PDA

View Full Version : Zx -6r ή Zx-6rr και γιατί ;



andgeo
11/11/2005, 11:54
Ρε παιδιά , γράφω εδώ ένα προβληματισμό μου σχετικά με τα δύο αυτά υπέροχα μοντέλα της Kawasaki . Γιατί να επιλέξω το ένα και όχι το άλλο και γιατί η διαφορά στην τιμή τους ; Το έχω ψάξει λίγο το θέμα και θέλω να μάθω περισσότερα , όποιος γνωρίζει ας πει . Επίσης δεν έχω δει κανένα κάτοχο του ZX-6RR , γιατί ; Εκτός ότι χρειάζεται παραγγελία για να το πάρεις !!!

AFTER
11/11/2005, 12:15
To rr εχει βγει μονο και μονο για να μπορει να συμετεχει σε αγωνες ss600 λογω κανονισμων κυβισμου!
Για το δρομο παρε το 636, δεν το συζητω, ειναι και πιο γρηγορο

kawasaki ZX-12
11/11/2005, 12:41
το RR περνει το κιτ της kawasaki για συμμετοχη στους αγωνες!!

μαμα ειναι λιγοτερα αλογα απο το 636!!!
για μενα δεν υπαρχει λογος να παρεις το RR εκτος και αν το θες για αγωνιστηκη χρηση:wave2:

andgeo
11/11/2005, 12:41
proton otan thn pefteis se kanena R6 , CBR600RR allo 600ari sou leei panta to tetrimeno , file den einai 600ari to diko sou ... kai 2o ksereis giati to 6rr einai akribotero??

MOZART
11/11/2005, 19:34
φιλε καλυτερα 36 κυβικα παραπανω και να ειναι πιο φτηνο και πιο γρηγορο παρα να δωσω για το rr τοσα μονο και μονο να μην μου την λενε.Ασε που τα 36 κυβικα δεν κανουν τον οδηγο.Για να καταλαβεις στο μπραλο το cbr1000 το ειχα κολημενο στους καθρεφτες μου και ελεγα τι οδηγος ειμαι,ερχεται ενας με cbr600 03 και μας περναει αερα και τους δυο.εκει εμεινα μαλακας και καταλαβα οτι αν απο πισω ερχοταν και ο rosi με ενα v-strom θα το πιναμε το τσαγακι.Συμπερασμα,αν γινεις πιλοτος κανενας δεν θα κανει λογο για τα 36 παραπανω κυβικα.
Οσο για την τιμη επειδη το rr ειναι πιο ειδικο μηχανακι οι πωλησεις θα ειναι πολυ λιγοτερες αρα θα ειναι και πιο ακριβο.(δουναι λαβειν

andgeo
11/11/2005, 20:50
File mou rotao . To mono pu ksero einai oti einai uperkuvismeno kai einai pio fthno apo to 6rr .Den mporei na einai gnomonas to dounai kai labein .Kati allo tha exei parapano ... pou den exei to 6r. Gia ta kubika pantos den einai problhma ,kanena den xalane .Ostoso poloi (pou den to exoun) den thelopun na to baloun me ta alla 600aria ,gia tous profaneis me epidoseis logous.:confused:

MOZART
12/11/2005, 09:10
δεν αγοραζεις το δικο μου που το πουλαω με 9500ευρω να σου κολησω και ενα αυτοκολητο 600 και να σε κυνηγανε ολα τα 600 και να μην μπορουν να σε φτασουν.Θα στο βαψω και πρασινο για να ειναι πιστο αντιγραφο με το rr.τις διαφορες τις γραφει σε ενα συγκριτικο στο 0-300 αλλα βαριεμαι να ξανακοιταξω.Αν ηταν κατι σημαντικο θα του εριχνε και κανενα δευτερολεπτο στην πιστα το rr.Aπλα νομιζω οτι το αγωνιστικο κιτ ειναι για να φορεθει πανω του.Δεν ειναι παραγοντας το δουναι και λαβειν.Βγαζει ενα μοτερ για 10 καυλωμενους που θα το βαλουν στους αγωνες και ουσιαστικα μην νομιζεις στο εξωτερικο τιποτα 100 ευρω παραπανω θα εχει,εδω φουσκωνουν τα πραγματα.Πρεπει να εχει πιο γρηγορη γεωμετρια και αλλα λαστιχα.Ουτε μια εξατμιση δεν του βαλανε πανω.παντως τα 36 κυβικα ειναι απαραιτητα για να ξυπνησει το κτηνος χαμηλα,γιατι ψιλα δεν σου λεω τιποτα.Αυτο πηγαινεις και εσυ το κυνηγας απο πισω και αν εχεις συνεπιβατη τα εχει ηδη παιξει γιατι του εχει τελειωσει το τεποζιτο που κρατιεται και εχει αρχισει να ανησυχει για το ποτε θα αλλαξεις ταχυτητηα να προλαβει να ερθει λιγο πιο μπροστα

andgeo
12/11/2005, 10:51
file mou katalabaino ton enthousiasmo sou alla den katalabaino giati to dineis ... :)

MOZART
12/11/2005, 13:59
ΘΕΛΩ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΩΡΑ ΜΕΧΡΙ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΜΑΙΟ ΘΑ ΠΑΡΩ ΞΑΝΑ ΜΟΤΕΡ.ΝΑ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΩ ΑΥΤΟΚΟΛΗΤΑ 600 ΚΑΙ ΜΠΟΓΙΑ ΠΡΑΣΙΝΗ ΝΑ ΣΤΟ ΔΩΣΩ?

andgeo
12/11/2005, 18:56
φιλε μου αν τα είχα τώρα θα το είχα πάρει ...