, 14:05
Αγαπητέ Portishead :p

Το forum δεν έχει ΚΑΜΙΑ απολύτως σχέση με πολιτική. Το ότι υπάρχει αυτό το νήμα και μας επιτρέπεται να σχολιάζουμε την επικαιρότητα και να λέμε και 2 κουβέντες παραπάνω είναι ήδη κάτι που θα έπρεπε να εκτιμάται, αντί να δημιουργείται θέμα. Μπορούσαμε πολύ εύκολα να το διαγράψουμε και να απαγορεύσουμε κάθε είδους πολιτική, θρησκευτική, ποδοσφαιρική συζήτηση. Θα ήταν πολύ πιο απλό για εμάς, όπως καταλαβαίνεις. Αντί αυτού, υπάρχουν, μέσα σε αυτό το forum, χώροι αυξημένης ανέχειας και ποικίλου περιεχομένου, για να διατηρούνται ευχαριστημένοι όσο το δυνατόν περισσότεροι και για να κάνουμε τη δική μας ζωή δυσκολότερη. Το να υπονοείς ότι η ομάδα έχει συγκεκριμένες πολιτικές πεποιθήσεις και απαγορεύει οτιδήποτε άλλο είναι κάπως... εχμ... άσεμνο.

kalgeorge
27/05/2016, 14:06
Εγώ λέω να πατε να γ@μηθείτε αμφότεροι.


Σεξουαλικη παρενόχληση σε φόρουμ. Που οδηγούμεθα κύριοι;;
Σε τι κόσμο θα φέρουμε τα παιδιά μας Νίκο Τσιαμτσικα;

PortisHead
27/05/2016, 14:08
Εγώ λέω να πατε να γ@μηθείτε αμφότεροι.

Δεν ισχύει αυτό. Ουδείς έφαγες ΒΑΝ για το πολιτικούς λόγους.

Παντως να ξέρεις οτι μόλις παραβίασες το netiquette (ή πως διαολο το λένε) και θα αναφέρω το θέμα σε εναν διαχειρηστή
πατώντας το αντοίστοιχο button.

kalgeorge
27/05/2016, 14:10
Αγαπητέ Portishead :p

Το forum δεν έχει ΚΑΜΙΑ απολύτως σχέση με πολιτική

Βασικά δεν νομίζω οτι σου λεει αυτο. Αλλα οτι "τσακώνονται " δυο άτομα. Ο ένας εκτοξεύει χαρακτηρισμούς και ύβρεις, ο άλλος πολυ πιο ήπια και την "πληρώνει" ο ένας.
Αυτο νομίζω εννοούσε, αν κανω λάθος σορρυ τοτε

PortisHead
27/05/2016, 14:13
Αγαπητέ Portishead :p

Το forum δεν έχει ΚΑΜΙΑ απολύτως σχέση με πολιτική. Το ότι υπάρχει αυτό το νήμα και μας επιτρέπεται να σχολιάζουμε την επικαιρότητα και να λέμε και 2 κουβέντες παραπάνω είναι ήδη κάτι που θα έπρεπε να εκτιμάται, αντί να δημιουργείται θέμα. Μπορούσαμε πολύ εύκολα να το διαγράψουμε και να απαγορεύσουμε κάθε είδους πολιτική, θρησκευτική, ποδοσφαιρική συζήτηση. Θα ήταν πολύ πιο απλό για εμάς, όπως καταλαβαίνεις. Αντί αυτού, υπάρχουν, μέσα σε αυτό το forum, χώροι αυξημένης ανέχειας και ποικίλου περιεχομένου, για να διατηρούνται ευχαριστημένοι όσο το δυνατόν περισσότεροι και για να κάνουμε τη δική μας ζωή δυσκολότερη. Το να υπονοείς ότι η ομάδα έχει συγκεκριμένες πολιτικές πεποιθήσεις και απαγορεύει οτιδήποτε άλλο είναι κάπως... εχμ... άσεμνο.

Μπα ?
Αλήθεια ?
Δείξε μου εναν Χρυσαυγήτη mod/admin παλιο ή νεο ?
:lol:

Περα απο την πλάκα και αυτο ειναι προσωπική αποψη και μόνο ,
οι μόνες αντιπαραθέσεις που θα επρεπε να επιτρεπονται στο forum
ειναι japan vs. europe , 1κύλινδρα vs. 4κυλινδρα , ηλεκτρικοι θερμοσίφωνες vs. θερμοπομπους :D κ.λ.π.
Οτιδηποτε μπορει να οδηγησει σε διενεξη που δεν εχει κεντρικο θεμα την μοτοσυκλετα ειναι φαουλ.

SHOOTER045
27/05/2016, 14:16
Μαύρη μέρα για την Ελλάδα ήταν όταν πιάσαν τον Κοσκωτά

2 χρονάκια ακόμα να είχε και θα σου λεγα εγώ που θα έφτανε η ομάδα

Περίπου
Αλλά για το μέγεθος του Κοσκωτά αντιστοιχούν οι 50 αποχρώσεις του μαύρου.
Και θα συμφώνησω με τον καλτζορτζ.
Όταν στα καλά καθουμενα γίνονται συγχωνεύσεις θεμάτων η διαιρέσεις και άνοιγμα άλλων.
Ας πούμε θα μπορούσε να ανοίξει νεο θέμα με ποια θεωρείτε μαύρη μέρα για εσάς, πολιτικά οικονομικά, ταξικά,αθλητικά, ποδοσφαιρικά,σεξουαλικά κτλπ.
Θα μπορούσε κάλιστα να πει κάποιος οτι μαύρη μέρα ποοιτικα,θεωρώ όταν εκείνη την μέρα η μαμά του Αλέξη δεν είχε πονοκέφαλο και έκατσε στον μπαμπά του.
Η Αντρέας αντί να παίξει μια ....... Η να δώσει μια .... Έκανε τον Τζέφρυ.
Οικονομικά
Οταν απολύθηκε κάποιος,όταν έσκασε η φούσκα του χρηματιστηρίου.
Και παει λέγοντας

Nostradamus
27/05/2016, 14:21
οι μόνες αντιπαραθέσεις που θα επρεπε να επιτρεπονται στο forum
ειναι japan vs. europe , 1κύλινδρα vs. 4κυλινδρα , ηλεκτρικοι θερμοσίφωνες vs. θερμοπομπους :D κ.λ.π.
Οτιδηποτε μπορει να οδηγησει σε διενεξη που δεν εχει κεντρικο θεμα την μοτοσυκλετα ειναι φαουλ.

Διαφωνω λιγο σε αυτο... Ειναι ενα καθαρα μοτο φορουμ. Το μεγαλυτερο στην Ελλαδα. Εχει τα παντα ολα για την μοτοσυκλετα... Εχει ομως και ενα μεγαλο μερος της κοινωνιας... και μπορει να προσφερει /ως ενα βαθμο/ σημαντικες πληροφοριες και σε αλλα θεματα λογω των μελων του...

Οποτε μια σχετικη ανοχη /δυσκολο και στο χερι των μοντς πως θα οριστει το σχετικη/ μπορει και πρεπει να υπαρχει κατα την γνωμη μου...

τα παραπανω ειναι προσωπικη αποψη ενος, αμηχανου τα τελευταια 3+ χρονια λογω συνθηκων, κατοικου εξωτερικου /οχι σε σταθερο μερος/, που το μοτο του προσφερει πολλα περισσοτερα απο ενημερωση μονο για την μοτοσυκλετα....

BLiTzER
27/05/2016, 14:23
Βασικά δεν νομίζω οτι σου λεει αυτο. Αλλα οτι "τσακώνονται " δυο άτομα. Ο ένας εκτοξεύει χαρακτηρισμούς και ύβρεις, ο άλλος πολυ πιο ήπια και την "πληρώνει" ο ένας.
Αυτο νομίζω εννοούσε, αν κανω λάθος σορρυ τοτε

Α δε θα με κάνετε να ξεχάσω και τα ελληνικά μου εσείς :p Καταλαβαίνω ΠΟΛΥ καλά τι λέτε. Ανέφερε ξεκάθαρα πολιτικές πεποιθήσεις.

Το θέμα που αναφέρεις εσύ είναι άλλο. Θα σου πω απλά ότι τα άτομα, που λειτουργούν και ως συντονιστές/διαχειριστές, είναι άτομα στα οποία έχουν εμπιστευθεί αυτή τη δουλειά οι άνθρωποι, που πληρώνουν από την τσέπη τους αυτόν τον χώρο. Άτομα με τη σωστή - κατ'αυτούς - κρίση και προσωπικότητα. Όταν αναλαμβάνουν δράση, όταν παίρνουν μια απόφαση είναι η σωστή ΓΙΑ ΤΟΝ ΧΩΡΟ. Αν είναι ταυτόχρονα δημοκρατική ή όχι είναι ένα άλλο θέμα, το οποίο, πίστεψέ με, δεν έχει κανένα απολύτως νόημα.

@Portis: Βρες κι εσύ την απάντησή σου περί χρυσαυγιτών παραπάνω.

@SHOOTER: Άνοιξε ένα νέο θέμα στο offtopic με αυτό που λες και μπορούμε να λέμε ό,τι γουστάρουμε. Όταν ένα θέμα είναι πολιτικό θα πάει στο ανάλογο thread, αφού ΔΕΝ είμαστε forum πολιτικής...

@Nostra: Συμφωνώ. Ένα αμιγώς μοτοσυκλετιστικό φόρουμ θα καταντούσε βαρετό.

kalgeorge
27/05/2016, 14:31
Α δε θα με κάνετε να ξεχάσω και τα ελληνικά μου εσείς :p Καταλαβαίνω ΠΟΛΥ καλά τι λέτε. Ανέφερε ξεκάθαρα πολιτικές πεποιθήσεις.

