PDA

View Full Version : police vs ......................



panavour
19/06/2016, 16:40
https://www.youtube.com/watch?v=33BTSnQFuz0

sapphire
19/06/2016, 16:49
"Police" η αστυνομία στην Βραζιλία είναι από τις πιο διεφθαρμένες στον κόσμο για όσους δεν το γνωρίζουν .

7Tolis
19/06/2016, 16:54
Ωχ μακελειό θα γίνει πάλι.

teogtp
19/06/2016, 17:11
Urban chasing.
Τι μηχανάκια είναι αυτά των μπατσων;

panavour
19/06/2016, 17:22
Urban chasing.
Τι μηχανάκια είναι αυτά των μπατσων;

μπατσομηχανακια:D

panavour
19/06/2016, 17:23
για χοντα τα κοβω

vaska
19/06/2016, 17:49
Βραζιλία η χώρα που οι μόνοι που φοράνε κράνος είναι τα κλεφτρόνια και οι τσέοι.

panavour
19/06/2016, 18:08
Βραζιλία η χώρα που οι μόνοι που φοράνε κράνος είναι τα κλεφτρόνια και οι τσέοι.

τι χαζα κλεφτρονια να καρφωνονται ετσι:eek::bawl:

panavour
19/06/2016, 18:49
Μικρα κυβικα , αποτελεσματικα ομως ,και φαινονται καλα τιμονια εκπαιδευμενοι και αποφασισμενοι αν κρινουμε οτι δεν δισταζουν να μπουν και σε φαβελες μεσα.Ισως η ελληνικη αστυνομια θα επρεπε να αναθεωρησει προμηθειες , εκπαιδευση ,στελεχωση:uplate:

toyar
19/06/2016, 19:06
η διαφορα που ειδα εγω ειναι οτι εκει κατεβαινει ο αστυνομικος με προτεταμενο οπλο και οι αλλοι σηκωνονται με τα χερια ψηλα
εδω ο αστυνομικος πρεπει να φαει 3 σφαιρες για να ριξει 1 στον αερα αλλιως εχει εδε
επισης σε δυτικες χωρες κλανουν πομολα σε αστυνομικους χωρις καν οπλο
δεν ειναι μονο θεμα εκπαιδευσης ειναι και η εικονα που θες να εχει η κοινωνια για την αστυνομια
εδω κανεις λαλακια κι αμα πανε να σε γραψουν απειλεις κιολας
δεν ειμαι δεξιος ακροδεξιος χουντικος ή χρυσαυγιτης αλλα οταν ζητας απο καποιον να σε προστατεψει πρεπει να του εχεις δωσει την απαραιτητη δυναμη να το κανει

teogtp
19/06/2016, 19:08
η διαφορα που ειδα εγω ειναι οτι εκει κατεβαινει ο αστυνομικος με προτεταμενο οπλο και οι αλλοι σηκωνονται με τα χερια ψηλα
εδω ο αστυνομικος πρεπει να φαει 3 σφαιρες για να ριξει 1 στον αερα αλλιως εχει εδε
επισης σε δυτικες χωρες κλανουν πομολα σε αστυνομικους χωρις καν οπλο
δεν ειναι μονο θεμα εκπαιδευσης ειναι και η εικονα που θες να εχει η κοινωνια για την αστυνομια
εδω κανεις λαλακια κι αμα πανε να σε γραψουν απειλεις κιολας
δεν ειμαι δεξιος ακροδεξιος χουντικος ή χρυσαυγιτης αλλα οταν ζητας απο καποιον να σε προστατεψει πρεπει να του εχεις δωσει την γνώση να το κανει

Κάπως καλύτερα.

Billymuse
19/06/2016, 19:11
"Police" η αστυνομία στην Βραζιλία είναι από τις πιο διεφθαρμένες στον κόσμο για όσους δεν το γνωρίζουν .


