PDA

View Full Version : Ατύχημα στο γήπεδο Ιωνικού



tzimidis
25/07/2016, 16:30
Honda NC750.
exoun metaferei ton traymatia ,
kai emeina me ta kleidia kai ta 2 krani tou paidiou amanati.
ta kleidia fantazomai tha ta paradoso stin troxaia.
ta krani den ksero ti na kano.
Na ta afiso se kanena magazi konta sto simeio?
tha ta parei i troxaia kai ayta?
na ta paro sto spiti, alla pos tha ton bro meta ton anthropo na tou ta doso?

sniper
25/07/2016, 16:32
Δώσε τα στοιχεία σου στην τροχαία και φύλαξέ τα σπίτι σου να τα δώσεις το παιδί όταν βγει με το καλό απο το νοσοκομείο.

lleonidas
25/07/2016, 16:39
Αν εννοείς το γήπεδο του Ιωνικού Νικαίας στη Γρ.Λαμπράκη,περνάω καθημερινά και έχω πετύχει ουκ ολίγα περιστατικά,ΟΛΑ εξαιτίας παραβίασης ερυθρού σηματοδότη.Μακάρι ο σύντροχος να μην έχει κάτι σοβαρό.
Στη θέση σου θα τα άφηνα σε κάποιο μαγαζί εκεί τριγύρω,αναγράφοντας αν θέλεις και ένα τηλ επικοινωνίας.Ειδάλλως στην Τροχαία για να σε κατευθύνουν αυτοί πώς θα κινηθείς.

tzimidis
25/07/2016, 18:03
Αν εννοείς το γήπεδο του Ιωνικού Νικαίας στη Γρ.Λαμπράκη,περνάω καθημερινά και έχω πετύχει ουκ ολίγα περιστατικά,ΟΛΑ εξαιτίας παραβίασης ερυθρού σηματοδότη.Μακάρι ο σύντροχος να μην έχει κάτι σοβαρό.
Στη θέση σου θα τα άφηνα σε κάποιο μαγαζί εκεί τριγύρω,αναγράφοντας αν θέλεις και ένα τηλ επικοινωνίας.Ειδάλλως στην Τροχαία για να σε κατευθύνουν αυτοί πώς θα κινηθείς.

Opos to eipes, parabiasi kokkinou apo aytokinito.

I oli fasi einai gia antiprosopeytiki tis malakias mas- yliko gia koinoniologiki meleti.

Oso perimename perase asthenoforo,
alla oi typoi arniotan na kateboun gia protes boitheies.
Eixan leei epeigon allou (simeioton pigainane xoris seirines oute farous).

aytoptis martyras pou tou eipa na perimenei,
tin ekane me elafra giati leei"den goustarei ta mpleksimata" kai "ti problima exeis esy pou mou les ti na kano".

Gerontia mazemena na rotane gia splatter leptomereies.

perastikoi na exoun ginei oloi giatroi"sikoste ton orthio" "afiste ton kato"
"balte ton na katsei sto pagkaki" " na tou bgaloume to kranos na parei aera"

giatompoutso leme entelos.

telika kleidia-krani ta pire o troxaios

lleonidas
25/07/2016, 18:17
Αν μπορείς,γράφε με ελληνικούς χαρακτήρες :)
Κατά τα άλλα,αυτό που περιγράφεις είναι εν συντομία η κατάντια που αντικρίζει κανείς σε τέτοια περιστατικά...και μη χειρότερα να λες.
Το μόνο που μπορώ ίσως να καταλάβω είναι το πλήρωμα του ασθενοφόρου που είχε κληθεί αλλού και αν δεν κάνω λάθος δεσμεύεται να μη σταματήσει πουθενά αλλού μέχρι να παραλάβει το επείγον περιστατικό που έχει καλέσει για βοήθεια.

tzimidis
25/07/2016, 18:23
Αν μπορείς,γράφε με ελληνικούς χαρακτήρες :)
Κατά τα άλλα,αυτό που περιγράφεις είναι εν συντομία η κατάντια που αντικρίζει κανείς σε τέτοια περιστατικά...και μη χειρότερα να λες.
Το μόνο που μπορώ ίσως να καταλάβω είναι το πλήρωμα του ασθενοφόρου που είχε κληθεί αλλού και αν δεν κάνω λάθος δεσμεύεται να μη σταματήσει πουθενά αλλού μέχρι να παραλάβει το επείγον περιστατικό που έχει καλέσει για βοήθεια.


Den exei to kinito mou elliniko pliktrologio.
to asthenoforo pigaine SIMEIOTON (20 xao max.)
An eixe epeigon peristatiko den tha eprepe na exei anameno faro kai seirina? Den tha eprepe na pigainei toulaxiston ligo pio grigora?
Den dieykrinisa oti telika katebikan kai mazepsane ton traymatia , alla afou to diapragmateytikame kamposi ora.
Pos ksafnika eksafanistike to epeigon??

lleonidas
25/07/2016, 18:33
Α μάλιστα...ναι,δεν το είχες διευκρινίσει.
Τι να πω,ως πολίτης σκέφτομαι το προφανές:ότι είναι αδιανόητο για ένα ασθενοφόρο να βρεθεί τυχαία(και χωρίς να έχει κληθεί για περιστατικό) μπροστά σε τροχαίο και να μην προσφέρει βοήθεια σε κάποιον τραυματισμένο αλλά δεν ξέρω τι προβλέπεται από τους κανόνες του Υπ.Υγείας για τέτοιες καταστάσεις...αν υπάρχει τραυματιοφορέας στο forum,μπορεί να μας διαφωτίσει.

Coyote.V
25/07/2016, 20:26
Δεν μπορείς να μάθεις που τον μετέφεραν και να τα παραδώσεις σε κάποιον δικό του ;
Αν βρισκόμουν στην θέση σου αυτό θα έκανα.

tzimidis
25/07/2016, 21:36
Skata.
To sabbato xasame filo-synadelfo sto kallimarmaro, pigaine me to mixanaki kai ekane o allos anastrofi me i.x.
xtes efyge ena palikaraki 17 eton sti geitonia.parabiasi stop apo i.x.
simera, sernotan o allos mprosta mou stin asfalto.parabiasi kokkinou simatodoti apo i.x.
skata. Ti kanoume re pousti mou........
Skata.

Coyote.V
25/07/2016, 23:59
Εγώ μετά από τριάντα χρόνια στο τιμόνι έχω γίνει πιο κότα και από τις κότες βλέποντας όλα αυτά και παθαίνοντας πολλά.

Ο νόμος πάντως που επικρατεί είναι να μην συναντηθείς με τον μαλάκα.. βέβαια πάντα υπάρχει και η περίπτωση ο μαλάκας να είμαι εγώ.

PortisHead
26/07/2016, 07:53
Εκει στο σημειο αυτο πριν κανα μηνα ενα φορτηγο ξηλωσε 2-3 κολωνες της ΔΕΗ στο διαχωριστικο και περασε απεναντι.
Σαν τοπιο στη Συρια ητανε.

powerglove
26/07/2016, 08:27
και να σκεφτής οτι είμουνα στην πλατεία εκεί τέτοια ώρα κοιτάζοντας τον μικρο που έπαιζε ! Κλασικά στο σημείο έχουμε θεματάκια συχνά !

Pan (dvs)
26/07/2016, 13:13
Δωσε τα στοιχεια σου και κρατα τα στο σπιτι.

congate7
26/07/2016, 14:48
Skata.
To sabbato xasame filo-synadelfo sto kallimarmaro, pigaine me to mixanaki kai ekane o allos anastrofi me i.x.

Μόλις έμαθα ότι ήταν θείος του κολλητού μου.
:(

doctoras
26/07/2016, 16:49
πρέπει να εφαρμοστούν νέα σχολεία για όλα τα δίτροχα(και όχι μονο).. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΠΡΟΤΕΡΑΙΌΤΗΤΕΣ για τους δικύκλιστές. όσοι αγαπάνε τις ζωές τους ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ να τσεκάρουν κάθε διασταύρωση είτε με σημα είτε με φανάρι είτε χωρίς
μη πάτε καμαρωτοί τύπου ζμπουτσαμ έχω προτεραιότητα, να σταματήσει ο μπουστης, θα σας φάνε λάχανο


καντε σενάρια καταστροφής, ξερω'γω δείτε ταινίες επ.φαντασίας βοηθάνε να μείνετε όρθιοι

Nafths
28/07/2016, 11:54
Εδώ που τα λέμε η Λαμπράκη πλέον έχει γίνει αφόρητη. Κάνω συχνά το δρομολόγιο Ηλιούπολη - Κερατσίνι και όση ώρα κάνω να φτάσω μέχρι το village, κάνω και το village κερατσίνι. Τα φανάρια δεν είναι ρυθμισμένα και αναγκάζεσαι να σταματάς σε όλα και έχει πάρα πολλά φανάρια, μα πάρα πολλά. Το ένα ανάβει το άλλο σβήνει. Κανονικά στις μεγάλες λεωφόρους πρέπεί να έιναι, ανάβει, ανάβει, ανάβει και όχι ανάβει, σβήνει, ανάβει, σβήνει. Λέω κι εγώ τώρα!

Bowleno
28/07/2016, 12:40
Εδώ που τα λέμε η Λαμπράκη πλέον έχει γίνει αφόρητη. Κάνω συχνά το δρομολόγιο Ηλιούπολη - Κερατσίνι και όση ώρα κάνω να φτάσω μέχρι το village, κάνω και το village κερατσίνι. Τα φανάρια δεν είναι ρυθμισμένα και αναγκάζεσαι να σταματάς σε όλα και έχει πάρα πολλά φανάρια, μα πάρα πολλά. Το ένα ανάβει το άλλο σβήνει. Κανονικά στις μεγάλες λεωφόρους πρέπεί να έιναι, ανάβει, ανάβει, ανάβει και όχι ανάβει, σβήνει, ανάβει, σβήνει. Λέω κι εγώ τώρα!

Το ξέρουν... ο λόγος που γίνεται αυτό είναι για να μην πλακώνται στα γκάζια..... άλλο που οι ανυπόμονοι τα σφάζουν και γίνεται ότι γίνεται :(

Nafths
28/07/2016, 13:18
Το ξέρουν... ο λόγος που γίνεται αυτό είναι για να μην πλακώνται στα γκάζια..... άλλο που οι ανυπόμονοι τα σφάζουν και γίνεται ότι γίνεται :(

Δεν ξέρω τι λογική είναι, αλλά γενικότερα θέλει αρκετή υπομονή, ειδικά όταν γυρίζεις απο δουλειά κτλ. Κατ' εμέ άλλα είναι τα προβλήματα της Λαμπράκη και ιδίως τα διπλοπαρκαρισμένα!