PDA

View Full Version : Τρίπολη - Ναύπλιο από κολοσούρτη



sniper
09/06/2016, 10:46
Έχει κάνει κανένας πρόσφατα (τον τελευταίο μήνα) αυτή τη διαδρομή;

Είναι ΟΚ ο δρόμος ή θες navara;

alexis_d
09/06/2016, 10:50
Σε ένα δυο σημεία στο ανέβασμα απο Αργος θέλει λίγο προσοχή, αν θυμάμαι καλά κάτι λακκούβες και λίγα χώματα παρακάτω.Τίποτα το φοβερό
Μια χαρά είναι ο δρόμος...

Ζεύκας
09/06/2016, 11:09
Έτσι ακριβώς.

Δεν είναι σαν πέρισυ αλλά χθες που μίλησα με τριπολιτσώτη μου είπε ότι έχει λίγο χωματάκι ακόμα

spyro
09/06/2016, 12:05
Περάσαμε πριν απο λίγες μέρες στο 36ωρο. Μια χαρά είναι. Λιγο προσοχή όταν ξεκινάνε οι φουρκετες στο κατέβα λόγω κυρίως σε μικρό σπασίματα του οδοστρώματος αλλά γενικά οκ. Ελάχιστα θέματα με χωματάκια.

πυξιδας990
09/06/2016, 12:07
μια χαρα,οκ ειναι

harris_x
09/06/2016, 12:56
Έχει κάνει κανένας πρόσφατα (τον τελευταίο μήνα) αυτή τη διαδρομή;

Είναι ΟΚ ο δρόμος ή θες navara;

την τελευταία φορά που πήγα πριν κάποια χρόνια, μια χαρά ήταν..... αυτιά έξυνες.... :vroum:

kordix
09/06/2016, 12:56
Στις πρώτες φουρκετες στην εξωτερική γραμμή, κοντά στη Νέα Κιο έχει λουκια απο το βάρος των πούλμαν - φορτηγών. Αν πατήσει εκεί ο μπροστινος τροχός φεύγεις κανονικά.

Όμως αυτά τα Λουκια ενοχλούν μόνο στο κατέβασμα, στο ρεύμα κυκλοφορίας για το ανέβα είναι οκ ο δρόμος.

sniper
09/06/2016, 12:58
Στις πρώτες φουρκετες στην εξωτερική γραμμή, κοντά στη Νέα Κιο έχει λουκια απο το βάρος των πούλμαν - φορτηγών. Αν πατήσει εκεί ο μπροστινος τροχός φεύγεις κανονικά.

Όμως αυτά τα Λουκια ενοχλούν μόνο στο κατέβασμα, στο ρεύμα κυκλοφορίας για το ανέβα είναι οκ ο δρόμος.


Οπότε θα μας ενοχλήσουν... ΟΚ, θενξ

BUSA MAKIS
09/06/2016, 15:53
Πριν 2 βδομάδες πήγα και γύρισα Τρίπολη από Κολοσούρτη μια χαρά μου φάνηκε με το BMW (F 650 GS TWIN)

sugariasgeorge
09/06/2016, 20:21
Έχει κάνει κανένας πρόσφατα (τον τελευταίο μήνα) αυτή τη διαδρομή;

Είναι ΟΚ ο δρόμος ή θες navara;
.
η γυναικα μου ειναι φοιτητρια στο πανεπιστημιο της τριπολης...
3 φορες την εβδομαδα ανεβοκατεβαινει ναυπλιο - τριπολη...
μια χαρα ειναι ο δρομος...
ελαχιστα χωματακια και χαλικια σε παρα πολυ λιγα σημεια...
με αυτοκινητο ειναι αδιαφορο...
με μηχανη ομως , θελει λιγη προσοχη νικολα...

.
.
ξεχασα το σημαντικοτερο...
αποφευγετε η διελευση μετα την δυση...
αρκετες φορες την''στηνουν'' γυφτοι σε διαφορα σημεια...
μπαινουν στη μεση και σταματουν οτι βρουν...και αρπαζουν οτι βρουν...

kordix
09/06/2016, 21:43
Με λίγο προσοχή δεν υπάρχει θέμα. Αλλά αν κάποιος το πάει το γράμμα θα πρέπει να χει το νου του στις τελευταίες φουρκετες.

Θυμάμαι ότι σε κανα 2 στροφές ο μπροστινος τροχός καβαλησε λούκι, στρίβοντας με ανοιχτές γραμμές στο κατέβα.

Τώρα τι να πω, ο καθένας έχει διαφορετική αντίληψη των πραγμάτων.

sugariasgeorge
09/06/2016, 22:22
Στις πρώτες φουρκετες στην εξωτερική γραμμή, κοντά στη Νέα Κιο έχει λουκια απο το βάρος των πούλμαν - φορτηγών. Αν πατήσει εκεί ο μπροστινος τροχός φεύγεις κανονικά.

Όμως αυτά τα Λουκια ενοχλούν μόνο στο κατέβασμα, στο ρεύμα κυκλοφορίας για το ανέβα είναι οκ ο δρόμος.

δεν εχει καμμια σχεση η κιος με τον κολοσουρτη...τουλαχιστον 6 με 7 χλμ διαφορα αποστασης...

kordix
09/06/2016, 23:17
δεν εχει καμμια σχεση η κιος με τον κολοσουρτη...τουλαχιστον 6 με 7 χλμ διαφορα αποστασης...

Ναι οκ το ξέρω, απλά ήθελα να γράψω προς τα που είδα αυτα τα λούκια σε αυτή τη διαδρομή, που να μην εγραφα τίποτα. Από την μια είναι η Τρίπολη απο την άλλη τι είναι; που να θυμάμαι σε πιο χωριο τελειωνει ο δρόμος.

Απ ότι φαινεται μονο εγω τα είδα. Μάλλον δεν βλέπω καλά ή βλέπω παντού λουκια φαντάσματα λόγο και της χωμάτινης ενασχολισης με το εντούρο.

Τέλος πάντων, κακώς εγραψα εξ αρχης. Να βοηθήσω ήθελα αλλά μάλλον το αντιθετο εγινε.

sugariasgeorge
09/06/2016, 23:35
Ναι οκ το ξέρω, απλά ήθελα να γράψω προς τα που είδα αυτα τα λούκια σε αυτή τη διαδρομή, που να μην εγραφα τίποτα. Από την μια είναι η Τρίπολη απο την άλλη τι είναι; που να θυμάμαι σε πιο χωριο τελειωνει ο δρόμος.

Απ ότι φαινεται μονο εγω τα είδα. Μάλλον δεν βλέπω καλά ή βλέπω παντού λουκια φαντάσματα λόγο και της χωμάτινης ενασχολισης με το εντούρο. Τέλος πάντων, κακώς εγραψα εξ αρχης. Να βοηθήσω ήθελα αλλά μάλλον το αντιθετο εγινε.
.
οχι ρε κωστη ...μια χαρα εισαι...αυτο εχω καταλαβει απο τα γραφομενα σου τοσο καιρο...:beer:
στο θεμα μας τωρα...
ο κολοσουρτης ουσιαστικα ξεκινα λιγο εξω απο τους Μυλους ...η τοποθεσια λεγεται καλαμακι...και ανεβαινοντας τελειωνει στη περιοχη ''πολυβολειο''...και συνεχιζεις για Αι-γιωργιτικα - Στενο - τριπολη.....


σημ. κανεις για παρεα με τον γαμπρο μου...:p