PDA

View Full Version : Σαν βγεις στον πηγαιμό για την δουλειά... ΙΙ



amyroukai
16/06/2016, 15:10
Ο μέρφις γαμιέται με όλο το δωδεκάθεο σήμερα και ως γνωστόν ήταν καρπεροί οι αρχαίοι ημών.



Μετά την αποτυχημένη εγχείριση στον ιπτάμενο μύθο και εν αναμονή προσπάθειας #2 η μόνη “λογική” εναλλακτική ήταν/είναι το να ξηλωθώ για τέλη και ασφάλεια στο όπλο του σταρ τρεκ. Fazers set on kill death destroy λοιπόν...
Στέλνω χαρτιά, υπολογίζω ότι σε “λίγο” θα τα έχω πίσω. Εφορία για πινακίδες και τέλη, μετά δουλειά. Η εναλλακτική είναι να πάρω το δανεικό αυτοκίνητο. Κλιματιστικό ναι αλλά σε ημέρα με απεργίες στα ΜΜΜ πρέπει να είσαι Ο μαλάκας για να υποβάλλεις εαυτόν στο μαρτύριο, συν το ότι δεν θα μείνω χωρίς δικό μου μεταφορικό μέσο, απλά δεν παλεύεται.
Και περνάει η ώρα. Και περνάει η ώρα. Εν τω μεταξύ, σκεπτόμενος πως ότι χρειάζομαι είναι σπίτι, δεν δίνω πολλή σημασία στην προετοιμασία... Και φτάνει μεσημέρι και χτυπάει τηλέφωνο “εεεε έχουμε πρόβλημα με το ίντερνετ και...” σου γαμήσω, ξέρω δεν φταις αλλά γαμώ το κιέρατο το τράγιο έχω στήσει έναν άνθρωπο και περιμένει...
Καμμιά ώρα μετά, έρχεται στο email το πολυπόθητο. Μαζεύω χαρτιά, κλιμακόμετρα, κινητά και... ΠΟΥ ΣΤΟ ΔΙΑΟΛΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΕΤΡΟ... Πουθενά. Άνω κάτω τα πάντα, πουθενά. Πετάω δεξιά αριστερά ζελατίνες, μπάγκστερ, εξατμίσεις (ναι τρεις βόσκουν στο σαλόνι, ψέμματα τέσσερις μαζί με του Billymuse), κάτι φιλτροκούτια, καπάκια κινητήρα, πουθενά. Αφού ΠΑΝΤΑ το αφήνω σε ένα σημείο... Πότε το χρησιμοποίησα, τότε... Τι να κάνω που να πάρει και να σηκώσει... Δε γαμ... παίρνω μετροταινία και φεύγω, η ώρα έχει περάσει σοκαριστικά πολύ.
Καβαλάω το fazer. Γλυκά γλυκά στο βενζινάδικο γιατί είναι πίτα τα λάστιχα και είναι προφανές το γιατί. Βενζίνη. Πάω να πληρώσω. Ο ένας μαλάκας δεν θυμάται το πιν. Ο άλλος μαλάκας ξεχνάει την κάρτα στο ταμείο και τρέχει η κοπέλα ξοπίσω του... Τελικά ένα δεκάλεπτο μετά, πλήρωσα...
Πάω να πάρω τη μηχανή, αέρα που; Α ξέρετε, είναι χαλασμένο και δεν μετράει σωστά. Να σου γαμ... Να βάλω στην τύχη ρε μαλάκα, άντε, αλλά να βάλω. Βάζω. Τώρα μην ρωτήσετε πόσο, θα το μετρήσω όταν κρυώσει, πάντως δεν ξεζάνταρε το λάστιχο πουθενά.

Έχω και άλλα σοβαρά υπαρξιακά πλέον. Γιατί τα γόνατά μου είναι στο ύψος της κοιλιάς μου;;; Γιατί η μανέτα του φρένου είναι τόσο κοντά στο γκριπ;;; Γιατί άμα πας να γυρίσεις το γκάζι κάνει παντηλίκι;;; Γιατί ο δρόμος ξαφνικά απέκτησε πάλι λακκούβες;;; Γιατί πιστολιάζει το άπαν σύμπαν η εξάτμιση; Το μόνο που μου άρεσε, γιατί δεν το συνήθισα ποτέ στο μονοκύλινδρο, ήταν το τράβηγμα από το ρελαντί. Ε ναι ρε πστη, ναι, ΑΥΤΟΣ είναι κινητήρας, τέλος.

