PDA

View Full Version : ΕΞΑΤΜΙΣΕΙΣ ΓΙΑ HONDA SHADOW ACE 750



StaTheodwrou
19/07/2016, 01:52
Παιδιά μόλις αγόρασα ένα shadow 750 ace και οι εξατμίσεις του είναι μαμά! (οι 2 που γίνονται 1) Δε θέλω να ακούγομαι σαν γέρος αλλά και ούτε σαν dragster! Έχετε να μου προτείνετε τίποτα? Έψαξα και βρήκα κάποιες που μου αρέσουν. π.χ. Vance&Hines 'H Cobra αλλά πιστεύω ότι είναι πανάκριβες! (400-500$). Εσείς τί λέτε? Ευχαριστώ! :look::sad:

sapila racing
19/07/2016, 08:59
Παιδιά μόλις αγόρασα ένα shadow 750 ace και οι εξατμίσεις του είναι μαμά! (οι 2 που γίνονται 1) Δε θέλω να ακούγομαι σαν γέρος αλλά και ούτε σαν dragster! Έχετε να μου προτείνετε τίποτα? Έψαξα και βρήκα κάποιες που μου αρέσουν. π.χ. Vance&Hines 'H Cobra αλλά πιστεύω ότι είναι πανάκριβες! (400-500$). Εσείς τί λέτε? Ευχαριστώ! :look::sad:

400 USD δεν είναι πολλά εφ όσον θέλεις φαντάζομαι να είναι και χρωμιωμένες κλπ.
Παντως σίγουρα μπορείς να φτιάξεις σε τοπικό εξατμισα φτηνότερα.

notakos600
19/07/2016, 09:26
Δυο απλοί, σκέτοι, ατόφιοι σωλήνες....400$...

sapila racing
19/07/2016, 09:41
Δυο απλοί, σκέτοι, ατόφιοι σωλήνες....400$...

Tι εννοείς αγαπητε?


Επειδή είναι custom δεν παει να πει οτι οι εξατμίσεις θα ειναι 2 απλοί σωλήνες. Και μαλιστα επειδή στο custom τον βασικό ρόλο τον έχει η μόστρα και ο ήχος, ειναι ακόμα πιο σημαντικές ίσως απο ότι σε μια street μοτοσυκλέτα.
Θα πρέπει να έχουν σωστό χρώμιο, διπλά τοιχώματα για να μην μπλεδίσουν κλπ κλπ.

Με το ίδιο σκεπτικό κι ενα τελικό Supertrapp για XT ενα σωληνακι είναι κι έπρεπε να κανει 20 Ευρω. Και οι Leo Vince που εχω στο Hornet 2 σωλήνες είναι, και η ολόσωμη Arrow στο R6 κι αυτή σωλήνες ειναι απλά έχει και μερικά σωληνακια παραπανω.

notakos600
19/07/2016, 09:47
Άραξε αγαπητέ...οι γνώμες είναι σαν τις μύτες...όλοι έχουμε από μια...

sapila racing
19/07/2016, 09:52
Άραξε αγαπητέ...οι γνώμες είναι σαν τις μύτες...όλοι έχουμε από μια...

Φυσικά. Αν ειναι να γραφουμε οτι ναναι ΟΚ.
Κι αν εσυ θέλεις να βαλεις πχ σωλήνες απο σκαλωσιά για εξάτμιση στο CBR σου εμένα δεν με πειράζει καθόλου. :D

@ StaTheodwrou
Αυτες οι Vance and Hines ειναι πολύ ωραία κατασκευή, αλλά είναι για το 1100.

StaTheodwrou
19/07/2016, 18:01
Φυσικά. Αν ειναι να γραφουμε οτι ναναι ΟΚ.
Κι αν εσυ θέλεις να βαλεις πχ σωλήνες απο σκαλωσιά για εξάτμιση στο CBR σου εμένα δεν με πειράζει καθόλου. :D

@ StaTheodwrou
Αυτες οι Vance and Hines ειναι πολύ ωραία κατασκευή, αλλά είναι για το 1100.

ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις αλλά εξακολουθώ να πιστεύω ότι είναι πολλά τα λεφτά! ίσως να φτιάξω με τον πατέρα μου κάτι..δεν ξέρω... :(

sapila racing
19/07/2016, 18:56
ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις αλλά εξακολουθώ να πιστεύω ότι είναι πολλά τα λεφτά! ίσως να φτιάξω με τον πατέρα μου κάτι..δεν ξέρω... :(

Αν θέλεις φτηνές πας στον Πειραια και φτιαχνεις. Δεν θα είναι Vans & Hines φανταζομαι οτι θα φτιαχνουν και για custom οι:

http://www.raceguns.gr/

http://racetech.gr/

Rigas.
19/07/2016, 19:22
Φυσικά. Αν ειναι να γραφουμε οτι ναναι ΟΚ.
Κι αν εσυ θέλεις να βαλεις πχ σωλήνες απο σκαλωσιά για εξάτμιση στο CBR σου εμένα δεν με πειράζει καθόλου. :D

@ StaTheodwrou
Αυτες οι Vance and Hines ειναι πολύ ωραία κατασκευή, αλλά είναι για το 1100.

Autes exw sto magna, teleios hxos, aksizoun!

BLiTzER
20/07/2016, 08:16
Δεν έχω ιδέα αν υπάρχει κάτι που ταιριάζει στο συγκεκριμένο μηχανάκι, αλλά αυτός εδώ (http://rodamoto.car.gr/parts/?ca=721&novat=0&sort=modified&uid=9184) έχει κάποιες στοκαρισμένες supertrapp και άλλες, τις οποίες δίνει σε πολύ καλές τιμές. Κάνε ένα τηλεφωνάκι.

thunder ace
20/07/2016, 09:55
και γω σαν πιο συντηρητικος θα ελεγα :αφησε πανω τις μαμα και χαλασε τα φραγκα σε κατι αλλο.

MG-KTiNoS
20/07/2016, 15:45
και γω σαν πιο συντηρητικος θα ελεγα :αφησε πανω τις μαμα και χαλασε τα φραγκα σε κατι αλλο.

κι εγώ αυτό λέω αλλά Φτος θα τα σκάααασει φίλε....
;)

thunder ace
20/07/2016, 15:49
κι εγώ αυτό λέω αλλά Φτος θα τα σκάααασει φίλε....
;)

και μεις στην ηλικια του το ιδιο θα σκεφτομασταν.Τι να κανουμε ;αν δεν τα περασεις ,δεν θα μαθεις.

StaTheodwrou
20/07/2016, 16:27
και μεις στην ηλικια του το ιδιο θα σκεφτομασταν.Τι να κανουμε ;αν δεν τα περασεις ,δεν θα μαθεις.

χαχαχα τα ίδια λέει και ο πατέρας μου..θα μου ζαλίζει λέει τα @@ σε ταξίδια... :P εκτός άμα πειράξω λίγο τις stock έτσι να ακούγεται λιγάκι!

StaTheodwrou
20/07/2016, 16:28
Δεν έχω ιδέα αν υπάρχει κάτι που ταιριάζει στο συγκεκριμένο μηχανάκι, αλλά αυτός εδώ (http://rodamoto.car.gr/parts/?ca=721&novat=0&sort=modified&uid=9184) έχει κάποιες στοκαρισμένες supertrapp και άλλες, τις οποίες δίνει σε πολύ καλές τιμές. Κάνε ένα τηλεφωνάκι.

θα την ψάξω την δουλειά! ευχαριστώ! :beer:

thunder ace
20/07/2016, 16:40
χαχαχα τα ίδια λέει και ο πατέρας μου..θα μου ζαλίζει λέει τα @@ σε ταξίδια... :P εκτός άμα πειράξω λίγο τις stock έτσι να ακούγεται λιγάκι!

Α:σε ταξιδι θα σε πρηξουν
Β:μη πειραξεις τις μαμα(ειδικα αν ακουσεις ποσο κοστιζουν)
Γ:να ακουμε και λιγο τους μπαμπαδες.

MG-KTiNoS
20/07/2016, 18:19
https://www.facebook.com/petrokolos.spyros

StaTheodwrou
29/07/2016, 18:07
Α:σε ταξιδι θα σε πρηξουν
Β:μη πειραξεις τις μαμα(ειδικα αν ακουσεις ποσο κοστιζουν)
Γ:να ακουμε και λιγο τους μπαμπαδες.

έχεις ιδέα μήπως από highway hawk?

thunder ace
29/07/2016, 18:23
έχεις ιδέα μήπως από highway hawk?

οχι δεν τις ξερω,μονο σαν ονομα τις ακουσα καποτε.Ουτε αν ειναι ακριβες -φτηνες, ουτε αν ειναι ποιοτικες κλπ.Δυστυχως δεν μπορω να βοηθησω.