PDA

View Full Version : ΚΛΗΣΗ ΑΠΟ ΚΡΑΝΟΣ Κ ΑΦΑΙΡΕΣΗ ΔΙΠΛΩΜΑΤΟΣ



Giannisrip13
09/06/2016, 22:45
Καλησπερα σε ολα τα παιδια.
Σημερα μετα απο πολυ καιρο ειπα να παρω το αυτοματο
Μηχανακι τις γυναικας μου γιατι η πεθερουλα μου με περιμενε για φαι...!!!
Κ εκει που δεν το περιμενεις τσουπ με ποιασανε για κρανος (τριπολη μενω) ειχανε απολυτα δικιο γιατι ημουν παραβατης αλλα οταν μου ειπανε να δωσω το διπλωμα δεν το ειχα μαζικ μου ειπανε οτι θα με ειδοποιησουνε να το παραδωσω για 10 μερες.
Τα ερωτηματα μου ειναι τα εξης:
Σε ποσο καιρο περιπου θα με ειδοποιησουνε?
Μπορω να το παω μονος μου πριν με ειδοποιησουν?
Κ το σημαντικοτερο επειδη εχω χρεη στην εφορια κ ειναι πανω απο 8000 υπαρχει πιθανοτητα να παω να το δωσω κ να με τσιμπησουνε?

Ευχαριστω εκ των προτερων καλη συνεχεια σε ολους

SHOOTER045
09/06/2016, 22:58
Ξεκιναω ανάποδα.
Τα χρέη στην εφορία έχουν γίνει απαιτητα ένδικα?
Δηλαδή σου ηρθε κλήση για δικαστήριο και δεν πηγες η καταδιακαστηκες γι αυτό?
Η προθεσμία που δίνει η τροχαία για αφαίρεση διπλώματος όταν κάποιος δεν το έχει μαζί τού είναι 3 ημέρες,και οι μέρες αφαίρεσης δηλαδή το δεκαήμερο μετράει απο την μέρα που θα παραδοθεί το δίπλωμα

Giannisrip13
09/06/2016, 23:01
Μου ειπε ο αστυνομικος που με εγραψε οτι θα μου ερθει ειδοποιηση να το παραδωσω.τωρα οσο αφορα το αλλο που ρωταω οταν παω να το παραδωσω θα κατσουνε να χτυπησουνε στον υπολογιστη το ονομα μου?

mikes
09/06/2016, 23:01
πρωτη φορα εδώ μεσα, διαβαζω θρεντ ατομου που του τη "φορεσε" η τροχαια, και αντι να ρωτάει πως θα τη σκαπουλαρει, ρωτάει αν πρεπει να περιμενει να τον ειδοποιησουν η να παει από μονος του να πραξει τα δεοντα.... πολλα ρισπεκτ!

:beer: :beer:

το ότι βρέθηκες βεβαια να χρωστας πανω από 8000 στην εφορια εικαζω πως είναι επειδή εισαι νομοταγης, καθως τα λαμογια ολο και καποιο τροπο βρισκουν και τη σκαπουλαρουν..

τωρα οσον αφορα το θεμα σου, αφου σου ειπε ο τροχαιος ότι θα ειδοποιηθείς, τοτε περιμενε να σου ερθει ειδοποιηση για α παραδωσεις διπλωμα..

από την άλλη όμως αν πας και από μονος σου και ο δικας της τροχαιας είναι ξηγημένος, μπορει να τον ριξεις στο φιλοτιμο με την επιμελεια σου και να σου τη χαρισει, οποτε ναι μεν θα πληρωσεις τη κληση αλλα τουλάχιστον ισως να σωσεις το διπλωμα..

κρινεις και πρατεις...

περι της εφοριας δε γνωριζω να σου πω!

Giannisrip13
09/06/2016, 23:13
Θελω να παω να το παραδωσω γιατι 1 φορα την εβδομαδα κ εαν παω σε χωριο με δανεικο αμαξι κ κανω μεροκαματο.εγω ανεργος η γυναικα μου παιρνει 15 ευρω το 6 ωρο 8 ωρο....κ εχω κ ενα γιο 4 χρονων.αλλα δεν μπορω να φανταστω να παω να παραδωσω το διπλωμα κ να με πανε μεσα.

sapphire
09/06/2016, 23:18
Πολύ πρόστιμο πέφτει για το κράνος τελευταία ..και εγώ την τσίμπησα πριν κανέναν μήνα όπως και 2 φίλοι μου και γενικά βλέπω να σταματάνε ακράνωτους.

Giannisrip13
09/06/2016, 23:20
Σου πηρανε το διπλωμα?

sapphire
09/06/2016, 23:21
Ναι για δέκα μέρες επιτόπου ..

Giannisrip13
09/06/2016, 23:24
Τι σου ζητησανε για να το παρεις πισω?η διαδικασια δηλαδη

sapphire
09/06/2016, 23:28
Aπόδειξη πληρωμής του προστίμου και ταυτότητα .

Giannisrip13
09/06/2016, 23:31
Αν δεν το ειχες πληρωσει?
Κ μηπως ειδες αν χτυπησανε στον υπολογιστη αν χρωστας?

sapphire
09/06/2016, 23:37
Πήγα στο αστυνομικό τμήμα με την απόδειξη πληρωμής του προστίμου και την ταυτότητα .Είπα ότι ήρθα για να πάρω πίσω το δίπλωμα και έδωσα την ταυτότητα και την απόδειξη πληρωμής του προστίμου μαζί με το πρόστιμο .Ο αστυνόμος κοίταξε το πρόστιμο , προφανώς είδε την ημερομηνία ..και αφού κατάλαβε ότι έχουν περάσει 10 μέρες μου έδωσε πίσω το δίπλωμα.Την ταυτότητα από ότι θυμάμαι δεν την κοίταξε καθόλου .

taisteal
09/06/2016, 23:39
Στην Ελλαδα χρωστανε στην εφορια κανα δυο εκατομμυρια κοσμος,αν δεν εχει βγει αποφαση δικαστηριου
να σε τσακωσουν δεν πας μεσα.
Αν πηγαιναν φυλακη οσοι χρωστουν στην εφορια θα ζουσαμε σε ερημες πολεις :lol:

Giannisrip13
09/06/2016, 23:40
Μπορω να ανω το προστιμο μεσω εφοριας σε δοσεις?κ να παω να παρω το διπλωμα μου μετα απο 10 μερε αφου μου ερθει η ειδοποιηση να τους το παω???