Το θέμα που αναφέρεις εσύ είναι άλλο. Θα σου πω απλά ότι τα άτομα, που λειτουργούν και ως συντονιστές/διαχειριστές, είναι άτομα στα οποία έχουν εμπιστευθεί αυτή τη δουλειά οι άνθρωποι, που πληρώνουν από την τσέπη τους αυτόν τον χώρο. Άτομα με τη σωστή - κατ'αυτούς - κρίση και προσωπικότητα. Όταν αναλαμβάνουν δράση, όταν παίρνουν μια απόφαση είναι η σωστή ΓΙΑ ΤΟΝ ΧΩΡΟ. Αν είναι ταυτόχρονα δημοκρατική ή όχι είναι ένα άλλο θέμα, το οποίο, πίστεψέ με, δεν έχει κανένα απολύτως νόημα.

@...


ρε αγορινα, γιατι θες να το ¨χοντρύνουμε" το θεμα? (βλέπεις τα εισαγωγικα ετσι?? )
είμαι από το 2002 εδώ.... λες να μην ξερω τι παιζει?? λες να μην ξερω ποιος - που - ποτε γιατι?

ασε τι σου ειπα πριν, τι σου ειπε ο πορτις η δεν ξερω εγω.... ασε στην ακρη τις πολιτικες αντιπαραθέσεις (στις οποιες ανεφερα ΕΞΑΡΧΗΣ) ότι δεν παιρνω θεση.

εγω αναφερθηκα σε ένα κομματι μονο!! στο ότι ενας αντμιν -μοντ ξερω γω τι είναι ακριβως λεει ότι παρακαλανε να "απομακρύνονται" καποιοι (ΟΠΟΙΟΙ και αν είναι αυτοι, δεν είμαι προστατης του σταμ2 και του κάθε σταμ)
στο ότι ενας βριζει (ξαναλεω ΟΠΟΙΟΣ και αν είναι αυτος ) ο άλλος κραταει ήπιους τονους και τιμωρείται ο δευτερος!

εσυ τωρα διαβασα εγινες μοντ... αν δεν ησουν μοντ δηλαδή και το εβλεπες αυτό τι θα σκεφτοσουν?
εγω αυτό ρωτησα μονο και πηρα απαντησεις αόριστες!
"δικαίωμα" σας να θελετε να περασει στο ντούκου
"δικαίωμα" σας επισης να "διοικείτε" τον χωρο αυτόν όπως εσεις θελετε ή όπως σας λενε

αλλά μην νομίζετε ουτε ότι δεν βλέπουμε ουτε ότι ειμαστε χαζοι! αυτό λεω....
και αν σε αυτά που γραφω τωρα η απαντηση είναι "φιλε αυτό είναι και σε οποιον αρεσει...." τοτε:

a) οκ δεκτο, δεν μπρουμε να κανουμε και αλλιως
β) κατι παει λαθος

αυτά

Bowleno
27/05/2016, 14:35
Γενικα έχεις θεμα με την 29η Μαΐου ή εννοεις μια συγκεκριμένη χρονια;

ότι είπε ο Νίκος από κάτω


Το 1453 θα εννοεί αλλά μάλλον ξέχασε να διαβάσει 2-3 αιώνες ιστορίας

Όχι Νίκο, δεν ξέχασα να διαβάσω 2-3-4-5 αιώνες ιστορίας....

Χάσαμε 4 αιώνες ιστορίας Ελληνισμού από αυτήν την αποφράδα μέρα και μετά......

Που ήταν η Ελλαδίτσα στο ευρωΠΕΗκό χάρτη μεταξύ 1453 και 1770; ;)

BLiTzER
27/05/2016, 14:38
εσυ τωρα διαβασα εγινες μοντ... αν δεν ησουν μοντ δηλαδή και το εβλεπες αυτό τι θα σκεφτοσουν?


Είμαι ενεργός σε διαδικτυακές κοινότητες πολύ πριν το 2002 και ξέρω ακριβώς πώς λειτουργούν. Δεν έμαθα τα forums χτες, επειδή έγινα mod. Δεν υπάρχει δημοκρατία, αν αυτό θες να σου πω. Κάποιοι κάνουν κουμάντο. Τέλος. Αν είσαι τυχερός και αυτά τα άτομα είναι αξιόλογα, μένεις. Αν όχι, πας αλλού. Τα ίδια σου είπα και παραπάνω, αλλά με περισσότερες λέξεις.

Pan (dvs)
27/05/2016, 14:38
........

εγω αναφερθηκα σε ένα κομματι μονο!! στο ότι ενας αντμιν -μοντ ξερω γω τι είναι ακριβως λεει ότι παρακαλανε να "απομακρύνονται" καποιοι (ΟΠΟΙΟΙ και αν είναι αυτοι, δεν είμαι προστατης του σταμ2 και του κάθε σταμ)
στο ότι ενας βριζει (ξαναλεω ΟΠΟΙΟΣ και αν είναι αυτος ) ο άλλος κραταει ήπιους τονους και τιμωρείται ο δευτερος!

..........



Κοιταξε να σε πω.Ειπε αυτο που σκεφτομαι και εγω αλλα δεν το λεω.Αλλα και να το ελεγα εγω,θα περνουσε στα ψιλα.

Απο την αλλη,η αληθεια ειναι οτι οταν το λει καποιος Μοντ ακουγεται καπως,αλλα και παλι εγω περα απο Μοντ θα τον δω και σαν συμφορουμιτη,Καποιες φορες καλο ειναι οταν λενε αυτα που θα θελαμε να πουμε οι υπολοιποι να μην καθομαστε να το ψιλοκοσκηνιζουμε.

kalgeorge
27/05/2016, 14:40
Κοιταξε να σε πω.Ειπε αυτο που σκεφτομαι και εγω αλλα δεν το λεω.Αλλα και να το ελεγα εγω,θα περνουσε στα ψιλα.

Απο την αλλη,η αληθεια ειναι οτι οταν το λει καποιος Μοντ ακουγεται καπως,αλλα και παλι εγω περα απο Μοντ θα τον δω και σαν συμφορουμιτη,Καποιες φορες καλο ειναι οταν λενε αυτα που θα θελαμε να πουμε οι υπολοιποι να μην καθομαστε να το ψιλοκοσκηνιζουμε.

πρωτον φιλε μου, διαφωνω στην βαρύτητα που δινεις σε κατι τετοιο.
δευτερον με αυτά που λες πρεπει να επανελθω στο αρχικο μου ποστ... μια λιστα με οσους είναι να γραφουν (συμφωνα με τα συμφραζομενα σου)

SHOOTER045
27/05/2016, 14:41
Είμαι ενεργός σε διαδικτυακές κοινότητες πολύ πριν το 2002 και ξέρω ακριβώς πώς λειτουργούν. Δεν έμαθα τα forums χτες, επειδή έγινα mod. Δεν υπάρχει δημοκρατία, αν αυτό θες να σου πω. Κάποιοι κάνουν κουμάντο. Τέλος. Αν είσαι τυχερός και αυτά τα άτομα είναι αξιόλογα, μένεις. Αν όχι, πας αλλού. Τα ίδια σου είπα και παραπάνω, αλλά με περισσότερες λέξεις.

Το κατσλαβαμε αυστηρε κύριε.
Εδώ είσαι Μόντ.
Εξω μπορεί να παιζετε σφαλιαρες η να δίνετε γλωσσοφιλα

kalgeorge
27/05/2016, 14:44
Είμαι ενεργός σε διαδικτυακές κοινότητες πολύ πριν το 2002 και ξέρω ακριβώς πώς λειτουργούν. Δεν έμαθα τα forums χτες, επειδή έγινα mod. Δεν υπάρχει δημοκρατία, αν αυτό θες να σου πω. Κάποιοι κάνουν κουμάντο. Τέλος. Αν είσαι τυχερός και αυτά τα άτομα είναι αξιόλογα, μένεις. Αν όχι, πας αλλού. Τα ίδια σου είπα και παραπάνω, αλλά με περισσότερες λέξεις.

μα ακριβως τα ιδια λεμε.... δεν ειπα κατι διαφορετικο, ουτε "εθιξα" την εμπειρια σου στο φορουμ αν αυτό καταλαβες.
αυτό που σου ειπα εγω είναι ότι δεν μπορεις να λες ότι προσπαθεις για το καλυτερο, αλλα από την άλλη να μην το κανεις... δυο μετρα και δυο σταθμα. αυτό ειπα μονο.

σαν να λες, δεχομαι ολες τις αποψεις αρκει να συμφωνουν με τις δικες μου... και καπακι, να ψάχνεις να βρεις γιατι αραιωνει το φορουμ... αλλα και παλι σκασιλα μου, σε οποιον αρεσει..