Πες και μια χώρα που δεν είναι διεφθαρμένη η αστυνομία..;

taisteal
19/06/2016, 19:12
Πες και μια χώρα που δεν είναι διεφθαρμένη η αστυνομία..;

361268

Billymuse
19/06/2016, 19:13
Εκεί έχουν και μεγάλα ποσοστά Αθεϊιας :lol:

teogtp
19/06/2016, 19:14
Πες και μια χώρα που δεν είναι διεφθαρμένη η αστυνομία..;

Η φρουτοπια!
:tooth:

panavour
19/06/2016, 19:29
η διαφορα που ειδα εγω ειναι οτι εκει κατεβαινει ο αστυνομικος με προτεταμενο οπλο και οι αλλοι σηκωνονται με τα χερια ψηλα
εδω ο αστυνομικος πρεπει να φαει 3 σφαιρες για να ριξει 1 στον αερα αλλιως εχει εδε
επισης σε δυτικες χωρες κλανουν πομολα σε αστυνομικους χωρις καν οπλο
δεν ειναι μονο θεμα εκπαιδευσης ειναι και η εικονα που θες να εχει η κοινωνια για την αστυνομια
εδω κανεις λαλακια κι αμα πανε να σε γραψουν απειλεις κιολας
δεν ειμαι δεξιος ακροδεξιος χουντικος ή χρυσαυγιτης αλλα οταν ζητας απο καποιον να σε προστατεψει πρεπει να του εχεις δωσει την απαραιτητη δυναμη εξοπλισμο εκπαιδευση γνωση και το κυριοτερο δικαιοδοσια να το κανει

ακομα καλυτερα νομιζω

vaska
19/06/2016, 19:33
Μικρα κυβικα , αποτελεσματικα ομως ,και φαινονται καλα τιμονια εκπαιδευμενοι και αποφασισμενοι αν κρινουμε οτι δεν δισταζουν να μπουν και σε φαβελες μεσα.Ισως η ελληνικη αστυνομια θα επρεπε να αναθεωρησει προμηθειες , εκπαιδευση ,στελεχωση:uplate:


Γυναίκα φίλου μας έλεγε χθες ότι είδε Γύφτους να κλέβουν εξοπλισμό και σίδερα από κάποιους υπό κατασκευή κόμβους στην Πάτρα, πήρε την αστυνομία και της είπαν "κι εμείς τι θέλετε να κάνουμε??"

teogtp
19/06/2016, 19:37
Γυναίκα φίλου μας έλεγε χθες ότι είδε Γύφτους να κλέβουν εξοπλισμό και σίδερα από κάποιους υπό κατασκευή κόμβους στην Πάτρα, πήρε την αστυνομία και της είπαν "κι εμείς τι θέλετε να κάνουμε??"

Ένα χεράκι να μην κοψομεσιαστουν. ......

Τουλάχιστον έτσι έπρεπε να τους απαντήσει.

SHOOTER045
19/06/2016, 19:39
:a014::a014:

teogtp
19/06/2016, 19:41
Καλώς τα ναυτάκια τα ζουμπουρλουδικα ....

:D

nikma
19/06/2016, 19:46
Εγώ το βρίσκω άκρως προπαγανδιστικό και στημένο το βίντεο. Έλα που θαυμάζετε ορισμένοι τους μπάτσους της Βραζιλίας με τις τεχνικές τους και θέλετε να δείτε κι εδώ αυτά τα αίσχη. Μη τρελαθούμε..

teogtp
19/06/2016, 19:49
Ποιο είναι το αίσχος στο βίντεο;
:confused:

alex14
19/06/2016, 19:53
Ποιο είναι το αίσχος στο βίντεο;
:confused:

Μηχανάκια είναι αυτά που καβαλανε? Αισχος

:lol:

teogtp
19/06/2016, 19:54
Μηχανάκια είναι αυτά που καβαλανε? Αισχος

:lol:

:tooth:

Δεινόσαυρος
19/06/2016, 19:57
Μικρα κυβικα , αποτελεσματικα ομως ,και φαινονται καλα τιμονια εκπαιδευμενοι και αποφασισμενοι αν κρινουμε οτι δεν δισταζουν να μπουν και σε φαβελες μεσα.Ισως η ελληνικη αστυνομια θα επρεπε να αναθεωρησει προμηθειες , εκπαιδευση ,στελεχωση:uplate:

Θυμάμαι στα 80ς τους είχαν βάλει σε Αμαζόνας (http://www.odd-bike.com/2012/12/amazonas-1600-beetle-powered-brazilian.html), πώς θα γέλαγαν οι πιτσιρικάδες τότε!

Αλλάξαν μάλλον τα πράγματα... ευτυχώς.