Giannisrip13
09/06/2016, 23:42
Φιλε μου λογικα πρεπει να εχει βγει αποφαση για αυτο κ με βλεπεις επιφυλακτικο.τι θεμα τωρα ειναι οταν παω να το παραδωσω μην πεσω σε κανενα στραβοξυλο κ χτυπησει στον υπολογιστη κ εαν μπορω να παρω το διπλωμα μετα απο δεκα μερες ανεξαρτητα το εαν εχω πληρωση η οχι

taisteal
09/06/2016, 23:43
Μπορω να ανω το προστιμο μεσω εφοριας σε δοσεις?κ να παω να παρω το διπλωμα μου μετα απο 10 μερε αφου μου ερθει η ειδοποιηση να τους το παω???

Εδω χρωστας ηδη 8000,πως θα κανεις ξεχωριστο διακανονισμο για το προστιμο;
Νομιζω οτι δεν γινεται.
Πηγαινε δωσε το διπλωμα,πληρωσε το προστιμο και πηγαινε με την αποδειξη πληρωμης και την ταυτοτητα
μετα απο 10 ημερες να παρεις το διπλωμα.

edit Αν εχει βγει αποφαση τοτε και για απλο ελεγχο να σε σταματουσαν θα
σε τραβουσαν μεσα.
Και τωρα φυσικα αν ψαχτουν θα εχεις θεμα
Αλλα μπορει και να τη γλυτωσεις και να παρεις το διπλωμα,ομως εχεις προβλημα
γιατι καποια στιγμη θα σε τσακωσουν,θεμα χρονου ειναι.

SHOOTER045
09/06/2016, 23:46
Μπορω να ανω το προστιμο μεσω εφοριας σε δοσεις?κ να παω να παρω το διπλωμα μου μετα απο 10 μερε αφου μου ερθει η ειδοποιηση να τους το παω???

Α) μπορείς να πας στην εφορία και να διακανονισεις τις οφειλές σου
Β) μπορείς να πας στο αστυνομικό τμήμα και να ρισκαρεις να σε τσεκαρουν (εσύ ξέρεις αν απο την εφορια έχει γίνει απαιτητο το ποσό) και να κρατηθεις μέχρι να σε πάνε συνοδεία στην εφορία και να κανεις διακανονισμό,μην πας αύριο όμως, θα φύγεις δευτέρα
Γ)μπορείς απλα να περιμένεις να σε φωνάξουν να παραδωσεις το δίπλωμα σου και απλα να μην έχει γίνει το Α-Β

Giannisrip13
09/06/2016, 23:48
Λες να ειμαι τοσο γκαντεμης κ να χτυπησουνε στον υπολογιστη??ειναι σιγουρο οτι τσεκαρουνε?
Κ για να παρω το διπλωμα πρεπει οπωςδηποτε να εχω πληρωσει το προστιμο????

amyroukai
09/06/2016, 23:49
Φιλε μου λογικα πρεπει να εχει βγει αποφαση για αυτο κ με βλεπεις επιφυλακτικο.τι θεμα τωρα ειναι οταν παω να το παραδωσω μην πεσω σε κανενα στραβοξυλο κ χτυπησει στον υπολογιστη κ εαν μπορω να παρω το διπλωμα μετα απο δεκα μερες ανεξαρτητα το εαν εχω πληρωση η οχι

Γιάννη καλά κουράγια, το όπου φτωχός και η μοίρα του ταιριαστό. Περαστικά στην τσέπη βασικά και πρόσεχε βρε πουλάκι μου, λες και δεν έχεις τόσα στο κεφάλι σου, φορτώθηκες λίγα ακόμα.


Μήπως λοιπόν το πιο λογικό είναι να βάλεις έναν δικηγόρο να βρει την άκρη, αντί να παίζουμε στο φόρουμ την κολοκυθιά και το παιχνίδι του τι μπορεί να κρύβεται πίσω από την κουρτίνα Β; Καταλαβαίνω την αγωνία σου γιατί δεν είναι μικρό ούτε το ποσό που χρωστάς ούτε το πρόστιμο, αλλά πιο σοβαρή αντιμετώπιση από πλευράς σου είναι να πας σε έναν επαγγελματία να βρει και τι γίνεται με την υπόθεση του χρέους σου και πιθανή εκκρεμή καταδίκη και με το ζήτημα της κλήσης.

taisteal
09/06/2016, 23:50
Λες να ειμαι τοσο γκαντεμης κ να χτυπησουνε στον υπολογιστη??
Κ για να παρω το διπλωμα πρεπει οπωςδηποτε να εχω πληρωσει το προστιμο????

Για το πρωτο δεν ξερω,αλλα για το δευτερο ξερω οτι πρεπει να πληρωσεις το προστιμο.
Ετσι εγινε με δικη μου περιπτωση τουλαχιστον

sapphire
09/06/2016, 23:55
Νομίζω ότι μπορείς να το πάρεις πίσω χωρίς να πληρώσεις αν έχουν περάσει 10 μέρες . Η μαλακία είναι ότι άμα το πληρώσεις μετά από 10 ημέρες θα πληρώσεις όλη την αξία του προστίμου ενώ άμα το πληρώσεις μέσα σε δέκα μέρες πληρώνεις τα μισά .

Giannisrip13
09/06/2016, 23:55
Θα παω αυριο να το παραδωσω κ ο θεος βοηθος..λεφτα δεν εχω να το παρω πισω...τουλαχιστον να φυγει απο πανω μου κ βλεπουμε

7Tolis
09/06/2016, 23:57
Αν πας αύριο και σε τσεκαρουν, θα σε κρατήσουν και θα βγεις τη Δευτέρα. Καλύτερα να πας τη Δευτέρα. Στο έγραψε και πιο πάνω ο Shooter.

George_Sp
09/06/2016, 23:58
Δευτέρα και καλή τύχη. Μακάρι να ξεμπερδέψεις με τις λιγότερες απώλειες.

taisteal
09/06/2016, 23:58
Νομίζω ότι μπορείς να το πάρεις πίσω χωρίς να πληρώσεις αν έχουν περάσει 10 μέρες . Η μαλακία είναι ότι άμα το πληρώσεις μετά από 10 ημέρες θα πληρώσεις όλη την αξία του προστίμου ενώ άμα το πληρώσεις μέσα σε δέκα μέρες πληρώνεις τα μισά .

Η θα προστεθει στο χρεος αν δεν το πληρωσεις καθολου..