ε όλα αυτά δεν συναδουν


εντιτ. εχω φαει καρτες, μου εχουν διαγραφει ποστακια, κλπ κλπ, ποτε δεν ειπα.. καλα εισαι μλκς? βλακας? κλπ κλπ.... δεν εχω βρισει μοντ εκτος και αν πραγματικα μου ξεφευγει κατι και ευχαρίστως να μου το θυμισετε.
θα επιχειρηματολογήσω προσπαθώντας να σου πω ότι κακως εκανες ότι εκανες, αλλα μεχρι εκει. Δεχομαι ότι είναι ενας χώρος που καλως ή κακως καποιοι τον διοικουν. αλλα μεχρι εκει ρε φιλε

αυτό το εξωφθλαμο φιλε μπλιτζερ πως να το κανουμε, δεν στεκει!
σαν να πηγαίνεις το παιδι σου σε ένα σχολειο, να σου πεταει 5η αποβολή συνεχεια ξερω γω, να ρωτας τον διευθυντη τι εφταιξε και να σου απαντα "αν δεν σου αρεσει αλλαξε σχολειο" (και μην πιαστεις από τους φορεις...σχολειο-φορουμ, την ουσια πιασε)

Μανολης67
27/05/2016, 14:53
Nostradamus
Διαφωνω λιγο σε αυτο... Ειναι ενα καθαρα μοτο φορουμ. Το μεγαλυτερο στην Ελλαδα. Εχει τα παντα ολα για την μοτοσυκλετα... Εχει ομως και ενα μεγαλο μερος της κοινωνιας... και μπορει να προσφερει /ως ενα βαθμο/ σημαντικες πληροφοριες και σε αλλα θεματα λογω των μελων του...


Σωστός, αλλά υπάρχει φανατισμός , δηλαδή έχουμε Δημοκρατία, και μπορείς να πεις ότι θέλεις αρκεί να μην διαφωνείς με την γνώμη μου.
Πάντως απο πείρας εδώ στα εξωμοτοσυκλετικά θεματα υπάρχουν εντάσεις και ακραιές συμπεριφορές, και καλά αυτά τα θρεντ να αποφεύγεις .

BLiTzER
27/05/2016, 14:55
ε όλα αυτά δεν συναδουν

Δεν παρεξηγήθηκα, προφανώς. Παντού έτσι είναι. Είσαι αρκετά χρόνια στον χώρο για να το ξέρεις. Είναι τεχνικώς ΑΔΥΝΑΤΟ να διατηρήσεις μια τέτοια κοινότητα δημοκρατική ΚΑΙ καθαρή.

Αλλά, ακριβώς επειδή κι εγώ έχω πολύ μεγάλη εμπειρία, έχω να πω ότι τα άτομα εδώ είναι αξιόλογα. Ναι, μπορεί μια φορά στο τόσο να γίνεται κάτι άδικο, κάποιος να κρίνει λάθος, είναι λογικό, άνθρωποι είμαστε όλοι, αλλά ως επί το πλείστον, θεωρώ το συγκεκριμένο φόρουμ υπέρ το δέον δημοκρατικό και φιλικό προς τα μέλη του.

Και τώρα χαρείτε ό,τι γράψαμε τόσες σελίδες, γιατί η σκούπα έρχεται σε 7. 6.

SHOOTER045
27/05/2016, 14:59
Είσαι ενεργός η παθητικος

Είμαι ενεργός
Μάλιστα....

Σε κατάλαβα απ την φωνη

https://youtu.be/KEx395fc5B0


Τέλος

kalgeorge
27/05/2016, 15:00
Δεν παρεξηγήθηκα, προφανώς. Παντού έτσι είναι. Είσαι αρκετά χρόνια στον χώρο για να το ξέρεις. Είναι τεχνικώς ΑΔΥΝΑΤΟ να διατηρήσεις μια τέτοια κοινότητα δημοκρατική ΚΑΙ καθαρή.

Αλλά, ακριβώς επειδή κι εγώ έχω πολύ μεγάλη εμπειρία, έχω να πω ότι τα άτομα εδώ είναι αξιόλογα. Ναι, μπορεί μια φορά στο τόσο να γίνεται κάτι άδικο, κάποιος να κρίνει λάθος, είναι λογικό, άνθρωποι είμαστε όλοι, αλλά ως επί το πλείστον, θεωρώ το συγκεκριμένο φόρουμ υπέρ το δέον δημοκρατικό και φιλικό προς τα μέλη του.

Και τώρα χαρείτε ό,τι γράψαμε τόσες σελίδες, γιατί η σκούπα έρχεται σε 7. 6.


διαβασε το εντιτ που εκανα λιγο πιο πριν.
επισης κατι τελευταιο αλλα πιστευω ΑΡΚΕΤΑ σημαντικο
ΑΝ δεχτεις σαν μπλιτζερ, σαν καλτζωρτζ σαν Α Β Γ δεν ξερω εγω ποιος... ότι φιλε... ΕΦΤΑΙΞΑ (μιλαω για μοντ ετσι?) ... τοτε βγες και πες το ρε φιλε!!!!
τι άλλο να σου πω για να καταλάβεις τι εννοω? δεν ειανι ντροπη... εκανα λαθος... ξεφυγα λιγο...ανθρωπος είμαι.. δεν θα σου πει κανεις τιποτα!!!

αλλά άλλο αυτό που περιέγραψα και άλλο το σε οποιον αρεσει.

Nostradamus
27/05/2016, 15:02
Ρε συ Πλιτζερ γιατι δεν τα μαζευεις τα παραπνω να τα κανεις ενα θεμα αλλο και να καθαρισει και το χαμπεμους ?

kalgeorge
27/05/2016, 15:02
και κατι άλλο που με ξενιζει.... και παιρνω αφορμή απλα από την κουβεντα εδώ... ΔΕΝ ΠΑΕΙ προσωπικα σε κανεναν!!!!

στοματακι (πληκτρολογιο δηλαδή) σας εδωσε ο θεος. ποιο το νοημα του βρουμ? (δεν μιλαω να σου αρεσει ένα ανεκδοτο κλπ και μια αστεια εικονα )

ενιγουει.... :wave2: (και ξαναλεω, δεν παει σε κανεναν προσωπικα )

sniper
27/05/2016, 15:04
και κατι άλλο που με ξενιζει.... και παιρνω αφορμή απλα από την κουβεντα εδώ... ΔΕΝ ΠΑΕΙ προσωπικα σε κανεναν!!!!

στοματακι (πληκτρολογιο δηλαδή) σας εδωσε ο θεος. ποιο το νοημα του βρουμ? (δεν μιλαω να σου αρεσει ένα ανεκδοτο κλπ και μια αστεια εικονα )

ενιγουει.... :wave2: (και ξαναλεω, δεν παει σε κανεναν προσωπικα )

Για να μην έχουμε ποστ του στυλ "+1000", "Σωστός", "Σωραίος" κλπ

Panos76
27/05/2016, 15:06
ποιο το νοημα του βρουμ? (δεν μιλαω να σου αρεσει ένα ανεκδοτο κλπ και μια αστεια εικονα )



Εγώ τα μαζεύω για ένσημα :lol: Γιατί; εμένα με εξυπηρετούν κ μάλιστα με χαλάει που υπάρχει περιορισμός. Από το να γεμίζεις αράδες, λες κάτι μεσα στο βρουμ κ είσαι ωραίος.


edit: με πρόλαβε ο σναϊπερ.

kalgeorge
27/05/2016, 15:07
Για να μην έχουμε ποστ του στυλ "+1000", "Σωστός", "Σωραίος" κλπ

ναι ρε αγορινα, μαζι σου και χιλια μπραβο, αλλά άλλο πω πω τι ωραιο ανεκδοτο και 1000 βρουμς και άλλο σοβαρη συζητηση και βρουμαρω.
νταξ καταλαβαίνεις τι εννοω... φαντασου να ποσταρεις εκδρομη και απλα να σου βρουμαρουν μονο :bawl:
θα πας μονος σου και θα ψάχνεις να δεις τι εφταιξε
:bawl:

ggs
27/05/2016, 15:08
Kalgeorge (και οσοι) επέτρεψε να σου λύσω τις απορίες σχετικά

1. Στο φόρουμ είμαι ΠΡΩΤΑ χρήστης και παρεμπιπτόντως μοντ.

2. Οι απόψεις που γράφω στο φόρουμ ευθηνουν εμένα ως ΧΡΗΣΤΗ και δεν εκπροσωπώ ούτε αντιπροσωπεύω ΚΑΝΕΝΑΝ από την ομάδα διαχείρισης. Οι αποφάσεις της ομαδ.διαχ. βγαίνουν στις ανακοινώσεις.

3. Σαν μοντ , ελέγχομαι από όλη την ομάδα διαχείρισης .σαν χρήστης , επίσης .

4. Ναι,θα ηθελα κάποιοι να μην εγραφαν. Φανταζομαι αυτό ισχύει και για άλλους με εμένα πχ. Αλλωστε , το ιδιο το φόρουμ έχει ένα μαγικό κουμπακι που μπορείς να κάνεις Ignore χρήστες . μάντεψε γιατί. Εγω ως μοντ δεν μπορώ να το πατήσω. Εσυ πχ μπορείς.

5. Αντικειμενικός δεν είμαι σίγουρα. Δεν ξέρω τι είδες από την κουβέντα , αλλά με την άποψη που σχημάτισες , ούτε κι εσύ είσαι. Και δεν σε αδικώ .

6. Δεν αισθάνομαι ουτε ότι εχω παρει γαλονια, ουτε ότι εχω κάνει καριερα , ουτε μου εχει προσφέρει τιποτα το μοντεριλικι. Ισα-ισα από τότε που έγινα μοντ , γράφω ελάχιστα , δεν πολύ λέω τις απόψεις μου για να μην παρεξηγηθούν οσοι δεν καταλαβαίνουν ότι ο μοντ είναι πρώτα χρήστης .

7. το μοντεριλικι ειναι κατι που ερχεται και φευγει οταν κουραστεις ή κουρασεις.

8. Οσο ειμαι ακομα μοντ , η κουβεντα σχετικα με το θεμα παρακαλώ να τελειώσει εδώ.

sniper
27/05/2016, 15:10
ναι ρε αγορινα, μαζι σου και χιλια μπραβο, αλλά άλλο πω πω τι ωραιο ανεκδοτο και 1000 βρουμς και άλλο σοβαρη συζητηση και βρουμαρω.
νταξ καταλαβαίνεις τι εννοω... φαντασου να ποσταρεις εκδρομη και απλα να σου βρουμαρουν μονο :bawl:
θα πας μονος σου και θα ψάχνεις να δεις τι εφταιξε
:bawl:


359821

kalgeorge
27/05/2016, 15:15
Kalgeorge (και οσοι) επέτρεψε να σου λύσω τις απορίες σχετικά

1. Στο φόρουμ είναι ΠΡΩΤΑ χρήστης και παρεμπιπτόντως μοντ.

2. Οι απόψεις που γράφω στο φόρουμ ευθηνουν εμένα ως ΧΡΗΣΤΗ και δεν εκπροσωπώ ούτε αντιπροσωπεύω ΚΑΝΕΝΑΝ από την ομάδα διαχείρισης. Οι αποφάσεις της ομαδ.διαχ. βγαίνουν στις ανακοινώσεις.

3. Σαν μοντ , ελέγχομαι από όλη την ομάδα διαχείρισης .σαν χρήστης , επίσης .

4. Ναι,θα ηθελα κάποιοι να μην εγραφαν. Φανταζομαι αυτό ισχύει και για άλλους με εμένα πχ. Αλλωστε , το ιδιο το φόρουμ έχει ένα μαγικό κουμπακι που μπορείς να κάνεις Ignore χρήστες . μάντεψε γιατί. Εγω ως μοντ δεν μπορώ να το πατήσω. Εσυ πχ μπορείς.

5. Αντικειμενικός δεν είμαι σίγουρα. Δεν ξέρω τι είδες από την κουβέντα , αλλά με την άποψη που σχημάτισες , ούτε κι εσύ είσαι. Και δεν σε αδικώ .

6. Δεν αισθάνομαι ουτε ότι εχω παρει γαλονια, ουτε ότι εχω κάνει καριερα , ουτε μου εχει προσφέρει τιποτα το μοντεριλικι. Ισα-ισα από τότε που έγινα μοντ , γράφω ελάχιστα , δεν πολύ λέω τις απόψεις μου για να μην παρεξηγηθούν οσοι δεν καταλαβαίνουν ότι ο μοντ είναι πρώτα χρήστης .

7. το μοντεριλικι ειναι κατι που ερχεται και φευγει οταν κουραστεις ή κουρασεις.

8. Οσο ειμαι ακομα μοντ , η κουβεντα σχετικα με το θεμα παρακαλώ να τελειώσει εδώ.

επιτελους μια απαντηση...
παμε λοιπον

α) μεγαλη κουβεντα, αλλα δεν χρήζει αναλυσης

β) θα σου επιτεθει ο μπλιτζερ για το ευθήνουν (:lol: χιουμορ κανω)

γ) δεν αναφερθηκα στο αν σου-μου -του γινεται ελεγχος ή όχι από καποια ομαδα υπευθυνη για αυτό

δ) αυτό που λες δεν εχει κανενα νοημα... καποιοι δεν θα ηθελαν να γραφεις εσυ, καποιοι να μην γραφω εγω, καποιοι να μην γραφει ο ΤΑΔΕ, τι να κανουμε τωρα? ή προσπαθεις να διαχειριστείς αυτό που συμβαινει (να γραφουν ολοι δηλαδή) ή λες δεν μπορω να το κανω παιδια και τελειωνει το θεμα.

ε) αντικειμενικος είμαι φιλε μου, δεν σε ξερω και τον σταμ τον εχω δει 3 φορες ολες και ολες σε ποδοσφαιρο (μην πει κανεις ότι ειμαστε και κολληταρια ) και βλεπω σε δυο θρεντακια να τον αποκαλεις ηλιθιο και με μαυρη ψυχή και αυτος να σου απαντα πολύ πιο ήπια.. αλλα το εφαγε το μπανακι του. Και φυσικα ΞΑΝΑΛΕΩ δεν εχω κατι με σενα, δεν σε ξερω, κρινω από ότι διαβαζω.

ζ) δεν ειπα ότι την εχεις ψωνισει ουτε τιποτα τετοιο... αν ειπα κατι τετοιο να μου το βρεις και να μου το χτυπήσεις... αλλα δυστυχως κρινομαστε από τα γραφομενα μας και όχι από το ποσο καλα παιδια ειμαστε ολοι

η) δεν ξερω γαιτι το αναφέρεις.... επιλεγεις να το κανεις και πρεπει να το κανεις οσο καλυτερα μπορεις

θ) οκ.....

kalgeorge
27/05/2016, 15:16
359821

μιλας με γριφους γεροντα αχαχαχαχχαχ
νταξ το πιασα

ggs
27/05/2016, 15:21
επιτελους μια απαντηση...
παμε λοιπον

α) μεγαλη κουβεντα, αλλα δεν χρήζει αναλυσης

β) θα σου επιτεθει ο μπλιτζερ για το ευθήνουν (:lol: χιουμορ κανω)

γ) δεν αναφερθηκα στο αν σου-μου -του γινεται ελεγχος ή όχι από καποια ομαδα υπευθυνη για αυτό

δ) αυτό που λες δεν εχει κανενα νοημα... καποιοι δεν θα ηθελαν να γραφεις εσυ, καποιοι να μην γραφω εγω, καποιοι να μην γραφει ο ΤΑΔΕ, τι να κανουμε τωρα? ή προσπαθεις να διαχειριστείς αυτό που συμβαινει (να γραφουν ολοι δηλαδή) ή λες δεν μπορω να το κανω παιδια και τελειωνει το θεμα.

ε) αντικειμενικος είμαι φιλε μου, δεν σε ξερω και τον σταμ τον εχω δει 3 φορες ολες και ολες σε ποδοσφαιρο (μην πει κανεις ότι ειμαστε και κολληταρια ) και βλεπω σε δυο θρεντακια να τον αποκαλεις ηλιθιο και με μαυρη ψυχή και αυτος να σου απαντα πολύ πιο ήπια.. αλλα το εφαγε το μπανακι του. Και φυσικα ΞΑΝΑΛΕΩ δεν εχω κατι με σενα, δεν σε ξερω, κρινω από ότι διαβαζω.

ζ) δεν ειπα ότι την εχεις ψωνισει ουτε τιποτα τετοιο... αν ειπα κατι τετοιο να μου το βρεις και να μου το χτυπήσεις... αλλα δυστυχως κρινομαστε από τα γραφομενα μας και όχι από το ποσο καλα παιδια ειμαστε ολοι

η) δεν ξερω γαιτι το αναφέρεις.... επιλεγεις να το κανεις και πρεπει να το κανεις οσο καλυτερα μπορεις

θ) οκ.....

αντικειμενικος δεν εισαι απο την στιγμη που ειδες το "ηλιθιος" μιας και δεν την εγραψα ποτε.

επειδη λοιπον κανεις μας δεν ειναι αντικειμενικος , ας το αφησουμε εδω.

akis_trevor
27/05/2016, 15:22
δεν ξερω τι εγινε ακριβως.εχω ψιλο σταματησει να διαβασω το χαμπεμους...
ομως αυτο που λεει ο τζιτζιες ειναι σωστο.
οι μοντ ηταν χρηστες και μετα εγιναν μοντ.πιθανοτατα να ξαναγινουν απλοι χρηστες καποια στιγμη.
οταν μιλαω με καποιον,ειτε απο εδω μεσα ειτε απο κοντα,δεν με νοιαζει αν ειναι μοντ,απλος χρηστης,αν εχει 150.000 μηνυματα η αν γραφτηκε χτες.
ξεκολλαμε λιγο με τις ταμπελες "α αυτος ειναι μοντ" κλπ;
ναι κι εγω δεν γουσταρω κανα δυο ατομα και μαλιστα δεν κανω Ignore σε κανενανα για να μπορεσω να συζητησω μαζι τους...:wave2:

kalgeorge
27/05/2016, 15:24
αντικειμενικος δεν εισαι απο την στιγμη που ειδες το "ηλιθιος" μιας και δεν την εγραψα ποτε.

επειδη λοιπον κανεις μας δεν ειναι αντικειμενικος , ας το αφησουμε εδω.

σε άλλο θρεντακι φιλε μου εγραψες μια αποψη σε ένα ποστακι... σου απαντησε καποιος ότι δεν είναι ετσι... και απαντησες οποιος δεν το βλεπει είναι τουλάχιστον ηλίθιος.
θρεντακι που το διαβασα... μη με βγαζεις χαζο σε παρακαλω.

kalgeorge
27/05/2016, 15:25
δεν ξερω τι εγινε ακριβως.εχω ψιλο σταματησει να διαβασω το χαμπεμους...
ομως αυτο που λεει ο τζιτζιες ειναι σωστο.
οι μοντ ηταν χρηστες και μετα εγιναν μοντ.πιθανοτατα να ξαναγινουν απλοι χρηστες καποια στιγμη.
οταν μιλαω με καποιον,ειτε απο εδω μεσα ειτε απο κοντα,δεν με νοιαζει αν ειναι μοντ,απλος χρηστης,αν εχει 150.000 μηνυματα η αν γραφτηκε χτες.
ξεκολλαμε λιγο με τις ταμπελες "α αυτος ειναι μοντ" κλπ;
ναι κι εγω δεν γουσταρω κανα δυο ατομα και μαλιστα δεν κανω Ignore σε κανενανα για να μπορεσω να συζητησω μαζι τους...:wave2:

εσυ που ειδες ότι βαζουμε ταμπελες?? είναι ταμπελα να πεις καποιον μοντ?
αφου είναι, πως αν τον πουμε?
αναβαθμισμενο χρήστη? :lol:

ggs
27/05/2016, 15:27
σε άλλο θρεντακι φιλε μου εγραψες μια αποψη σε ένα ποστακι... σου απαντησε καποιος ότι δεν είναι ετσι... και απαντησες οποιος δεν το βλεπει είναι τουλάχιστον ηλίθιος.
θρεντακι που το διαβασα... μη με βγαζεις χαζο σε παρακαλω.

