PDA

View Full Version : Spotify, Οικογενιακό Πρόγραμμα



anixneyths
11/06/2016, 13:17
Ψάχνω πέντε ακόμα άτομα για να αγοράσουμε ομαδικά την ετήσια οικογενιακή συνδρομή Spotify με την έκτπωση. Έτσι βγαίνει λιγότερο από δύο ευρώ το μήνα αντί εφτά. Ενδιαφέρεται κανείς; Απλά πρέπει να μαζευτούμε 6 άτομα.

George_Sp
11/06/2016, 13:22
Δε θέλω να στη χαλάσω αλλά το Spotify έχει καθοδική πορεία από την αρχή του 2016 όταν άλλαξε αρκετά την πολιτική του στις παρεχόμενες υπηρεσίες και πολύς κόσμος έχει πολλά παράπονα και το εγκαταλείπει για τις εναλλακτικές Deezer και Amazon Prime. Οκ ναι, το κόστος είναι πολύ μικρό αλλά ίσως είναι καλύτερα να κάνετε ομαδική σε άλλη υπηρεσία με καλύτερα προνόμια.

anixneyths
11/06/2016, 13:39
Δε θέλω να στη χαλάσω αλλά το Spotify έχει καθοδική πορεία από την αρχή του 2016 όταν άλλαξε αρκετά την πολιτική του στις παρεχόμενες υπηρεσίες και πολύς κόσμος έχει πολλά παράπονα και το εγκαταλείπει για τις εναλλακτικές Deezer και Amazon Prime. Οκ ναι, το κόστος είναι πολύ μικρό αλλά ίσως είναι καλύτερα να κάνετε ομαδική σε άλλη υπηρεσία με καλύτερα προνόμια.

Δε συμφωνώ. Amazon prime και deezer χρεώνουν δέκα ευρώ το μήνα τουλάχιστον και δεν προσφέρουν ομαδικά προγράμματα. Με το Spotify αγοράζεις με λιγότερα από δύο ευρώ το μήνα κορυφαία μουσική εμπειρία(γύρω στο 1.5 ευρώ βγαίνει).

George_Sp
11/06/2016, 13:41
Δε συμφωνώ. Amazon prime και deezer χρεώνουν δέκα ευρώ το μήνα τουλάχιστον και δεν προσφέρουν ομαδικά προγράμματα. Με το Spotify αγοράζεις με λιγότερα από δύο ευρώ το μήνα κορυφαία μουσική εμπειρία(γύρω στο 1.5 ευρώ βγαίνει).

Μη κοιτάς μόνο το οικονομικό σκέλος....το Spotify έχει άλλα άσχημα νταβατζηλίκια που δεν έχουν το Deezer και το Amazon Prime.
Τη γνώμη μου βέβαια λέω βάση εμπειρίας και feedback που παίρνω από πελάτες μου. Οι περισσότεροι φέτος ακυρώνουν το Spotify και πάνε σε Deezer και δεν τους βάζω στη κατηγορία των άπειρων/αδιάβαστων χρηστών.

anixneyths
11/06/2016, 13:44
...τι νταβατζιλίκια...Μίλα συγκεκριμένα. Spotify δουλεύω μήνες τώρα με 7 ευρώ(ατομικό πακέτο) και δεν υπήρξε ποτέ κανένα νταβατζιλίκη. 6.99 συμφωνήσαμε και τόσα έδινα... Προσωπικά δεν είμαι διατεθειμένος να δώσω πάνω από δύο ευρώ για καμία υπηρεσία πλέον!!! Αυτό το προσφέρει μόνο το Spotify. Οπότε όποιος θέλει να παίρνει περισσότερα από όσα πληρώνει(Value for money) εκεί θα πάει. Δέκα ευρώ το μήνα πάει πολύ. Δυστυχώς η οικονομική παράμετρος για εμένα είναι το ποιο σημαντικό. Όποιος λοιπόν θέλει να αγοράσει μια πολύ καλή υπηρεσία σε πολύ χαμηλή τιμή είναι μονόδρομος... Πέντε άτομα ψάχνω να κάνουμε ομαδούλα και να χτυπήσουμε την προσφορά. That is all!

George_Sp
11/06/2016, 13:48
...τι νταβατζιλίκια...Μίλα συγκεκριμένα. Spotify δουλεύω μήνες τώρα με 7 ευρώ(ατομικό πακέτο) και δεν υπήρξε ποτέ κανένα νταβατζιλίκη. 6.99 συμφωνήσαμε και τόσα έδινα...

έχεις κολλήσει με το οικονομικό. ότι και να σου γράψω μάλλον θα το γράψω και θα πάει στράφι. διάβασε τους όρους χρήσης λογαριασμών στις προς σύγκριση υπηρεσίες και θα καταλάβεις γιατί τα παράπονα και η τάση φυγής από το spotify και η άνοδος των άλλων. Συμβουλές να μην μπλοκαριστείς μελλοντικά σου δίνω. :)

anixneyths
11/06/2016, 13:53
έχεις κολλήσει με το οικονομικό. ότι και να σου γράψω μάλλον θα το γράψω και θα πάει στράφι. διάβασε τους όρους χρήσης λογαριασμών στις προς σύγκριση υπηρεσίες και θα καταλάβεις γιατί τα παράπονα και η τάση φυγής από το spotify και η άνοδος των άλλων. Συμβουλές να μην μπλοκαριστείς μελλοντικά σου δίνω. :)

Μου λες να μην μπλοκαριστώ μελλοντικά δίνοντας 2Χ12=24 ευρώ; Σιγά την εμπλοκή!!! Και σου ξαναλέω. Δεν θέλω να δώσω παραπάνω από 2 ευρώ, τα δέκα ευρώ το μήνα δηλαδή 120 το χρόνο δεν το συζητάω καν(ότι και να μου προσφέρουν). Προσωπικά, δεν είχα κανένα παράπονο επίσης πέραν του ότι τα 6 6.99 ευρώ που πλήρωνα τα έβρισκα πολλά. Τώρα όμως το πήγανε στα δύο με ομαδική αγορά. Με τις ενέργειες μου θέλω να εκμεταλλευτώ αυτήν την προσφορά, ψάχνω πέντε άτομα λοιπόν. Όποιος ενδιαφέρεται εδώ θα είμαι.

George_Sp
11/06/2016, 13:53
ok πάω πάσο. enjoy :beer:

anixneyths
13/06/2016, 19:58
Τελικά η δουλεία έκλεισε με 1,57 ευρώ το μήνα το άτομο (για εμένα και άλλα πέντε άτομα)... Δυστυχώς κανείς από εδώ δεν ενδιαφέρθηκε και έφτιαξα ομαδούλα με φίλους από αλλού. Ευχαριστώ για τα σχόλια πάντως.