Giannisrip13
10/06/2016, 00:03
Εχω αγχωθει παρα πολυ.δηλαδη θα με τσεκαρουνε λετε????εγω απλα θα παω να πω οτι κυριοι μεγραψατε οριστε το διπλωμα κ θα φυγω

7Tolis
10/06/2016, 00:05
Καλά θα κάνεις και θα πας, αλλά, κάνε το τη Δευτέρα.

taisteal
10/06/2016, 00:05
Εχω αγχωθει παρα πολυ.δηλαδη θα με τσεκαρουνε λετε????εγω απλα θα παω να πω οτι κυριοι μεγραψατε οριστε το διπλωμα κ θα φυγω

Εγω στη θεση σου θα το πηγαινα Δευτερα,αφου θα ειχα μιλησει και με τον δικηγορο μου,ετσι ωστε να ειμαι
προετοιμασμενος.

SHOOTER045
10/06/2016, 00:09
Νομίζω ότι μπορείς να το πάρεις πίσω χωρίς να πληρώσεις αν έχουν περάσει 10 μέρες . Η μαλακία είναι ότι άμα το πληρώσεις μετά από 10 ημέρες θα πληρώσεις όλη την αξία του προστίμου ενώ άμα το πληρώσεις μέσα σε δέκα μέρες πληρώνεις τα μισά .

Το.δεκαήμερο είναι για να πληρωθεί η μισή αξία του προστίμου.
Κράνος 350 ολόκληρο
175 το μισο στις 10 ημέρες + αφαίρεση
Βασικά πρεπει να σου έκοψαν και ακόμα 10 ευρο(άρθρο 100) οτι δεν εφερες μαζί σου δίπλωμα.
Α δεν πληρωθεί το πρόστιμο αλλά γίνει η αφαίρεση μετα απο 10 μέρες πληρωνεις όλο το ποσό.
Αν σε δυο μήνες δεν πληρωθεί ουτε αυτό τότε παει στην εφορία.
Αν δεν πας καθόλου στην τροχαία να παραδωσεις το δίπλωμα σου .
Θα σου σταλεί η θα σε καλέσουν να παραλαβεις νέα κλήση για στέρηση διπλώματος(άρθρο 94 200ευρο+ πλημμέλημα=μυνηση)


Κάτι άλλο?

amyroukai
10/06/2016, 00:13
Εχω αγχωθει παρα πολυ.δηλαδη θα με τσεκαρουνε λετε????εγω απλα θα παω να πω οτι κυριοι μεγραψατε οριστε το διπλωμα κ θα φυγω

Στέλνεις το δίπλωμα με την πεθερούλα. Τους αρχίζει στην κλάψα. Ή σε αρχίζει στο στόλισμα "ο άχρηστος που τού 'δωσα ΘΗΣΑΥΡΟ κύριε πόλιτσμαν και δείτε που το μπλέκει το κορίτσι μου ΕΓΩ ΣΤΑ ΠΟΥΠΟΥΛΑ ΤΟ ΜΕΓΑΛΩΣΑ ΝΑ ΞΕΡΕΤΕ και πάει να μου την κάνει σύζυγο βαρυποινίτη ο ακαμάτης". Ή θα σε λυπηθούν ή θα σε λυπηθούν. Στανταράκι. :lol:

Σοβαρά τώρα. ΜΙΛΑ ΜΕ ΔΙΚΗΓΟΡΟ αν έχεις τέτοιες αμφιβολίες. Και πέσε για ύπνο. όσες φορές και να ρωτήσεις απόψε, απάντηση δεν θα πάρεις.

Giannisrip13
10/06/2016, 00:14
Παιδια σας ευχαριστω πολυ για την βοηθεια σας αλλα οπως καταλαβατε το προβλημα μου δεν ειναι να παραδωσω το διπλωμα αλλα οταν παω (ασχετα που μου ειπε ο αστυνομικος οτι θα ερθει χαρτι να το παω )μην σπασει ο διαολος το ποδι του κ κοιταξουνε στο συστημα.μηπως να εκανα εξουσιοδοτηση στην γυναικα μου να το παει.γιατι οπως λέει κ ο φιλος ποιο πανω οπου φτωχος κ η μοιρα του.

amyroukai
10/06/2016, 00:20
Βρε αγόρι και η αγωνία σου βγαίνει έντονα και κρίμα που σου 'κατσε η στραβή (καλύτερα από να σου κάτσει άλλη στραβή φυσικά).


Ρωτάς τα ίδια και τα ίδια (γιατί έχεις τα ζόρια και την αγωνία σου).

Πέφτεις για ύπνο (ναι ξέρω, είσαι στ'αναμμένα κάρβουνα τώρα).
Ξυπνάς.
Πίνεις ένα καφέ.
Πάει 9 η ώρα.
Παίρνεις τηλέφωνο έναν δικηγόρο, απεργούν και ξύνουν τα φρύδια τους όλη μέρα (καλά υπερβάλλω, δεν έχουν δικαστήρια τέλος πάντων).
Του λες ότι έχεις εκκρεμή υπόθεση με δικαστήριο, μπορεί να το δει στο σύστημα τους Online και να σου πει σε τι φάση είναι η υπόθεσή σου.
Και αφού βρεις την άκρη με την υπόθεση σου που έτσι και αλλιώς θα την βρεις μπροστά σου με καμμιά εντολή πληρωμής κάποια μέρα (έχουν παγώσει λόγω CC αυτά, για την ώρα) τότε ρωτάς και για το άλλο.

αλλά τώρα είναι μία και είκοσι το πρωί, άκρη δεν θα βγάλεις και τσάμπα βουρλίζεσαι. Όχι τσάμπα δηλαδή, πληρώνεις και το ρεύμα του υπολογιστή και το ίντερνετ αλλά τέλος πάντων καταλαβαίνεις.

Dalt0n
10/06/2016, 01:17
:a06::a06:
Γιάννη καλά κουράγια, το όπου φτωχός και η μοίρα του ταιριαστό. Περαστικά στην τσέπη βασικά και πρόσεχε βρε πουλάκι μου, λες και δεν έχεις τόσα στο κεφάλι σου, φορτώθηκες λίγα ακόμα.


Μήπως λοιπόν το πιο λογικό είναι να βάλεις έναν δικηγόρο να βρει την άκρη, αντί να παίζουμε στο φόρουμ την κολοκυθιά και το παιχνίδι του τι μπορεί να κρύβεται πίσω από την κουρτίνα Β; Καταλαβαίνω την αγωνία σου γιατί δεν είναι μικρό ούτε το ποσό που χρωστάς ούτε το πρόστιμο, αλλά πιο σοβαρή αντιμετώπιση από πλευράς σου είναι να πας σε έναν επαγγελματία να βρει και τι γίνεται με την υπόθεση του χρέους σου και πιθανή εκκρεμή καταδίκη και με το ζήτημα της κλήσης.