α... δεν λεμε για τον stam..

καταγραφεις γενικα τα ατοπηματα των μοντς.

για βαλτο βρε kalgeorge να του ζητησω συγνωμη αμα ειναι

akis_trevor
27/05/2016, 15:31
εσυ που ειδες ότι βαζουμε ταμπελες?? είναι ταμπελα να πεις καποιον μοντ?
αφου είναι, πως αν τον πουμε?
αναβαθμισμενο χρήστη? :lol:

Είναι ταμπέλα να βλέπεις κάποιον σαν μοντ και όχι σαν χρήστη του φόρουμ.

kalgeorge
27/05/2016, 15:32
α... δεν λεμε για τον stam..

καταγραφεις γενικα τα ατοπηματα των μοντς.

για βαλτο βρε kalgeorge να του ζητησω συγνωμη αμα ειναι

δεν ξερω γιατι δεν καταλαβαινομαστε... είμαι σαφης

ΔΕΝ!!!! καταγραφω τα ατοπηματα των μοντς... έχω κατι να κανω γενικα στην διαρκεια της ημερας... μην κοιτας σημερα που είμαι για ωρα εδώ.

ΔΕΝ με ενδιαφερει να μου ζητήσεις συγνωμη για κατι που ΔΕΝ με αφορα.

αλλά στον λογο μου... ετυχε και διαβασα εκεινο το θρεντακι και μου εκανε εντυπωση!
όπως θα εχεις ισως δει τα θρεντακια που επισκέπτομαι είναι λιγοστα, ανεκδοτα, γενικες, αντιπαραθέσεις μια στο τοσο και καμια βολτα.

σε σχεση με τους υπολοιπους εδώ μεσα, είμαι ο τελευταίος τροχος της αμαξης οσον αφορα το θεμα μοτοσυκλετα. το ξερω και το παραδέχομαι.

αλλα όντως ΕΤΥΧΕ και ειδα εκεινο το θρεντακι... δεν σε παρακολουθώ περιμενοντας να σου την πω!!
τωρα αν δεν με πιστευεις παρολο που σου δινω τον λογο μου, οκ, δεν μπορω να κανω κατι παραπανω

kalgeorge
27/05/2016, 15:33
Είναι ταμπέλα να βλέπεις κάποιον σαν μοντ και όχι σαν χρήστη του φόρουμ.

όχι... είναι μοντ.
ημαρτον.
είναι σαν να λες σε μια δουλεια πχ, κυριε διευθυντα και να σου λεει ωπα φιλε μην βαζουμε ταμπελες.

sniper
27/05/2016, 15:34
όχι... είναι μοντ.
ημαρτον.
είναι σαν να λες σε μια δουλεια πχ, κυριε διευθυντα και να σου λεει ωπα φιλε μην βαζουμε ταμπελες.


Δλδ τώρα εμένα με βλέπεις κάπως αλλιώς από τότε που δεν ήμουν τίποτα εδώ μέσα; wow!

Kι αν μπερδεύεις αυτόν που σε ταΐζει με το φόρουμ, έχουμε θέματα... :moutza:

ggs
27/05/2016, 15:40
δεν ξερω γιατι δεν καταλαβαινομαστε... είμαι σαφης

ΔΕΝ!!!! καταγραφω τα ατοπηματα των μοντς... έχω κατι να κανω γενικα στην διαρκεια της ημερας... μην κοιτας σημερα που είμαι για ωρα εδώ.

ΔΕΝ με ενδιαφερει να μου ζητήσεις συγνωμη για κατι που ΔΕΝ με αφορα.

αλλά στον λογο μου... ετυχε και διαβασα εκεινο το θρεντακι και μου εκανε εντυπωση!
όπως θα εχεις ισως δει τα θρεντακια που επισκέπτομαι είναι λιγοστα, ανεκδοτα, γενικες, αντιπαραθέσεις μια στο τοσο και καμια βολτα.

σε σχεση με τους υπολοιπους εδώ μεσα, είμαι ο τελευταίος τροχος της αμαξης οσον αφορα το θεμα μοτοσυκλετα. το ξερω και το παραδέχομαι.

αλλα όντως ΕΤΥΧΕ και ειδα εκεινο το θρεντακι... δεν σε παρακολουθώ περιμενοντας να σου την πω!!
τωρα αν δεν με πιστευεις παρολο που σου δινω τον λογο μου, οκ, δεν μπορω να κανω κατι παραπανω
Ok λοιπόν … μιας που κι εγω δεν σε ξερω ,πιστεύω τον λόγο σου.
Επειδη όμως εμενα με ξέρω καλά , δεν υπάρχει περίπτωση να εχω βρίσει οποιονδήποτε χρήστη από τότε που έχω εγγραφεί στο φόρουμ και ΑΠΟΛΥΤΑ ΣΙΓΟΥΡΑ όσο είμαι μοντ.
Είμαι πολύ περίεργος να μου δείξεις το ποστ που αναφέρεσαι.

Όμως , σου λέω και παλι , καλύτερα να το αφήσουμε εδώ….

kalgeorge
27/05/2016, 15:41
Δλδ τώρα εμένα με βλέπεις κάπως αλλιώς από τότε που δεν ήμουν τίποτα εδώ μέσα; wow!

Kι αν μπερδεύεις αυτόν που σε ταΐζει με το φόρουμ, έχουμε θέματα... :moutza:

ρε μλκ (οριστε εβρισα αντμιν :p) ΔΕΝ ειπα ότι θα σου βαλω ταμπελα επειδή εγινες μοντ!! Αλλά δεν εισαι μοντ?? πως να το κανουμε, αυτό λεω... ημαρτον

ουτε μπερδευω αυτόν που με ταίζει με αυτόν που είναι σε φορουμε ρε νικο, γιατι κανεις πως δεν καταλβαινεις.
παράδειγμα ηταν ότι όταν καποιος εχει έναν πιο αναβαθμισμενο ρόλο.... ΤΟΝ ΕΧΕΙ.. πως να το κανουμε.

Δεν ειπα ότι θα σου φερθω διαφορετικα ή όταν σε δω εξω θα σου μιλαω στον πληθυντικο

kalgeorge
27/05/2016, 15:45
Ok λοιπόν … μιας που κι εγω δεν σε ξερω ,πιστεύω τον λόγο σου.
Επειδη όμως εμενα με ξέρω καλά , δεν υπάρχει περίπτωση να εχω βρίσει οποιονδήποτε χρήστη από τότε που έχω εγγραφεί στο φόρουμ και ΑΠΟΛΥΤΑ ΣΙΓΟΥΡΑ όσο είμαι μοντ.
Είμαι πολύ περίεργος να μου δείξεις το ποστ που αναφέρεσαι.

Όμως , σου λέω και παλι , καλύτερα να το αφήσουμε εδώ….

λοιπον, για αρχη, θενκς που δινεις βαρυτητα στον λογο μου.

δευτερον, ενταξει.... σιγουρα καταλαβαίνεις ότι δεν παιζει να κατσω να ψαξω όπου εχεις μιλήσει (διοτι δεν εδωσα τοση σημασια τοτε σε αυτό που εγινε ώστε να κατσω να σημειώσω το θρεντ, το ποστ.. τους συμμετέχοντες...) ημαρτον. οποτε θα παμε με την εκδοχή του ότι δεν υπαρχει αυτό το ποστ και εκανα λαθος, μιας και δεχομαι και εγω αυτό που ισχυρίζεσαι, ότι κατι τετοιο δεν συνεβη ποτε.
και δεχομαι να χρεωθεί ως ΛΑΘΟΣ δικο μου .

το αφήνουμε εδώ αν θες, νο προμπ....

BLiTzER
27/05/2016, 15:47
Παιδιά, όχι, μην το αφήνετε. Έκανα 18 λεπτά να μεταφέρω όλα αυτά τα μηνύματα σε νέο θέμα. Δε θέλω να λήξει τόσο άδοξα.

VANDA
27/05/2016, 15:48
Big picture, please. Τίποτα δεν ξεκίνησε ΣΗΜΕΡΑ για να καταλήξει σε κάτι που ενόχλησε. Όλοι γράφουν τις απόψεις τους και έχουν και έναν σκασμό ποστ, ειδικά κάποιοι που παραπονιούνται συνέχεια ότι αδικούνται. Αλλά μια-δυο-τρεις-..-500 φορές τα ίδια.. Ε, θα έρθει και το μπαν από τους ίσα-με-το-πάτωμα-σε-ήθος και άλλα πολύχρωμα που γράφονται πολιτισμένα και με εγκράτεια και που δε θα κάτσω ποτέ να ψάξω.

kalgeorge
27/05/2016, 15:50
Παιδιά, όχι, μην το αφήνετε. Έκανα 18 λεπτά να μεταφέρω όλα αυτά τα μηνύματα σε νέο θέμα. Δε θέλω να λήξει τόσο άδοξα.

ωχ φιλε εχεις δικιο, δωσε χρονικο περιθωριο ώστε να το τραβηξω λιγο :p

GFawkes
27/05/2016, 15:51
Καλο ειναι οι κανονες να ισχυουν κ να εφαρμοζονται το ιδιο για ολους.
Ας μην κρυβουμε τα σκουπιδια κατω απ το χαλακι....