Πάντως αυτό το μοτέρι το VW είναι νομίζω το μόνο που έχει μπει και σε αμάξι και σε αεροπλάνο και σε μοτο.
(Ίσως και κάποια μπόξερ, δεν ξέρω)

nikma
19/06/2016, 20:55
Για ποιο λόγο πέφτει το κυνηγητό της αρκούδας στο βίντεο κατάλαβε κανείς; Φάνηκε να κρατάνε τίποτα κλοπιμαία κάποιος από τους καταδιωκόμενους; Γιατί μόλις πέσουν κατά γης οι "κακοί" παραδίδονται και δεν προσπαθούν να το βάλουν στα πόδια;
Έχω και υποψία ότι το βίντεο είναι κανονισμένο να παίζει σε fast forward για να φαίνεται ότι ο μπάτσος πάει με χίλια..έλα όμως που τα τα καρούλια των "κακών" πάνε κι αυτά με χίλια :P

teogtp
19/06/2016, 20:59
Εγώ απλά εύχομαι κάποιος να πήρε το μηχανακι του πισω.

mikes
19/06/2016, 21:03
Θυμάμαι στα 80ς τους είχαν βάλει σε Αμαζόνας (http://www.odd-bike.com/2012/12/amazonas-1600-beetle-powered-brazilian.html), πώς θα γέλαγαν οι πιτσιρικάδες τότε!

Αλλάξαν μάλλον τα πράγματα... ευτυχώς.


Πάντως αυτό το μοτέρι το VW είναι νομίζω το μόνο που έχει μπει και σε αμάξι και σε αεροπλάνο και σε μοτο.
(Ίσως και κάποια μπόξερ, δεν ξέρω) αυτό το λινκ με τα αμαζόνας, βαλτο μια στο θρεντ με τα πιο ασχημα μηχανάκια ολων των εποχων...

SHOOTER045
19/06/2016, 21:50
Εγώ απλά εύχομαι κάποιος να πήρε το μηχανακι του πισω.

http://www.karatzova.com/2016/06/blog-post_519.html?m=1

Απο την πανελλήνια κάποιος<βρήκε > το μηχανάκι του

skylaros
19/06/2016, 22:32
Αυτό που μάλλον προσπαθεί να πει ο nikma είναι πως αν κάνεις κιχ και είσαι από φαβέλα στη Βραζιλία σου έχουν ρίξει στο κεφάλι. Ότι κυνηγούν φτωχοδιαβόλους και τίποτα παραπάνω.

panavour
19/06/2016, 22:55
Αυτό που μάλλον προσπαθεί να πει ο nikma είναι πως αν κάνεις κιχ και είσαι από φαβέλα στη Βραζιλία σου έχουν ρίξει στο κεφάλι. Ότι κυνηγούν φτωχοδιαβόλους και τίποτα παραπάνω.

οι φτωχοδιαβολοι εχουν μεγαλη παραβατικοτητα -γιατι ειναι φτωχοδιαβολοι-κατι σαν τους δικους μας γυφτους,και αυτους κυνηγουν με τα ψευτοεντουρακια μεσα στις φαβελες .Γιαυτους τα πηραν αυτους κυνηγανε.Ποιους αλλους να κυνηγησουν με αυτα ????τους αντιστοιχους μεγαλοαπατεωνες με τις φερραρι και τις πορσε??????????:bawl::bawl::bawl:

AUFGEBRACHT
20/06/2016, 08:58
Είχε κανα-δυο ενδιαφέρουσες στιγμές, όπως ο μπάτσος που κάνει καταδίωξη με το σταντ κατεβασμένο. Αντίθετα, τα κράνη flip-up τα έχουν πάντα ανεβασμένα στην καταδίωξη, ωραίοι είναι τούτοι...

devil's animal
20/06/2016, 17:16
φοβερες καταδιωξεις...
με την αβασταχτη βραδυτητα του "ειναι"...

ας ειχαν κανενα motard, στημενο, ετοιμο, δυνατο και θα σας ελεγα τι θα επιαναν...
κυνηγανε τα 15χρονα με τα παπια της κακης ωρα και της μαυρης συμφορας, και το ανεβαζουν και στο νετ, οτι και καλα κοιταχτε μας...ειμαστε τιμοναρες και προσφερουμε εργο...:rolleyes:


εδω Ελλαδα παντως δεν μπορουν σε ανοιχτο δρομο να ακολουθησουν με τα δικαβαλα 650 στρωματα το μονοκυλινδρο 650...διαπιστωμενα πραγματα...

ουτε το cb1 ακουλουθουσαν...διαπιστωμενο και αυτο...

ευτυχως που υπαρχουν και τα φαναρια και σταματαμε για να μας κανουν ελεγχο...και μαθαινουμε εκ των υστερων οτι μας καταδιωκαν....:bawl:

AristidisZ
20/06/2016, 18:21
Η λογική πάντως λέει ότι για κάθε 10 βιντεάκια που σαβουριάζονται κλεφτρόνια, υπάρχουν και άλλα 10 που σαβουριάζονται οι μπάτσοι

Απλά δε τα έβαλαν στο compilation :tooth:

AUFGEBRACHT
20/06/2016, 18:29
Η λογική πάντως λέει ότι για κάθε 10 βιντεάκια που σαβουριάζονται κλεφτρόνια, υπάρχουν και άλλα 10 που σαβουριάζονται οι μπάτσοι

Απλά δε τα έβαλαν στο compilation :tooth:

Υπομονή, μπορεί να βγει το director's cut...

cityfly
20/06/2016, 18:44
Είχε κανα-δυο ενδιαφέρουσες στιγμές, όπως ο μπάτσος που κάνει καταδίωξη με το σταντ κατεβασμένο. Αντίθετα, τα κράνη flip-up τα έχουν πάντα ανεβασμένα στην καταδίωξη, ωραίοι είναι τούτοι...

εκεί στο 5:14 του πετάχτηκε κι ο σκύλος, λες να ήταν εκπαιδευμένος και του καταδιωκόμενου;

Στράτος88
20/06/2016, 19:01
ΞΕΦΤΙΛΑ η κατάσταση τους. Ποιόν κυνηγάνε ρε, τον Μπίν Λάντεν?
Τι είδους αδίκημα μπορεί να έχουν κάνει ωστέ να τους βάζεις σε κίνδυνο να σκοτωθούν, ή να σκοτώσουν κάποιον προσπαθώντας να ξεφύγουν?
Πως θα σας φαινόταν άμα ένας καραγκιόζης κυνηγούσε έτσι το παιδί σου για κάνα κράνος ή κάμμια σούζα, που με τα μυαλά πάνω από το κεφάλι δεν γούσταρε να σταματήσει?
Δεν ξέρω βέβαια τι έκαναν, και δικηγόρος εγκληματιών δεν γίνομαι. Να τα λέμε και αυτά.
Εδώ δεν σταματάμε εμείς που και που, και ας είμαστε νόμιμοι.

teogtp
20/06/2016, 19:06
ΞΕΦΤΙΛΑ η κατάσταση τους. Ποιόν κυνηγάνε ρε, τον Μπίν Λάντεν?
Τι είδους αδίκημα μπορεί να έχουν κάνει ωστέ να τους βάζεις σε κίνδυνο να σκοτωθούν, ή να σκοτώσουν κάποιον προσπαθώντας να ξεφύγουν?
Πως θα σας φαινόταν άμα ένας καραγκιόζης κυνηγούσε έτσι το παιδί σου για κάνα κράνος ή κάμμια σούζα, που με τα μυαλά πάνω από το κεφάλι δεν γούσταρε να σταματήσει?
Δεν ξέρω βέβαια τι έκαναν, και δικηγόρος εγκληματιών δεν γίνομαι. Να τα λέμε και αυτά.
Εδώ δεν σταματάμε εμείς που και που, και ας είμαστε νόμιμοι.

Καληνύχτα Ελλάδα. ......

Στράτος88
20/06/2016, 19:13
Καληνύχτα Ελλάδα. ......

Καλό απόγευμα! Καφεδάκι?

Δηλαδή θεωρείς λογικό τέτοιο κυνηγητό σε κατοικημένη περιοχή? Τα άλλα βίντεο τα είδες?

alex14
20/06/2016, 19:26
ΞΕΦΤΙΛΑ η κατάσταση τους. Ποιόν κυνηγάνε ρε, τον Μπίν Λάντεν?
Τι είδους αδίκημα μπορεί να έχουν κάνει ωστέ να τους βάζεις σε κίνδυνο να σκοτωθούν, ή να σκοτώσουν κάποιον προσπαθώντας να ξεφύγουν?
Πως θα σας φαινόταν άμα ένας καραγκιόζης κυνηγούσε έτσι το παιδί σου για κάνα κράνος ή κάμμια σούζα, που με τα μυαλά πάνω από το κεφάλι δεν γούσταρε να σταματήσει?
Δεν ξέρω βέβαια τι έκαναν, και δικηγόρος εγκληματιών δεν γίνομαι. Να τα λέμε και αυτά.
Εδώ δεν σταματάμε εμείς που και που, και ας είμαστε νόμιμοι.

Εχεις παει Βραζιλια ?
Πηγαινε μια βολτα και μετα ελα να μου πεις. Δεν το εχουν σε τιποτα να σε καθαρισουν για ενα ρολοι για παραδειγμα.
Η κατασταση εχει ξεφυγει εδω και πολλα χρονια.

Στράτος88
20/06/2016, 19:40
Δυστυχώς δεν το έχω καταφέρει ωστέ να έχω άποψη εξ ιδίοις όμασι, αλλά βλέποντας στα βίντεο πόσο κοντά ήταν το δυστύχημα, και μάλιστα με πιθανούς εμπλεκόμενους άσχετα άτομα ή περαστικούς, τότε επίτρεψε μου να μην την θεωρώ και την ιδανικότερη λύση...

ionized
20/06/2016, 19:46
αλλες χωρες αλλα συστηματα..συμφωνω η καταδιωξη δεν ειναι οτι πιο ασφαλες μεσα στην πολη αλλα εκει φαινεται να δουλευει.. κυνηγι μεχρι να πεσουν και μετα συλληψη χωρις κοπο :)

virus
20/06/2016, 20:19
Γυναίκα φίλου μας έλεγε χθες ότι είδε Γύφτους να κλέβουν εξοπλισμό και σίδερα από κάποιους υπό κατασκευή κόμβους στην Πάτρα, πήρε την αστυνομία και της είπαν "κι εμείς τι θέλετε να κάνουμε??"

δεν ξερω τι ειδε αλλα θα σου πω επειδη το ξερω απο μεσα. σε καποια εργα εκει στον αυτοκινητοδρομο της απελπισιας (κορινθου-πατρων) οταν γκρεμιζανε καποια κομματια οι εργολαβοι φωναζαν τους γυφτους να παρουν τα σιδερα ωστε μετα να ειναι πιο ευκολη η δουλεια τους να μαζεψουν τα μπαζα. κι ετσι τους εβλεπες με οξυγονα μιλιουνια να πλακωνουν για σιδερα. ναμαστε καλα ελλαδαρα :beer:



ειμαστε οφ τοπικ βεβαια τρομαρα μας :D

Δεινόσαυρος
21/06/2016, 12:55
Δηλαδή θεωρείς λογικό τέτοιο κυνηγητό σε κατοικημένη περιοχή?

Δεν ξέρω.
Μυστήρια φάση η Βραζιλία, ιδίως στις φαβέλες των μεγαλουπόλεων.

Εσύ το θεωρείς λογικό να έχει ο καθένας τη βεβαιότητα ότι άμα κάνει καγκουριές θα γλυτώσει;

===

Αυτόν (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=149476) να μην τον κυνηγήσουν;;

ggs
21/06/2016, 13:02
α , ρε... οπου εχει ολυμπιακους αγωνες, τερμα η εγκληματικοτης...λοου εντ ορντερ λεμε... τωρα και στο γιουτιουμπ..

σε μια χωρα που η φτωχεια χτυπαει κοκκινο,…η διαφθορά που έχει ,κάνει την Ελλάδα να φαίνεται αγνή παρθένα των Ουρσουλινων ….. κυβερνησεις ανύπαρκτες και ασταθείς….γονατισμενοι από το φαγοποτι των ολυμπιακων αναζητούνε ακριβά δανεια για να τελειωσουν τα εργα ((50 μερες πριν την εναρξη) …και ένα σίγουρο ΧΑΟΣ μετα ….

Ο Σεριφης με το εντουρο θα καθαρίσει για όλους ….

Δεινόσαυρος
21/06/2016, 14:43
.γονατισμενοι από το φαγοποτι των ολυμπιακων αναζητούνε ακριβά δανεια για να τελειωσουν τα εργα ((50 μερες πριν την εναρξη) …και ένα σίγουρο ΧΑΟΣ μετα ….


Πώ! τους είχα ξεχάσει αυτούς... Βίοι παράλληλοι.



361343

«Καλά κι εγώ τι θέλετε να κάνω;;;!!! Έχουν και τα θαύματα τα όριά τους...»

Δεινόσαυρος
21/06/2016, 14:48
Ένοπλοι λήστεψαν το ποδήλατο της ανάπηρης αθλήτριας! (http://www.abc.net.au/news/2016-06-21/aoc-calls-for-mobilisation-of-olympic-security-forces/7529568)

Μέρα-μεσημέρι.
Μιλάμε για άλλη φάση, εντελώς.