Ο άνθρωπος σου λέει ότι δεν εχει σταθερή δουλειά η γυναίκα δουλεύει 8 ώρες για 15ευρώ.έχει Οχτώ ολόκληρα χιλιάρικα χρεος στην εφορία.του ήρθε στο κεφάλι και το πρόστιμο για το κράνος και ψάχνετε να βρει αν υπάρχει τρόπος να κανονίσει με δόσεις το πρόστιμο και εσύ του λες να βρει δικηγόρο να τον συμβουλέψει..

taisteal
10/06/2016, 01:21
:a06::a06:

Ο άνθρωπος σου λέει ότι δεν εχει σταθερή δουλειά η γυναίκα δουλεύει 8 ώρες για 15ευρώ.έχει Οχτώ ολόκληρα χιλιάρικα χρεος στην εφορία.του ήρθε στο κεφάλι και το πρόστιμο για το κράνος και ψάχνετε να βρει αν υπάρχει τρόπος να κανονίσει με δόσεις το πρόστιμο και εσύ του λες να βρει δικηγόρο να τον συμβουλέψει..

Δαλτωνα ο ανθρωπος εχει θεμα και σε τετοια θεματα συμβουλευεσαι δικηγορο,οχι πυροσβεστη.
Τι δεν καταλαβαινεις;

amyroukai
10/06/2016, 08:24
...

Καθόμουν και έγραφα ένα σεντόνι και μετά λέω, σε ποιόν απευθύνεται ρε μαν... Ε και όπως καταλαβαίνεις το έσβησα.

Όπως σου είπε και ο Taisteal, όταν έχεις εκκρεμότητες με πιθανή καταδικαστική απόφαση και φοβάσαι μην σε μαζέψουν, δεν είναι δυνατόν να ζεις με το "ότι κάτσει αν κάτσει", το ψάχνεις και φροντίζεις να είσαι ενήμερος για τα του οίκου σου. Και για πες δάλτωνα, ποιός, αν όχι δικηγόρος, θα ξεκαθαρίσει το ζήτημα αυτό; Εγώ και εσύ και ο κάθε ανώνυμος χαβαλές σε ένα site για μηχανές; Οπότε σκέψου και εσύ τι γράφεις, δες τι θα κάνεις με το μοτέρ στο πράγμα που καβαλάς και τις πατέντες και μόντες με τις ξένες ζωές και περιουσίες να τις αφήσουμε.

PortisHead
10/06/2016, 10:00
Μια χαρά τα λεει ο Dalton ρε σεις.
Δεν ειπαμε να ψαξει να βρει τη λύση απο το moto.gr.
Αλλα όταν ο αλλος δεν εχει μαντήλι να κλαψει , εσεις του λέτε να παει να βρει δικηγόρο ?
Θα τον πληρώσετε εσεις τον δικηγόρο ?
Ναι το ξερουμε , αυτο ειναι το σωστο, αλλα πως διολο να βρει χρηματα για δικηγόρο
οταν σου περιγραφει μια τραγικη κατάσταση οικονομικά.

sapila racing
10/06/2016, 10:12
Μια χαρά τα λεει ο Dalton ρε σεις.
Δεν ειπαμε να ψαξει να βρει τη λύση απο το moto.gr.
Αλλα όταν ο αλλος δεν εχει μαντήλι να κλαψει , εσεις του λέτε να παει να βρει δικηγόρο ?
Θα τον πληρώσετε εσεις τον δικηγόρο ?
Ναι το ξερουμε , αυτο ειναι το σωστο, αλλα πως διολο να βρει χρηματα για δικηγόρο
οταν σου περιγραφει μια τραγικη κατάσταση οικονομικά.

Δηλαδή εσύ κι ο Dalton που συμφωνείτε τι προτείνετε? :confused:
Να μην ρωτήσει δικηγόρο που ειναι ο καταλληλος για να τον συμβουλέψει, και να περιμένει μεχρι να τον μαγκώσουν και τότε βλέπει τι θα κάνει?
Αν φτάσει εκει η κατάσταση θα είναι ακόμα πιο τραγική νομίζω.

@Giannisrip13 καλά ξεμπερδέματα εύχομαι.

sv1000s
10/06/2016, 10:13
θα κάνουμε έρανο μάλλον για δικηγόρο.
δεν θα σε ψάξει κανείς στη αστυνομία φίλε άντε το δίπλωμα να μην έχεις πρόβλημα!

sergiosm
10/06/2016, 10:14
Αν φοβάσαι ότι εκκρεμεί καταδικαστική ποινή, τότε απλά στείλε κάποιον με το δίπλωμά σου και μια εξουσιοδότηση να το παραδώσει.
Και βέβαια στείλε τον ίδιο να το παραλάβει.

congate7
10/06/2016, 10:24
Όταν σε γράψανε πώς ταυτοποίησαν ότι είσαι εσύ αυτός που τους λες;
Λογικά πρέπει να τους έδωσες την ταυτότητα σου. Δεν την χτύπησαν; Λογικά ναι.
Αν την χτύπησαν και είχες δικαστήριο στο όνομα σου θα σε έπαιρναν εκείνη τη στιγμή.

Μη σε πάρω στο λαιμό μου βέβαια.

PortisHead
10/06/2016, 10:29
Δηλαδή εσύ κι ο Dalton που συμφωνείτε τι προτείνετε? :confused:


Εκει κολλανε και ο Γιαννης με τον Taisteal....δεν προτεινω κατι...δεν μπορω να τον συμβουλευσω.

Αλλα σιγουρα δεν θα του πω επανειλημμένα να παει να βρει δικηγόρο
που με το καλημερα θελει 100ρικο οταν ο άλλος βγαζει 15 τη μερα για να ζήσει.

sapila racing
10/06/2016, 10:37
Εκει κολλανε και ο Γιαννης με τον Taisteal....δεν προτεινω κατι...δεν μπορω να τον συμβουλευσω.

Αλλα σιγουρα δεν θα του πω επανειλημμένα να παει να βρει δικηγόρο
που με το καλημερα θελει 100ρικο οταν ο άλλος βγαζει 15 τη μερα για να ζήσει.

Αν προσέξεις λίγο θα δείς οτι ενα δικηγόρος (o sergiosm) τον συμβούλεψε ήδη 2 ποστ παραπάνω.
Δεν νομίζω να τον χρεώσε 100ρικο.