Αυτο δεν γινεται-δεν χρειαζονται παραδειγματα- κ καποιοι κανουν χρηση της θεσης τους.
Σταματηστε το κ θα υπαρξει "αυτορυθμιση"

Pan (dvs)
27/05/2016, 15:51
πρωτον φιλε μου, διαφωνω στην βαρύτητα που δινεις σε κατι τετοιο.
δευτερον με αυτά που λες πρεπει να επανελθω στο αρχικο μου ποστ... μια λιστα με οσους είναι να γραφουν (συμφωνα με τα συμφραζομενα σου)

Το εχω ξαναπει,οποιος διαφωνει καλα κανει και διαφωνει.Ο καθενας μας τα βλεπει απο διαφορετικη σκοπια.Δεν διαφωνω επι της ουσιας μαζι σου,απλα το περνω πιο ελαφρια απο εσενα.

Αυτο με τη λιστα δεν το πολυκαταλαβαινω.Δεν νομιζω οτι ισχυει κατι τετοιο εδω μεσα.Σιγουρα εχουνε διαγραφει θεματα,απαντησεις κλπ.Αλλες φορες δικαια,αλλες αδικα.Αλλα αλλο,αλλο η λιστα.

Επισης αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι γιατι μπαναρανε τον stam.Απο αυτα που εγραψε θεωρω οτι ειναι αδικο.


Υ.Γ.Αν φυσικα εχουνε σβηστει μυνηματα που δεν διαβασα ειναι αλλο θεμα.

Bowleno
27/05/2016, 15:51
Παιδιά, όχι, μην το αφήνετε. Έκανα 18 λεπτά να μεταφέρω όλα αυτά τα μηνύματα σε νέο θέμα. Δε θέλω να λήξει τόσο άδοξα.

1η μέρα μοντ και αμέσως να ρίξεις λαδάκι στην φωτιά εσύ :p

kalgeorge
27/05/2016, 15:57
Big picture, please. Τίποτα δεν ξεκίνησε ΣΗΜΕΡΑ για να καταλήξει σε κάτι που ενόχλησε. Όλοι γράφουν τις απόψεις τους και έχουν και έναν σκασμό ποστ, ειδικά κάποιοι που παραπονιούνται συνέχεια ότι αδικούνται. Αλλά μια-δυο-τρεις-..-500 φορές τα ίδια.. Ε, θα έρθει και το μπαν από τους ίσα-με-το-πάτωμα-σε-ήθος και άλλα πολύχρωμα που γράφονται πολιτισμένα και με εγκράτεια και που δε θα κάτσω ποτέ να ψάξω.

μιας και μπαινεις στον κοπο να μου απαντησεις, να το σεβαστω και να ανταποδώσω? ή δεν εχει κανενα νοημα?
διοτι όπως ακριβως αναφέρεις και εσυ πολιτισμένα και με εγκρατεια πατωμα-σε-ηθος κλπ κλπ ετσι επρεπε να παραθεσεις και αλλους χαρακτηρισμούς

@ τζι τζι ες. σορρυ φιλε, σου ειπα ότι το σταματω εδώ και δεν το εκανα

kalgeorge
27/05/2016, 15:59
Το εχω ξαναπει,οποιος διαφωνει καλα κανει και διαφωνει.Ο καθενας μας τα βλεπει απο διαφορετικη σκοπια.Δεν διαφωνω επι της ουσιας μαζι σου,απλα το περνω πιο ελαφρια απο εσενα.

Αυτο με τη λιστα δεν το πολυκαταλαβαινω.Δεν νομιζω οτι ισχυει κατι τετοιο εδω μεσα.Σιγουρα εχουνε διαγραφει θεματα,απαντησεις κλπ.Αλλες φορες δικαια,αλλες αδικα.Αλλα αλλο,αλλο η λιστα.

Επισης αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι γιατι μπαναρανε τον stam.Απο αυτα που εγραψε θεωρω οτι ειναι αδικο.


Υ.Γ.Αν φυσικα εχουνε σβηστει μυνηματα που δεν διαβασα ειναι αλλο θεμα.


ενταξει πανω κατω τα ιδια λεμε... ουτε εγω δινω μεγαλη βαρυτητα φιλε... απλα όπως ανεφερα και πολυυυυυυ πιο πριν... αυτό που βλεπω θα το πω!
δεν θα κανω τα στραβα ματια, αλλα ξερω κατά βάθος ότι μπορει να περασει και τελειως στο ντούκου.
τα ιδια λεμε, κακως διαφωνουμε

akis_trevor
27/05/2016, 15:59
όχι... είναι μοντ.
ημαρτον.
είναι σαν να λες σε μια δουλεια πχ, κυριε διευθυντα και να σου λεει ωπα φιλε μην βαζουμε ταμπελες.

Τον βλέπεις σαν μοντ ή σαν μοτό χρήστη;;;
Θεωρώ πως οταν μιλάνε οι μοντ,μιλανε όπως αν δεν είχαν αυτόν τον τίτλο...
Εγώ πάντως έτσι συμπεριφέρομαι,το είπα και παραπάνω.ειτε θα μιλήσω με τον σναιπερ είτε με το πιο νέο μέλος,τα ίδια θα πω.
Ας πάρουμε παράδειγμα τον μπλιτζερ.εγινε χθες μοντ,τον έχω γνωρίσει από κοντά μερικούς μήνες πριν.
Θα αλλάξει ή συμπεριφορά μου απέναντι του ή αυτού απέναντι σε μένα;;;
Τον ggs το ίδιο και όπως και ο ίδιος είπε προσέχει πιο πολύ και γράφει λιγότερο για να μην παρεξηγηθεί...
Ήταν χρήστης απλός,εγινε μοντ και πιθανότατα κάποια στιγμή να ξε-μονταριστει!

SHOOTER045
27/05/2016, 16:01
Παιδιά, όχι, μην το αφήνετε. Έκανα 18 λεπτά να μεταφέρω όλα αυτά τα μηνύματα σε νέο θέμα. Δε θέλω να λήξει τόσο άδοξα.

Ακριβώς.
Τι τόσο άδοξα θα το ληξουμε,με ενα ΜΠΑΝ ΜΟΝΟ !!!!!!

ΤΑ ΚΗΤΥ ΕΜΑ

sniper
27/05/2016, 16:03
...
Ήταν χρήστης απλός,εγινε μοντ και πιθανότατα κάποια στιγμή να ξε-μονταριστει!

Όλα είναι ατμός εκτός από τον έρωτα και διαλύονται. Το χρήμα είναι ατμός και φεύγει. Η δόξα είναι ατμός και πάει. Ζεις για λίγα χρόνια τη ζωή σου και ύστερα από λίγο, "Άμωμοι εν οδώ αλληλούια".

kalgeorge
27/05/2016, 16:03
Τον βλέπεις σαν μοντ ή σαν μοτό χρήστη;;;



Θεωρώ πως οταν μιλάνε οι μοντ,μιλανε όπως αν δεν είχαν αυτόν τον τίτλο...


!


Τον βλέπεις σαν μοντ ή σαν μοτό χρήστη;;;

(είναι χρηστης με αναβαθμισμενο ρολο... το εχω πει τοσες φορες..)

Θεωρώ πως οταν μιλάνε οι μοντ,μιλανε όπως αν δεν είχαν αυτόν τον τίτλο...

(κακως το θεωρεις γιατι δεν είναι ετσι (τουλάχιστον όχι ολοι, μην τους τσουβαλιάζω)


εντιτ , ΕΠΙΣΗΣ ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΝΑ ΜΑΘΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΣΩΣΤΑ ΕΝΑ ΚΟΥΟΤ :lol:

VANDA
27/05/2016, 16:07
μιας και μπαινεις στον κοπο να μου απαντησεις, να το σεβαστω και να ανταποδώσω? ή δεν εχει κανενα νοημα?
διοτι όπως ακριβως αναφέρεις και εσυ πολιτισμένα και με εγκρατεια πατωμα-σε-ηθος κλπ κλπ ετσι επρεπε να παραθεσεις και αλλους χαρακτηρισμούς

@ τζι τζι ες. σορρυ φιλε, σου ειπα ότι το σταματω εδώ και δεν το εκανα

Ναι, ναι, για τις μαύρες ψυχές του ggs μιλάμε τόση ώρα. Και το πώς το προσπερνάμε (κάτω από το χαλάκι κλπ κλπ) γιατί έχει δώσει και δίνει τόσα πολλά εδώ μέσα, σε αντίθεση με άλλους που τρίβονται όλη την ώρα να προκαλέσουν κάτι σαν το σημερινό που θα τους δικαιώσει και θα τους κάνει και μάρτυρες.

kalgeorge
27/05/2016, 16:07
φιλε ακη τρεβορ... η κουβεντα που εχουμε μου κανει καπως ετσι

στο 4.00

https://www.youtube.com/watch?v=Pwk7zCFzzmo

:cry:

kalgeorge
27/05/2016, 16:10
Ναι, ναι, για τις μαύρες ψυχές του ggs μιλάμε τόση ώρα. Και το πώς το προσπερνάμε (κάτω από το χαλάκι κλπ κλπ) γιατί έχει δώσει και δίνει τόσα πολλά εδώ μέσα, σε αντίθεση με άλλους που τρίβονται όλη την ώρα να προκαλέσουν κάτι σαν το σημερινό που θα τους δικαιώσει και θα τους κάνει και μάρτυρες.

