PDA

View Full Version : Καγκελα για σαμαρια βερσυς 2015-



anavatis19
06/07/2016, 15:28
Προσπαθω να βρω φθηνα καγκελα οσο μπορω για πισω σαμαρια που εχω παρει. ο λογος ειναι οτι ταξιδια δεν κανω με τη μηχανη για αυτο πηρα κ σαμαρια κ οχι πλαστικες..το πολυ μια φορα το χρονο να τις βαλω τωρα σε διακοπες που θα μαι σε νησι για 5 μερες. μετα πανε αποθηκη μεχρι του χρονου παλι. σκεφτηκα και τη λυση του σιδερά! το εχει δοκιμασει κανεις? η αν εχει καποιος να πουλαει μεταχειρισμενα που να κανουν σε μενα. Οι βαλιτσες που πηρα ειναι οι ΕΑ100Β αν εχει σημασια

leo1964
06/07/2016, 16:31
Δύσκολα θα βρεις κάτι για να τα προσαρμόσεις ,μονόδρομος να βρεις τα δικά του

akis_trevor
06/07/2016, 17:29
Όταν είχε ο αδερφός μου το βερσυς τον ζήλευα που εβαζε τα σαμάρια χωρίς βάσεις και απλά τα έδενε.
Εγώ με το fazer s2 και τις εξατμίσεις στην ουρά,βασεις στα τελικά μόνιμες και εκεί κουμπωναν οι βάσεις των σαμαριων.
Έχει χαμηλά την εξάτμιση και με ένα καλό δέσιμο δεν θα έχεις πρόβλημα

anavatis19
06/07/2016, 20:04
το προβλημα ειναι οτι κρεμανε αρκετα και σκεψου τα δοκιμασα χωρις βαρος..αδειες! και πιεζουν τα φλας..αρα με βαρος λακουβα μπορει κ να τα σπασουν.

George_Sp
06/07/2016, 21:08
το προβλημα ειναι οτι κρεμανε αρκετα και σκεψου τα δοκιμασα χωρις βαρος..αδειες! και πιεζουν τα φλας..αρα με βαρος λακουβα μπορει κ να τα σπασουν.

δένεις σε λάθος σημείο (πολύ πίσω) τα σαμάρια.
τα φλας δε πρέπει να τα ακουμπάνε. τα σαμάρια περνάνε με τον ιμάντα τους κάτω από το διαχωριστικό επιβάτη συνεπιβάτη στο σκαλοπάτι που γίνεται.

anavatis19
06/07/2016, 21:14
Θα δοκιμασω να τα φερω λιγο πιο μπροστα αλλα εχω την εντυπωση οτι δεν θα κλεινει μετα η σελα γτ ο ιμαντας θα βρισκει το σημειο που κανει το κλακ για να κλειδωσει η σελα. και σκεψου δοκιμασα να τα βαλω κ πανω απο τις χειρολαβες του συνεπιβατη και οχι απο κατω οπως πρεπει ωστε με το πατημα της σελας παλι να σηκωθει και παλι ομως κρεμανε..μαλλον το καγκελο ειναι μονοδρομος

George_Sp
06/07/2016, 21:17
στη φωτογραφία τα σαμάρια είναι 37άρια και τα έχω δέσει πολύ μπροστά. δες πόσο χώρο έχουν ακόμα. κάτι κάνεις λάθος, ακόμα και στο καινούριο Versys οι αποστάσεις είναι ίδιες.

anavatis19
06/07/2016, 21:23
τα ποδια του συνεπιβατη θα χωρανε στα πατακια?? εμενα ειναι τα 40αρια

George_Sp
06/07/2016, 21:27
τα ποδια του συνεπιβατη θα χωρανε στα πατακια?? εμενα ειναι τα 40αρια

Αν ειναι 40άρια δεν είμαι σίγουρος. Σε μένα στα 37άρια μόνο τέρμα πίσω δέσιμο σωστό για να κάτσει και συνεπιβάτης.
Γιατί πήρες τόσο μεγάλα αν θες και συνεπιβάτη? Αν είναι και μόνιμη συνεπιβάτης να της πεις να συνεισφέρει οικονομικά να πάρεις κάγκελα και βαλίτσες. Δε γίνεται να τα έχεις όλα.

anavatis19
06/07/2016, 21:31
μονιμη ειναι..πιστεψε με εχει συνεισφερει ακομα και στην αποκτηση της μηχανης!

anavatis19
06/07/2016, 21:40
και περα απο αυτο πραγματικα εχω χαλασει παρα πολλα για τη μηχανη και ο λογος που δεν θελω να βαλω καγκελα κανονικα ειναι αυτο που ειπα στην αρχη..τσαμπα λεφτα εφοσον δεν κανω ταξιδια. μεγαλες της πηρα γτ με γυναικα συνεπιβατη 6-7 μερες σε νησι μπορεις να καταλαβεις τι σημαινει!