PortisHead
10/06/2016, 10:42
Αν προσέξεις λίγο θα δείς οτι ενα δικηγόρος (o sergiosm) τον συμβούλεψε ήδη 2 ποστ παραπάνω.
Δεν νομίζω να τον χρεώσε 100ρικο.

ΟΚ , δεν ηξερα τι δουλεια κανει ο sergiosm, αλλα και πάλι , αλλο παρε μια τηλεφωνικη/ιντερνετικη συμβουλη απο εναν φιλο δικηγόρο,
κι αλλο πηγαινε βρες ενα δικηγορο.
Τεσπα , πιαστηκαμε απο την τριχα και την κάναμε τροιχιά.

konstantin1977
10/06/2016, 11:03
Αφού απαγορέυεται να κυκλοφορείς ακράνωτος....
γιατί σας φαίνεται περίεργο αν γράφουν?

BoSS_Man*
10/06/2016, 11:12
Σου εστειλα εξ αρχης τι να κανεις αλλα εισαι και πονηρος φιλε που εφτιαξες το ποστ ;)

amyroukai
10/06/2016, 11:18
ΟΚ , δεν ηξερα τι δουλεια κανει ο sergiosm, αλλα και πάλι , αλλο παρε μια τηλεφωνικη/ιντερνετικη συμβουλη απο εναν φιλο δικηγόρο,
κι αλλο πηγαινε βρες ενα δικηγορο.
Τεσπα , πιαστηκαμε απο την τριχα και την κάναμε τροιχιά.

Παίζουμε με τις λέξεις τώρα;

Pan (dvs)
10/06/2016, 12:27
Κανε μια προσπαθεια στο 210 3801921,πιθανοτατα να σου παρεχουνε δωρεαν νομικες συμβουλες (http://www.solidarity4all.gr/en/%CE%B8%CE%B5%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AE/%CE%BD%CE%BF%CE%BC%CE%B9%CE%BA%CE%AE-%CF%83%CF%84%CE%AE%CF%81%CE%B9%CE%BE%CE%B7).
Μιλα και με λογιστη που ειναι πιο ευκολο και συνηθως δεν κοστιζει.Πριν πας να παραδωσεις το διπλωμα ,που κατα πασα πιθανοτητα δεν θα σου το κρατησουνε αλλα θα βεβαιωθουνε οτι εχεις,βγαλε μια Φωτοτυπια του και επικυρωσε το σε καποιο ΚΕΠ.

ΥΓ Μακαρι να μην την παταγες,αλλα μιας και την πατησες ,ελπιζω το παθημα σου να γινει μαθημα σε καποιους αλλους και να γλυτωσουνε χρημα και ταλαιπωρια.

leo1964
10/06/2016, 12:42
Μα οι παραβάσεις του φίλου δεν εμπίπτουν σε κάποιο διάταγμα που να προβλέπει αφαίρεση διπλώματος

Pan (dvs)
10/06/2016, 12:44
Μα οι παραβάσεις του φίλου δεν εμπίπτουν σε κάποιο διάταγμα που να προβλέπει αφαίρεση διπλώματος

Αυτο ειπα και εγω.Πιθανοτατα θα παει μονο για να το δουνε.

sapila racing
10/06/2016, 12:45
Μα οι παραβάσεις του φίλου δεν εμπίπτουν σε κάποιο διάταγμα που να προβλέπει αφαίρεση διπλώματος

Η μη χρήση κράνους είναι 300 Ευρω και 10 μερες αφαίρεση διπλώματος.

Pan (dvs)
10/06/2016, 12:52
Η μη χρήση κράνους είναι 300 Ευρω και 10 μερες αφαίρεση διπλώματος.

Αυτο με την αφαιρεση ισχυει,αλλα εφαρμοζεται?


ΥΓ Αν δεν φοραει μονο ο συνεπιβατης,ισχυει η αφαιρεση?

sapila racing
10/06/2016, 12:53
Αυτο με την αφαιρεση ισχυει,αλλα εφαρμοζεται?

Ετσι φαίνεται αφού έχω ακούσει αρκετά παραδείγματα τελευταία.

SHOOTER045
10/06/2016, 14:06
Αυτο με την αφαιρεση ισχυει,αλλα εφαρμοζεται?


ΥΓ Αν δεν φοραει μονο ο συνεπιβατης,ισχυει η αφαιρεση?

Εκεί δεν έχει αφαίρεση
Αλλά
Πρόστιμο στον οδηγό γιατί δεν υποχρέωσε τον συνεπιβάτη να φορέσει κράνος η ζώνη ασφαλείας και πρόστιμο στον επιβάτη συνεπιβάτη για μη χρήση

irinia
10/06/2016, 16:06
Α) μπορείς να πας στην εφορία και να διακανονισεις τις οφειλές σου
Β) μπορείς να πας στο αστυνομικό τμήμα και να ρισκαρεις να σε τσεκαρουν (εσύ ξέρεις αν απο την εφορια έχει γίνει απαιτητο το ποσό) και να κρατηθεις μέχρι να σε πάνε συνοδεία στην εφορία και να κανεις διακανονισμό,μην πας αύριο όμως, θα φύγεις δευτέρα
Γ)μπορείς απλα να περιμένεις να σε φωνάξουν να παραδωσεις το δίπλωμα σου και απλα να μην έχει γίνει το Α-Β



ΑΥΤΟ ΤΟ ΝΑ ΣΕ ΠΑΝΕ ΣΤΗΝ ΕΦΟΡΙΑ



Για διακανονισμό,νομίζω ότι το λες για αστείο φυσικά.
Όλοι ξέρουμε πως αν δεν υπάρχει απόφαση δικαστηρίου,αυτόφωρο ΔΕΝ ΕΧΕΙ.
Αυτό ψάχνουν οι συνάδελφοι σου όταν σταματάνε κόσμο,αν υπάρχει ποινή δικαστηρίου,
έχει κάποιος καταδικαστεί ερήμην κ.λ.π.
Και ο δρόμος φυσικά είναι ΑΥΤΟΦΩΡΟ,κανένας διακανονισμός δεν γίνεται εκείνη τη στιγμή.
ΕΚΤΟΣ ΑΝ................πλερουά επί τόπου,έξω από την αίθουσα του δικαστηρίου...!!!


υγ. Και κάτι για τον παθόντα,φίλε μου να είσαι σίγουρος πως αν εκκρεμούσε κάτι σε βάρος σου,
τώρα ίσως δε μιλούσαμε...!!

SHOOTER045
10/06/2016, 16:12
Κοιτα
Ουκ ολίγες φορές έχουν περιέλθει στην υπηρεσία μετα απο σχετικό έλεγχο (εξακρίβωση στοιχείων) άτομά με τέτοιες υποθέσεις (χρέη στο δημόσιο,αποφάσεις κτλπ)
Μετα αναλαμβάνει η εισαγγελία.
Όπου ο οφειλέτης παει συνοδευόμενος εκεί και οτι κρίνει ο εισαγγελέας,συνήθως επιτόπου κανουν διακανονισμό.
Αν είναι πρωι δηλαδή μέσα στην εργάσιμη των δικαστηρίων, τοτε γίνεται επι τόπου.
Αν έχουν κλείσει υα δικαστήρια - γραμματείες κλπ κράτηση μέχρι την επόμενη.
Αυτό το τελευταίο επίσης δεν ισχυει.
Η απόφαση για χρέη δεν είναι ένταλμα σύλληψης

Giannisrip13
10/06/2016, 20:51
Παιδια σας ευχαριστω πολυ ολους για την βοηθεια σας να ειστε καλα.δεν ειπα δεν φταιω φταιω κ με το παραπανω...
Δεν με χτυπησανε καθολου εκεινη την ωρα.
Κ παρολο που μου ειπε ο τροχαιας...οτι θα μου ερθει χαρτι στο σπιτι να παω το διπλωμα μετα απο ενα μηνα..σημερα που ημουν ποιο ψυχραιμος ειδα οτι γραφει επανω να το παω μεσα σε 3 μερες

SHOOTER045
10/06/2016, 23:21
Η προθεσμία που δίνει η τροχαία για αφαίρεση διπλώματος όταν κάποιος δεν το έχει μαζί τού είναι 3 ημέρες,και οι μέρες αφαίρεσης δηλαδή το δεκαήμερο μετράει απο την μέρα που θα παραδοθεί το δίπλωμα


Το είπα?
Αν δεν το πας σε 3 μέρες τοτε θα σε καλέσουν και σίγουρα θα σε<ψαξουν>

omega
11/06/2016, 00:15
350 πρόστιμο,αφαίρεση ΑΟ για 10 μέρες,ακινητοποίηση οχήματος και 5 βαθμοί ποινής ΣΕΣΩ.Το τυπικό.

calmen
11/06/2016, 01:47
κριμα ρε φιλε...
δεν ξερω να σου πω κατι...
απλα διαβαζοντας ολο το ποστ...ενα πραγμα μου ηρθε στο μυαλο...
πως καναταντησαμε ετσι...
καλα ξεμπερδεματα ευχομαι

notakos600
11/06/2016, 05:30
350 πρόστιμο,αφαίρεση ΑΟ για 10 μέρες,ακινητοποίηση οχήματος και 5 βαθμοί ποινής ΣΕΣΩ.Το τυπικό.

Έτσι την πάτησα για ζώνη...175 κάτι πλήρωσα σε 2 μέρες, αλλά οι 10 ημέρες...αυστηρά 10 ημέρες (έως δωδεκάτη βραδυνή, που λένε).

Giannisrip13
11/06/2016, 09:26
Παιδια καλημερα τελικα εστειλα τι γυναικα μου κ ολα καλα.αλλα μας ειπανε απο δευτερα θα αρχισουνε οι 10 μερες.σ/κ δεν πιανονται

kachius
11/06/2016, 09:38
Ωραία :)
Για να το πάρεις πίσω πρέπει είτε να έχεις πληρώσει την κλήση είτε να τη βεβαιώσεις στην εφορία.
Δε θυμάμαι τη διαδικασία για να γίνει αυτό αλλά νομίζω αρκεί να πας με την κλήση στην εφορία και εκεί θα σου πουν (σε ποιό γραφείο κτλ) και θα πάρεις και ένα χαρτί να το δείξεις στην τροχαία για να πάρεις πίσω το δίπλωμα (μετά το δεκαήμερο πάντα).
Καλά κουράγια (σε όλους μας... :( )

Giannisrip13
11/06/2016, 10:23
Οχι μας ειπανε οτι δεν χρειαζεται να βεβαιωθει.απλα παμε κ το παιρνουμε

omega
11/06/2016, 14:10
Καλά κουράγια (σε όλους μας... :( )Μυαλο και πρόληψη θέλει.
Τα αλλά όλα είναι μετά τη "ζημιά" παρηγοριά στον "άρρωστο"..

omrtlegol
13/06/2016, 09:32
Εκεί δεν έχει αφαίρεση
Αλλά
Πρόστιμο στον οδηγό γιατί δεν υποχρέωσε τον συνεπιβάτη να φορέσει κράνος η ζώνη ασφαλείας και πρόστιμο στον επιβάτη συνεπιβάτη για μη χρήση

Πηραν το διπλωμα προχθες στον κολητο μου,επειδη δεν φοραγε η κοπελα του (συνοδηγος) κρανος! Προστιμο μονο στον οδηγο,και αφαιρεση διπλωματος για 10 μερες! (ισως αλλαξε ο κοκ.)

notakos600
13/06/2016, 09:47
Πηραν το διπλωμα προχθες στον κολητο μου,επειδη δεν φοραγε η κοπελα του (συνοδηγος) κρανος! Προστιμο μονο στον οδηγο,και αφαιρεση διπλωματος για 10 μερες! (ισως αλλαξε ο κοκ.)

Ώπα!!!
Είναι σίγουρο αυτό?

SHOOTER045
13/06/2016, 09:51
Σίγουρα δεν είχε και τίποτα άλλο?
Άρθρο 33&3 οδηγός που δεν υποχρεωνει επιβάτη για χρηση κράνους η ζώνης πρόστιμο 80 και 20 μέρες αφαίρεση


Εχεις ενα δίκιο δεν το θυμομουν

notakos600
13/06/2016, 09:55
Σίγουρα δεν είχε και τίποτα άλλο?
Άρθρο 33&3 οδηγός που δεν υποχρεωνει επιβάτη για χρηση κράνους η ζώνης πρόστιμο 80 και 20 μέρες αφαίρεση


Εχεις ενα δίκιο δεν το θυμομουν

20 μέρες????
Το πάνε αθροιστικά 10 + 10????
Ε ρε γλέντια!!!!

amyroukai
13/06/2016, 10:01
αφού δεν δίνουν και πρόστιμο αν δεν έχει ο συνοδηγός δίπλωμα, πάλι καλά... :lol:

AristidisZ
13/06/2016, 10:08
Πηραν το διπλωμα προχθες στον κολητο μου,επειδη δεν φοραγε η κοπελα του (συνοδηγος) κρανος! Προστιμο μονο στον οδηγο,και αφαιρεση διπλωματος για 10 μερες! (ισως αλλαξε ο κοκ.)

Εντάξει, αυτό είναι στα όρια της παράνοιας, ήμαρτον δηλαδή...

congate7
13/06/2016, 10:09
Και γιατί δεν γράφουν τον συνοδηγό;

Πριν κάποια χρόνια θυμάστε που έλεγαν ότι αν δεν φοράς ζώνη στο ταξί σαν επιβάτης θα έγραφαν εσένα και όχι τον ταρίφα.

Από τη στιγμή που ο άλλος έχει ταυτότητα μπορεί να βεβαιωθεί κλήση στο όνομα του.

SHOOTER045
13/06/2016, 10:11
Και γιατί δεν γράφουν τον συνοδηγό;

Πριν κάποια χρόνια θυμάστε που έλεγαν ότι αν δεν φοράς ζώνη στο ταξί σαν επιβάτης θα έγραφαν εσένα και όχι τον ταρίφα.

Από τη στιγμή που ο άλλος έχει ταυτότητα μπορεί να βεβαιωθεί κλήση στο όνομα του.

Ο επιβάτης χρεώνεται με πρόστιμο 100 ευρο για μη χρήση κράνους η ζώνης

congate7
13/06/2016, 10:13
Δηλαδή κλήση και στους 2;

SHOOTER045
13/06/2016, 10:14
Δηλαδή κλήση και στους 2;

Ναι
Αυτό είναι επιβάλει ο κοκ
Το οποίο στα αυτοκίνητα παει αθροιστικά 100Χ ο αριθμός των επιβατών που δεν φοράει ζώνη

omega
13/06/2016, 10:27
Ο κώδικας αντί για "ευαγγέλιο" ασφαλείας,γίνεται μπαμπούλας λόγω της νοοτροπίας που κουβαλάμε.

Πέραν αυτού θα μπορούσαν τα πρόστιμα να είχαν ΚΑΙ υποχρεωτική κοινωνική εργασία.Χωρις σβήσιμο κλπ.
Πήγαινε κάμποσες μέρες να βοηθάς σε κέντρα αποκατάστασης τραυματισμένων απο Μοτο/αυτοκίνητο
και θα σε έβλεπα μετά πως θα κυκλοφορουσες..

Αλλά στην Ελλάδα τέτοια πράγματα;;
Άπαπα..

SHOOTER045
13/06/2016, 10:36
Ο κώδικας αντί για "ευαγγέλιο" ασφαλείας,γίνεται μπαμπούλας λόγω της νοοτροπίας που κουβαλάμε.

Πέραν αυτού θα μπορούσαν τα πρόστιμα να είχαν ΚΑΙ υποχρεωτική κοινωνική εργασία.Χωρις σβήσιμο κλπ.
Πήγαινε κάμποσες μέρες να βοηθάς σε κέντρα αποκατάστασης τραυματισμένων απο Μοτο/αυτοκίνητο
και θα σε έβλεπα μετά πως θα κυκλοφορουσες..

Αλλά στην Ελλάδα τέτοια πράγματα;;
Άπαπα..

Τελευταία το έχω δει σε δικαστήρια να γίνεται αυτό που λες

AristidisZ
13/06/2016, 10:38
Ο κώδικας αντί για "ευαγγέλιο" ασφαλείας,γίνεται μπαμπούλας λόγω της νοοτροπίας που κουβαλάμε.

Πέραν αυτού θα μπορούσαν τα πρόστιμα να είχαν ΚΑΙ υποχρεωτική κοινωνική εργασία.Χωρις σβήσιμο κλπ.
Πήγαινε κάμποσες μέρες να βοηθάς σε κέντρα αποκατάστασης τραυματισμένων απο Μοτο/αυτοκίνητο
και θα σε έβλεπα μετά πως θα κυκλοφορουσες..

Αλλά στην Ελλάδα τέτοια πράγματα;;
Άπαπα..

Καλή ιδέα αυτό

Με πολλαπλά οφέλη

Διώχνουμε και καμιά 100στή χιλιάδες Δ/Υ και βάζουμε να δουλεύουν όσους έχουν κομμένη εξάτμιση

Τους κολλάμε και ένα ένσημο και μειώνουμε και την ανεργία

:a10:

SHOOTER045
13/06/2016, 10:41
Αριστείδη
Έχω δει την περασμένη βδομάδα δικαστήριο να επιβάλει για 5 ημέρες την εβδομάδα 4 ώρες κάθε μέρα στην υπηρεσία πράσινου του δήμου.
Και σε ενα άλλο στην υπηρεσία καθαριότητας

sergiosm
13/06/2016, 10:43
Παιδια καλημερα τελικα εστειλα τι γυναικα μου κ ολα καλα.αλλα μας ειπανε απο δευτερα θα αρχισουνε οι 10 μερες.σ/κ δεν πιανονται

Φυσικά και πιάνονται. Η αφαίρεση είναι για δέκα ημερολογιακές και όχι εργάσιμες ημέρες.

sergiosm
13/06/2016, 10:45
Αριστείδη
Έχω δει την περασμένη βδομάδα δικαστήριο να επιβάλει για 5 ημέρες την εβδομάδα 4 ώρες κάθε μέρα στην υπηρεσία πράσινου του δήμου.
Και σε ενα άλλο στην υπηρεσία καθαριότητας

Είναι η λεγόμενη Κοινωφελής Εργασία.
Ισχύει, από το 2010 και όσο πάει εφαρμόζεται και περισσότερο

AristidisZ
13/06/2016, 10:53
Δεν διαφωνώ ότι εφαρμόζεται

Απλά το θεωρώ μέγιστη μαλακία

Δηλαδή πληρώνεις κιόλας ;

Εκτός αν παίρνεις άδεια από τη δουλειά, γιατί μετά δε ξέρω κατά πόσον καταπατώνται άλλα δικαιώματα τύπου 8ωρης εργασίας κλπ κλπ κλπ

sergiosm
13/06/2016, 10:55
Δεν διαφωνώ ότι εφαρμόζεται

Απλά το θεωρώ μέγιστη μαλακία

Δηλαδή πληρώνεις κιόλας ;

Εκτός αν παίρνεις άδεια από τη δουλειά, γιατί μετά δε ξέρω κατά πόσον καταπατώνται άλλα δικαιώματα τύπου 8ωρης εργασίας κλπ κλπ κλπ

Τί εννοείς;

Ποινή είναι η κοινωφελής εργασία. Αυτός που την κάνει δεν πληρώνεται, ούτε έχει δικαιώματα από αυτή.

AristidisZ
13/06/2016, 11:01
Τί εννοείς;

Ποινή είναι η κοινωφελής εργασία. Αυτός που την κάνει δεν πληρώνεται, ούτε έχει δικαιώματα από αυτή.

Αν πληρώνεις πρόστιμο επιπροσθέτως της κοινωφελούς εργασίας εννοώ

Σχετικά με τα δικαιώματα που λες, μπορεί μια ποινή να υπερβαίνει τα ατομικά μου δικαιώματα ;

Εννοώ, αν θέλει ένας δικαστής μπορεί να με βάλει να κάνω κοινωνική εργασία 18 ώρες τη μέρα

Επιτρέπεται κάτι τέτοιο ;

Αντίστοιχα, έστω ότι εγώ δουλεύω 10 ώρες την ημέρα

Σε περίπτωση που μου επιβληθεί αντίστοιχη ποινή, πότε μπορώ να την εκτίσω ;

Προφανώς νομική - θεωρητική η ερώτηση

sergiosm
13/06/2016, 11:28
Αν πληρώνεις πρόστιμο επιπροσθέτως της κοινωφελούς εργασίας εννοώ

Μπορεί και ναι μπορεί και όχι. Εξαρτάται από το αδίκημα και την απόφαση



Σχετικά με τα δικαιώματα που λες, μπορεί μια ποινή να υπερβαίνει τα ατομικά μου δικαιώματα ;

Εννοώ, αν θέλει ένας δικαστής μπορεί να με βάλει να κάνω κοινωνική εργασία 18 ώρες τη μέρα

Επιτρέπεται κάτι τέτοιο ;

Αντίστοιχα, έστω ότι εγώ δουλεύω 10 ώρες την ημέρα

Σε περίπτωση που μου επιβληθεί αντίστοιχη ποινή, πότε μπορώ να την εκτίσω ;

Προφανώς νομική - θεωρητική η ερώτηση

Φίλε μου η Κοινωφελής Εργασία είναι το εναλλακτικό της εξαγοράς (μετατροπής είναι ο ορθός όρος) της ποινής.
Με άλλα λόγια, αν ο καταδικασθείς δεν έχει να πληρώσει και δεν θέλει να προσφέρει κοινωφελή εργασία, απλά πάει φυλακή.
Σε μια τέτοια περίπτωση τί θα έκανε με τη δουλειά του;;

Από κει και πέρα υπάρχουν διάφορες δυνατότητες, αλλά αυτό εξαρτάται από την κάθε περίπτωση ξεχωριστά. Δεν μπορεί να απαντηθεί μέσω ενός φόρουμ αυτό.

Giannisrip13
13/06/2016, 21:30
Φυσικά και πιάνονται. Η αφαίρεση είναι για δέκα ημερολογιακές και όχι εργάσιμες ημέρες.

Φιλε μου αφου ειναι 10 ημερολογιακες κ το πηγε η γυναικα μου το σαββατο γιατι υις ειπανε οτι ξεκιναει η μετρηση απο δευτερα?
Εξαλλου παλι η γυναικα θα καθαρισει(θα την στειλω να παει να το παρει)

amyroukai
13/06/2016, 21:33
Πολύ πιθανό ο τσαίος να μην ξέρει τι του γίνεται ή να έχει ερμηνεύσει εσφαλμένα τον νόμο από μόνος του.

Giannisrip13
13/06/2016, 21:53
Πολύ πιθανό ο τσαίος να μην ξέρει τι του γίνεται ή να έχει ερμηνεύσει εσφαλμένα τον νόμο από μόνος του.

Κ μαλιστα ειπαν στην γυναικα μου οτι μπορει να παει να το παραλαβη η ιδια

amyroukai
13/06/2016, 22:03
καλά αυτό, αν πήγε με εξουσιοδότηση να το αφήσει, δεν είναι τόσο παράλογο.

αλλά έπρεπε να αγγαρέψεις την πεθερά, αυτή σε χαντάκωσε :)

Giannisrip13
13/06/2016, 22:05
καλά αυτό, αν πήγε με εξουσιοδότηση να το αφήσει, δεν είναι τόσο παράλογο.

αλλά έπρεπε να αγγαρέψεις την πεθερά, αυτή σε χαντάκωσε :)

Το πηγε χωρις εξουσιοδοτηση.

Οσο αφορα την πεθερα εχω ενα κλουβι να την κλεισω μεσα

amyroukai
13/06/2016, 22:07
να μην την κλείσεις σε κλουβί αλλά την επόμενη φορά πες της να σου φέρει εκείνη ταπεράκι. ακριβό το πλήρωσες το φαγητό... καλύτερα σουβλάκια :lol:

Giannisrip13
13/06/2016, 22:34
να μην την κλείσεις σε κλουβί αλλά την επόμενη φορά πες της να σου φέρει εκείνη ταπεράκι. ακριβό το πλήρωσες το φαγητό... καλύτερα σουβλάκια :lol:

Βεβαια την κληση δεν την εχω πληρωσει γιατι δεν υπαρχει μια...θα παει μετα απο καποιο χρονικο διαστημα στην εφορια κ θα προστεθει μαζι με ταλλα που χρωσταω...

LogOutGoRide
14/06/2016, 03:02
Περαστικά φίλε.
Πολύ ψύχραιμο σε βλέπω.

omega
14/06/2016, 07:18
..θα παει μετα απο καποιο χρονικο διαστημα στην εφορια ...Μετα τους δυο μήνες που σου δίνει την δυνατότητα να την πληρώσεις στο ταχυδρομείο.

notakos600
14/06/2016, 07:22
Περαστικά φίλε.
Πολύ ψύχραιμο σε βλέπω.

Όντως!!

omega
14/06/2016, 07:26
Όσο και να "σκάσει" δεν μπορεί να το αλλάξει ρε παιδιά.Οταν σε βάλει απο κάτω οφειλή, τι να είναι πχ8000 τι 8300..

Μη αναφέρω τώρα για ααααλλα λεφτά και μείνουμε χωρίς τριχα στο κεφάλι.

BLiTzER
14/06/2016, 09:33
Τα άσχετα μεταφέρθηκαν ΕΔΩ (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=149406&page=12&p=2761730&viewfull=1#post2761730). Να συνεχιστεί εκεί, παρακαλώ.

road66
18/06/2016, 10:35
Κάνε μια εξουσιοδότηση να παει κάποιος φίλος σου (καλού κακού)