Με τα πολλά φτάνω στο φανάρι των πρώην γκούντις, έχει έναν μλκ βούλγαρο δαλικέρη που πάει ζιγκ ζαγκ και κάνω την υπέρβαση και περιμένω πίσω του να φτάσει στο φανάρι γιατί δεν το νιώθω να κάνω ταρζανιές. Κατεβαίνουμε την κατηφόρα, εκεί που πάω να σταματήσω σχεδόν στο κόκκινο γεμίζει ο δρόμος νερά, γλιστράει το πόδι, γλιστράει το μπροστινό, πάει το τσάκισα λέω πάλι, αφήνω φρένο, ξανά ξανά ξανά σταματάω πέρα από το φανάρι χεσμένος. Κοιτάω πίσω, έχει κάτι παραφλού που φαίνεται να ξεκινάνε από την νταλίκα. Αρχίζω τα καντήλια για τον μαλάκα που πάει να με τσακίσει στα καλά καθούμενα και κοιτάω κάτω και έχει ακόμα νερά. Ε δεν γίνεται αυτό, κοιτάω καλύτερα και... Εχει φύγει η γαμημένη σωλήνα/μαρκούτσι πως στο διάολο το λένε από το ψυγείο ΜΟΥ και ποτίζει παραφλού το σύμπαν. Μέρφι μπινέ...

amyroukai
16/06/2016, 15:10
Σβήνω. Όχι καργιολάκι, δεν θα πάθεις εγκεφαλικό μέσα στη μέση του δρόμου, ανασούλα, πάρε άλλη μία, μία τρίτη... Σταματάει δίπλα ένας γέρος με ένα μπέβερλι. Κοιτάει το μηχανάκι με την σωλήνα να κρέμεται και να στάζει. Κοιτάει εμένα. Κουνάει το κεφάλι με αυτό το βλέμμα το “τι μαλάκας είσαι ρε τύπε” το αποδοκιμαστικό. Κοίτα γέρο, το δρεπάνι σύντομα είναι, δεν θα λερώσω τα χέρια μου σήμερα. Γυρίζω απαθής μπροστά, βάζω μπρος, βάζω πρώτη, νερά ξενερά στα φρύδια μας, σέρνομαι μέχρι το βενζινάδικο εκατό μέτρα παρακάτω και παρκάρω πίσω από το κροστούρερ του ιδιοκτήτη.

Το ένα παιδί με ξέρει, τι έπαθες, του λέω μη σκας, ένα σταυροκατσάβιδο και τρία λίτρα ροζ παραφλού. Ψύχραιμα ξεσφίγγω τον κολλιέ, τον περνάω πάλι στο ρουξούνι του ψυγείου, σφίγγω λες και θα σκοτώσω όλο το χωριό κατά το ανέκδοτο, μετά βγάζω το πλαϊνό εσωτερικό του φέρινγκ, ανοίγω την τάπα, ρίχνω τα δύο λίτρα μέσα και βάζω μπρος και συμπληρώνω. Βγάζει ότι μπουρμπουλήθρα είχε, περιμένω να μπει βεντιλατέρ, βγάζει και άλλες, συμπληρώνω, τέλος πάντων κάποια στιγμή θεώρησα ότι φτάνει, κλείνω. Έξι ευρώ και άλλο μισό κιλό βάρος στην τσάντα πλάτης. Και πρέπει να δουλέψουμε κιόλας, ε, και ακόμα είκοσι λεπτάκια χαμένα; Πάω να φύγω, μου λέει ο κροστούρερ “πρόσεχε, με το παραφλού γλιστράει”. Ναι μωρέ, το’χω. Το’χω δηλαδή με τον πήγασο. Με το fazer πάω να τσακιστώ γιατί γαμώτο, το γκάζι δεν το γυρνάμε, το χαϊδεύουμε, ε, μαλάκα μου;


Πάω ΔΟΥ. Με ταχύτητες μονοκύλινδρου και με το ένα μάτι στο κολλάρο μη γίνω ντάλτον στην Εθνική των φορτηγώνΕ και των ψυγείωνΕ. Άσε που πλέον δεν αισθάνομαι και άνετα στα πολλά. Ο ένας υπάλληλος προσπαθεί να εξυπηρετήσει αλλά έχουν “χαθεί” οι πινακίδες από ένα αυτοκίνητο. Ο πολίτης του λέει δώσε την άδεια, θέλω να μεταβιβάσω και χέσε τις πινακίδες αλλά προφανώς αυτό δεν γίνεται, δωσ’ του καυγάς... Με τα πολλά φεύγει, ο άλλος έχει πέντε χιλιάδες κυβικά αυτοκίνητο με κατατεθειμένες πινακίδες και δεν του έχουν περάσει την καταθεση στο τάξιςνετ και έχει χρεωθεί τεκμήρια, τέλη, άντε τηλέφωνο να βγάλουν άκρη, περνάνε τα λεπτά, οι ώρες, τα χρόνια... Παίρνω τηλέφωνο τον πελάτη, του λέω χίλια συγγνώμη προκοπή σήμερα δεν, αύριο πρωί... Με τα πολλά φτάνει η σειρά μου, σε πέντε λεπτάκια έτοιμος, αλλά η μέρα χαμένη.

amyroukai
16/06/2016, 15:10
Στην επιστροφή έχω και σκέφτομαι. Δεν βλέπω πίσω. Τα γόνατά μου είναι “στο θεό”. Το μηχανάκι κάνει θόρυβο. Το μοτέρ θέλει 7η, 8η, 9η ταχύτητα γιατί ακούγεται σαν να δουλεύει ψηλά ακόμα και με 5000 στροφές και με πιάνει νευρικό γέλιο γιατί ΑΚΡΙΒΩΣ το ίδιο μου φαινόταν ξένο στο S1000XR. Εγώ έκανα εκατό χιλιάδες χιλιόμετρα με δαύτο και τώρα είναι ξένο σώμα;;; Ρε!!! Το καλό είναι ότι με ελάχιστο άνοιγμα γκαζιού (και με το μάτι στο κολλάρο) εΚΣαφανίζεται, πύραυλος, βΟΥλίδα. Και το φρένο μπορεί να έχει “τεράστια” διαδρομή σε σχέση με το άλλο αλλά έχει και δύναμη και καλύτερα που δεν είναι “ξύλινο”. Επίσης αστείο, τα αυτοκίνητα κάνουν δεξιά να περάσω, με τον πήγασο ούτε καν. Πλάκα έχει. Είναι βαρύ και δυσκίνητο αλλά και ακλόνητο εκεί που ο πήγασος φτερνίζεσαι και αλλάζει λωρίδα (λέμε τώρα). Και φτάνοντας σπίτι, σταματάω και στον “μεθοριακό σταθμό” (ναι εδώ γυριζόταν) και δεν έχει άλλα τρένα για σήμερα... Κερασάκι.

Τώρα λέω να μαγειρέψω. Αν πάρει φωτιά το σπίτι, είναι η μέρα.


Μέρφι, VA FA EN CULO. Ε πιά.

Nostradamus
16/06/2016, 15:16
Πφφ μηχανικοι ρε πστ μου.. Με το τιποτε γκρινιαζουν..

:beer::beer:

BLiTzER
16/06/2016, 15:19
Το μόνο που μου άρεσε, γιατί δεν το συνήθισα ποτέ στο μονοκύλινδρο, ήταν το τράβηγμα από το ρελαντί. Ε ναι ρε πστη, ναι, ΑΥΤΟΣ είναι κινητήρας, τέλος.

Δεν έχω ιδέα τι εννοείς. Δεν υπάρχει τίποτα πιο ωραίο σε ένα μονοκύλινδρο από αυτό.

Κατά τ'άλλα, τέλος καλό, όλα καλά.