συγνώμη αλλα γιατι κουοταρεις δικο μου ποστακι για να πεις πραγματα που δεν ειπα εγω? ή παραπονα προς χρηστες που δεν αφορουν εμενα?

ειπα ξεκάθαρα στην αρχη, ότι ΔΕΝ το παιζω προστατης κανενος!!! επισης ειπα ξεκάθαρα στον τζι τζι ες ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΟΠΩΣ ΕΙΠΕ ότι ξεκινησε η κουβεντα από το "παρακαλαμε να φυγουμε" κλπ... τα άλλα περι χαλιού και τέτοια ήρθαν στην πορεία μεσα από κουβεντα με τον μπλιτζερ!

τωρα πως ακριβως το γυρνάς αυτό ώστε να φανει ότι υπερασπίζομαι καποιους, δεν το καταλαβα, αλλα οκ
νο χαρτν φιλινγκς δόου

VANDA
27/05/2016, 16:16
συγνώμη αλλα γιατι κουοταρεις δικο μου ποστακι για να πεις πραγματα που δεν ειπα εγω? ή παραπονα προς χρηστες που δεν αφορουν εμενα?

ειπα ξεκάθαρα στην αρχη, ότι ΔΕΝ το παιζω προστατης κανενος!!! επισης ειπα ξεκάθαρα στον τζι τζι ες ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΟΠΩΣ ΕΙΠΕ ότι ξεκινησε η κουβεντα από το "παρακαλαμε να φυγουμε" κλπ... τα άλλα περι χαλιού και τέτοια ήρθαν στην πορεία μεσα από κουβεντα με τον μπλιτζερ!

τωρα πως ακριβως το γυρνάς αυτό ώστε να φανει ότι υπερασπίζομαι καποιους, δεν το καταλαβα, αλλα οκ
νο χαρτν φιλινγκς δόου

Ούτε εγώ κατάλαβα :confused:, αλλά οκ
μιούτουαλ

kalgeorge
27/05/2016, 16:16
Ούτε εγώ κατάλαβα :confused:, αλλά οκ
μιούτουαλ

ενταξει μιλαμε η μορφωση ξεχειλιζει σε αυτό το φορουμ πια :p
:lol::beer:

sniper
27/05/2016, 16:17
Παρακαλώ πολύ, γράφετε Ελληνικά, δεν γνωρίζουμε όλοι αγγλικά.

kalgeorge
27/05/2016, 16:20
Παρακαλώ πολύ, γράφετε Ελληνικά, δεν γνωρίζουμε όλοι αγγλικά.

ασε μας ρε φιλε που πετας ένα "αμων ρα, μαμ ρα ξερω γω τι" και μας εχεις βαλει μια ωρα να γκουγκλαρουμε τι εννοεις

akis_trevor
27/05/2016, 16:23
Όλα είναι ατμός εκτός από τον έρωτα και διαλύονται. Το χρήμα είναι ατμός και φεύγει. Η δόξα είναι ατμός και πάει. Ζεις για λίγα χρόνια τη ζωή σου και ύστερα από λίγο, "Άμωμοι εν οδώ αλληλούια".

Τι είναι η ζωή,τ ι είναι ο άνθρωπος ,τι είναι τα μηχανάκια;;
Το είπα γιατί εχουμε άτομα που είχαν κάποιο "τίτλο",σταμάτησαν να τον έχουν και ακόμα είναι ενεργά μέλη.γ ιαυτο το είπα...

fkol k4
27/05/2016, 16:27
Παιδιά, όχι, μην το αφήνετε. Έκανα 18 λεπτά να μεταφέρω όλα αυτά τα μηνύματα σε νέο θέμα. Δε θέλω να λήξει τόσο άδοξα.

Εδώ, ένα δίκιο το 'χεις για να λέμε την αλήθεια. Μη σου πω και δύο... :D

Για το θέμα, έχω την εντύπωση πως ενώ o kalgeorge προσπαθεί να θέσει ένα βάσιμο θέμα, εν τούτοις λαμβάνεται ως προσωπική επίθεση, κάτι που σίγουρα δεν είναι.

Κατ' αρχήν, επειδή πολλές φορές τίθεται θέμα «δημοκρατίας» στο φόρουμ, πρέπει να επισημάνουμε πως είναι το λάθος θέμα.
Μιας και για τη λειτουργία του φόρουμ κάποιοι πληρώνουν είτε με χρήματα είτε με τον χρόνο τους (είτε και με τα δύο), τότε αυτοί βάζουν τους κανόνες. Τελεία και παύλα, όποιος δεν γουστάρει τους κανόνες φεύγει και τέλος. Δεν νομίζω να διαφωνεί κανένας με αυτό.

Το θέμα που προσπαθεί να θέσει ο kalgeorge δεν έχει να κάνει με δημοκρατία, αλλά με ισονομία. Δηλαδή, το ό,τι κάποιες φορές υπάρχει μεγαλύτερη ελαστικότητα στην επιβολή των (κοινών) κανόνων ανάλογα με τον παραβάτη. Και εδώ, υπάρχει βάση στον προβληματισμό του.

Γενικότερα, υπάρχει μια τάση μεγαλύτερης ανεκτικότητας σε κάποια μέλη, είτε γιατί «είναι γενικότερα λίγο πιο νευρικοί», είτε γιατί «τόσα χρόνια έτσι εκφράζονται», είτε γιατί απλά η άποψη είναι πλειοψηφική, είτε απλά λόγω συνήθειας.

Και για να μην το πάω στο πολιτικό, δείτε τα thread του MotoGP. Εκεί επιτρέπεται για παράδειγμα να βρίζουμε εν χορώ τον Marquez και τον Lorenzo (και ενίοτε και τους υποστηρικτές του, θυμάμαι σε μια νίκη του Rossi έγραψε κάποιος «πού χάθηκαν τώρα οι Lorenzικοί», λες και... ξέρω γω;) γιατί το ρεύμα είναι πλειοψηφικό.
Στο μουντιάλ, κάποιος με είπε χρυσαυγίτη επειδή δεν ήμουν με τη Βραζιλία στον ημιτελικό. Στο ντούκου κι αυτό, επειδή υποθέτω οι περισσότεροι ήταν με τη Βραζιλία.

Το αυτό ισχύει σε πολλά threads. Και δεν έχει να κάνει απόλυτα με άτομα, αλλά περισσότερο με τη συνήθεια υποθέτω.
Δέχομαι απόλυτα το ότι είναι δύσκολο να ελέγξει κανείς τα πάντα, από την άλλη όμως δεν μπορεί πάντα να έχει άδικο κάποιος που εκφράζει μια τέτοια άποψη, έτσι δεν είναι; Ακόμα και στατιστικά να το πάρεις, δεν μπορεί, όλο και κάποιος από όσους παραπονέθηκαν για άδικη μεταχείριση θα έχει έστω και έναν βαθμό δίκιου.

Pan (dvs)
27/05/2016, 16:28
Τι είναι η ζωή,τ ι είναι ο άνθρωπος ,τι είναι τα μηχανάκια;;
Το είπα γιατί εχουμε άτομα που είχαν κάποιο "τίτλο",σταμάτησαν να τον έχουν και ακόμα είναι ενεργά μέλη.γ ιαυτο το είπα...

Ναι Ακη ετσι ειναι,αλλα οσο εχουνε αυτο τον τιτλο καλο ειναι να γνωριζουνε οτι,οτι λενε εχει διαφορετικη βαρυτητα απ οτι αν δεν τον ειχαν.

ΥΓ1 Κουβεντα κανω,δεν υποννοω κατι για κανεναν. :beer:

ΥΓ2 Αναρωτιεμαι αν χρειαζετε να συνεχισουμε την κουβεντα,την στιγμη που θα επρεπε να κανουμε σχεδια για το ΣουΚου.

BLiTzER
27/05/2016, 16:32
Και για να μην το πάω στο πολιτικό, δείτε τα thread του MotoGP. Εκεί επιτρέπεται για παράδειγμα να βρίζουμε εν χωρώ τον Marquez και τον Lorenzo (και ενίοτε και τους υποστηρικτές του, θυμάμαι σε μια νίκη του Rossi έγραψε κάποιος «πού χάθηκαν τώρα οι Lorenzικοί», λες και... ξέρω γω;) γιατί το ρεύμα είναι πλειοψηφικό.
Στο μουντιάλ, κάποιος με είπε χρυσαυγίτη επειδή δεν ήμουν με τη Βραζιλία στον ημιτελικό. Στο ντούκου κι αυτό, επειδή υποθέτω οι περισσότεροι ήταν με τη Βραζιλία.


Επιτρέπεται να βρίζουμε "εν χωρώ" (:p) ΜΜ και Lorenzo γιατί είναι μαλάκες. Οκ ο ΜΜ όχι τόσο.

Τη Βραζιλία μπορείς να τη βρίζεις, επίσης, γιατί... ok wtf... 2016 έχουμε. Ποιος υποστηρίζει Βραζιλία;!

Πέρα από την πλάκα, ναι, υπάρχουν συμπάθειες και αντιπάθειες. Είναι απολύτως κατανοητό και έχει προεκτάσεις και σε αυτήν εδώ την κοινότητα. Εμένα π.χ. με εκνευρίζουν αφάνταστα τα greeklish, αλλά υπάρχουν άτομα εδώ μέσα που γράφουν έτσι 10 χρόνια τώρα και κανείς δεν τους λέει κάτι. Αν ήταν στο χέρι μου, θα το άλλαζα αυτό. Αλλά, καλώς ή κακώς, είμαστε όλοι φιλοξενούμενοι και συμβιβαζόμαστε με κάποια πράγματα.

kalgeorge
27/05/2016, 16:35
Επιτρέπεται να βρίζουμε "εν χωρώ" (:p) ΜΜ και Lorenzo γιατί είναι μαλάκες. Οκ ο ΜΜ όχι τόσο.

Τη Βραζιλία μπορείς να τη βρίζεις, επίσης, γιατί... ok wtf... 2016 έχουμε. Ποιος υποστηρίζει Βραζιλία;!

Πέρα από την πλάκα, ναι, υπάρχουν συμπάθειες και αντιπάθειες. Είναι απολύτως κατανοητό και έχει προεκτάσεις και σε αυτήν εδώ την κοινότητα. Εμένα π.χ. με εκνευρίζουν αφάνταστα τα greeklish, αλλά υπάρχουν άτομα εδώ μέσα που γράφουν έτσι 10 χρόνια τώρα και κανείς δεν τους λέει κάτι. Αν ήταν στο χέρι μου, θα το άλλαζα αυτό. Αλλά, καλώς ή κακώς, είμαστε όλοι φιλοξενούμενοι και συμβιβαζόμαστε με κάποια πράγματα.

και εμεις συμβιβαζόμαστε κύριος... δεν μπορούμε να διαβαζουμε το εν χορώ με Ω, αλλα τι να κανουμε???
:p:bawl::beer:

kalgeorge
27/05/2016, 16:35
Ναι Ακη ετσι ειναι,αλλα οσο εχουνε αυτο τον τιτλο καλο ειναι να γνωριζουνε οτι,οτι λενε εχει διαφορετικη βαρυτητα απ οτι αν δεν τον ειχαν.

.

εξακτλι μαι ποιντ

kalgeorge
27/05/2016, 16:41
να σας πω .... άλλος μοντ θα μου "αντιπαρατεθεί¨ ή να παω για καφε που εχω κανονισει? :bawl::bawl:

να ξερω αν είναι να κατσω λιγο ακομα :bawl:

(χιουμορ κανω παιδες... την κανω για την ωρα)

fkol k4
27/05/2016, 16:44
Επιτρέπεται να βρίζουμε "εν χωρώ" (:p) ΜΜ και Lorenzo γιατί είναι μαλάκες. Οκ ο ΜΜ όχι τόσο.

Τη Βραζιλία μπορείς να τη βρίζεις, επίσης, γιατί... ok wtf... 2016 έχουμε. Ποιος υποστηρίζει Βραζιλία;!

Πέρα από την πλάκα, ναι, υπάρχουν συμπάθειες και αντιπάθειες. Είναι απολύτως κατανοητό και έχει προεκτάσεις και σε αυτήν εδώ την κοινότητα. Εμένα π.χ. με εκνευρίζουν αφάνταστα τα greeklish, αλλά υπάρχουν άτομα εδώ μέσα που γράφουν έτσι 10 χρόνια τώρα και κανείς δεν τους λέει κάτι. Αν ήταν στο χέρι μου, θα το άλλαζα αυτό. Αλλά, καλώς ή κακώς, είμαστε όλοι φιλοξενούμενοι και συμβιβαζόμαστε με κάποια πράγματα.

Δεν διαφωνώ για το ότι ΜΜ και Lorenzo είναι μαλάκες (οκ ο ΜΜ όχι τόσο :D ). Διαφωνώ με τις εξαιρέσεις. Ή μπορούμε να βρίζουμε και τους καλούς (και να γινόμαστε εμείς οι μαλάκες) ή κανέναν. Και πρέπει και να υπάρχει και ένα ταβάνι στο τι μπορούμε να λέμε, ένα ταβάνι που να μένει σταθερό και να το ξέρουμε όλοι.
Οπότε θα ξέρουμε και πότε ο καθένας υπερβαίνει τα όρια.

ΥΓ.
Να σε βράσω, τώρα είδα πως το έχω γράψει... :p

BLiTzER
27/05/2016, 16:48
Ο ουρανός είναι το ταβάνι!

(Ή η κόκκινη.)

amyroukai
27/05/2016, 16:54
Πες τώρα, υποθετική συζήτηση, τρως το κοτοπουλάκι σου με την σαλατούλα σου, αράζεις μια ώρα...


Και έχει γίνει Αστερίξ η διχόνοια το φόρουμ. 6 σελίδες μανούρα;;; ρε καλογιώργη, ξαναπες για τα λάπτοπ τώρα... :p

duke200
27/05/2016, 17:44
1η μέρα μοντ και αμέσως να ρίξεις λαδάκι στην φωτιά εσύ :p

αμαν ο blitzer mod. Θα παει το ban στους ανορθογραφους συννεφο...

επι του θεματος δεν συμφωνω με τη λστα συμφωνω όμως για μόνιμο ban σε ορισμενους δράκους τους φόρουμ. βεβαια μπορουν να μπουν με άλλο λογαριασμο, αλλα ο δράκος είναι μεγάλος, δεν κρύβεται...

sapila racing
27/05/2016, 17:58
βεβαια μπορουν να μπουν με άλλο λογαριασμο, αλλα ο δράκος είναι μεγάλος, δεν κρύβεται...

Αυτό απο μόνο του είναι αιτία για banακι.
http://www.moto.gr/forums/misc.php?do=showrules

akis_trevor
27/05/2016, 18:20
Ναι Ακη ετσι ειναι,αλλα οσο εχουνε αυτο τον τιτλο καλο ειναι να γνωριζουνε οτι,οτι λενε εχει διαφορετικη βαρυτητα απ οτι αν δεν τον ειχαν.

ΥΓ1 Κουβεντα κανω,δεν υποννοω κατι για κανεναν. :beer:

ΥΓ2 Αναρωτιεμαι αν χρειαζετε να συνεχισουμε την κουβεντα,την στιγμη που θα επρεπε να κανουμε σχεδια για το ΣουΚου.

Βαρύτητα ναι,ομως δεν σημαίνει ότι πρέπει να αλλαξουν απόψεις ή να το παίζουν φουλ διπλωματία.
Εμένα προσωπικά μαρεσει το πιο χύμα και το πιο γνήσιο .γενικά ομιλω..

MG-KTiNoS
27/05/2016, 18:27
Δεν έχετε βαρεθεί τόσα χρόνια τα ίδια και τα ίδια?
Το φλόρουμ παίδες είναι ΙΧ ότι και λέμε.
ΑΡΑ τον τελευταίο λόγο τον έχει ΠΑΝΤΑ τ αφεντικό.
Κάποιοι κάποτε σε μια μπλε σελίδα έλεγαν ότι δεν υπάρχουν αφεντικά αλλά στο τέλος
του πάτησαν ένα λουκέτο και τέλειωσε το θέμα.
Το φόρουμ δεν θα γίνει ποτέ όπως το θέλουμε εμείς.
Είναι όπως το θέλει τ αφεντικό.
Σ αρέσει μένεις, δεν σ αρέσει το μπούλο. (χωρίς πολλά δράματα)
:wave2:

Pan (dvs)
27/05/2016, 18:29
Βαρύτητα ναι,ομως δεν σημαίνει ότι πρέπει να αλλαξουν απόψεις ή να το παίζουν φουλ διπλωματία.
Εμένα προσωπικά μαρεσει το πιο χύμα και το πιο γνήσιο .γενικά ομιλω..

Και εμενα Ακη,εξαλλου το ειπα και πιο πανω.Οπως ειπα (και παλι) πιο πανω κουβεντα να γινεται.Mε λιγα λογια,αν καποιος πει μια κουβεντα παραπανω δεν ειναι αναγκη να κανουμε την κλωστη τριχια.

MikeG
27/05/2016, 18:39
Το forum σιγά σιγά μεταλλάσσετε από Moto.GR σε ΟτιΝαΝαιΓκρινια.GR. Μια απλή διαπίστωση. Και όχι δε φταίει η κρίση.

7Tolis
27/05/2016, 18:39
Βρε παιδιά, βρε παιδιά.
Το staff του φόρουμ θα έλεγα είναι αρκετά ελαστικό προτού προβουν σε κάποια ενέργεια όπου, η όποια ενέργεια, είναι κατόπιν άθροισης.

Που είναι εκείνο το θέμα που είχε εμφανιστεί μέχρι τις 5 το απόγευμα πριν κάτι μήνες.

Τα πράγματα είναι απλά, υπάρχουν κανόνες και τον τελικό λόγο τον έχει το staff. Τόσο απλά.
Όσο πιο γρήγορα το καταλάβουμε, τόσο πιο εύκολο είναι. Βάζω και τον εαυτό μου μέσα, γιατί και εγώ μέχρι να κατανοησω κάποια πράγματα, χρειάστηκε λίγος καιρός.

kalgeorge
27/05/2016, 18:55
Ώπα τράβηξε λιγο παραπάνω ο καφές. Τι έχασα;;;

AUFGEBRACHT
27/05/2016, 18:57
Το forum σιγά σιγά μεταλλάσσετε από Moto.GR σε ΟτιΝαΝαιΓκρινια.GR. Μια απλή διαπίστωση. Και όχι δε φταίει η κρίση.

Τι φταίει κατά την γνώμη σου; (αν θες βέβαια να αναφέρεις)

Ζεύκας
27/05/2016, 19:07
Το forum σιγά σιγά μεταλλάσσετε από Moto.GR σε ΟτιΝαΝαιΓκρινια.GR. Μια απλή διαπίστωση. Και όχι δε φταίει η κρίση.


έλα ρε μαν υπερβολές. παλιότερα το φόρουμ ήταν πιο μπάτε σκύλοι αλέστε. μιλάω για προ 2012 εποχές.

μια χαρά είναι τώρα :beer: