PDA

View Full Version : Δε σε είδα..



Nik0s_Dk
08/07/2016, 19:36
Δε σε είδα ρε Ποπάκι.. Πέρασα πάλι από το γραφείο σου.. Και έλειπες.. Και δε θα ξαναπάς.. Πίστευα θα τα καταφέρεις.. Πάλεψες.. Τρεις μηνες άντεξες..
Κάθε φορά που ο δρόμος με βγάζει από το γραφείο σου, κάθε φορά θυμάμαι πως χαμογέλούσες.. Δεν σε γνώριζα πολύ, δεν ήσουν φίλη.. Όμως κάθε φορά τα λέγαμε.. 5 λεπτά, 10 λεπτά.. Οσο ήταν.. Και πάντα με το χαμόγελο..
Και πάντα να με ρωτάς τι φαγητό μου έχει φτιάξει η μάνα μου γιατί ήξερες πως περναγα πάντα τελευταία από σενα.. Και συ.. Με το χαμόγελο.. Ακόμα και όταν "εφυγαν" οι δικοί σου.. Σε 3, 4 μήνες και οι δύο.. Με δύναμη και χαμόγελο..
Και σε είδα πριν το Πασχα και μου έλεγες, πως ολα καλά, και έκανες σχέδια για το καλοκαίρι.. Και πάγωσε το αίμα μου όταν η συνάδελφος σου μου είπε "εε, η Πόπη είναι στην εντατική σε κώμα, είχε ένα ατύχημα μετά το Πάσχα".. Τι πως που.. Δεν κατάφερα να ρωτήσω.. Δευτερη φορά στη ζωή μου μου κόβονται τα πόδια.. Εμαθα πολύ αργότερα, ατύχημα στον Κηφισσό λέει.. Δε ξέρω με τι.. Αλλά δεν έχει και σημασία..
Δεν ήρθα να σε δω στο Νοσοκομείο.. και πως να ρθω.. Μόνο το μικρό σου ήξερα. Και τι να πω.. Και κάθε μέρα το σκέφτομαι.. Και χτες έμαθα πως έσβησες .. Μόλις στα 29 σου..
Συγγνώμη ρε Ποπάκι, δε ξέρω γιατί αλλά ένιωσα την ανάγκη να σου ζητήσω συγγνώμη.. Γιατί δεν ήρθα, γιατί μόνο το σκεφτόμουν. γιατί δε ξέρω.. Δεν ξέρω αν θα είχε διαφορά.. Αλλά δεν ήρθα.. :sad:

Nik0s_Dk
08/07/2016, 19:37
Ενιωσα την ανάγκη να το γράψω ίσως για να φύγει ένα βάρος που έχω μέσα μου, να με συγχωράτε αν σας μαύρισα.. Αλλά ξέρω πως ισως κάποιοι καταλάβουν..

SOTHRHS
08/07/2016, 22:03
μια χαρα καταλαβαμε ολοι!!
καλο παραδεισο στο κοριτσι...:sad:

George_Sp
08/07/2016, 22:20
:(....

zannisvel
08/07/2016, 22:41
:(
Κριμα...

sugariasgeorge
09/07/2016, 00:23
:(

να μην ξεχασεις το χαμογελο της....

duke200
09/07/2016, 09:02
με στεναχωριεσαι, για κάποιο λόγο έπρεπε να φυγει απο αυτο το marix. Θα συνεχίσει αλλού...

YOLO my ass....

Bowleno
09/07/2016, 09:28
:(

να μην ξεχασεις το χαμογελο της....

Το αυτό.....:(

vaska
09/07/2016, 10:03
:(

να μην ξεχασεις το χαμογελο της....

όπως τα λέει ο φίλος.

akis_trevor
09/07/2016, 11:04
κριμα για την ποπη...
και την καθε ποπη που φευγει καθε μερα στην ασφαλτο.
ελπιζω να ναι καλυτερα εκει που πηγε....να βλεπει το νημα τουτο και να σου χαμογελαει απο εκει....