I guess.

bulmont
16/06/2016, 15:22
Nα γιατί ΚΤΜ............................................:bawl:

amyroukai
16/06/2016, 15:25
Το μονοκύλινδρο δουλεύει σωστά σε περιορισμένο αριθμό στροφών. Σε ένα ΚΑΛΟ τετρακύλινδρο, η 6η ανοίγει από 1500 στροφές ως τον κόφτη. Δεν βήχει ξεροβήχει φτύνει πιστόνια σείεται κλπ. Εκτός αν είναι του Δάλτωνος δηλαδή, αλλά είναι εξαίρεση. Μονοκύλινδρο ίσον τάφος, απλά. Επιφυλάσσομαι για το πολιτισμένο δούλεμα του 690 νέων γενεών. Η διάσημη ροπή του μονοκύλινδρου και οι κλωτσιές κλπ είναι να'χανε να λέγανε οι φανς, μιά μαλακία και μισή.

vaska
16/06/2016, 16:23
και είπα ότι η δικιά μου μέρα ξεκίνησε άσχημα με μπουγιουρντί 1600 ευρόπουλα από ξεχασμένα τέλη κυκλοφορίας. Ξεχασμένα γι' αυτούς γιατί εγώ έχω καταθέσει πινακίδες. Θα τα βρω τα χαρτιά δεν θα τα βρω, θα περάσω και από την ΔΟΥ δεν θα περάσω? Έτσι και κάνει ο υπάλληλος το λάθος να με κοιτάξει με λάθος τρόπο, έτσι και βήξει ή φτερνιστεί θα μας ακούσει το Πανελλήνιο.

Κουράγιο μπρε, για κάτι τέτοιες μέρες ζούμε, αυτές θα θυμόμαστε στα γεροντάματα.
:beer:

toyar
16/06/2016, 16:47
μηχανακι =γκομενα
στη φυλαγε επειδη το παρατησες.............:lol:
στο τελος μιας τετοιας μερας απομενει μονο πολυ γελιο:beer:

theofilos888
16/06/2016, 17:10
Μα τι ωραια που περναμε στην εξοχη!!!!

teogtp
16/06/2016, 17:26
Εγώ προτείνω ο νέος να αγοράσει ένα μικρό μηχανάκι για πρώτη του.
Αυτά τα μεγάλα θέλουν χέρια και εμπειρία.
:tooth:

MG-KTiNoS
16/06/2016, 17:36
361142

o_gavros
16/06/2016, 17:57
πάτε και παίρνετε τα χιλιάρια,τσακίζεστε και μετά σας φταίνε τα μηχανακια ρε κουλάδια;

Α,και να ξέρεις,αυτά είναι κόνξες που σου έκανε.
για να μάθεις να φέρεσαι,που πήγες και πήρες άλληνε.

akis_trevor
16/06/2016, 18:07
361142

:bawl:

spyrakos35
16/06/2016, 18:17
καλά σου έκανε..... όχι ο Μέρφις, η γριά

αν μπορούσε να μιλήσει όταν θα σε έβλεπε να έρχεσαι θα σου λεγε "τώρα καρΓιολάκι σε πήδηξα"....

:a021:

:lol:

Hayate
16/06/2016, 18:35
Eμ στο έχω ξαναπεί έχουν χαρακτήρα αυτά....σου κράταγε μουτράκια και σου έκαμε τσαλίμια...είχε συνηθίσει το πωπουδάκι σου με το ιταλικό μασκαρπόνε κει χάμου....Βρε φεηζουρας εκει χάμω να κάνεις προκοπή.....

Ή όπως λεει κ ο σπυρέτος ....... τι λέμε σπυρέτο σε αυτές τις περιπτώσεις;

devil's animal
16/06/2016, 20:19
πουτσ@, μπαλα και τραμπαλα..:owned:


οταν ειναι κατι να παει στραβα, πανε ΟΛΑ!!
οταν θες να κανεις δουλεια και εισαι πιεσμενος χρονικα, γ@μιεται το συμπαν και σε καθυστερει χαρακτηριστικα...σε βαθμο που θες απλα να εκραγεις...
been there, done that...


