PDA

View Full Version : RC 16



macdeath_s
21/07/2016, 20:37
μόνο ο ήχος μου σήκωσε .................................................................................................... .................................................................................................... .................................................................................................... .................................................................................................... .................................................................................................... .................................................................................................... .................................................................................................... .................................................................................................... .................................................................................................... .................................................................................................... .................................................................................................... .................................................................................................... .................................................................................................... .................................................................................................... ...................... την τρίχα

https://www.youtube.com/watch?v=yDOhv0dsE_Y

greco13
21/07/2016, 20:50
Περιμένω την Βαλένθια με συγκίνηση.

sv1000s
21/07/2016, 21:27
:eek::eek::eek:

macdeath_s
22/07/2016, 14:19
Περιμένω την Βαλένθια με συγκίνηση.

Ti θα παιχτεί δεν έχω κτλβει. Τι είναι το wildcard ?

sapila racing
22/07/2016, 14:51
Περιμένω την Βαλένθια με συγκίνηση.


Ti θα παιχτεί δεν έχω κτλβει. Τι είναι το wildcard ?

Θα τρεξει για πρωτη φορά το KTM αγώνα Motogp.

O όρος 'wild card' στους αγώνες μοτοσυκλέτας χρησιμοποιείται για αναβάτες/μοτοσυκλέτες που δεν συμμετέχουν σε όλο το πρωτάθλημα παρα μόνο σε καποιον(ους)αγώνες.
Συνήθως πρόκειται για τοπικούς οδηγούς που τρέχουν στον αγώνα που γίνεται στην χώρα τους, αλλά εδώ πρόκειται για αλλη περίπτωση.

Πολύς κόσμος περιμένει να δεί την νεα μοτοσυκλετα σε αντιπαράθεση με τα υπαρχοντα team, αλλά στην πρωτη εμφάνιση δεν περιμενουμε και πολλά.
Του χρόνου όμως θα είναι διαφορετικά!

byron
22/07/2016, 15:48
Του χρόνου όμως θα είναι διαφορετικά!

Σιγά μην είναι διαφορετικά...

MG-KTiNoS
22/07/2016, 15:52
Σιγά μην είναι διαφορετικά...

Διαφορετικά θα ναι.
Θα το παίξουν ΟΛΟ το κάμα σουτρα του χρόνου.
:a43:

sapila racing
22/07/2016, 16:04
Σιγά μην είναι διαφορετικά...

Μηπως θυμασαι τι έκανε η Suzuki στον πρώτο της αγώνα Motogp?
Ντουμανιασε ολη η πίστα!

Μου φαίνεται οτι το ΚΤΜ θα παει καλύτερα.
Για του χρόνου εχει ήδη καβατζαρισμένους αξιόλογους οδηγούς, οπότε σίγουρα θα εχει ενδιαφέρον το τι θα κάνει.
Δεν θα ειναι σε θέση να ανέβει βάθρο βέβαια, αλλά κατι θα δούμε.

Anritsu
22/07/2016, 18:43
Μηπως θυμασαι τι έκανε η Suzuki στον πρώτο της αγώνα Motogp?
Ντουμανιασε ολη η πίστα!

Μου φαίνεται οτι το ΚΤΜ θα παει καλύτερα.
Για του χρόνου εχει ήδη καβατζαρισμένους αξιόλογους οδηγούς, οπότε σίγουρα θα εχει ενδιαφέρον το τι θα κάνει.
Δεν θα ειναι σε θέση να ανέβει βάθρο βέβαια, αλλά κατι θα δούμε.

Κοντά 3 δευτερόλεπτα στο γύρο . Προφανώς ψάχνονται ακόμα . Ο κινητήρας της Honda δεν είναι ?

greco13
22/07/2016, 19:22
Δεν έχω διαβάσει πουθενά κάτι τέτοιο. Μοιάζει λίγο ο ήχος γιατί είναι V4 αλλά θεωρώ πως εξολοκλήρου το μηχανάκι είναι KTM. Γι'αυτό άλλωστε και δεν έχει μπει τόσο καιρό στην MOTO2 (όπως και κανένα εργοστάσιο). Γιατί εκεί όλα τα μοτέρ είναι CBR 600rr.
2,5δ+ που έγραφαν στην Αυστρία σε σχέση με τα Ducati είναι σχεδόν κατόρθωμα. Με σαφώς υποδεέστερους οδηγούς, καινούριες σημειώσεις, μηχανικούς χωρίς την εμπειρία των αντίστοιχων συναδέλφων τους και την WP αντί τις Ohlins πάνε στα τυφλά.
Κανείς μας δεν περιμένει τον πρώτο χρόνο πιάσει υψηλή θέση στο πρωτάθλημα. Πρόκειται όμως για μια εταιρεία που δεν κατεβαίνει για πλάκα. Σε ότι πρωτάθλημα συμμετέχει συνηθίζει να πρωταγωνιστεί.
Και ύστερα από το οικονομικό της άνοιγμα στην Ασία, έχει το μπάτζετ να μπει και στα GP.

byron
22/07/2016, 20:41
Μακάρι να πάει καλύτερα. Ποιός δεν το θέλει?
Απλά, το θέμα των "μεγάλων" στα GP προυποθέτει ένα πράγμα. 00000000000000000000 πολλά.

Πρωτάρηδες δεν είναι, είχαν παρουσία και στα 125 και στα 250 μέχρι που καταργήθηκαν. Την ίδια και πολύ πιο επιτυχημένη που είχε η aprilia και βλέπουμε πόσο μπαστούνια τα έχουν βρει.
Τα 2,5 sec είναι χάος σε αυτούς τους αγώνες όταν η 1η δεκάδα παίζει πολλές φορές στο 0,5-0,8 sec, ας μην κρυβόμαστε. Από κάπου πρέπει να ξεκινήσουν βέβαια, αλλά 2-3 χρόνια στην 15άδα θα τα φάνε νομίζω.

greco13
22/07/2016, 22:05
Byron σκέψου ότι τα 2,5 sec τα τρώει με τον Luthi. Τόσα τρώει και ο Rabat με το Honda στα δοκιμαστικά σε κάθε πίστα.
Ελπίζω να μπει 10αδα ο Paul του χρόνου.

macdeath_s
23/07/2016, 14:46
Στη Valencia θα τρέξει αυτή τη χρονιά ?

greco13
24/07/2016, 00:03
Ναι αυτή τη σεζόν

macdeath_s
26/10/2016, 22:23
άρρωστο https://www.youtube.com/watch?v=9mMMAh8x5jk

Tedvj23
26/10/2016, 22:46
Το δουλεύουν το θεματακι η αλήθεια ειναι..

Black Mamba
27/10/2016, 08:20
E, ρε γλεντια...:beer: