PDA

View Full Version : Πρόβλημα με kazer μανιβέλα



george33
09/07/2016, 08:08
Χθες για κάποιο λόγο η πρώτη και η δευτέρα ξεκίνησαν να μπερδεύουν πολύ, υποθέτω πως λογικά θα έχουν καεί οι δίσκοι της πρώτης κ δευτέρας χωρίς να μαι ειδικός, το δωσα σε ένα φίλο μου που έχει κάποιες γνώσεις και αφού το έκανε βόλτα και πήγαμε να το βάλουμε πάλι μπροστά, η μανιβέλα κατεβαίνει κανονικά καμιά φορά, αλλά τις υπόλοιπες την τινάζει προς τα πίσω με πολύ πίεση και δεν ανάβει το παπί. Άναψε μόνο μια φορά χθες και από τότε τίποτα.

Τι μπορεί να φταίει;

nassosxlvbros
09/07/2016, 08:16
Tι εννοείς αδερφέ μπερδεύει ταχύτητες; τις παίρνει με δυσκολία,ή τις "κλωτσάει";
Λάδια έχει;
Δε το πας σε κάνα μηχανικό να το τσεκάρει; Κάτι ακριβό μου μυρίζει.....

leo1964
09/07/2016, 09:02
Σίγουρα δεν είναι δίσκοι,κάτι χειρότερο

vaska
09/07/2016, 09:50
Χθες για κάποιο λόγο η πρώτη και η δευτέρα ξεκίνησαν να μπερδεύουν πολύ, υποθέτω πως λογικά θα έχουν καεί οι δίσκοι της πρώτης κ δευτέρας χωρίς να μαι ειδικός, το δωσα σε ένα φίλο μου που έχει κάποιες γνώσεις και αφού το έκανε βόλτα και πήγαμε να το βάλουμε πάλι μπροστά, η μανιβέλα κατεβαίνει κανονικά καμιά φορά, αλλά τις υπόλοιπες την τινάζει προς τα πίσω με πολύ πίεση και δεν ανάβει το παπί. Άναψε μόνο μια φορά χθες και από τότε τίποτα.

Τι μπορεί να φταίει;

Δεν υπάρχουν δίσκοι της 1ης και της 2ας. Οι δίσκοι είναι κοινοί για όλες τις ταχύτητες.

george33
09/07/2016, 11:18
Λοιπόν το έβαλα τώρα το πρωί μπροστά να δω αν παίρνει και πήρε κανονικά με μανιβέλα, το είχα κάνα πεντάλεπτο έτσι να ζεσταθεί και μόλις του έβαλα πρώτη ενώ ήταν σταματημένο, έσβησε και έκανε έναν περίεργο ήχο δυνατό ήχο σαν να "τσιγκλίζει", από τότε δεν άναψε πάλι αλλά υποθέτω αν πάω πάλι σε κάνα 20λεπτό-μισάωρο θα ξαναπάρει

lykourgi
09/07/2016, 13:22
Μην επιμένεις, θα το αποτελειώσεις.
Πήγαινέ το συνεργείο.