τελος σαν κατοχος (σοβαρου) μονοκυλινδρου και (σοβαρου) τετρακυλινδρου ενα εχω να πω:
το ωραιο στο μονοκυλινδρο ειναι οτι τραβαει απο χαμηλα και δεν σε τρομαζει με το γκαζι του...
το ωραιο στο τετρακυλινδρο ειναι οτι τραβαει απο μεσαια και μπορει ευκολα να σε τρομαξει με το γκαζι του...
:rockon::rockon:

amyroukai
16/06/2016, 23:13
Η συνέχεια της μέρας πάντως ήταν εξίσου αστεία.

Εκεί που λέω τι να μαγειρέψω πάλι, στέλνω και ένα μήνυμα στον Πέτρο ότι ΟΣΕ δεν έχει σήμερα όπως νόμιζα... Οπότε το μηχανάκι αύριο. Τηλέφωνο πανικού: για διάφορους λόγους αν δεν γίνει σήμερα θα πάει για μιά εβδομάδα μετά. Να τον αφήσουμε χαρμάνη μιά εβδομάδα; Ντροπή... ΟΚ, plan B. Φαγητό εκτός για την ώρα, πάλι καλά που είχα φάει γερό πρωινό.

Τηλέφωνο Teo_G7. Να περάσει να με πάρει με το Beverly; Εμ... Βρισκόμαστε και πάμε με το Fazer. Το οποίο πλέει λίγο πίσω γιατί είμεθα γιομάτα αγόρια αλλά 'ντάξει, μάχιμο το φτιαχτό ελατήριο. Αυτό που δεν ήξερα (και ρώτησα) ήταν αν ήξερε να οδηγεί με ταχύτητες. Μη γελάτε, εγώ με τα σκούτερ ας πούμε χάνω τ'αυγά και τα καλάθια. Νο πρόμπλεμ (ένιωσα λίγο χαζός που ρώτησα αλλά ξέρω και 'γω...). Φεύγουμε και με σταθερά 140 φτάνουμε στο καφέ στην γέφυρα στο ραντεβού.
Και έρχεται ένας ασπρομάλλης κύριος (μη με ρωτήσετε γιατί περίμενα κάποιον στα 30 του, απλά δεν έχει λογική η σκέψη μου) ο Πέτρος, φίλος του ptc (το οποίο ρε μαν, δηλαδή, ΚΑΘΕ φορά το διαβάζω "πουτς" και γελάω μόνος μου, ΚΑΘΕ φορά όμως, με συγχωρείς αλλά δεν μπορώ να κρατηθώ) με βερμούδα, κράνος αεροπόρου κατ' ευθείαν από το βιβλίο του Μικρού Πρίγκηπα ή του "Up" για τους νεότερους και λοιπό εξοπλισμό απόλυτης ανασφάλειας. Ο οποίος είναι και γαμώ τις μορφές, απλά. Συζητάμε, γελάμε, μου λέει για το 750 Yamaha (ζαχαρώνω) με τις... 500,000 χιλιόμετρα (το δικό μου με το 1/3 αυτών είναι τελικά ακόμα στο στρώσιμο) που θέλει restoring, έρχεται και η σύζυγος ptc :bawl: με το εισιτήριο... Επίσης μορφάρα και πραγματικά ptc :bawl: :bawl: θέλω να δω τι φρούτο είσαι εσύ από κοντά. Με βλέπω για λιποθυμία από το γέλιο part two...

Τέλος πάντων, όσο πίνουμε καφέ εγώ έχω και το άγχος μου για το γαμημένο αποστασιόμετρο, έρχεται το χαρμόσυνο: είχε πέσει μέσα στον χώρο αποσκευών (άμα είναι μορφωμένος ο άνθρωπΑς δεν λέει πορτμπαγκάζ) του σκαραβαίου. Ε, τι είναι ένα πέταγμα Πειραιά ακόμα... Τελειώνουμε με τον καφέ, παίρνει το MT-007 ο Τεό γιατί... είναι κούτσικο το άτιμο και έχει και τον λήγοντα στο nickname του και άρα κερδίζει, πάμε για πίσω. Στην ΕΟ μιά χαρά το είδα πάντως, σταθερό έδειχνε και 120-140 πήγαινε άνετα. Το αφήνουμε σπίτι, πάμε παίρνουμε το σκούτερ και... Πάμε νότια. Πάμε για φαγητό, γιατί έχω λαλήσει ελαφρά... Μιλάμε με μηνύματα και με τον ptc, όλα καλά.

Μαλακισμένη μέρα ξεκίνησε, χαλαρά και όμορφα τελείωσε. Τις ευχαριστίες στον Πέτρο τον αεροπόρο και την σύζυγο ptc για το άφθονο γέλιο (ξέχασα τις πρωινές μαλακίες), στον Πέτρο ptc για την εμπιστοσύνη και φυσικά στον teo_g7 για την προσφορά για την βόλτα...

Αυτά. Over and out, το κρεββάτι καλεί.

7Tolis
16/06/2016, 23:19
Καταλαβαίνεις πως πλέον πουτς θα τον διαβάζουμε και εμείς τον άνθρωπο ε;

ptc
16/06/2016, 23:43
Αλλαξα και το avatar μου να ειμαι μεσα... :lol:

spyrakos35
17/06/2016, 06:18
πλέ οχι μπλε

matmat
17/06/2016, 08:16
[QUOTE=amyroukai;2763330] σταματάω και στον “μεθοριακό σταθμό” (ναι εδώ γυριζόταν) και δεν έχει άλλα τρένα για σήμερα.../QUOTE]

Κιούρκα είσαι βρε ;

amyroukai
17/06/2016, 08:35
5 λεπτά (περίπου) με τα πόδια από το γραφείο του σταθμάρχη :)

Cpt. Haddock
17/06/2016, 08:38
5 λεπτά (περίπου) με τα πόδια από το γραφείο του σταθμάρχη :)

Ο οποιος σταθμάρχης Αφιδνων, ειναι παλιός φίλος. Δωσε του χαιρετισμους :wave2:

amyroukai
17/06/2016, 08:39
Χτες πάντως είχε βάλει λουκέτο :)

ΟΚ, θα κοιτάξω να περάσω πάλι σύντομα.

Panos76
17/06/2016, 08:53
Παλιά έσκαγα για καφεδάκι στο σταθμό, πολύ ωραία!

Για την μπουκαπόρτα που έπεσε επάνω στο μηχανάκι δε μας είπες





:bawl:

Desperado
17/06/2016, 09:07
Shit happens για την αρχή της ιστορίας και πολύ ωραία κατάληξη μετά. Απόλαυσα όλο το φρεντ πάντως!!!

MG-KTiNoS
17/06/2016, 09:23
5 λεπτά (περίπου) με τα πόδια από το γραφείο του σταθμάρχη :)

έχει καλά κρέατα απέναντι (να πάμε μια μέρα)

bulmont
17/06/2016, 09:32
έχει καλά κρέατα απέναντι (να πάμε μια μέρα)


:bawl::bawl::bawl:



361154

teogtp
17/06/2016, 09:45
:bawl::bawl::bawl:



361154

StriD show.....

:cry:

teogtp
17/06/2016, 10:02
Εγώ εκεί μέσα δεν πήγαινα που να με πλήρωναν.
Φαντάζεσαι να έχει κάνει λάθος και στο "Βουλγαρες"
και να έχει μέσα Βούλγαρους .......

theofilos888
17/06/2016, 10:22
Εγώ εκεί μέσα δεν πήγαινα που να με πλήρωναν.
Φαντάζεσαι να έχει κάνει λάθος και στο "Βουλγαρες"
και να έχει μέσα Βούλγαρους .......

Εχω μαθει, πως στις βραζιλιανες εγκειται το προβλημα. Δεν ξερεις τι θα σου βγει..... :p

bulmont
17/06/2016, 10:24
Εχω μαθει, πως στις βραζιλιανες εγκειται το προβλημα...... :p





Aπό πρώτο χέρι;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;



:bawl::bawl:

7Tolis
17/06/2016, 10:25
Δεν έχετε μπει σε παρακμιακο στη βερανζερου, Κυριακή μεσημέρι με μεθυσμενες, εξηντάχρονες αποκλειστικές νοσοκομες, ανατολικου μπλοκ γιαυτό τα λέτε αυτά. Σχεδόν τρέχοντας φύγαμε εγώ και άλλος ένας.

GFawkes
17/06/2016, 11:04
Amiru

It is one of those days....

ετσι ημουν και γω την Τεταρτη,

ολα αναποδα...

κερασακι.... 1 το μεσημερι αγορα super-dooper ουαου κινητο σε τιμη βασικου μισθου S/m

5 ωρα το απογευμα.....fly by bike το εν λογο κινητο και 180€ ζημια...

και αυτο ηταν το καλο κομματι της ημερας.....

Γελασα πολυ παντως με τα γραφομενα σου

buckley
17/06/2016, 11:12
Aπό πρώτο χέρι;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;



:bawl::bawl:

"Xέρι" ? μπα...πόδι μάλλον ,το μεσαίο...

sniper
17/06/2016, 11:14
Το μονοκύλινδρο δουλεύει σωστά σε περιορισμένο αριθμό στροφών. Σε ένα ΚΑΛΟ τετρακύλινδρο, η 6η ανοίγει από 1500 στροφές ως τον κόφτη. Δεν βήχει ξεροβήχει φτύνει πιστόνια σείεται κλπ. Εκτός αν είναι του Δάλτωνος δηλαδή, αλλά είναι εξαίρεση. Μονοκύλινδρο ίσον τάφος, απλά. Επιφυλάσσομαι για το πολιτισμένο δούλεμα του 690 νέων γενεών. Η διάσημη ροπή του μονοκύλινδρου και οι κλωτσιές κλπ είναι να'χανε να λέγανε οι φανς, μιά μαλακία και μισή.

Δεν φταις εσύ, δεν έχεις οδηγήσει μηχανάκι με LC4 κινητήρα (Ναι, ΚΤΜ εννοώ).

Θα τυπώσεις το παραπάνω ποστ και θα το θας.

vaska
17/06/2016, 11:39
Ο οποιος σταθμάρχης Αφιδνων, ειναι παλιός φίλος. Δωσε του χαιρετισμους :wave2:

Ο Μολφέτας είναι?? Στη Θυμαριά??


Χτες πάντως είχε βάλει λουκέτο :)

ΟΚ, θα κοιτάξω να περάσω πάλι σύντομα.


Ψάξε ρε δεν μπορεί να λείπει, είναι ΚΟΜΒΟΣ λέμε η Θυμαριά.

Cpt. Haddock
17/06/2016, 11:41
:lol:

o_gavros
27/06/2016, 14:48
Βερνιλακ μπλου ελεκτρικ πεντοκιλο.
Θα βρεις την υγεια σου, στο λέω γω Γιαννο :p

amyroukai
27/06/2016, 15:08
Χτες τρίτωσε. Σε ωραίο σημείο πάλι. Και ποτάκι είχε και νερό και περαντζάδα αυτή τη φορά. Άμα σε θέλει... :lol:



Κοίτα τώρα το ζήτημα με το βάψιμο, μπλε το μπάντιτ, μπλε ο πήγασος, να βάψω μπλε και δαύτο, μιά οικολογική καταστροφή μόνος μου τελικά. Οι αρχαιολόγοι του μέλλοντος θα αναρωτιούνται ποιά τελετή οδηγούσε σε απόρριψη μοτοσικλετών σε υδάτινο στοιχείο και τι θυσία ήταν...

spyrakos35
27/06/2016, 15:12
Χτες τρίτωσε. Σε ωραίο σημείο πάλι. Και ποτάκι είχε και νερό και περαντζάδα αυτή τη φορά. Άμα σε θέλει... :lol:



Κοίτα τώρα το ζήτημα με το βάψιμο, μπλε το μπάντιτ, μπλε ο πήγασος, να βάψω μπλε και δαύτο, μιά οικολογική καταστροφή μόνος μου τελικά. Οι αρχαιολόγοι του μέλλοντος θα αναρωτιούνται ποιά τελετή οδηγούσε σε απόρριψη μοτοσικλετών σε υδάτινο στοιχείο και τι θυσία ήταν...

:lol:

Στη θεοτητα Γιαννιους Αμυρουκακιους του Βού

amyroukai
27/06/2016, 15:17
:lol:

Στη θεοτητα Γιαννιους Αμυρουκακιους του Βού

Ο βους του βοός; :bawl: